Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Játék fejlesztés
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1401. hozzászólás - 2010.01.04. 14:07:39 (Válasz Mona89 #1400 hozzászólására.)
Nem szivesen költöm másra az LE-t, mint amire valójában kell. Építeni LE-ből nem akarok egy ideig. 58 vagyok és 146 a szerencsém, nem hiszem hogy alacsony. A kút méretét mesterségesen tartjuk lent, és csak a szerencse szintentartására építünk LE-ből, de többnyire csak az aprót, ami nem futja löttyre. Tudok védekezni a rablók ellen, a top1 rablás ellenem kemény 3.3k LE volt. A karilapomon a 118k bukott LE jórészt az én portyabukásaimat jelenti, a támadóim többsége üres TP-vel és állathullákkal szokott távozni.

De eltértünk a témától. A lavina elindítója az volt, hogy HoGo azt írta, hogy 15% alatt ne lehessen vadászni. Továbbra is azt tudom neki ajánlani, hogy pattanjon át V1-2-re és próbálja ki milyen kafa, ha elviszik az összeszedett LE felét.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.18
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1402. hozzászólás - 2010.01.04. 14:22:11 (Válasz S0laris #1401 hozzászólására.)
Máshol is elviszik, ez egy játék, győzzön a jobbik. Mivel ez itt nem a reklám helye, nem fogok felsorolni.
Arra, hogy ne vigyék el, ott a transzcendális. Persze erősíteni kellene mert a jelenlegi hatása nevetséges.

Ami azt illeti, főleg azzal érveltem, hogy a játék világában nem állja meg a helyét a dolog. Legalábbis én a gyér fantáziámmal nem találtam rá magyarázatot.
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 6.23
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1403. hozzászólás - 2010.01.04. 14:27:01 (Válasz HoGo #1402 hozzászólására.)
Nagy és erős végzeturakkal, epikus szörnyekkel, és 10 szinttel magasabb térkapus lényekkel nem bírsz el, de szint +-2-es dögökkel igen. Azokat a földön kúszva is levadászod.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.21
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1404. hozzászólás - 2010.01.04. 17:43:08 (Válasz PottomPanna #1403 hozzászólására.)
Bocs, de nem értem mire célzol.
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 6.23
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1405. hozzászólás - 2010.01.04. 17:53:06 (Válasz HoGo #1404 hozzászólására.)
Csapj fel te is kristálynak
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.55
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1406. hozzászólás - 2010.01.04. 18:11:24 (Válasz HoGo #1402 hozzászólására.)
Láttam már olyan játékot, ahol erősebb transzcendális projekció hatású dolog volt, de ott annak volt ellenszere is.
Szerintem pont úgy jó, ahogy most van. Ha nagyon erős lenne, az simán megölné a portyát.
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 7.48
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1407. hozzászólás - 2010.01.04. 19:23:38 (Válasz HoGo #1404 hozzászólására.)
Csak leírtam szerintem miért lehet 15% alatt vadászni, ha mást nem lehet csinálni.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.21
kedvelt tagGaborpivarcsiFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1408. hozzászólás - 2010.01.04. 20:22:23
Kilépvén kicsit a 15%-os témából itt van néhány ötlet a játékfejlesztéshez:

1. Automata sajtolás
A vadászatnál ha maximális 60 a sajtolásunk, akkor a csapdakészítéshez hasonlóan megjelenne egy újabb kis bejelölhető négyzet, amit ha bekapcsolunk, akkor a frissiben elfogott állatot rögtön ki is sajtoljuk. Simán csak kényelmi funkció, de nagyon megkönnyítené az életet, hogy nem kell 10 percenként a gépre nézni, hogy vajon megállt -e a vadászat (főleg ha állatszintlépős küldetés miatt tele vagyunk befogott állatokkal).

Esetleg lehetne ezt kombinálni a kontinuumszűkítés mértékével is, hogy ne lehessen így megkerülni azt, hogy elteljen bizonyos idő a sajtolások között. Mondjuk bekapcsolt 'automata sajtolásnál' ha a program érzékeli, hogy 0 LE-s beidomítatlan állatunk van, akkor azt rögtön kisajtolja, majd a a kronokompenzáció szintjének megfelelő idő múlva ismét ellenőriz.

----------------

2. Másodlagos támadás/varázslat KI/BE kapcsolása
Önvédelmi játékosoknak kedvező fejlesztés. Lehetőség szerint ki és be kapcsolhatjuk a másodlagos szakértelmeket, hogy ha mondjuk mi támadunk valakit, akkor ne szívassuk halálra azzal, hogy megöljük az állatait, ellenben önvédelemhez be lehetne kapcsolni.
A hozzászólást Gaborpivarcsi módosította 2010.01.04. 20:23:20-kor
V3 - Pivi
Pontszám: 5.17
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1409. hozzászólás - 2010.01.06. 20:22:20
Lehet rossz helyre írom, de hirtelen nem találtam meg a Kristály horda topicját....miért van az, hogy a Kristály horda tagjai folyton erősödnek, de a lélekkútjuk mérete sosem nő? Ha nőne, akkor legalább értelmes LE mennyiséget lehetne szerezni tőlük, ha nyerünk a háborúban, de egy 500K-s kútjuk a mi 1M LE felett kutunkkal szemben elég gyér....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.59
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1410. hozzászólás - 2010.01.06. 21:33:53 (Válasz Gaborpivarcsi #1408 hozzászólására.)
Idézet: Gaborpivarcsi - 2010.01.04. 20:22:23

2. Másodlagos támadás/varázslat KI/BE kapcsolása
Önvédelmi játékosoknak kedvező fejlesztés. Lehetőség szerint ki és be kapcsolhatjuk a másodlagos szakértelmeket, hogy ha mondjuk mi támadunk valakit, akkor ne szívassuk halálra azzal, hogy megöljük az állatait, ellenben önvédelemhez be lehetne kapcsolni.


Ezt már én is javasoltam, szerintem is nagyon hasznos lenne.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.82
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1411. hozzászólás - 2010.01.06. 23:16:14
A többi topik tapasztalatai alapján szerintem sokak óhaját tolmácsolom azzal, amikor azt mondom, hogy elég a köntörfalazásból, oldjuk meg a két legégetőbb problémát:
- A top utálja a VF-eseket
- A VF-esek nem tejelnek eleget

Két konstruktív javaslatom van a megoldásra, ráadásul olyan egyszerűek, hogy a kettőt együtt is max. egy-két óra megcsinálni:
- A VF-eseknek dupla annyi őskőbe kerüljön minden, a szingulárist használóknak pedig fele annyiba, mint a normál ár. Ez teljesen jogos lenne, hiszen a VF-esek lassabban lépnek szintet, tehát olcsóbb nekik a játék, a szingusok pedig gyorsabban, tehát nekik drágább. Úgy igazságos, ha ez ki van egyenlítve.
- A KH a VF-eseket szinttől függetlenül tudja támadni. Ha tehát valaki kifejleszti 10. szinten, akkor vállalja, hogy +70-80 szintről elveri egy KH-s, 15% alatt is. Ez természetesen szintén nagyon igazságos lenne, valahogyan ugyanis kompenzálni kell a VF-esek előnyét.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.04
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1412. hozzászólás - 2010.01.07. 01:08:44 (Válasz Prisma #1411 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Vaczakka módosította 2010.01.07. 01:54:37-kor
Pontszám: 6.58
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1413. hozzászólás - 2010.01.07. 07:16:08
Ebből a játékfejlesztéses dologból mikor lesz valami?
Miklós jó ötletnek tartotta, meg mindenki szeretne mindenfélét. És annyira sokat, hogy ki se lehet igazodni azon, hogy mi a nép akarata. Ha lehetne szavazni, akkor Miklósnak is tisztább lenne, hogy mi a legégetőbben szükséges.
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 5.39
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1414. hozzászólás - 2010.01.07. 08:17:43 (Válasz Prisma #1411 hozzászólására.)
Igen... Biztos igazad van.. Akinek pedig 30-as a vf-e az 1.6x áron tudjon venni s így tovább.. Ugye.. ? Vagy akinek Vf-e van az töröljön automatikusan, nem? S az összes köve vesszen el.. A maxos szingusok meg kapjanak ingyen követ..
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 7.68
népszerűBüdös ZokniFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1415. hozzászólás - 2010.01.07. 08:33:49 (Válasz Prisma #1411 hozzászólására.)
Egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy komolyan gondolod
A hozzászólást Büdös Zokni módosította 2010.01.07. 08:40:43-kor
Pontszám: 7.95
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1416. hozzászólás - 2010.01.07. 08:45:11 (Válasz Büdös Zokni #1415 hozzászólására.)
Most már én is látom benne a finom élcet.. De viccnek kicsit durva volt:D
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 7.68
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1417. hozzászólás - 2010.01.07. 09:34:56
Komolyan gondoltam.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.35
népszerűtlenUkognosFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1418. hozzászólás - 2010.01.07. 10:52:27
Nekem csak az nem tetszik a játékban , hogy vannak bizonyos dolgok , amit csak prémiumos játékosok kaphatnak meg , vagyis őskövesek . Szerintem lehetne ezeket a nem prémiumos játékosoknak mondjuk 3-4-szeres áron elérhetővé tenni és más "tápokat" adni prémiumosoknak pl:óránkénti 4-szeres portya , havi egy ingyen felszerelés (valamilyen kissebb) , ilyesmik ...
Persze t'om , hogy ez üzlet ... végülis csak egy ötlet volt .
Amúgy frankó a game , csak így tovább !!!
Jó játékot mindenkinek !!!
Pontszám: 3.83
irritálóProbapetjaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1419. hozzászólás - 2010.01.07. 11:07:24 (Válasz Ukognos #1418 hozzászólására.)
Gondolom ma kezdtél játszani...
V3 AFejedetBeleveremAFalba
Pontszám: 3.11
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játék fejlesztés
1420. hozzászólás - 2010.01.07. 14:47:55
Elmondasz egy thrax halálcsapás varázslatot. (-155 VP). 1188 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Ellenfeled állata 207 életpontot sebződött. Csápos mutáns elájult.
Ellenfelednek egy gyors mozdulattal megadod a kegyelemdöfést.
Ellenfeled ájultan esik össze.
A csatában összesen 1188 sebzést okoztál, és 7 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.
Te nyerted a csatát, jutalmad 12536 lélekenergia és 29 TP!


több szinttel felfelé támadok, szóval ne jöjjön senki azzal, hogy direkt gyengébbet, viszont itt látszik, hogy ezt az állatot teljesen feleslegesen lőttem le. Tényleg jó lenne kapcsolhatóvá tenni, én kizárólag védekező félként használnám, mivel arra meg nagyon jó, többet nem jön az, aki így jár.
Pontszám: 7.89
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője