Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2361. hozzászólás - 2010.07.13. 10:29:29
Nem vagyok biztos benne, hogy ide illik, de hátha: nem lehetne valamit tenni a sajtolás jobb koncentrációja érdekében? (65-ös a sajtom)
Mert az mégiscsak mókás, hogy átlagban az idomítási költség fele sem jön ki, vagy maximum annyi.
V1
Pontszám: 7.29
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2362. hozzászólás - 2010.07.13. 10:50:08
Igen, az ismételhető küldikben kb a döntetlen után a sajtot hagyom ki pont emiatt.
Inkább megvárom mire lecserélhetem az eredeti szolgákat, azokat sajtolom 80szint
környékén. Sajnos marad 3 szabad hely befogásra így, ezzel a gyorsítást is megette a
fene és az időrabló tényező emlegetése is papsajt hiszen ha leáll a vadi és nem nézel
rá ugyanott vagy mint a legelején fals bonusok és gyorsítások nélkül.
Fasza egy önmagába visszaforduló fejlesztés! A +2 hely mire az épületből kijön nagypapa
leszek kb...
Pontszám: 4.17
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2363. hozzászólás - 2010.07.13. 11:13:52
Hát, ha idomítottat sajtolsz akkor kaphatsz eszenciát ha raksz rá cumót.

Mondjuk ahhoz meg őskő kell+labor szóval a játékosok kb 90%-át nem érinti. Esetleg lehetne "hizlalás" állat-skill ami több LE-t adna amikor kisajtolod. Ennek még talán értelme is lenne, és csak azok maradnak ki akik nem a legnagyobb szövikben vannak. Az csak olyan 80%, sacc/kb.
Pontszám: 6.65
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2364. hozzászólás - 2010.07.13. 12:26:25
20. szintes állatsajtos küldinél a küldiért kapott le-vel visszajön az amennyiért beidomítottad és még plusz is valamennyi. Hozzászámolhatod azt is, hogy amíg elért 20. szintig vagy fölé, pár 10szintes küldiben is segített.

Szerk: Kisajtoltál a lényből 32155 lélekenergiát. 20. szintű dög volt, 20on pár ezerért idomítottam.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.07.13. 13:21:34-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.18
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2365. hozzászólás - 2010.07.13. 13:36:27
Én is így szoktam, de az autosajtnál, azért nem ez a helyzet, másrészt meg nem lehet minden dögöt idomítani. Bár a végén lehet kipróbálok pár olyan kört is. Csak az a baj, hogy nekem már 30K környéke az idomítási költség...
V1
Pontszám: 5.19
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2366. hozzászólás - 2010.07.13. 13:48:56 (Válasz Archibald Cunningham #2365 hozzászólására.)
De autosajtnál meg nem az idomítási költséget kell nézni, hiszen azt nem idomítod, hanem, hogy többet kapsz érte, mint ha levadásztad volna.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.18
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2367. hozzászólás - 2010.07.13. 13:53:29 (Válasz PottomPanna #2366 hozzászólására.)
Nem mondom, hogy elfogadom, de így is lehet nézni. "Félig telt és félig üres pohár" szindróma.
V1
Pontszám: 7.29
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2368. hozzászólás - 2010.07.13. 14:23:41 (Válasz PottomPanna #2353 hozzászólására.)
Nocsak, egy ujabb elegedett ugyfel!
...
En december ota egy forintot nem fizetek a jatekert, mert sajnos en kevesbe vagyok tolerans, mint jopar jatekostarsam, es nekem ott telt be a pohar... Ezen jo szokasomon azt hiszem a jovoben sem kivanok valtoztatni
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.95
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2369. hozzászólás - 2010.07.13. 14:55:06
Agyaltam (igen,én...nemröhög) egy keveset, hogy feldobjam-e. Végül is, érdekes.

Utána mentem, 2008.szeptember 22. óta (ugye ekkor startolt a VU) a v1-s, jelenleg 81-s szintű Piciklon nevű karakterem 66.225 Ft-ba került, 2010. június 19-ig (BEHO tali).

Ez 21 hónapra lebontva, kerekítve 3.200 Ft. Ez ugye nem kevés azért az agybajért, amit tulajdonképpen hosszabb távon kap érte az ember.
Ebben benne van a 4 kényelmi funkció (200 kavics, cirka 2.600 Ft), két hordaváltás (100 kavics, cirka 1.300 Ft), a folyamatos prémtagság (legkedvezőbb kavics árral számolva ez 180 Ft/hó), eleinte a legjobb kavicsos felszerelés (csak és kizárólag), illetve egy időben a hízók is kaptak +TP felszerelést.

Ezt látva a játék nem olcsó! A szimpla prémtagság az.

Most egy kis számolgatás...
Vegyünk világonként *(ebből most 4(!) végtelenített fut, de most legyen csak 3, amivel fel kell szorozni) csak 1000 karaktert amelyik fizet (jóindulatú becslés és könnyebb számolgatni). Noh.
Ebből csak 100 karakter, amelyiknek az 5.000-s kavics röppen, a maradék 900 "csak" a 2.000-s tételt kapják...ha mindezt csak 2 havonta történik, akkor is havi milliós(!) bevételről beszélünk (és nem beszéltünk még a reklámbevételekről, az SMS küldőkről és az esetleges könyvvásárlókról) A Beho relatíve minimális alkalmazott létszámmal dolgozik.

Ezek után kifejezetten arculcsapásnak vettem/veszem a mai napig Miklós "bugfixeit" és "fejlesztési"...ööö...olykor rémálmait.

(Mellesleg, ami a játékba kerülés óta működik az sosem lehet hiba. Ez nem csak a legutóbbi nerfre vonatkozik, hanem a korábbiakra és a jövőbeniekre is. )

Pusztán gondolatébresztőnek szántam...

*mód: a világok száma kimaradt...
A hozzászólást Piciklon módosította 2010.07.13. 15:01:37-kor

Pontszám: 8.02
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2370. hozzászólás - 2010.07.13. 15:04:20 (Válasz Khronos #2363 hozzászólására.)
Az a hízlalás skill egyenlő az inttel. Ha totál ugyanazt csinálod az állatokkal, mint eddig, akkor adott idő alatt magasabb szintűvé lesznek.

Egy állat 20. szintig pontosan 2 küldit csinál meg, plusz a 3. a sajtolás. Ez nagyjából az idomítás költsége, az, amit eredetileg lehetett volna sajtolni, és a haszon, amit végül az állatért kapunk. 20. szinttől kezdve minden 2. után +1 vadászatnyi lét hoz, amit tovább tartunk. Képletek vannak rá, ez nem igazán elvitatható téma.

Csarmi.reg: Egyedül a döntetlenes küldetéshez kell némi összebeszélés, a többit simán meg lehet csinálni egyedül. Ez az egy pedig akár kihagyható, tekercs is megoldja, ha nem sajnálja rá a dukátot valaki, akkor teljesen ingyen. Ha én el tudtam jutni az ismételhetőkig mindenféle segítség nélkül, ingyen, akkor megy másnak is, csak akarni kell. A játék teljesen ingyen játszható, eldöntheti mindenki magának, mi az, amit esetleg meg szeretne venni, a csillagászati összegeket ráköltőkről pedig nem kötelező példát venni.

Egyébként át lehetne nézni a fiztős szolgáltatásokat, mostanra a prém tagság, ami sok más játékban "A fizetős júzer", csak egy alap, ami mellé sokszorannyi őskövet el lehet költeni, és nem csak épp kényelmi dolgokra. Addig kénytelen kelletlen ingyen játszom a világ egyik legdrágább ingyenes játékát
Pontszám: 8.41
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2371. hozzászólás - 2010.07.13. 15:06:12
Nem tartom szerencsesnek az ilyen fajta szamolgatast. Alapvetoen ezek a szamok (100, 900, 5000, 2000) hasrautessel kepzodnek (vagy igazak vagy nem, de inkabb nem), igy rajtuk agyalni teljesen felesleges. Masreszt az elmult het ket orbitalis kommunikacios baklovese akkor sem akceptalhato, ha a jatek nem termel semmi nyereseget. Mert itt ugye nem arrol volt szo, hogy tobb kiadast varnank el.
A +3 dicsoseg medal es jatekosok le nem csalozasa ingyen van. Meg adot se kell utana fizetni.
Pontszám: 6.93
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2372. hozzászólás - 2010.07.13. 15:11:14
Raadasul azert is furcsa nekem, mert regen mar volt egy teljesen hasonlo problema. A sajtolasnal hibas volt a keplet es a nem idomitott leny sajtolasara is volt szorzo, ugyanaz, mint az idomitottra. Akkor Miklos (hozzateszem teljesen korrekt modon) azt mondta, h ez hibas, de mivel mar kezdetek ota a jatekban van ezert igy is marad. Es ez akkor meg csak par honapos gond volt, most meg masfel eves.

Nem ertem miert nem lehet hasonlo modon ezt is lereagalni.
Pontszám: 9.26
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2373. hozzászólás - 2010.07.13. 16:29:56
Én azon agyaltam az eset óta, vajon mi késztette erre a "big boss-t"???
Miért és hogyan lesz valakinek +LE-t adó ékszere?
1 portyázó kari és pl epikből kiesik egy tél gyűrűje, mivel entitásból
inkább rubin triász később krausos lánca kellett, az epik meg csak
nem áll be úgy ahogy kell vagy a társak közül kellett a vámpírfókusz
valakinek, na vajon mit csinál a szerencsétlen?
Vagy elmegy egy kisebb szövibe epikhentelni, vagy csinálnak a társakkal
egy kisebb szövit csak a biztonság kedvéért, hogy mindenkinek max 60.
szintig meglegyen az összes nélkülözhetetlen cucc. Kényelmi cumók mint
a gyógyítás, fertőzés csökkentő, kufár kedvezmény, ecetera sorolhatnám.
Emellett a játékban egy jó csomó olyan elem van ami a ki-be lépkedést
akarná gátolni, csak nem megfelelően.
Na de a +LE-t adó cuccok pláne ha tél gyűrű /+25%LE/ ls vámpírfókusz
/+25%LE/ leginkább portyakariknak van mindkettő.
És még az ismételhető küldiknél is inkább a sebezz 20krit-et kábíts 30-at
és a TÉRKAPU-t választja a portyás. Mert jobban megéri 10térkapus tárgyat
beszerezni vagy 25lényt legyakni mint vadászni az állatos küldikhez.
De egy biztos, igen ritka az a karakter szerintem akinek egy szövin belül
beszerezhető 60szintig két LE-t adó kincs. Ezekből számomra az következik
hogy a problémát a portyások illetve a sok epikhentelő szövi alakulása
jelenti. Pedig sok őskő és kiégett kell ám az epikhez FŐNÖK!!!!
És a játék sem tiltja a ki és belépkedéseket pusztán a szerencsével operál.
A problémát még tetézi, hogy /leszámítva az első 5-10 szövetséget talán/
egy adott szövin belül a karakterek szintbeli különbsége óriási. Előbb utóbb
a magas szintű és a törlések miatt igen kevés karakter sem bír az epikkel
a kicsiknek, akár 65szinten sincs már esélye mérvadó támadást az epikre
mérni. Ezért inkább epikhentelő bérharcosok vagy epikhentelő szövialapítók
lesznek.
JAAA és hogy nem jött be a visszahívható epik! Hát kérem, a célcsoport nem képes
annyi LE-t építeni a kincseskamrába hogy ne egy hetet kelljen várni a köv epikre!!!
Ahelyett hogy ezt a bakit, mert valljuk be nagyon AZ, átgondolná a tisztelt nagybecsű
inkább kézlegyint és kussolásra int. Meg csalók vagyunk. És semmi értelme agyalni
és ajánlani mert senkit nem érdekel vegyük már tudomásul.
Hát a JV-nek sokmindent kellene tudomásul venni már, azt hiszem!!!

És a végére, CSINÁLJATOK már valamit azzal a QRVA fertőzéssel!!!!!!!!!!
Az egész játékomat másfél évig erre építettem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tudom, húzzam bele
A hozzászólást altair módosította 2010.07.13. 16:32:42-kor
Pontszám: 8.18
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2374. hozzászólás - 2010.07.13. 16:35:51
És miért nem hőzögünk portyások???
Mert kaptunk közben egy lófaxmekbaxikuszt és ez legyen bőven elég
és KUSS!!!
De hosszú távon higgyétek el többet ért a +LE mint a megbaxikusz lófix
Pontszám: 8.61
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2375. hozzászólás - 2010.07.13. 17:02:20 (Válasz altair #2374 hozzászólására.)
A Lóf@szmwgboszkikuss már megóvott 35 nagyon ártalmas TP-től
Tudtam hogy ez lesz, de irigyeltem a többieket, hogy nekik van és nekem is kellett
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.50
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2376. hozzászólás - 2010.07.13. 18:01:10 (Válasz altair #2374 hozzászólására.)
Túlzottan hőzöngeni nincs értelme, de ha visszalapozol kicsit, épp a portyások írtak legelőször ezzel kapcsolatban. Nekem meg spec az entitástól vannak ilyen tárgyaim, ha epikusból esett és lehetőségem lett volna elvinni, akkor is inkább lemondtam olyan javára, aki nem képes magának kiütni, ereje vagy ideje miatt. Mert a szövetség is erősít... ez a "bug" nem igazán a portyakarik sara, ők alapból nem ezért vettek ilyet, és legnagyobb hasznuk nem is a térkapuból jön.

Amíg az állatokat bármeddig lehet tartani, simán megéri a portyásoknak is. Sőt! Összes slot lehet idomított, minden elfogott állatot erre a célra lehet használni, tehát még többet is hoz. Ráadásul mire az ismételhetőkig eljut egy pók, vagy maxolja a vadászós szakikat, vagy bukik egy halom lét. 1500-2000 vadászat kell hozzá minimum.

Lóf@szmwgboszkikuss meg az, amit hosszú idő alatt kikönyörögtünk, bár a tömőket a szabályok szerint ki kéne zárni (ugye?), sokan mondták, hogy mivel ez nem történik meg, hajlandóak lennének érte némi őskövet áldozni, hogy legalább a saját játékukból ki tudják ezt iktatni.
Pontszám: 6.85
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2377. hozzászólás - 2010.07.13. 20:52:03
Szerintem meg szépen csináljuk azt, amit Miklós mondott.

Minden a játékban nem a leírása szerint működő dolgot azonnal, és haladéktalanul jelentsünk.
Most azonnal.
Nem üziben, nem itt, mailben.

Egyébként tovább csalunk.

(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.86
közkedveltArraSailsNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2378. hozzászólás - 2010.07.13. 21:23:59
Igaza van Darah-nak!

Polgári ENGEDELMESSÉGRE szólítsunk fel mindenkit, aki él és mozog (még mindig aktívan játszik) itt ebben a remek, ingyenes, sok kihívást, kellemes időtöltést és minden egyebet biztosító játékban.

A napi játéktevékenység közben észlelt ÖSSZES HIBÁT (legyen az téves leírás, vagy annak hiánya, félrevezető információ, nem működő funkció, had ne soroljam tételesen, tudjátok miről van szó!) haladéktalanul jelezze mindenki a hibabejelentős központi e-mail címre, ahogy azt Miklós kérte!

Természetesen mindenki minden hibát írjon meg, mert senki sem tudhatja, kinek mi kerüli el a figyelmét játék közben. Inkább kétszer jelezzük vagy többször, nehogy megint szó érje a ház elejét, hogy hibásan használtunk valamit és ezáltal rosszhiszeműen előnyre tettünk szert!

Javasolnám továbbá, hogy a szerintünk normálisan működő dolgokat is jelezzük a játékvezetésnek, mert ugyebár mi nem tudhatjuk, hogy valóban így gondolták-e a dolgot, mikor kitalálták az egészet...
ArraSails - V1
ArraSails - V2
Pontszám: 9.89
kedvelt tagEMTybFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2379. hozzászólás - 2010.07.13. 21:40:27 (Válasz ArraSails #2378 hozzászólására.)
Lehet kezdeni a legendák átnézésével. Az évek során nem egy elírásba, helyesírási hibába belefutottam már, ezeket én balga le is jelentettem, természetesen e-mailben, hisz azt ugye elolvassák. Most direkt visszanéztem, természetesen egyiket sem javították.

Persze ez csak fricska, mindenféle s*ggnyalás nélkül kijelentem, hogy szerintem Baraty jó munkát végez, csak hát azt az egy fejlesztőt szerintem már rég túlnőtte a játék.

Na de a fórumról le, azt úgyse olvassa senki illetékes, nyomás vissza csalni!
Pontszám: 5.80
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
2380. hozzászólás - 2010.07.13. 21:46:19
Jelzem mailben, hogy a vadászatért még jár LE. Gondoltam ellövök 40cspt gyorsan és megrökönyödtem, hogy kapok LE-t érte. Ez is bug lehet, javaslom mindenki kezdjen el vadászni mielőtt észlelik a hibát vagy olvassák a jelentésemet és ezt is kiveszik.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.90
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!