Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3041. hozzászólás - 2011.01.07. 16:49:28
Emlékeim szerint többször is előkerült már a kvízes küldetés témája és eddig ellenállásba ütközött, azaz bent marad. Sajna valóban roppant nehéz már jó kérdést feltenni, a leggyakrabban azért, mert már szerepel az adott kérdés. Lehet, hogy ki kéne törölni az összes kérdést és újrakezdeni feltölteni őket. Persze ez úgysem lesz meg.
Pontszám: 7.38
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3042. hozzászólás - 2011.01.07. 17:06:19
másik témához mit szólsz?
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 6.18
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3043. hozzászólás - 2011.01.07. 17:29:00 (Válasz Fubujoci #3042 hozzászólására.)
Alvariel medáljai engem hidegen hagynak. Lehetne teperni 1-2 díjra, de én most igyekszem optimalizálni, amennyire lehet, bár ezen hónapban Galmuszkot 2-szer is hozzásegítettem az LE diffes 3. hely eléréséhez

Ezt azokra bízom, akiket jobban érdekel. Alapvetően egyébként minden díjazás előbb-utóbb unalmassá válik és az is igaz, hogy ugyanazok többször is nyerhetnek.
Kalandos, küldis: inspirátorosok elsősorban
Portyás: Pókok, Igazán erős VF-esek felfelé ütve (bár sokan közülük nem nagyon portyáznak talán.

Amit én látnék, hogy nem mindig ugyanazon versenyek vannak kiírva, így készülni is nehezebb rá. Azaz lenne 30-40 féle verseny, amelyekből véletlenszerűen választanának 7-8-at. Kicsit érdekesebbé tehetné.

Mikre gondolok?

- kihívás
- portya
- kaland
- küldetés
- szakértelemösszeg növekedés
- tulajdonságösszeg növekedés
- zsákmányolt lélekenergia különbség növekedés

Ezek vannak jelenleg, ez 7.

Lehetne:

- legtöbb építésnövekedés
- legtöbb AF képességnövekedés
- legtöbb kinyiffantott állat (többen javasolták, küldije van, így nem problémás)
- legtöbb kivégzés
- legtöbb kritikus vari
- legtöbb kritikus ütés
- legtöbb kábítás
- legtöbb állatidomítás
- legnagyobb max. állatszint-növekedés
- legtöbb egymás utáni győzelem portyában
- --"-- kihívásban
- legnagyobb sebzés/szint
- legtöbb epik sebzés/szint
- legtöbb helyes kvízválasz (adminok kizárva)
...

És még lehet gondolkozni. Tulajdonképpen bármi, amit már jelenleg is mérnek, vagy kis erőforrással mérhető és azokból véletlenszerűen választana a rendszer.
Pontszám: 9.13
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3044. hozzászólás - 2011.01.07. 17:34:51
de fontos legyen hogy kisebbek is tudják csinálni, legalább megpróbálják. Így az af nem működik.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 6.18
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3045. hozzászólás - 2011.01.07. 17:35:18
De ez is egy jó ötlet. Mind a kettő egy megoldás lehet.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 6.18
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3046. hozzászólás - 2011.01.08. 16:25:48 (Válasz Craslorg #3041 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.01.07. 16:49:28
Emlékeim szerint többször is előkerült már a kvízes küldetés témája és eddig ellenállásba ütközött, azaz bent marad. Sajna valóban roppant nehéz már jó kérdést feltenni, a leggyakrabban azért, mert már szerepel az adott kérdés. Lehet, hogy ki kéne törölni az összes kérdést és újrakezdeni feltölteni őket. Persze ez úgysem lesz meg.


Szerintem a küldit kéne annyiban módosítani, hogy csak írni kell egy kérdést, és ne számítson, hogy elfogadják-e.
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.77
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3047. hozzászólás - 2011.01.08. 21:04:47 (Válasz Fubujoci #3044 hozzászólására.)
Fubujoci, a kalandosat is csak 40-es felett lehet csinálni. Nekem tetszik Craslorg elgondolása.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.48
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3048. hozzászólás - 2011.01.10. 09:27:40 (Válasz Fubujoci #3038 hozzászólására.)
Idézet: Fubujoci - 2011.01.07. 16:24:46
Meg sokan külföldön csinálja és nem tudja megcsinálni, mert nincs ilyen billentyűzete.


A billentyuzet feliratainak nincs koze ahhoz, hogy mi jelenik meg a szamitogepen, ha leutod. Kivetel talan a

Amikor nyer valaki (tehát arany medál kap) ne egy hónapra szóljon a plusz hanem többre például 6 hónapra, de addig abban a kategóriában nem kaphat ugyan azért medált. Tehát olyan lenne mint a kvíz medál.


Mar indulasa elott javasoltam, hogy egy kategoriaban egyszer lehessen nyerni. Most pontositom: Top10 latszodjek, es akinek mar van valamilyen szintu medalja az csak akkor kapjon, ha annal jobbat szerez, es ezzel cserelje le a regit, ha nem sikerul javitania, akkor a medalt a sorban kovetkezo kapja meg. Tehat igy korlatozott szamu medalt lehetne szerezni, ha valaki osszeszedi mindet, akkor lehet elgondolkodni ujabb kihivas felallitasan neki.
A listaban persze latszodjon, hogy kinek van ezust es bronz, akinek perdig arany van, az ne is szerepeljen a listaban. A ho vegi zaroallas top100 legyen, amiben az arany medalosok is megjelennek.
Jo tudom, ez mind-mind fejlesztes.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.95
fórumozóUnsparbladeFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3049. hozzászólás - 2011.01.10. 15:43:16
Ma, 15:42 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.
Ma, 14:40 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.
Ma, 13:18 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.

hát nem tudom de kezd a játék idegesíteni.
Pontszám: 3.56
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3050. hozzászólás - 2011.01.10. 15:48:47 (Válasz Unsparblade #3049 hozzászólására.)
Ne olyan kérdést tegyél fel, ami népszerű, elsőre beugrós, mert azt már feltették (vagy az adott típusból van már rengeteg). Ha már szerepelt az értékelés, akkor nem vesztettél semmit.
Amit semmiképpen ne tegyél fel:
- könyvek/filmek írói, rendezői, szereplői, színészei
- ugyanez zeneszerző/szám kapcsolatban
- földrajzi hol található/melyik nem ott található/melyik a leghosszabb, legnagyobb, legnépesebb, stb
- Végzeturas kérdések
- sportolók/focisták klubbjai, világbajnokok, Európa bajnokok, stb...
Pontszám: 7.37
fórumozóUnsparbladeFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3051. hozzászólás - 2011.01.10. 16:10:29
hát volt olyan földrajzos amit írtál, de a szövetségembe szóltak, hogy mást ezért mindig más témakörben próbálok. De:

Ma, 15:59 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.
Ma, 15:42 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.
Ma, 14:40 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.
Ma, 13:18 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.
Pontszám: 3.56
fórumozóUnsparbladeFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3052. hozzászólás - 2011.01.10. 16:10:55 (Válasz Craslorg #3050 hozzászólására.)
amúgy köszi a segítséget.
Pontszám: 3.56
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3053. hozzászólás - 2011.01.10. 16:27:39 (Válasz Unsparblade #3052 hozzászólására.)
Kérdésfeltevés előtt nézd át a wiki ide vonatkozó oldalát, illetve itt a Baromi ötletes... kezdetű topicot. Emellett hasznos a Kvízek értékeléséről szóló topic első hozzászólása Miklóstól. A Vajon elfogadják-e kezdetű topicban pedig feltevés előtt tudod tesztelni a játékosokkal. Segítünk javítani, átírni, vagy megmondjuk, ha szerintünk úgyse menne át.
Pontszám: 7.37
irritálóNemetharnoldFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Játék fejlesztés
3054. hozzászólás - 2011.01.13. 20:12:08
Üdv!
Nekem nagyon tetszik a játék, tényleg, élvezem meg minden, de egy problémám lenne, ami ugyan nem számottevő, de megemlíteném ha nem gond. Lehet, hogy csak én látom így, mert nem nagyon vettem észre az ilyen dolgokat, de a játék eleje kicsit "kevés". Ez alatt azt értem, hogy vadászgatok, meg néha portyázok egyet, de a nap ezzel 1 óra altt befejeződik. Arra gondoltam(figyelembe véve, hogy páraknak csak ennyi idejük van a játékra) valami extrát is belehetne rakni. Esetleg nem olyan nagy jelentőséggel, tehát ne juttasson előnyhöz az inaktívabbakkal szemben, csak valami olyan amiért például kitüntetéseket lehet kapni. Esetleg kisebb főszörnyek elpusztítása. Mondjuk 2 óránként támadást lehetne bevinni, és így kitüntetést szerezni, hogy milyen gyorsan és kit öltünk meg. A kitüntetéseket meg megjeleníthetjük a karakterlapunkon, mint a karakter leírást. Persze ezek a kitüntetések ne adjanak semmilyen plusszt, kizárólag a dicsőségért mehetne a dolog. Nos ez lenne az én "javaslatom". Mert így az elején kicsit unalmas, hogy elég keveset kel foglalkozni a karakterrel. Remélem tetszik az ötlet, válaszotokat várom!

Üdvözlettel: Tadian Gluth
"A játék nekem nem csak játék, nekem ez az élet!" - egy beteg ember feljegyzéseiből

V1 - Thadian Gluth
Pontszám: 3.67
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3055. hozzászólás - 2011.01.13. 20:15:15 (Válasz Nemetharnold #3054 hozzászólására.)
Szövetségbe nem léptél még be?

Szerintem próbáld ki!
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 6.52
irritálóNemetharnoldFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Játék fejlesztés
3056. hozzászólás - 2011.01.13. 20:17:12
Van egy 25-ös karim, pontosabban volt. de nem tetszett nagyon elrontottam ezért kezdtem ezt, ami most 3. szintü. ám kicsit uncsi igy de ha nincs megoldás csak átvészelem
"A játék nekem nem csak játék, nekem ez az élet!" - egy beteg ember feljegyzéseiből

V1 - Thadian Gluth
Pontszám: 3.67
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3057. hozzászólás - 2011.01.13. 20:19:46 (Válasz Nemetharnold #3056 hozzászólására.)
Napi 30 csp-t kapsz, ha nem vagy prémium. Ami (mivel szakértelmet nem tudsz fejleszteni) 150 perc, 2,5 óra. Illetve ott vannak a portya pontok...szóval nehezen jön ki az 1 óra.
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 4.78
irritálóNemetharnoldFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3058. hozzászólás - 2011.01.13. 20:21:26
Az lehet d nem tom, talán a karim hibás de nekem 1 perc volt a vadászat ideje, haverom is(aki ajánlotta agamet) csodálkozott. az 1.VILÁG-on játszok.
"A játék nekem nem csak játék, nekem ez az élet!" - egy beteg ember feljegyzéseiből

V1 - Thadian Gluth
Pontszám: 5
irritálóNemetharnoldFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3059. hozzászólás - 2011.01.13. 20:22:52 (Válasz Nemetharnold #3058 hozzászólására.)
A hozzászólást Nemetharnold módosította 2011.01.13. 20:23:13-kor
"A játék nekem nem csak játék, nekem ez az élet!" - egy beteg ember feljegyzéseiből

V1 - Thadian Gluth
Pontszám: 3.67
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
3060. hozzászólás - 2011.01.13. 20:42:26 (Válasz Nemetharnold #3059 hozzászólására.)
Jah igen...tényleg. Be lett vezetve a gyors vadászat alacsony szintre...elnézést!

Mondom ezt úgy, hogy 15. szintű vagyok.
A hozzászólást Yuurei módosította 2011.01.13. 20:42:59-kor
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 4.78
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!