Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
281. hozzászólás - 2009.06.26. 02:44:47 (Válasz Sharpa #269 hozzászólására.)
Idézet: Sharpa - 2009.06.25. 22:34:29
Na és akkor most hova tovább elfogyott a játék előlem


winnie ON
Errol csakis te tehetsz. Lehetett tudni jo elore, hogyha rohansz elore ez lesz. Miert gondoltad, hogy a jatek keszitoi fel fognak keszulni arra, hogy valaki minden egyes szinten lekuzdi a fertozest? Ha nem rohantal volna, kihagytal volna par szintet, peldaul minden masodikat, meg most is harcolhatnal a fertozes ellen.
winnie OFF
Pontszám: 9.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
282. hozzászólás - 2009.06.26. 07:43:37 (Válasz Ricardo #278 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.06.25. 23:55:51
Azt viszont nem tudom elfogadni még mindig, hogy 0 tájékoztatás után a fertőzés nem bónuszt ad a leküzdőknek, hanem hátrányt az ellene nem harcolóknak. Amellett, hogy a portyakondíciók miatt a fertőzöttek mindig célpontok lesznek 15% alól kijőve, ha megfordítjuk a másik tápját a fertőzés leküzdésének, akkor aki nem harcol annak 5-tel kisebb minden szakértelem maximuma. Ez figyelembe véve a spektrális manipuláció, a lélekenergia sajtolás, a transzplantáció vagy az ultraspecializáció fontosságát akkor előny illetve hátrány amit nem lehet ledolgozni. Mindezt egy olyan döntésért, aminek a hátterét senki nem ismerte, maximum sejtette vagy remélte.


Erre azt mondanám, hogy de igenis a 100%-os fertőzöttek kapják meg a 0%-osnak a tükrözött hatásait.
Szakértelmeik 5-el kisebb maximummal rendelkezzenek, minden tulajdonságukból vonódjon le 5 és a 100%-os fertőzött a portyáiban annyival kevesebb LE-t tudjon rabolni ellenfelétől, mint amekkora a fertőzöttségi szintkülönbség közöttük.

Ez tökéletes lenne, még ha fájó is, de miért a sírás? Hisz csak 100%-on történik ez meg, neki lehet állni küzdeni a fertőzés ellen!

Ami érdekelne: a 0% és a 100% végleges állapot vagy nem?
Eddig úgy tűnt, 100%-ról is el lehet kezdeni a csökkentést, de akkor 0%-ról is vissza lehet esni valami úton-módon?

Idézet: Ricardo - 2009.06.25. 23:55:51
Egyetlen dolgot javítanék a fertőzésen mindenképpen, ne valós időhöz legyen kötve (tehát ne szintlépés utáni első 24 órában) a leküzdése, hanem játékbeli időhöz (az egész szint alatt bármikor kifizetheted a lét). Így véletlenül valaki nem kerülne hátrányba, csak az fertőződne, aki tényleg azt szeretné.

Ez jó ötlet, de ne teljes szinten, hanem mondjuk a szintlépéshez szükséges TP 20 vagy 30%-áig lehessen. Aki addig nem teszi az fertőződhet bátran. Egyébként is Annyi TP összevadászásával elég LE-t gyűjt bárki. Nehezíti a dolgot, hogy ha 0LE-s portyákból jön össze a 30% TP akkor lehetne reklamálni megint, de ennyire tudjunk már odafigyelni...nem most kezdtük az óvodát.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 8
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
283. hozzászólás - 2009.06.26. 07:50:49 (Válasz Morroch #282 hozzászólására.)
Jut eszembe... ezt minden témához csatlakozó HSZ-hez oda akartam tenni csak mindig elmaradt: "Tulajdonképpen miről beszélünk? A fertőzés 0 és 100%-a is már rég le van programozva nem? Vagyis csak jókat vitázunk egy eldöntött dologról."
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
284. hozzászólás - 2009.06.26. 08:48:25
Kis logikai bukfenc van az egészben!
Ha két út közül lehetett volna választani, akkor Dutch-nak igaza van, mert akkor meg kellett volna mondani mit lehet elérni,mert így nem választás,ha viszont nem két útról van szó, akkor nem tudom a 100% elérésétől mit vártok? Persze bele lehet rakni és magyarázni valamit, de az nem igazán korrekt a 0%-al szemben, és nem a befektetett LE-ről beszélünk, mert az smafu valljuk be nyugodtan, hanem egy cél eléréséről.Az egy másik probláma, hogy leküzdötted az első akadályt és van-e tovább.
Ez a játék a Behónak nem az első játéka, lehet tudni, hogy mindig van olyan kari aki siet, vagy talál valami jó kombót és gyorsan halad, stb.., ezért,ha végtelen a játék akkor gőzerővel kellene fejleszteni, ami az újabb és újabb célokat jelenti, mint egyéni, mint szövetségi szinten. Ehelyett próbálnak lassítani ostobábbnál ostobább dolgokkal. Ez itt a nagy probléma, nincsenek jól átgondolt kidolgozott célok.

Fertőzés leküzdésének, --azoknak akik hagyták és elment 60-80%-ig mostanra--momentán nem látom a jó megoldását,sajnos mert vannak olyanok akik nem lenne jó, ha abbahagynák a játékot emiatt, igaz Dutch! Hozd vissza az elrabolt sok LE-t
Dorn
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
285. hozzászólás - 2009.06.26. 09:02:22 (Válasz Hagya #284 hozzászólására.)
"nem a befektetett LE-ről beszélünk, mert az smafu valljuk be nyugodtan"

Már miért lenne smafu? 19. szinten az 5700-at én baromi soknak éreztem.

Arról sem szabad elfeledkezni, hogy mennyi LE-t raboltak el a fertőzésre gyűjtöktől, az épp szintet lépők azonnal kiváló célpontot jelentenek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
286. hozzászólás - 2009.06.26. 09:03:35
Hogy mit fog adni a 100%-os fertőzés?

-5 szakértelem turbóval, -5 minden tulajdonságra.

Hol itt a gond?

maci
Pontszám: 8.25
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
287. hozzászólás - 2009.06.26. 09:10:40 (Válasz Maci #286 hozzászólására.)
Én is ezt mondtam, de állítólag ez túl logikus:P
Hiéna-ZP

Pontszám: 3
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
288. hozzászólás - 2009.06.26. 09:14:31 (Válasz Mortimer #285 hozzászólására.)
Összesen 650K befektetés ami smafu,mert ez durván 30 Tulajdonság pluszt jelent azoknak akik nem küzdöttek ellene a végére, ezért agyonbüntetni őket nem fair. És legyünk őszinték aki kicsit is tervezetten lép szintet, attól nem rabolják le azt a LE-t amit erre fordított.
Abban igazad van, hogy 50 szinten keresztül erre mindig figyelni kellett és az sem maradhat jutalom nélkül, de ezért büntetni a többieket nem szabad, mondjuk jutalmazni sem, hogy milyen jó fiú voltál, hogy nem tettél a fertőzés ellen semmit, tessék egy halom jutalom.
Dorn
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
289. hozzászólás - 2009.06.26. 09:23:47 (Válasz Hagya #288 hozzászólására.)
Úgy gondolom ne te mond meg mit szabad és mit nem.
Kezdetnek olvasd el a 282. hozzászólást aztán, ha kedvet kapsz a többit is kb 2-3 oldalra visszamenőleg. És utána fejtsd ki a véleményed, ne pedig a levegőben lógjanak a szavaid. Ha ez már megvolt, akkor én kérek elnézést, hogy nem látszik meg rajtad.

Előre látható volt, hogy enyhe jutalom/büntetés lesz, de sosem késő nekiállni küzdeni, szóval mint már mondtam párszor: ne sírjon akinek nem tetszik valami, hanem keressen és találjon megoldást a problémájára, ha másképp nem menjetek tevét nevelni!
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 2.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
290. hozzászólás - 2009.06.26. 09:50:41 (Válasz Morroch #289 hozzászólására.)
lőre látható volt, hogy enyhe jutalom/büntetés lesz, de sosem késő nekiállni küzdeni


Ez nem enyhe. És de, késő neki állni már annak is aki csak 5-10 szintet csúszik.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
291. hozzászólás - 2009.06.26. 09:52:16
@ Ricardo: örülök annak amit leírtál és teljesen rendben is van. Ez viszont elgondolkodtatott:

"Egyetlen dolgot javítanék a fertőzésen mindenképpen, ne valós időhöz legyen kötve (tehát ne szintlépés utáni első 24 órában) a leküzdése, hanem játékbeli időhöz (az egész szint alatt bármikor kifizetheted a lét). Így véletlenül valaki nem kerülne hátrányba, csak az fertőződne, aki tényleg azt szeretné."

Namármost, a fertőzéssel legkevésbé foglalkozók mára szerintem bőve elérték a 50. szintet, kimaxolták a létező összes LE-forrás szakértlemeket, és portyára gyúrták magukat. Ha ezek a karakterek elkezdenek LE-t termelni, mennyi idő alatt küzdik igy le a fertőzést? Lehet, hogy még a kétszintes lépcsőnél is gyorsabban?

Lehet hogy félreértettelek, akkor bocsesz.
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
292. hozzászólás - 2009.06.26. 09:55:24 (Válasz Danielle Wildrose #291 hozzászólására.)
Ugyanúgy szintenként 1 százalékot lehetne javítani, mint most, csak nem kellene a gép előtt kuksolni az első napban mikor szintet lépsz. Ezt inkább azoknak szánnám könnyítésképpen akik most lépnek 20. szint környékére, esetleg a nemzetközi szerveren már lehetne így.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.50
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
293. hozzászólás - 2009.06.26. 09:58:27 (Válasz Kocos #280 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.06.26. 02:23:29
Idézet: Danielle Wildrose - 2009.06.25. 15:36:15
1) egy igazi DÖNTÉS-nek pont az a lényege, hogy egy v. több alternativa közül az egyik mellett elkötelezed magad, miért kell egyáltalán gondolkodni a könnyitésen?


Hogyan beszelhetnenk igazi dontesrol, ha nem tudod, hogy mi kozott kell dontened?
Na varj itt van ez a fekete zacsi es benne egy roppant ertekes valami. Most 10000 Ft-ert a tied? Megveszed? Felelossegteljesen donts! Ugyanmar.


Ennél ez sokkal egyszerűbb: küzdesz a fertőzés ellen? Igen vagy Nem? Y or N? 0 vagy 1?

Ha rászánom a 10 rugót a zacsidra és 3 napon belül visszaviszem, hogy nem tetszik, csináljuk vissza - azt garanciális cserének hivják (ha vállaltál rá!!!), és a "hülye-azért-nem-vagyok" tipusú helyeken lehet érvényesíteni.
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
294. hozzászólás - 2009.06.26. 10:16:23 (Válasz Ricardo #292 hozzászólására.)
Megosztom a 7 pecsétes titkomat, mert úgy látom sokaknak gondot okoz legyőzni a fertőzést.
Ha már a szint vége felé járok (olyan 80%) megnézem mennyi vadászat fér bele (szintlépéshez kellő TP/ vadászat ha ez a szám jóval több mint 20 akkor még ráérek ha közel van hozzá de még nem érte el (30-20 de igazából 20 elég szokott lenni ) akkor leveretés és 20 vadászat mire befejezem a vadászatot elvileg meg is lesz a szintlépés és a LE is. Besegíthet még térkapu is ha nem jöttek jó szörnyek. Ha tudom, hogy nem lesz időm kivárni azt az 1 órát amíg levadászom magam akkor nem indítom el a vadászatokat hanem majd holnap.

Gondolom nem én találtam fel a spanyol viaszt de lehet valakinek ez segít még. (A számok a normál fertőzési ütemre vannak tesztelve.)
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
295. hozzászólás - 2009.06.26. 10:17:08
Nem lenne rossz ha valami ilyesmi jelenne meg a 100%-os fertőzés után.
A fertőzés urrá lett rajtad, szemedben örült düh lángja ég, mely elvakít. Úgy érzed elöntött az erő és vak dühödben mostantól saját hordatársaidra is rátámadsz (kivéve a szövetségi társaidra).
A hozzászólást Impopo módosította 2009.06.26. 10:33:37-kor
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
296. hozzászólás - 2009.06.26. 10:24:24
:D:D Lottó ötösöm lenne ennyire biztos.

Idézet: Jeriko - 2009.06.08. 07:23:13
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.07. 19:30:25
mi lesz a fertőzés után? szerintetek megvan már , vagy akkor ismét itt fogunk ötletelni?


Szerintem kb. annyira van meg, mint a kristálypont.
Sajnos tartok tőle, a fertőzéssel kapcsolatban is lesznek egyensúlytalanságok. Aki leküzdi, kb. 700k LE-t költ erre. Bármi is fog történni, vagy ők fogják úgy érezni, kár volt ennyit erre költeni, vagy azok, akik nem költöttek, hogy behozhatatlan hátrányba kerültek - bármennyire is az ő döntésük.
Aztán vannak olyanok is (pl. jómagam), akik több (3) alkalommal elfelejtették a fertőzést (szintlépéskor nem volt annyi LE, mire meg lett, elfeledkeztem róla). Emiatt nekem pl. 6 szinttel - legalább másfél hónap, ha nem több) lesz lehetőségem élvezni a fertőzés elmúltának előnyeit.
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
297. hozzászólás - 2009.06.26. 10:27:00 (Válasz Morroch #289 hozzászólására.)
Kedves Morroch már kifejtettem a véleményem tegnap erről a dologról, sajnálom, ha nem olvastad!
Nekem nincs gondom a fertőzésemmel, én jól állok. Bocsásd meg bunkó szavaimat, de mivel a kezdetektől olvasom a hozzászólásokat és a legelején reagáltam is, és a többség veled ellentétben humánus és megérti mi a gondja a fertőzött társainak,ha nem is ért egyet velük azt tudnám mondani neked személyesen, ha ők menjenek el tevét nevelni, és csak ezt tudod folyton hajtogatni, hogy balfaszok voltak és így jártak stb.. akkor TE meg menj a jó ..........................................................!

Jó lenne,ha először te olvasnád végig ki mit mikor ír és csak utána kötnél bele
Dorn
Pontszám: 4.80
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
298. hozzászólás - 2009.06.26. 10:29:43
Eléggé mulatságosnak tartom, hogy vannak emberek, akik képesek egész éjjel fenn maradni háborúzni, tonnaszám szórják az ősköveket a csataszimulátorba, Excel-táblákban számolgatják a legoptimálisabb szakértelemfejlesztési módozatokat, közben pedig képtelenek minden szintlépéskor kettőt klikkelni a sárgán világító ablakocskára...
Pontszám: 7.70
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
299. hozzászólás - 2009.06.26. 10:32:32
Engem leginkább az zavar, hogy a fertőzés leküzdésével megszűntek a hosszútávú célok. Nem újabb lehetőségek nyíltak meg a játékos előtt, nem került újabb választás elé. A "történet" nem folytatódik, mindössze kicsit megerősödve, de ugyanakkor céltalanul vadászik, portyázik a "meggyógyult" végzetúr.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
300. hozzászólás - 2009.06.26. 10:36:33 (Válasz Ariel #299 hozzászólására.)
Ariel, bízzunk benne, hogy van még valami Miklós tarsolyában és a legendákból hamarosan újabb rejtéllyel kell szembenéznünk.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője