Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5221. hozzászólás - 2012.11.11. 02:52:57
Szeretném javasolni a preventorixfikusz gyűrű megreformálását! Az addig oké, hogy a pofátlanabb farmolók kiríták ezt a csodás prémiumos tárgyat, mivel nem tűrték a sok sok LE tartalmilag üres, ám dicsőségben mégis oly gazdag győztes portyát azoktól, kik kárát látták támadásuknak és volt eszük ahhoz, hogy gyengítsenek rajtuk...vagy azoktól, akiknek csak a szemét szúrta a helyezésük a toplistán...vagy azoktól, akik akárkik csak játszanának...vagy azoktól akik csak direktbe ivarsejteskednek...stb. DE az szerintem teljesen hallatlan , hogy egy ilyen gyűrűvel rendelkező karakter, kedvére tömhet akárkit tp-vel, ereje védettségének teljes tudatában. Lehet én vagyok az egyetlen olyan játékos akit ez zavar, de kicsit irreálisnak találom azt, hogy ha valaki képes más úton komolyabb eredményekre szert tenni és nem zavarják a kisnyulak...meg a játszani akarók....meg a szimplán rosszindulatúak...és nem rendelkezik ellenlábasokkal sem (mivelhogy nem lopja azt a LE-t amiből fejlődik), annak a játékát mégis tönkreteheti és/vagy esetleg gyengítheti, egy ilyen csodás tárggyal rendelkező játékos. Megtehetném, hogy megveszem. De nem akarom. Mégsem tudom ezt jó szemmel nézni...nem tudom elhinni, hogy ez lehet az egyetlen megoldás a problémára. Ha valaki vesz egy ilyen gyűrűt, az általában nem azért teszi, mert tömni szeretne másokat. Csak védeni szeretné a játékát. Így egy egyszerű kiegészítéssel meg lehetne oldani ezt. És a rosszindulatú játékosok így nem lennének támogatva. Mindössze annyi lenne, hogy -a megtámadott ellenfél győzelme esetén, nem kap tapasztalat pontot.- Lehet túl nagy kérés, de remélem az is elolvassa aki érdemileg tudna segíteni ezen a dolgon. Meg amúgy is...olyan ritkán nyafogok. Nem tartom okosnak a rosszindulatú játék támogatását. Hisz ez a tárgy is erről szólt. Ezért lett létrehozva. Hogy segítsék egy kitartó és eredményes játékforma erejét. Védve hosszú hónapok/évek fáradtságos munkáját.
Time in a bottle
Pontszám: 7.07
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5222. hozzászólás - 2012.11.11. 08:26:33 (Válasz Faust0ne #5221 hozzászólására.)
Fogalmazd át úgy, hogy lényegretörő és logikus legyen, ne írj (igaz, de unalmas) regényt a lényeg köré és ÜSZ-re küld fejlesztési javaslat képpen, akkor majdnem biztos, hogy Miklóshoz kerül, így meg majdnem biztos, hogy nem fog tudni róla.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.98
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5223. hozzászólás - 2012.11.11. 08:41:49 (Válasz Faust0ne #5221 hozzászólására.)
Ez egy védekező tárgy, ha TÉGED megtámadnak, és nyersz, akkor nem kapsz se lét se TP-t. Azaz nem tömés céljából veszik az emberek, hanem éphogy védekezésként tömés ellen! Ha zavar, hogy olyanoktól kapsz tp-t, akik ilyen gyűrűt viselnek, akkor vegyél te is egyet, és meg van oldva a problémád!
Pontszám: 6.91
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5224. hozzászólás - 2012.11.11. 08:57:14 (Válasz Birka #5223 hozzászólására.)
Nem szeretném azért megvenni, mert rám van állva egy két olyan karakter, aki rendelkezik vele. Ez kicsit irreális lenne nem? Azért tettem ezt a javaslatot, hogy senki ne élhessen vissza ezzel a tárggyal ilyen módon.

Igazad van Quellon. Azt hiszem megfogadom a tanácsod.
Time in a bottle
Pontszám: 7.37
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5225. hozzászólás - 2012.11.11. 09:55:52 (Válasz Birka #5223 hozzászólására.)
Téma a Preventorixpikusz, de nem írom le minden alkalommal.
Félreértetted, Fau azt sérelmezi, hogy gyűrűvel rendelkezők akiket nem lehet tömni, tömik őt és másokat akiknek nincs ilyen gyűrűjük.
Igen, lehet mondani, hogy vegye meg ő is. De szerintem van valamennyi igaza abban, hogy aki vesz ilyet, hogy őt ne tömhessék, az se tömhessen mást, akár van annak akár nincs.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.24
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5226. hozzászólás - 2012.11.11. 10:07:09 (Válasz Faust0ne #5224 hozzászólására.)
Akkor ne csak azok miatt vedd meg, akik rendelkeznek vele, vedd meg azok miatt is, akik nem rendelkeznek vele, de még tömhetnek tp-vel téged a jövőben.

Kevésbé fájna a tp tömés, ha olyanok támadnának, akiknek nincs gyűrűjük?
Pontszám: 7.54
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5227. hozzászólás - 2012.11.11. 11:51:15 (Válasz Maci #5226 hozzászólására.)
Édekes hozzáállás, nem a támadásokkal van a problémája, hanem az olyan játékosokkal, akik megveszik a preventoizét és 0 LE -vel indítanak rá olyan csatákat amivel kapja a TP-t. Ez a viselkedés nagyban jellemzi a játékos erkölcsét és játékmorálját, tipikus bort iszik és vizet prédikál.

Én a reformját még azzal egészíteném ki, hogy aki ilyen tárggyal rendelkezik és ilyen 0 Le-s vagy nagyon minimál LE-val eleve veszetes csatát indiít akkor ilyen esetben kapja meg a nyertes által kapott TP-t.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 8.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5228. hozzászólás - 2012.11.11. 12:13:41 (Válasz Barbey #5227 hozzászólására.)
Csak ez nem megoldás. Nekem van ilyenem, de csak azért, hogy a bejövő támadásnál felezze a TP-t normál LE mellett (ugyanis ezt is tudja). Hogyan ellenőrzöd le, hogy pihenésnél felveszi-e vagy sem, miközben támadásnál nyilván nem veszi fel?
Itt megint egy egyedi eset van kiemelve, ami miatt egy egész, egyébként jól működő dolgot kellene megváltoztatni?
Pontszám: 8.46
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5229. hozzászólás - 2012.11.11. 12:32:55
Idézet: Faust0ne - 2012.11.11. 02:52:57
Hisz ez a tárgy is erről szólt. Ezért lett létrehozva. Hogy segítsék egy kitartó és eredményes játékforma erejét. Védve hosszú hónapok/évek fáradtságos munkáját.

Idézet: Faust0ne - 2012.11.11. 08:57:14
Nem szeretném azért megvenni, mert rám van állva egy két olyan karakter, aki rendelkezik vele. Ez kicsit irreális lenne nem?

Te nem érzed az ellentétet abban amit írsz? Nem szeretnéd ezért megvenni? Hát mi másért kéne megvenni egy olyan tárgyat, ami pontosan ezt a problémát oldotta meg annó. Teljesen mindegy, hogy az ellenfélnél van-e ilyen vagy nincs ez lényegtelen.


Ha a karakterednek fontos, hogy ne kapjon potya TP-t, akkor tedd össze a kezed, hogy már van erre mód megelőzni. Annak idején semmi mód nem volt védekezni senki ellen. A játékban valaha bevezetett legjobb gyűrűről van szó. Az ára sem horribilis, sem őskőben, sem LE-ben. Ez már tényleg megint az a helyzet amikor a játékosok nem tudják mibe kössenek bele.

Javaslom böngészd át a többi topikot is. Fejlesztésben bőven vannak olyan dolgok amik tényleg fontosak lennének és azokra sincs Miklóséknak elég ideje/forrása. Így egy ilyen felesleges fejlesztéssel zaklatni őket nem sok értelmét látom. Egy működő dolognál csak azért akarni a fejlesztését, mert nekem "nincs kedvem megvenni" hozzáállásom van. Hát én inkább erre mondanám, hogy irreális, vagy inkább azt, hogy abszúrd.
A hozzászólást NoFear módosította 2012.11.11. 12:36:32-kor
NoFear - V1
Pontszám: 8.89
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5230. hozzászólás - 2012.11.11. 12:44:48 (Válasz Barbey #5227 hozzászólására.)
Kedves hölgyem,

Ilyen alapon büntethetjük azokat a prémium felszereléssel rohangászó játékosokat, akik olyanokat támadnak, akiknek nincs ősköves holmijuk. Hiszen morálisan megkérdőjelezhető, hogy aki pénzen vásárolt előnyt, az mi alapon bántja szegény ingyen játszó játékostársait.

Vagy büntessük azokat, akik indokolatlanul nagy másodlagos támadást, varázslatot fejlesztenek, hiszen csupa rosszindulatból teszik a gazfickók, semmiféle LE termelő hatása nincs.

Tehát azért, mert én azt mondom, hogy nekem erkölcsi, érzelmi, vallási , akármi okokból kifolyólag nem tetszik a játék egy-egy aspektusa, az nem azt jelenti, hogy megoldásként változtatást követelek.

Jöhet ide az ember megosztani a gondolatait ilyen esetekben, mondhatja a kollega, hogy nem tetszik neki néhány játékos hozzáállása, hiszen amíg őket zavarja a tp tömés, és gyűrűvel védekeznek, addig ők is ugyanazt csinálják. Teljesen okés a véleménye, de hogy át nem gondolt módon reformot kérjen , az már felesleges. Mellé állni ebben a témában pedig szintén az.

Legmélyebb hódolatom, nem bántásból írtam, amit írtam.

maci
Pontszám: 8.79
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5231. hozzászólás - 2012.11.11. 13:54:53 (Válasz Maci #5230 hozzászólására.)
Semmi gond kedvesa Uram!

A Preventorixpikus ha jól emékszem aztán lett bevezetve hogy páran nehezményezték a tömést. Mivel nem egy átlag tárgyról van szó hanem ősköves prém tárgy és ad egy ilyen védelmet a rosszindualtú játékosok ellen, akkor legyen egy másik irányú korlátozó része is a tulajdonosa ne tudjon tömni büntetlenül és kapja meg azt amit a másik is megkap.

Ilyen alapon büntethetjük azokat a prémium felszereléssel rohangászó játékosokat, akik olyanokat támadnak, akiknek nincs ősköves holmijuk. Hiszen morálisan megkérdőjelezhető, hogy aki pénzen vásárolt előnyt, az mi alapon bántja szegény ingyen játszó játékostársait.
másodlagos támadást, varázslatot fejlesztenek, hiszen csupa rosszindulatból teszik a gazfickók, semmiféle LE termelő hatása nincs.


Ezek a dologok merőben más esetek nem kell ezt összekeverni.


Craslorg: Az általad felsorolt tulajdonságokkal semmi bajom valóban jó dolgok erről egy szó ellenvetésem sem volt. Jól gondolom hogy az általam felvázolt büntető szankció semmiben nem kokrlátozná akadályozná pl . a Te vagy Maci játékát?
A hozzászólást Barbey módosította 2012.11.11. 14:31:09-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 8.00
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5232. hozzászólás - 2012.11.11. 16:12:58 (Válasz Barbey #5231 hozzászólására.)
Ebben az esetben mi alapján tenne különbséget a rendszer a szándékos tömés és véletlen verség között? Gondolok pl. a döntetlenes küldetésre.
Illetve az eddigi tapasztalatokból kiindulva, biztosan nem lesz olyan esetben módosítás, ami ellen a játékban lehet védekezni. Mindegy ki mit vél igazságosnak, ez tény.
Pontszám: 7.05
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5233. hozzászólás - 2012.11.11. 16:43:26 (Válasz Maci #5226 hozzászólására.)
Habár nem hittem, hogy a dolog vita témáját képezi majd, pontosítanék egy két dolgot. A vadász stílusú játékosok ellen, akiket csak a rosszindulat vezet én általában katába vonulok és megvárom amíg elmennek mellettem. Régen a gyűrű előtt is ez volt az egyetlen lehetőség és remekül beválik.
Time in a bottle
Pontszám: 7.38
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5234. hozzászólás - 2012.11.11. 16:44:42 (Válasz Craslorg #5228 hozzászólására.)
A jelenlegi kondíciók változtatása felesleges. Csak kiegészítésre gondoltam, nem átalakításra.
Time in a bottle
Pontszám: 7.38
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5235. hozzászólás - 2012.11.11. 16:47:25 (Válasz NoFear #5229 hozzászólására.)
Nem érzek, mivel csak ez ellen az extrém eset ellen nem tudok védekezni. Nem portyázok. Viszont az illetők játékstílusa, szintén olyan lassú mint az enyém. Ha nem az lenne, már rég megtettem volna a védekező lépéseket.
Time in a bottle
Pontszám: 7.38
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5236. hozzászólás - 2012.11.11. 16:50:27 (Válasz Maci #5230 hozzászólására.)
Elég sok őskő ment abba a karakterbe. Bár a javát nyertem, de 2-300 kavics így is bele lett fektetve. Alacsony szintjéhez képest ez igen számottevő mennyiség szerintem. Nem tekintem magam "nem prémes" játékosnak.
Time in a bottle
Pontszám: 7.70
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5237. hozzászólás - 2012.11.11. 16:51:15 (Válasz Faust0ne #5235 hozzászólására.)
De tudsz védekezni. Pont ugyanúgy, ahogyan más, megveszi a gyűrűt. Ha ezt nem akarod, az nem a játék hibája. Ők sem akartak őskövet adni érte, mégis megtették, hogy hosszú távon ne szívjanak vele és bizony megérte nekik azt a pár forintot. Azon lehet polemizálni, hogy ez egy pénzes dolog nem pénzes dolog ellen, de nem érdemes, nem ez az egyetlen a játékban, ahol egy akció ellen a reakció akár pénzben és/vagy erőforrásban jóval többe kerül.
Pontszám: 7.69
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5238. hozzászólás - 2012.11.11. 16:59:16 (Válasz Ywgarrd #5232 hozzászólására.)
Így átgondolva, ezzel talán jóval több játékos húzhatna hasznot a dologból. Nem szedne be annyi tp-t a küldetés által. Ez szerintem nem lenne negatív hatással senkire.

De valóban. sok más "értelmesebb" fejlesztésre sincs idejük. Ez mindössze egy feltevés volt. Javaslat csupán. Nem izgat. Úgysem érhet a nyomomba. Ha meg igen, akkor lesz egy új célom amit elérhetek. Csupán egy kiskapu jelenlétére akartam felhívni a figyelmet. Mivel jelen esetben egy védekező tárgy, átalakul támadóvá.
Time in a bottle
Pontszám: 7.25
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5239. hozzászólás - 2012.11.11. 17:06:51 (Válasz Craslorg #5237 hozzászólására.)
Inkább pénzes dolog, pénzes ellen. Nem a játék hibája. A gyűrű képessége által hagyott kiskapu. Ez nem a játék hibája. Bár valóban, azok a karakterek sokkal inkább tele vannak pumpálva kaviccsal mint jómagam. Ez már csak a rendelkezésükre álló relikviákból is látszik. Részemről csak ennyi. De hagyjuk. Koncentráljunk akkor a komolyabb dolgokra.
Time in a bottle
Pontszám: 7.90
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
5240. hozzászólás - 2012.11.11. 18:13:04 (Válasz Faust0ne #5239 hozzászólására.)
Nincs itt semmilyen kiskapu. A gyűrű lényegében pontosan ugyanazt tudja TP-re mint a transzcendális projekció szakértelem a LE-re. Ha elég nagy szakid, nem tudnak vinni tőled LE-t, ha rajtad van a gyűrű, nem tudnak hagyni nálad TP-t. Vagy szerinted az is igazságtalan, hogy aki levédi transzprojekcióval a LE-jét, az közben rabolhat másoktól?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.00
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!