Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóLeKleinFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4521. hozzászólás - 2009.05.13. 18:42:59
Sziasztok szeretném megkérdezni hogy erre a kérdésre írt válaszok közül mi az ami nem volt egyértelmű?

Melyik filmet nem Quentin Tarantino rendezte?

Death Proof
Desperado
Jackie Brown
Pulp Fiction (Ponyvaregény)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4522. hozzászólás - 2009.05.13. 18:57:33 (Válasz LeKlein #4521 hozzászólására.)
Tippelhetek? Vagy írd oda mindhez a magyar címet zárójelben, vagy egyikhez sem. Sőt, mivel alapvetően magyar játékról van itt szó, még jobb lenne a "magyar cím (eredeti cím)" sorrend. Egyébként nem rossz szerintem.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóLeKleinFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4523. hozzászólás - 2009.05.13. 19:23:12 (Válasz Lanmandragoran #4522 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.13. 18:57:33
Tippelhetek? Vagy írd oda mindhez a magyar címet zárójelben, vagy egyikhez sem. Sőt, mivel alapvetően magyar játékról van itt szó, még jobb lenne a "magyar cím (eredeti cím)" sorrend. Egyébként nem rossz szerintem.


Death Proof-nak volt még magyar címe de angolul terjedt el mint magyarul. A másik kettőnek nincs magyar címe.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4524. hozzászólás - 2009.05.13. 19:35:37 (Válasz LeKlein #4523 hozzászólására.)
A két filmben igazad van, de a Halálbiztos akkor sincs kiírva. Te ne abból indulj ki, hogy melyik címen terjedt el szerinted, hanem hogy olyanok is megkaphatják, akik nem látták, és két angol szóból halovány lila gőzük nem lesz, hogy az milyen film.

Ja, és a teljes címe Grindhouse: Death Proof.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.05.13. 19:40:30-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóHerculesFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4525. hozzászólás - 2009.05.13. 19:44:12
Sziasztok!
A kéedésem az,hogy miért törölték azonnal a kérdésemet,mely a következő volt:

Mi volt Kádár János a MSZMP KB első titkárának az eredeti neve?

Csermanek János*
Johann Küfer
John Cooper
James Tonnelier

Johann a János a Küfer pedig a Kádár német megfelelője
John a János Cooper pedig a Kádár angol megfelelője
James a János a Tonnelier pedig a Kádár francia megfelelője

Akár mennyire is nem tetszik valakinek,de Kádár János már hozzá tartozik a magyar történelemhez és illik tudni minden magyarnak az eredeti nevét,hogy Csermanek János.Úgy érzem igazságtalanul vagyok kizárva a kérdés írásból,hiszen nem sértettem netiketet és ehhez nem kell semilyen lexikális tudás.
Németül,angolul és franciául azért írtam le Kádár János nevét,hogy még a leggyengébbek is megtudják fejteni az egyetlen magyr névből.
Pontszám: 5
fórumozóKonstantinFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4526. hozzászólás - 2009.05.13. 20:02:37
Hello!
Erről az értékelésről szeretnék kicsit bővebben olvasni.

Kérdés:

Hogy hívják Dr. Bubó aszisztensét?

Ursula
Matilda
Nincs aszisztense
Ofélia

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Aki ismeri a történetet tudja a választ, aki nem az pedig bármelyiket gondolhatja jónak.
Akkor miért is rosszak a válaszaim?
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4527. hozzászólás - 2009.05.13. 20:07:55 (Válasz Konstantin #4526 hozzászólására.)
Idézet: Konstantin - 2009.05.13. 20:02:37
Hello!
Erről az értékelésről szeretnék kicsit bővebben olvasni.

Kérdés:

Hogy hívják Dr. Bubó aszisztensét?

Ursula
Matilda
Nincs aszisztense
Ofélia

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Aki ismeri a történetet tudja a választ, aki nem az pedig bármelyiket gondolhatja jónak.
Akkor miért is rosszak a válaszaim?


Szinte biztosan állíthatom, hogy a "Nincs aszisztense" miatt kapta ezt az értékelést. A "nincs ilyen" és hasonló válaszokat nagyon utáljuk, találj ki egy normális harmadik rossz választ. Egyébként asszisztensnek írják, legalábbis a gugli szerint. Szóval ha nem akarod majd helyesírással is visszakapni, ezt is javítsd ki.
Pontszám: 5
fórumozóKonstantinFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4528. hozzászólás - 2009.05.13. 20:10:57
Ok!
Kössz a választ!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4529. hozzászólás - 2009.05.13. 20:12:06 (Válasz Hercules #4525 hozzászólására.)
Valószínűleg pont azért kaptál rá törlést, mert egyetlen magyar név volt a négy név között.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóHerculesFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4530. hozzászólás - 2009.05.13. 21:44:20
Szerintem meg nem azért dobták vissza,mert csak egy magyar név szerepelt benne.Ugyanis nagyon sok magyarországon még élő vagy élt személynek kellett magyarosítania a nevét.Egy közeli ismerősünk Joseph Krebs néven látta meg a napvilágot és hogy elkerülje a kitelepítést ( A magyarországi németek kitelepítése 1946-1948 ) változtatta a nevét Rák Józsefre.Krebs német szó és magyarul rákot jelent.Ezek után Kádár János is születhetett volna bármelyik idegen hangzású név alatt amit magyarosított.Úgy hogy ez hiba semmi képpen sem lehetett.Úgy itélem meg itt inkább a volt Pártvezér neve volt az igazi ok.Ebben az esetben pedig nem én sértettem meg a netikett szabályait,hanem az aki azonnal töröltette a kérdést.Ez esetben nem engem,hanem a törlőt kellene kizárással büntetni.
Tehát ha a kérdésemet ezért törölték azonnal és büntetnek hogy ne kapjak pontot,akkor az igazságtalan.Aki pedig törölte és bírálta az a tudatlanságához a nevét is adhatná!
Egyébként meg nem vagyok egy morgós típus,de úgy gondolom azért lehet elmondani a panaszunkat,hogy orvosolja valaki.
Pontszám: 5
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4531. hozzászólás - 2009.05.13. 22:03:48
Olvasgatom a hozzá szólásokat. 170-re ment fel a vérnyomásom. A legtisztességesebb dolog az lenne, ha törölnék az összes kérdést. Le kell írni pontosan, hogy milyen kérdéseket lehet írni. Miért jár azonnali törlés, miért jár helyesírási hiba. A Kádár János-os kérdéshez és a kérdőjel elött lévő szóközhöz hasonló kérdésekkel most is találkoztam a vadászat során. Azokkal mi van? Azok mehetnek? Egyeseknek lehet? Ja értem már. Vannak egyenlők és egyenlőbbek. És csak felesleges kötözködés az, ha amiatt van visszadobva, mert a kérdőjel elött van egy szóköz. Az persze aki tényleg orbítális helyesírási hibával írja meg a kérdést az benne lehet a rendszerben. Meg az általános iskolai számsorok azok mehetnek. Amihez meg csak a goggle-t, vagy a wikipédiát kéne használni, max 2 perc míg utánanéz, az meg már lexikális tudás. Mondom én hogy pofára megy. Na ezért kén törölni az összes meglévő kérdést és újra kezdeni. És legyen max 2-3 ember, admin, aki értékel. És az legyen érdektelen lexikális tudás ami az is. Pl.: kvantum fizika és hasonló. Meg az, hogy mennyi holdja van a Marsnak. Mert ez a kérdés is benne van a rendszerben. Az ilyen miért nem érdektelen lexikális tudás? Mi vagyok én csillagász? EZ bosszant. olvasom folyamatosan a jobbnál jobb megmagyarázásokat, hogy miért nem jó a kérdés, közben a rendszer meg tele van egy csomó "rossz, hibás kérdéssel", "érdektelen lexikális tudással" és "speciális" kört érintő kérdésekkel. Meg csak magyar neveket írj. Akkor csak magyar irodalom, magyar történelem, magyar képzőművészet, magyar zeneművészet témákban lehessen írni kérdéseket. És az olyanok, mint hogy melyik zeneművet írta Bach, vagy Mozart azok legyenek törölve. Nem mintha ez sem lenne érdektelen lexikális tudás.
Végeztem, mert egyre jobban dühítem fel magamat.
A hozzászólást Építész mérnök módosította 2009.05.13. 22:21:28-kor
Pontszám: 5
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4532. hozzászólás - 2009.05.13. 22:24:33 (Válasz LeKlein #4521 hozzászólására.)
Hogy vigasztaljon ez már nekem is volt kérdésem, és még a filmcímek is kb azonosak voltak. Így a már szerepelt értékelés is beeshetett volna

Az előttem szólóval pedig maximálisan egyetértek!
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2009.05.13. 22:28:14-kor
V1
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4533. hozzászólás - 2009.05.13. 22:36:28 (Válasz Hercules #4530 hozzászólására.)
Orvosolni senki nem fogja, ugyanis ide játékosok írnak, akiknek nem áll módjában semmit orvosolni. Azért lehet elmondani a panaszt, mert az ember a más és saját hibáiból tanul, így ha valaki hajlandó elfogadni a tapasztaltabbak véleményét, még sok jó és szép kérdést tehet fel a további játéka során. (nem konkrétan neked írom, általánosítás)

Viszont a te esetedben 90%-os biztonsággal állítom, és fogadni mernék rá, hogy a három "szótár-név" miatt kaptál törlést. Normálisnak ítélt válaszokkal már benn van ugyanis a rendszerben, vagyis Kádár elvtárs neve nem vált ki közmegbotránkozást. Sokkal kevésbé tartom valószínűnek hogy 12-15 játékos a pártvezér miatt adott volna törlést, mint azt hogy azért kaptál törlést mert ennyire keveset nézel ki a játékostársaidból.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4534. hozzászólás - 2009.05.13. 22:49:21 (Válasz JeLo #4519 hozzászólására.)
En voltam.
Elso szinten, kezdok altal nem ismert info.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4535. hozzászólás - 2009.05.13. 23:09:38 (Válasz Építész mérnök #4531 hozzászólására.)
Idézet: Építész mérnök - 2009.05.13. 22:03:48
Olvasgatom a hozzá szólásokat. 170-re ment fel a vérnyomásom. A legtisztességesebb dolog az lenne, ha törölnék az összes kérdést. Le kell írni pontosan, hogy milyen kérdéseket lehet írni. Miért jár azonnali törlés, miért jár helyesírási hiba.

A kvíz értékelésének rendszeréről - 1. hozzászólás jó támpont.

A Kádár János-os kérdéshez és a kérdőjel elött lévő szóközhöz hasonló kérdésekkel most is találkoztam a vadászat során. Azokkal mi van? Azok mehetnek? Egyeseknek lehet?

Nem feltétlenül, ha már nem tudod értékelni és úgy érzed hibás, jelezd a Kvíz 3 topicban.

Ja értem már. Vannak egyenlők és egyenlőbbek.

Nincsenek. Játékosok vannak, akik játékosokat értékelnének, anélkül, hogy tudnák, melyik kérdést ki teszi fel.

És csak felesleges kötözködés az, ha amiatt van visszadobva, mert a kérdőjel elött van egy szóköz. Az persze aki tényleg orbítális helyesírási hibával írja meg a kérdést az benne lehet a rendszerben.

Nem lehet, ha már nem tudod értékelni és úgy érzed hibás, jelezd a Kvíz 3 topicban.

Meg az általános iskolai számsorok azok mehetnek.

Nem, már van egy túl könnyű/matek opció a rossz kérdés értékelésnél.

Amihez meg csak a goggle-t, vagy a wikipédiát kéne használni, max 2 perc míg utánanéz, az meg már lexikális tudás.

Nem a keresés gyorsasága, hatékonysága határozza meg, hogy egy kérdés jó-e.

Mondom én hogy pofára megy.

A már korábban említett ismeretlenség miatt még mindig nem.

Na ezért kén törölni az összes meglévő kérdést és újra kezdeni. És legyen max 2-3 ember, admin, aki értékel.

Tudomásom szerint vannak kiválasztottak is a játékosok mellett.

És az legyen érdektelen lexikális tudás ami az is. Pl.: kvantum fizika és hasonló.

Amennyiben a kérdés nem középiskolai tananyag, nagy valószínűség szerint az is lesz. Ha az, akkor még mindig lehet.

Meg az, hogy mennyi holdja van a Marsnak. Mert ez a kérdés is benne van a rendszerben. Az ilyen miért nem érdektelen lexikális tudás? Mi vagyok én csillagász?

Nem, ehhez nem kell csillagásznak lenned. Ez egy ismert dolog, nem a Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz vagy Jupiter holdjainka számára kérdezett rá, hanem a Marsra, amelyről elég ismert tény a két holdja, a Phobos és Deimos, főleg az utóbbi években, amikor is két kisautópásztázza a felszínét és folyamatosan küldik oda a szondákat. Ezt a számot bizony illik tudni.

EZ bosszant. olvasom folyamatosan a jobbnál jobb megmagyarázásokat, hogy miért nem jó a kérdés, közben a rendszer meg tele van egy csomó "rossz, hibás kérdéssel", "érdektelen lexikális tudással" és "speciális" kört érintő kérdésekkel.

Ha már nem tudod értékelni és úgy érzed hibás, jelezd a Kvíz 3 topicban.

Meg csak magyar neveket írj.

Ezt senki nem írta, csak bizonyos kérdéssel kapcsolatban.

Akkor csak magyar irodalom, magyar történelem, magyar képzőművészet, magyar zeneművészet témákban lehessen írni kérdéseket. És az olyanok, mint hogy melyik zeneművet írta Bach, vagy Mozart azok legyenek törölve. Nem mintha ez sem lenne érdektelen lexikális tudás.

Miért kellene Bachot, Mozartot törölni, mikor tananyag? Csak bizonyos kérdéseket, amelyek nem a tananyaghoz tartoznak. Nem kell igénytelennek lenni a tudás iránt, de nem kell túlzásba sem esni a részletes tudás iránt.

Végeztem, mert egyre jobban dühítem fel magamat.

Jó.

Remélem sikerült minden kérdésedre elfogadható választ adnom.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.05.13. 23:11:00-kor
Pontszám: 7.50
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4536. hozzászólás - 2009.05.14. 05:56:23 (Válasz Craslorg #4535 hozzászólására.)
Tisztelt Crash!

Mint többször elmondtad, ha rossz jelezzük utólag is a kérdést. Szoktam, de akkorra a kérdés feltevője a jutalmát megkapta, míg ebben a rovatban elég sok olyan kérdést láttam, amiért a játékos nem kapott LE-t, pedig csak mondvacsinált indokokkal szórták ki.

Több alkalommal is jelezted, hogy 10-15 játékos értékelte rossznak... Hát húzhatod még felfelé a népszerűségedet a fórumon, és jelezheted lojalitásod a JV-k irányába, de mint leírtam és nem reagáltál rá rendszeresen látom, hogy 1-2 értékeléssel jó lesz a kérdésem, mint írtam az utolsó kérdésemet sem 3 perc alatt értékelték 20-an, hogy rossz lett az tuti.

Az hogy kinek mit lehet, persze névtelenség miatt nem személyre szólóan kitolás, hanem egyszerűen a fent elmondott 1-2 értékelés után eredmény alapon. Elég ha egy gyengébb képességű, vagy éppen bal lábbal kelt játékos értékeli 1 nap után, és már bukó is a kérdés.
V1
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4537. hozzászólás - 2009.05.14. 06:32:43 (Válasz Archibald Cunningham #4536 hozzászólására.)
Idézet: Archibald Cunningham - 2009.05.14. 05:56:23
Elég ha egy gyengébb képességű, vagy éppen bal lábbal kelt játékos értékeli 1 nap után, és már bukó is a kérdés.


Nem, nem elég. Minimum 20 értékelőtől 15 egybehangzó értékelés kell. Ha valaki bal lábbal kelt fel, akkor még másik 14 játékosnak is bal lábbal kell felkelni.

A játék kezdetén sokkal lazább volt az értékelés, hónapok teltek el, míg kialakult egy nagyjából jó rendszer. Sajnos ekkor sokan mindenre jó értékelést kattintottak. Emiatt benn van sok rossz kérdés. Ezekkel utólag tenni nem lehet, csak töröltetni. Az, hogy megkapta az LE-t, na bumm. Nem hiszem, hogy 1 vagy 2 vadászatnyi LE olyan sokat nyom a játékoson.

Azt sem hiszem, hogy az itt reklamálók nagy részénél nem lenne sok jó kérdésük is, amit elfogadtak.

Ha a kérdéseik 70-80 %-ban átmennek, akkor nem olyan nagy az a probléma, csak a bolhafingból is elefántszar van emelve.
Ha meg a kérdéseik csak 20 %-ban felelnek meg, kapnak jó értékelést, akkor nem az értékelőkben van a hiba.

Annál többet, mint, hogy a megfelelő topicban jelzi a játékos társadalom a hibás kérdést, nem lehet tenni. Bízni kell benne, hogy ez alapján tisztul az egész. Hogy valaha megtisztul-e rendesen, ezt a jövő dönti el.

Hidd el, aki a játék elején esetlegesen a rossz kérdéseire is megkapta az LE-t, ha azóta is szutykokat ír, azokra már nem kapja meg az LE-t, mert a játékosok úgyis kivágják a kérdéseit. Ilyenkor persze jöhet reklamálni, hogy bezzeg korábban hasonló kérdését elfogadták, de megvallom ez például engem kevéssé érdekel.

Ha véleményem szerint a kérdés jó és tényleg nem volt szerencséje a kérdésfeltevőnek, annak lehetőségem szerint hangot szoktam adni, mint ahogy más is.
Pontszám: 5
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4538. hozzászólás - 2009.05.14. 07:00:16
Cirka 3 napja tettem fel egy kérdést, ami egy nap alatt jó értékelést kapott kb 5 értékelésre. Most 3 nap után 11-1 arányban jó a kérdésem, azaz 3 nap alatt nincs 15 értékelés. Ez friss nem valamikor a távoli homályba vesző történet a kezdetekről, és még előbbről!

Amelyik kérdésem miatt elkezdtem ezt a topicot látogatni 1 nap után egyetlen értékelést sem kapott, majd elmentem vadászni, és már néhány kérdés után láttam értékelték, mint írtam kb 3 perc telt el, és rossz lett az értékelés!

Vajon a rész értékelésnél miért nem marad kint a szavazatok száma? Lehet nyomni a 15 értékelés dumát továbbra is, csak az nem lesz a sok ismétléstől igazabb.

Mellesleg az elutasított kérdésem itt írogatók egyike sem tudta megmondani miért lenne érdektelen lexikális tudás, mikor egy kvíz játékban a legnagyobb magyar kvíz mester műsoraira kérdez rá (nem sport, vagy holdak száma)

Szóval miért érdektelen lexikális tudás:


Melyik kvízjátéknak NEM Vágó István volt a műsorvezetője?

Pókerarc
Legyen Ön is milliomos
Mindent vagy semmit
Multimilliomos*

(A csillagot a fórumra utólag tettem ki, nem primitív rávezetés.)
V1
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4539. hozzászólás - 2009.05.14. 07:19:13 (Válasz Archibald Cunningham #4538 hozzászólására.)
Nagyon kevés kérdést értékelnek már játékosok, ahogy valószínűleg te is ritkán találkozol olyan kérdéssel, amit értékelned kell. Ezért van, hogy kevés válasszal is "értékelődik" a kérdésed.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagSipovicsFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4540. hozzászólás - 2009.05.14. 07:22:46
Sziasztok! Meg tudná mondani valaki, hogy a következő kérdésben hol a helyesírási hiba?
Melyek a gémeskút részei?

ágas,gém,sudár,vödör,kolonc
pereputty,pattancs,karfa,vödör,töltő
villa,sujtó,inga,léptető,vödör
ágas,sujtó,pörgettyű,vödör,nehezék

Köszi
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője