Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóJerryleeFérfi
Végzetúr tehetség
236 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6901. hozzászólás - 2009.08.10. 18:40:41
Mi a "hejsza"?

Hajszál népies megnevezése
Favágó eszköz
Csángó tánc
Erdőszéli növény

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Lassan már szégyellem Hatse-t zavarni, ezért írok ide. Feltettem a fenti kérdést és kaptam rá a fenti indoklást. Az értékelő talán annyit tett, hogy bemásolta az említett kifejezést a gugliba (aki mindenki legjobb barátja) és az első találatban nem "hejsza" szerepelt, hanem "héjsza", erre kegyesen ledorongolta a kérdésem, tanújelét adván ezzel isteni intelligenciájának.
Itt jön az én verzióm : az említett táncnév leírható ugyan "héjsza"-ként is, annyi a baj vele, hogy úgy nem helyes, illetve NEM valósághű. Mert a gyimesi csángók az említett táncot nem héjszának hívják, hanem hejszának.
Hogy honnan tudom ennyire pontosan? Magam is a Gyimesekben élek, itt születtem és terveim szerint itt is halok meg. Mindazonáltal jó ismeretségben vagyok egykori igazgatómmal, Tankó Gyula helyi néprajzkutatóval is, aki szintén hejszaként említi számos munkájában..
Végezetül pedig betennék ide egy linket az ismert és elismert muzsikás együttestől. Itt meghallgatható egy gyimesi hejsza és az írásmód is ellenőrizhető:

http://hunzene.hu/?q=audio/by/title/hejsza

Válaszotokat várom.

Tisztelettel : JerryLee
A hozzászólást Jerrylee módosította 2009.08.10. 18:44:10-kor
"Vidám és jó volt, s tán konok,
Ha bántották vélt igazában,
Szeretett enni s egyben-másban
Istenhez is hasonlított"
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6902. hozzászólás - 2009.08.10. 19:32:41 (Válasz Jerrylee #6901 hozzászólására.)
b) Tánckincsük másik részét a kárpáti és moldvai román anyagból kölcsönözték. Ezek kötött szerkezetű nyitott vagy zárt lánctáncformák: héjsza, régi héjsza, tiszti héjsza, kerekes, korobjászka, békási ruszka, csúfos stb.


Ez pedig a Magyar Néprajzi Lexikonból való. És most direkt megnéztem, guglin az első három oldalon nem látni olyan weboldalt, ahol nem héjszának írják (vagy nem azért hejsza mert az író nem használt ékezetet).
Nem vitatom, hogy a Gyimesekben hejszának ejtik, de a határon innen akkor is héjszának hívják. Legalábbis a hivatalos források szerint. Márpedig mind az értékelők, mind a játékosok ha nem tudnak valamit, akkor a hivatalos forrásnak hisznek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6903. hozzászólás - 2009.08.10. 19:49:17 (Válasz gsziszi #6895 hozzászólására.)
Szervusztok!

Gsziszi: így még jobban szigoríthatnák az értékelést, és jöhetnének a tényleg jó kérdések. Nem kellene egy csomó 1337 nyelven, vagy SMS-szlengben odahányt szörnyűséget olvasnom.
Ekkor ráadásnak akár el is törölhetik majd a kérdésfeltevés letiltását, hisz a taplóváriak meg sem fognak próbálkozni vele. (Én meg talán bátrabban próbálkozhatok majd, amikor ihletem támad. :-D)
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.33
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6904. hozzászólás - 2009.08.10. 19:58:02 (Válasz Awenhai #6903 hozzászólására.)
"taplóváriak" szerintem már rég nem próbálkoznak, de azért én nem taplóznék le senkit ebben a játékban. vannak, akik nem éreztek rá a kérdésírás fortélyára, és az alapján tesznek fel kérdést, amit látnak. aztán meglepődnek - teljes joggal -, hogy az övéket meg nem fogadják el.

igazából az adatbázis pucolását tartom elsődleges feladatnak, hogy aztán legyen mire ugrálni.
egyébként kvíz 4 nagyon szépen muzsikál, és talán nem árulok el titkot azzal, hogy bizony kőkeményen pucolják már az adatbázist. szerintem egy-két héten belül látványos lesz a javulás, még ha nem is 100%-os
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6905. hozzászólás - 2009.08.10. 20:06:58 (Válasz gsziszi #6904 hozzászólására.)
Szervusztok!

Úgy legyen, Gsziszi!

De sajnos, akad olyan személy, akire ráillik az a megnevezés. Nem írok nickeket, nem akarok kiemelni egyet sem. Ám aki képes magyarországot így leírni (nem belekötni, máshogy nem lehet bemutatni), az nem érdemel mást. Láttam már Magyarországról jó kérdést is.

Aki nem érzett rá a kérdésfeltevés módjára, az szépen reagál, megköszöni a segítséget, akkor is, ha először kiszaladt a száján (billentyűzetéből) a jó szó. A taplóvári meg mindenhova küldözget, s ha megmagyarázod, hogy mit szúrt el, még jobban ordibál. Akadnak ilyenek, ezt ne is tagadd. :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóJerryleeFérfi
Végzetúr tehetség
236 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6906. hozzászólás - 2009.08.10. 20:18:49 (Válasz Lanmandragoran #6902 hozzászólására.)
Minden tiszteletem a tied, de akkor mi a helyes? Amit a Lexikon ír, vagy amit mi beszélünk. Ezzel most kétségbe vontad az én szavahihetőségemet is és egyáltalán a kultúrámat.

Szomorúan észleljük itt a Gyimesekben, hogy az "anyaországiak" mind kultúránkra, mind nyelvhasználatunkra csak úgy figyelnek, mint panoptikumbeli tárgyakra. Divat lett az érdeklődés irántunk és ez nem tesz jót... főleg nem akkor, ha nem is érdekel senkit, csak azért jön erre, vagy olvas rólunk(!!!), mert divat. Számtalan tévéadó számtalan műsorában jólértesültnek (fel)tűnő emberek vétenek szarvashibákat, akár olyan banális szinten is, mint három (3) községünk neveinek keverése is.
Mint fenti soraimból - és eddigi hozzászólásaimból - is kitűnhet, hogy édes anyanyelvemet ismerem,funkcionálisan, irodalmilag (és nemcsak) használom, tehát semmivel sem érzem magam kevesebbnek, mint bárki más a világon!
Minket,- akik valaha az igazi Magyarország végein éltünk, majd a folyamatos román beolvasztási törekvések ellenére nemcsak konzerváltuk nyelvünket és kultúránkat, hanem tovább is fejlesztettük azt - elfeledtek, lemondtak rólunk és megtagadtak.Nem háromszor...és nem hétszer...de "hetvenszer hétszer"!.Az "anyaországi" iskolákban nem tanítanak rólunk, Erdélyországról.Romániában magyarok vagyunk, Magyarországon(?) románok... "Csak az hal meg igazán, akit elfelednek"...valóban így van.

Tisztelettel megköszönöm a válaszod és a lehetőséget, hogy mindezt elmondhattam.Ha Off-topic üzenetnek látod,ám távolítsd el. Ezúton is elmondanám, hogy elhagyom a fórumot és talán a játékot is.

Tisztelettel:J.L.
"Vidám és jó volt, s tán konok,
Ha bántották vélt igazában,
Szeretett enni s egyben-másban
Istenhez is hasonlított"
Pontszám: 5
utáltWolioNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6907. hozzászólás - 2009.08.10. 20:51:34
Szerintem, mivel nem igazságosak a döntések, hogy régen elfogadták a rosszakat, most meg már alig fogadnak el valamit, mert hogy hiper-szupernek kell lenni...szerintem el kéne törölni a küldetést, ami a kérdés felvetéssel kapcsolatos, mert nem igazság, hogy nekem semmi esélyem sincs, míg a régiek röhögve megcsinálták...
meg szerintem nem igényel lexikális tudást, az hogy Napóleon-nak mikor volt a Waterloo-i veresége, mert szerintem aki járt törire tanulta....
meg hasonló...
és hiába mondják...de engem zavar, hogy én kérdéseimet nem fogadják el, pl. azért mert szerintük túl könnyű, de azoknál szerintem sokkal több van elfogadva ami még könnyebb...vagy töröljék azokat...vagy fogadják el a többit is...

Szerintem rossz kezekbe van ez a kérdés jó vagy rossz eldöntése....
Sötétségből sötétségbe a fényútján haladok.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6908. hozzászólás - 2009.08.10. 20:59:25 (Válasz Jerrylee #6906 hozzászólására.)
Valóban erősen offtopic, de muszáj válaszolnom.

Én kérek elnézést a magam és játékostársaim nevében, akik egyfelől a néptáncokban sem vagyunk otthon, másrészt Erdélybe sem sikerült még eljutnunk. Így bármilyen mélységesen elítélendő, de efféle témákban csak az interneten fellelhető anyagokra tudunk hagyatkozni, amennyiben szeretnénk megtisztelni azzal a kérdés feltevőjét, hogy nem találomra bökünk.
Mi az, hogy kétségbe vontam a szavahihetőséged? Ezt kikérem magamnak! Direkt leírtam, hogy nem vitatom a gyimesi kiejtést. Nem is vitathatnám, hisz nem ismerem.

És azért álljon már meg a gyászmenet! Az erdélyi viszonyokat valóban nem ismerem, de a Felvidéken több barátom is él, megfordultam néhányszor arra, egy minimális ismeretem van róla, milyen az, mikor az ember külföldön van saját otthonában. A politikai viszonyok nagyon nem ide tartoznak, ennek az egésznek semmi köze ahhoz, hogy Erdély már nem Magyarország.
Te most tulajdonképpen ugyanazt csináltad, mintha egy szegedi ember kikérte volna magának, hogy a reggelt azt röggelnek kell írni, és mindenki hülye és tiszteletlen aki a tankönyveknek hisz.

Sajnálom, hogy politikai töltetet éreztél ki egy egyszerű tájszólás - nyelv ellentétből, és azt is hogy elhagyod a fórumot, de ez a mentalitás nem is hiányzik ide.

Tisztelettel ↓
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6909. hozzászólás - 2009.08.10. 21:12:00 (Válasz Wolio #6907 hozzászólására.)
Nem, most már van jó kezekben. És nem tudom mennyire megnyugtató, e gőzerővel folyik a takarítás, hamarosan törölve lesz minden régi szemét az adatbázisból, az adminok már az ajtóban toporognak, hogy megkapják a belépési engedélyeket az adatbázisba.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagKiadoFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6910. hozzászólás - 2009.08.10. 23:50:35
Neharagudjatok, de ha olyan kérdés bekerült, hogy "Hány elektronhéja van az Argonnak" akkor az enyém "Melyik nem szabályos kristályrendszerű drágakő?" miért lett törölve mondván, hogy túl speciális?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6911. hozzászólás - 2009.08.11. 06:54:14
Szervusztok!

Kiadó: Az argon elektronhéjainak a szerkezete elméletileg hetedikben, a kémia alapjainak oktatásakor elhangzik. Tény, hogy a kutya sem jegyzi meg, de ha tudod, hogy az Argon nemesgáz, és megtalálod a periódusos rendszerben, könnyen kitalálható, hogy a válasz 3.
A drágakövek kristályszerkezetéről viszont nem rémlik információ, noha tanultam kémiát az egyetemen is. Lehetséges, hogy geológus szakon ezt tanítják, de azért ez már réteginformáció.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt tagKiadoFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6912. hozzászólás - 2009.08.11. 10:21:57
Hm értem köszi, még egy kérdés:

Hanyadik hadjáratán vette be Szulejmán budát?

első
harmadik
negyedik
ötödik

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Itt mit ronthattam el?
Pontszám: 5
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6913. hozzászólás - 2009.08.11. 10:31:06 (Válasz Kiado #6912 hozzászólására.)
Buda nagy betű.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6914. hozzászólás - 2009.08.11. 10:34:53 (Válasz Kiado #6912 hozzászólására.)
és Hányadik
Pontszám: 5
kedvelt tagKiadoFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6915. hozzászólás - 2009.08.11. 10:50:07
Köszönöm, így elfogadták.
Pontszám: 5
népszerűPatrik11Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6916. hozzászólás - 2009.08.11. 11:20:39
szevasztok. most előszőr irok erre a forumra, de már nem birom tovább. a kvizkérdéses küldetésről van szó. már sok kérdést feltettem hogy meglegyen ez az egyszerű küldetés, de egyre durvább indokok jönnek. a problémám a következő. feltettem egy ujabb kérdést ami szerintem még nem is bonyolult. én szerintem max 2 szer kell érte kattintani.

Ha az elementáris fúziód 3-mas szintű, akkor mit kapsz érte?

Minden nap +1 cselekvéspontot kapsz.
Minden nap +2 cselekvéspontot kapsz.
Minden nap +4 cselekvéspontot kapsz.
Minden nap +6 cselekvéspontot kapsz.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

ez igy van. egy speciális réteg tudhatja csak. aki játszik ezzel a játékkal. tehát valaki indokolja már meg nekem miért nem hagyták jóvá??? a szégyen lassan megől. megcsináltam jó pár küldit de az elsőt nem tudom.
köszönöm
patrik
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6917. hozzászólás - 2009.08.11. 11:22:25 (Válasz Patrik11 #6916 hozzászólására.)
kezdő játékos még csak azt sem tudja hogy léteznek szakértelmek, nem hogy tanulás, elementáris fúzió
azt hogy az hogy működik pontosan, azt pedig végképp nem tudja
Pontszám: 5
népszerűPatrik11Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6918. hozzászólás - 2009.08.11. 11:38:11
köszönöm a gyors választ. én mint vén most lettem ép 12-es szintű játékos. elég hamar megtanultam de mindegy hagyjuk.
Pontszám: 4
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6919. hozzászólás - 2009.08.11. 11:56:11
Mi a tetraéder?

A négy szabályos háromszög által határolt test
Négykötetes regény
Négyfelvonásos opera
Négyemeletes épület


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ebben mi a hiba??? Szeretném, ha az is jelentkezne, aki értékelte...
Pontszám: 5
kedvelt tagVlkyFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6920. hozzászólás - 2009.08.11. 11:58:01 (Válasz Patrik11 #6918 hozzászólására.)
és ha első szinten megkaptad volna ezt a kérdést tudtad volna? vagy te úgy kezdtél el játszani ezzel a játékkal hogy végigolvastad a végzetúr wikiát aztán regisztráltál?

Mi a tetraéder?

A négy szabályos háromszög által határolt test
Négykötetes regény
Négyfelvonásos opera
Négyemeletes épület


Szerintem, az első válasz furcsán kezdődik, az a betű nem kéne. Bár értelmes úgy is, meg minimális dolog.
Viszont, a válaszok elég furák, pl négyemeletes épület meg a négykötetes regény helyett lehetne valami rombusz-definíció inkább vagy valami. Lehet ez nem tetszett az értékelőnek csak félrenyomta az indoklást bár sztem jó kérdés így is.
A hozzászólást Vlky módosította 2009.08.11. 12:05:57-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője