Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1141. hozzászólás - 2009.12.05. 13:22:30
Jó lenne, ha az entitás ellen nyert csaták után és kapnának morált a harcoló állatok...
Pontszám: 5.64
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1142. hozzászólás - 2009.12.05. 20:57:25
Miért van az, hogy egy 260 IQ-s emberke 5 szintrol lefele támadva szarráver egy 290 IQ-s karaktert. Rendben van, hogy csak a felszerelése kimondottan varázslatra megy, de ez már tulzás. tobb, mint 700at ver az allataimba. Korrigálni tudtam ezt eddig, az állataimmal, meg azzal, hogy messze jobb felépítésu vagyok, de ez már tulzás, hogy az allataim 72. szintuek és négyen vannak az utobbi fejlesztés ota meg sem simogatják joszerivel az ellenfelemet. Vége a egyenlo elbiralasnak. Vigan tornássza fel a TAUt és az állatsebzést és rohog a markában. Minek ide mást fejleszteni. En meg, mint egy hulyegyerek loholhatok tultenni ot ebben. Na koszonom szépen. Igy mindenki szép lassan IQ bajnok lesz. Ha már így, miért nem adnak akkor egy brutkó cuccot nekunk is. Mondjuk egy 40es támadással és 50es erovel? Mert varázscuccok már ilyenek itt! Ezt tessék elmagyarázni nekem.
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 0
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1143. hozzászólás - 2009.12.06. 02:07:52 (Válasz Bagolyesz #1142 hozzászólására.)
A 30 IQ különbség nem olyan nagy, hogy eldöntsön egy csatát. Ráadásul ezt még befolyásolják az épületbonuszok és a szerencse is.
Aki magasabb szintű, az a támadására is kap szintbonuszt. Addig örülj, amig csak 5 szintről ütnek, mit fogsz szólni, amikor majd 7 szintel magasabbról fognak?
Ha félted az állataidat, akkor a gyógyitást és a vastagbőrt kell fejlesztened, ha pedig azt akarod, hogy többet sebezzenek, akkor az erőt is fejleszd. Sokkal olcsobban lehet az erőt 120-ról 170-re felnyomni, mint az IQ-t 290-ről 310-re.
Pontszám: 4.33
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1144. hozzászólás - 2009.12.06. 04:37:13 (Válasz Vaczakka #1140 hozzászólására.)
ebből számít a -tám, -véd, nade 40? könyörgöm, egy keményebb szintű kari kiröhögne vele. (persze amikor eljutunk oda, jelenleg V1-en 94 a legmagasabb szintű játékos)
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.44
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1145. hozzászólás - 2009.12.06. 14:15:04
hát, kiváncsi lennék, hogy ki rohogne ki. Nem csak V1en megy a játék. Amugy már 7 szintrol csapkodnak lefele, de azt blokkolom, kivéve a fránya csak IQra és Taura gyuro egy-ket karit. A panaszom inkabb csak arrol szol, hogy ne verjék tropára az állatkákat. Egészségem a normál 30. Nem is szándékozom feljebb nyomni. Vastag borre igaz tolhatnak meg egy ici-picit, de a proritasok mások.
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 3.61
kedvelt tagGenocideFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1146. hozzászólás - 2009.12.06. 14:15:32 (Válasz Bagolyesz #1142 hozzászólására.)
A kellemesen tág ütőtávnak ez a hátránya. Ideje lenne ezen is módosítani...
Pontszám: 7.62
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1147. hozzászólás - 2009.12.06. 15:38:42 (Válasz S0laris #1144 hozzászólására.)
Én most épp egy konkrét V2-es esetről beszéltem. Nem csak V1 létezik

Hidd el, az a 40 akkor számít, amikor 50% helyett hirtelen 30%-al találsz el valakit. Vagy 50% helyett 70% lesz neki az esélye a találatra.

Felhozhattam volna a jégbörtönt is példának, vagy az öregítő sugarat, ott a negyven már nem is 40, hanem könnyen 80. Vagy a V1-es karakterednek mindegy, hogy kap egy -80-at védekezésre?

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy szerintem igenis jó, ha van olyan tárgy, ami csökkenteni tudja a másodlagosan elszenvedett hatásokat, ha már egyszer betalál a spell. Játékosok ellen ez nem olyan nagy gond (legalábbis számomra), viszont az epikust előbb-utóbb nagyon nehéz lesz levarázsolni, és ott viszont már számít, hogy egy 2,5-3K-s "kolbász" mellé mit kapsz még "ajándékba". Ha az a -x pont elég ahhoz, hogy ne négyszer, hanem hatszor találjon el (és már a 125-ös epikus is simán beléd csap 700-akat) közelharcban, akkor szerintem van jelentősége a dolognak.

Persze, mindenkinek az egyéni döntése, hogy hasznosnak találja-e a tárgyat, vagy nem? Én hasznosnak tartom, pedig viszonylag jó kondiban van a karim.
Pontszám: 7.73
fórumozóPigone
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1148. hozzászólás - 2009.12.07. 10:09:52
Idézet: Bagolyesz - 2009.12.05. 20:57:25
Miért van az, hogy egy 260 IQ-s emberke 5 szintrol lefele támadva szarráver egy 290 IQ-s karaktert. Rendben van, hogy csak a felszerelése kimondottan varázslatra megy, de ez már tulzás. tobb, mint 700at ver az allataimba. Korrigálni tudtam ezt eddig, az állataimmal, meg azzal, hogy messze jobb felépítésu vagyok, de ez már tulzás, hogy az allataim 72. szintuek és négyen vannak az utobbi fejlesztés ota meg sem simogatják joszerivel az ellenfelemet. Vége a egyenlo elbiralasnak. Vigan tornássza fel a TAUt és az állatsebzést és rohog a markában. Minek ide mást fejleszteni. En meg, mint egy hulyegyerek loholhatok tultenni ot ebben. Na koszonom szépen. Igy mindenki szép lassan IQ bajnok lesz. Ha már így, miért nem adnak akkor egy brutkó cuccot nekunk is. Mondjuk egy 40es támadással és 50es erovel? Mert varázscuccok már ilyenek itt! Ezt tessék elmagyarázni nekem.


Szia!

Itt gondolom, rám gondoltál.
Szerintem itt nem igazán az IQ-tau a szempont, szerintem a további 6 körben megvan az esélyed arra, hogy behozd a variból fakadó előnyömet. Létezik másodlagos támadás, 6 körben lehetőséged van rá, hogy az állataimat 700 ép-vel besebezd te is. (megjegyzem, mondjuk szerencséd volt a csak 700-as sebződéssel... ). Az, hogy vari-beállítottságú vagyok, egy választott dolog, amiért mágiában erősebb vagyok, ezért másban gyengébb, ez evidens. Az, hogy 5 szinttel feljebbről támadlak, az pedig azért lehetséges, mert az ép-d 40% fölé ér (erre is van megoldás). Engem is zavar, ha magasabbról beütnek, kapnak az állataim is rendesen, hidd el. Próbálom tartani magamat biztos támadhatósági szinten belül. Persze nem mindig megy, na bumm. Ez egy játék, próbálom kihozni a maximumot, amit időmből, energiámból telik.
Még annyit fűznék hozzá, hogy ezidáig tőled is jöttek támadások, nem kiabáltam mégsem, hogy jajj, bántanak. Veled ellentétben nem fogtam vissza teljesen magamat, emiatt előrébb vagyok, megvan az az előnyöm, hogy hamarabb tudok felszerelést váltani, amitől több a bónuszom. Ellenben kevesebbet tudok szintlépések között magamra költeni, pláne hogy noprémesként csináltam a 40. szintig... amúgy emlékszel, volt időszak, mikor csak gyenge variscuccok voltak, ellenben erős harcos-jellegű fegyverek. Ha megnézed a feljebb levő cuccokat, szerintem fogsz találni magadnak olyat, amivel előnyt kovácsolhatsz. Tervezem, hogy én is felnövelem a közelharci tulajdonságokat, csak hát nálam is mások a prioritások... Meg adtál pár ötletet is...
Pontszám: 6.09
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1149. hozzászólás - 2009.12.07. 11:31:03 (Válasz Bagolyesz #1142 hozzászólására.)
Idézet: Bagolyesz - 2009.12.05. 20:57:25
Miért van az, hogy egy 260 IQ-s emberke 5 szintrol lefele támadva szarráver egy 290 IQ-s karaktert. Ezt tessék elmagyarázni nekem.


komolyan azt akarod, hogy a 290-es mindig nyerjen. a 260-asnak 0% esélye legyen?
Pontszám: 2.79
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1150. hozzászólás - 2009.12.07. 12:42:15
Re: kínzókamra
Ma, 10:42:00
Idézet: pityu - 2009.12.05. 09:19:23
Hali!

Ha vki elvisz reggel, akkor mindenki más aki késöbb elvisz az első kamrázás után kapja az LE-t, ez eddig szerintem tiszta is mindenkinek. A bonyodalom itt jön.
Ha "A" elvisz 4:00-kor. Elkezdek vadászni egészen estig. 20:00-kor kiszabadulok "A" kamrájából. 20:05-kor elvisz "B". Kap-e LE-t "B"? Én azt mondom nem, de a többiek szerint igen...
Szerintem "B" csak az esetben kap, ha még el tud vinni 20:00 elött, feltéve, hogy nem szabadulok ki Tőle is... ugye így működik?

Köszi!
Lord

Hali!

B is kap utánad LE-t. Igazából ez úgy működik, hogy ahogy írtad is, onnantól hogy aznap valaki először elvisz a kamrába, elkezd számolódni, mennyi LE-t szereztél aznap, és aki kamra-frissítésig (kb 3:15) bármikor elvisz kamrába, és nem szabadulsz ki, az részesül az LE-dből. (nyilván nem ez a legpontosabb megoldás, viszont ez a legegyszerűbb és ez eszi a legkevesebb erőforrást)

Baraty

Idézet: pityu - Ma, 11:27:47
Hali!

Tehát, ha vki elvisz reggel 6-kor, én hiába szabadulok ki től 7-kor, az egész napi vadászatom után kap LE-t az aki 7 után elvisz? Ez nem logikus így!

Lord

Hali!

Lehet h nem logikus, de így működik. (erre írtam hogy meg lehetne oldani másképp is, csak az jóval bonyolultabb)
Azt még elvileg aránylag apró módosítással meg lehet oldani, hogyha valaki kiszabadul a kamrából, és ezzel nincs már senki kamrájában, akkor nullázódjon a számláló. Ha ez ennyire gond, vesd fel a fórumon, és ha van rá igény megcsinálom.

Baraty

Na szóval, részemről van rá igény, van mellettem még vki?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.47
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1151. hozzászólás - 2009.12.07. 12:44:46 (Válasz pityu #1150 hozzászólására.)
teljesen felesleges tulbonyolitas, nehany embert erinto parszaz (esetleg 1-2 ezer) LErol van szo. Ne ilyenekre pazaroljuk a fejlesztesi idot.
Pontszám: 8.35
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1152. hozzászólás - 2009.12.07. 13:39:19 (Válasz Endyr #1151 hozzászólására.)
Szerintem meg igen, mert a rendszeresített, hajnali 2-es portyajárat így C vágányra futtatható
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 6.01
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1153. hozzászólás - 2009.12.07. 14:04:02 (Válasz Damage #1152 hozzászólására.)
Szerintem is fontos lenne. Én is figyelni szoktam, hogy elvisz-e valaki kamrába, és ha igen, akkor áttolom a vadásznapot máskorra.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1154. hozzászólás - 2009.12.07. 14:18:25
Szerintem a rendszer már eleve ott rossz, hogy előnyben részesíti azt, aki hajnali 4 körül portyázik.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.98
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1155. hozzászólás - 2009.12.07. 14:20:33 (Válasz Ricardo #1154 hozzászólására.)
Igen... át lehetne ezt gondolni csöppet. Főleg hogy Baraty leírása szerint semmit nem ér, hogy kiszabadul az ember, mert ottmarad a jelzés, hogy elvitt kamrába.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1156. hozzászólás - 2009.12.07. 14:26:04 (Válasz Mortimer #1155 hozzászólására.)
Szerintem nagyon rossz pl, hogy 3-ra lett áttéve a fordulóváltás. (Nem is értem ez annó miért történt meg.) Ha visszaraknák 6 körülre, akkor legalább a koránkeléssel lehetne védekezni a kamra ellen.

Ettől függetlenül Pityu ötlete is jó, én azt hittem (és e szerint is játszottam) hogy ez már régóta így van.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.63
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1157. hozzászólás - 2009.12.07. 14:33:20 (Válasz Ricardo #1154 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.12.07. 14:18:25
Szerintem a rendszer már eleve ott rossz, hogy előnyben részesíti azt, aki hajnali 4 körül portyázik.


szerintem meg azért rossz, mert előnyben részesíti azt, aki hajnal 4 körül vadászik.
Pontszám: 2.79
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1158. hozzászólás - 2009.12.07. 14:38:45
őszintén szólva egyébként tök mindegy, nem hiszem, hogy olyan sokan stresszelnének, hogy kik viszik el őket kínzókamrába. eléggé automatizmussá vált a dolog a játékban. de, ha valaki attól alszik jobban, hogy randomjózsi nem 30.000 LE-vel kezdi a napot, hanem 30.000 LE-vel (hiszen, ha valaki kiszabadul, megy a helyére más), akkor hadd legyen neki jó. (más dolog nem jut eszembe azzal kapcsolatban, hogy valakit miért zavar a kamra. LE-t nem veszít az illető, igaz a másik nyer, de ha nem a kamrázotton, akkor máson. ellenben a csikicsuki, az "én elviszlek, te is elviszel, kiszabadulsz, beszabadulok" jó népi játék, de nem amiatt, mert LE-érintettség van, hanem szimpla erőfitogtatós okosság:)
Pontszám: 3.38
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1159. hozzászólás - 2009.12.07. 14:46:08 (Válasz winnie #1157 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.12.07. 14:33:20
szerintem meg azért rossz, mert előnyben részesíti azt, aki hajnal 4 körül vadászik.


Valóban, ez is igaz.

Idézet: winnie - 2009.12.07. 14:38:45
őszintén szólva egyébként tök mindegy, nem hiszem, hogy olyan sokan stresszelnének, hogy kik viszik el őket kínzókamrába. eléggé automatizmussá vált a dolog a játékban. de, ha valaki attól alszik jobban, hogy randomjózsi nem 30.000 LE-vel kezdi a napot, hanem 30.000 LE-vel (hiszen, ha valaki kiszabadul, megy a helyére más), akkor hadd legyen neki jó. (más dolog nem jut eszembe azzal kapcsolatban, hogy valakit miért zavar a kamra. LE-t nem veszít az illető, igaz a másik nyer, de ha nem a kamrázotton, akkor máson. ellenben a csikicsuki, az "én elviszlek, te is elviszel, kiszabadulsz, beszabadulok" jó népi játék, de nem amiatt, mert LE-érintettség van, hanem szimpla erőfitogtatós okosság:)


De ha random józsi elvisz ugyan, de lét már nem kap utánam és a klántársaim után se (pl nálunk van a HT, mindenki minket kamráz, de minden klántag figyel) akkor random józsi nem 30k LE-vel kezdi a napot, hanem 10k LE-vel. És ha ezt egy hónapban sikerül 10x eljátszani, akkor már előnyt lehet kovácsolni belőle random józsi ellen.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.44
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1160. hozzászólás - 2009.12.07. 15:41:36 (Válasz Ricardo #1159 hozzászólására.)
Nah.. megnézem azt aki 5-6 szinttel magasabbat egy hónapban 10x kinyúvasztja a szövetségével
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.16
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője