Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóMoandorFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4221. hozzászólás - 2009.05.02. 20:39:27
Növény milyen része a Vanilla?

Egy különleges orchidea növény termése
Egy különleges fának a kérge
Egy különleges bokornak a virága
Egy ritka növény szára

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Eláruljátok nekem hol a hiba, hadd tanuljak a hibámból!
Szerintem tök korrekt kérdés volt, no mind1.
Pontszám: 5
kedvelt tagPixapaFérfi
Végzetúr tehetség
182 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4222. hozzászólás - 2009.05.02. 20:42:53
Sziasztok,
hasonló probléma miatt írok én is, ugyanis már sokadik alkalommal fordul elő, hogy egy teljesen átlagos ismerettséget/tudást igénylő jól feltett kérdésem mégis rossz értékelést kap és indoklás nélkül.

Legutóbbi: Hány háborút indíthat egy szövetség egyszerre?

1
5*
4
10

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ez ráadásul a játékkal kapcsolatos! Nem írhatom újra és sokadik alkalommal LE-tól is elesek, mert valaki visszaél az értékelés lehetőségével! Így kb. 5-ik alkalom után, gondoltam jó lenne ezt kivizsgálni.

Köszönettel, pixapa.
V2- Martalócok

Pontszám: 6
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4223. hozzászólás - 2009.05.02. 20:44:44 (Válasz Moandor #4221 hozzászólására.)
Mondjuk magyarul nem Vanilla, hanem vanília, ráadásul kis betűvel. A Vanilla a latin nevének része, amelyet több külföldi nyelv is használ, de nem a magyar.
Pontszám: 5
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4224. hozzászólás - 2009.05.02. 20:44:54 (Válasz Pixapa #4222 hozzászólására.)
Valószínű az vele a baj, hogy aki még nem tagja egy szövinek az nem tudja rá a választ
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4225. hozzászólás - 2009.05.02. 20:46:33 (Válasz Pixapa #4222 hozzászólására.)
Egyrészt egy első szintű szövetség nélküli játékos nem tudhatja és Végzeturas kérdést csak olyat lehet elfogadni, amelyet ő is tudna.

Másrészt: Melyik világon? V3-on csak 3-at
Harmadrészt Béke csarnokával vagy nélküle? Ez ugyanis módosítja, tehát a kérdésed több sebből vérzik.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4226. hozzászólás - 2009.05.02. 20:47:45 (Válasz Moandor #4221 hozzászólására.)
A kérdés megfogalmazása sem kimondottan magyaros, de a konkrét probléma szerintem a vanília hibás leírásával van. Vanilla az magyarul nem egy növény része, hanem egy magyar énekesnő neve.

"A vanília egy széles körben alkalmazott ételízesítő. De milyen növény melyik részét nevezik így?"

Ugye mennyivel szebb így? 150 karaktert lehet kihasználni, ne sajnáld az időt az igényes megfogalmazásra.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.05.02. 20:48:53-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagPixapaFérfi
Végzetúr tehetség
182 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4227. hozzászólás - 2009.05.02. 22:01:36 (Válasz Craslorg #4225 hozzászólására.)
szia Craslorg,

Egy Drakinos kérdésre sem tud válaszolni egy egyes szintű játékos! Márpedig sok béna kérdés között ilyen is van.
Másrészt, az alapján tettem fel a kérdést, amit a szövetség, HADÜZENET gomb alatt így olvashatunk "Egyszerre legfeljebb 5 háborút indíthattok (de bárhány hadüzenetet kaphattok)."
Szóval akkor azt is kérdezhetném, hogy miért nem írjátok oda, hogy a béke csarnoka ezt befolyásolhatja.
Harmadrészt,-ha már ilyen szépen tagoltuk, Ugye nem kell a V3 is regisztrálnom, hogy megtudjam, hogy ott csak 3 szerepel a szövetség Hadüzenet gomb alatt. Egyébként nem szerepel 3 a lehetséges válaszok között...

Előre bocs ha kicsit ingerültnek tűnik a hozzászólásom
Nem az.

Üdv: pixapa
A hozzászólást Pixapa módosította 2009.05.02. 22:05:20-kor
V2- Martalócok

Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4228. hozzászólás - 2009.05.02. 22:24:48 (Válasz Pixapa #4227 hozzászólására.)
Valóban a Drakinos kérdések is rosszak. Ha bármilyen ilyen vagy más okból véleményed szerint rossz kérdéssel találkozol, írd be kérlek a kvíz 3 topicba, minél pontosabban idézve a kérdést és a válaszokat is, hogy javíthassa/törölhesse a kvízadmin, Hatsepsut. A játékosok ott segítik a baromira nem könnyű munkáját.

Értem én a gondodat, hogy nincs odaírva és stb, de miért nekem írod? Én is csak egy játékos vagyok, mint itt mindenki, kivéve, aki adminisztrátor.
A hadüzenetek száma menet közben változott, mert az elején még nem volt 3-as világ és nem volt béke csarnoka. A legjobb, ha nem teszel fel Végzeturas kérdést, mert amit fel lehetett, azt már feltették.

Másrészt pedig aki nincs szövetségben, az nem tudja, hogy a Hadüzenet gomb mellet mi van, márpedig egyetlen kezdő sincs szövetségben.
Pontszám: 6
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4229. hozzászólás - 2009.05.02. 22:56:46 (Válasz Masuda #4213 hozzászólására.)
Idézet: Masuda - 2009.05.02. 18:41:31
Kocos:

Értelek.

A Fülig Jimmy wikiből idézet:

" Szállóigévé vált mondásai [Fülig Jimmynek]

* Uram! A késemért jöttem!
* Nem lehet minden pofon mellé egy forgalmi rendőrt állítani
* Nincsen üszlet kockázás nélkül."

Nem hasonlítanám mondjuk a Julius Cézári "A kocka el van vetve" mondáshoz, de itthon szerintem milliók ismerik ezt a rejtői mondást.
Igyekszem majd egyszerűbbet írni legközelebb , látom ez kiverte a biztosítékot

Üdv!


Azt hogy a kocka el van vetve hasznaljuk a hetkoznapi eletben rendszeresen. A fenti mondatot en a forrasatol fuggetlenul meg nem hallottam emlegetni.
Pontszám: 5
fórumozóK1k1k1Nő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4230. hozzászólás - 2009.05.02. 22:57:34 (Válasz Kocos #4178 hozzászólására.)
Szia Kocos!
Meglepődve olvastam az úgynevezett "bezzeg Béla" besorolásodat a kérdésemre.
Tudomásom szerint a 3 szerver egy azonos kérdéscsoportra támaszkodik, tehát, ha az egyik szerveren feltesznek egy kérdést az a másik szerveren is megjelenik. Az összes Admin azzal álltat, hogy milyen nehéz a dolguk mivel 200 ezer feletti kérdés is lehet az adatbázisban, akkor nehogy már elvárd tőlem, hogy én is fejben tartsam ezt a kérdés mennyiséget, neked nehéz, nekem miért lenne akkor könnyű! Lehetnél kissé rugalmasabb is ez ügyben! Mivel én csak egy szerveren játszok nekem a másik két szerveren feltett kérdések újak és bocs, de nekem ez csak!! egy játék és nem kívánok egy bizonyos időmennyiségnél többet ezzel foglalkozni!! Ha úgymond bezzeg Bélázol akkor megkérlek, hogy írd ki, a kérdés feltevésnél, hogy jobban jársz ha elfogadod a felkínált kevesebb LE-t mert azt legalább megkapod és nem fogunk mindenféle alibi, dolgokkal visszadobálni a kérdéseidet. Mielőtt még ideírnád azt, hogy a nem tudom, milyen topidcba másold át a hibás kérdést, arra meg azt válaszolnám, hogy az nem az én feladatom, nem én vagyok a kérdés Admin. Én játszani szeretnék, minden Adimja ennek a játéknak ennek az egyszerű dolognak az érdekében lett felkérve!
Tehát én csak azt kérem, hogy ha már elvállaltad, te és a többi Admin ezt a feladatot akkor ne bezzeg Béláz nekem hanem próbáld meg úgy ellátni a feladatodat, hogy nekem és a többi játékosnak
mennél kevesebb ilyen jellegű hozzászólása legyen!
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4231. hozzászólás - 2009.05.02. 23:03:30 (Válasz Pixapa #4227 hozzászólására.)
Idézet: Pixapa - 2009.05.02. 22:01:36
Egy Drakinos kérdésre sem tud válaszolni egy egyes szintű játékos! Márpedig sok béna kérdés között ilyen is van.


Aaaaand the Bezzeg Béla goes toooooooo: Pixapa!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4232. hozzászólás - 2009.05.02. 23:10:39 (Válasz K1k1k1 #4230 hozzászólására.)
Idézet: K1k1k1 - 2009.05.02. 22:57:34
Szia Kocos!
Meglepődve olvastam az úgynevezett "bezzeg Béla" besorolásodat a kérdésemre.
Tudomásom szerint a 3 szerver egy azonos kérdéscsoportra támaszkodik, tehát, ha az egyik szerveren feltesznek egy kérdést az a másik szerveren is megjelenik. Az összes Admin azzal álltat, hogy milyen nehéz a dolguk mivel 200 ezer feletti kérdés is lehet az adatbázisban, akkor nehogy már elvárd tőlem, hogy én is fejben tartsam ezt a kérdés mennyiséget, neked nehéz, nekem miért lenne akkor könnyű! Lehetnél kissé rugalmasabb is ez ügyben! Mivel én csak egy szerveren játszok nekem a másik két szerveren feltett kérdések újak és bocs, de nekem ez csak!! egy játék és nem kívánok egy bizonyos időmennyiségnél többet ezzel foglalkozni!! Ha úgymond bezzeg Bélázol akkor megkérlek, hogy írd ki, a kérdés feltevésnél, hogy jobban jársz ha elfogadod a felkínált kevesebb LE-t mert azt legalább megkapod és nem fogunk mindenféle alibi, dolgokkal visszadobálni a kérdéseidet. Mielőtt még ideírnád azt, hogy a nem tudom, milyen topidcba másold át a hibás kérdést, arra meg azt válaszolnám, hogy az nem az én feladatom, nem én vagyok a kérdés Admin. Én játszani szeretnék, minden Adimja ennek a játéknak ennek az egyszerű dolognak az érdekében lett felkérve!
Tehát én csak azt kérem, hogy ha már elvállaltad, te és a többi Admin ezt a feladatot akkor ne bezzeg Béláz nekem hanem próbáld meg úgy ellátni a feladatodat, hogy nekem és a többi játékosnak
mennél kevesebb ilyen jellegű hozzászólása legyen!


Nem egeszen vagom, hogy mirol beszelsz.
Nem varom el, hogy ismerd a mar jatekben levo kerdeseket, es ha barhol ezt lehetne kiolvasni mondanivalombol, akkor elnezest, de pontatlanul fogalmaztam.

Termeszetesen nem feladatod reszt venni a kviz javitgatasaban aktiv modon, am ha nem teszed, akkor nincs semmilyen jogalapod barmilyen rossz kerdesre hivatkozni, ami jatekban van. Illetve itt most besetaltam a sajat csapdamba: ha segitesz a kerdesek javitasaban, akkor sincs. Ha egy rosz kerdes bekerult, az nem ok arra, hogy a te rossz kerdesed is bekeruljon. Aki ennek ellenere rosz kerdesre hivatkozik, az erdemei eleismeresenek hianyaban emlekermet kap.

Nekem nem feladatom, hogy a te jatekodat barmilyen szinten biztositsam, ha megis megprobalok segedkezni ebben az az en szuveren dontesem, amit szamonkerni nem igazan van jogod. Egyebkent en ugy erzem, hogy ami emberileg megtehető, azt én meg is teszem.
Pontszám: 5
fórumozóK1k1k1Nő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4233. hozzászólás - 2009.05.02. 23:24:36 (Válasz Kocos #4232 hozzászólására.)
Akkor segítek, ha pár hozzászólással feljebb olvasol, akkor olvashatod a beírásomat, az Apriliás kérdéssel kapcsolatban, hogy ne kelljen vissza menned leírom ide:
Melyik országban gyártják az Aprilia motorkerékpárokat? Ezt a kérdést dobtátok vissza úgymond túl speciális, lexikális tudásra hivatkozva.
Erre írtam, hogy a Ducattival miért lett ez a kérdés elfogadva egy másik játékostól, erre írtad az úgynevezett "bezzeg Béla" besorolásodat a kérdésemre, hogy miért nem fogadták el az én kérdésemet és a másikat miért pedig, miért nem. Nézd egy dolog, ha vissza utasítod, vagy vissza utasítják az ember kérdését, de ez nem ok arra, hogy bármilyen jelzővel is illessék, még akár a "bezzeg Béla" kifejezéssel, a véleményedet meghallgatom, de az ilyen jellegű besorolások nem igazán esnek jól az embernek, így nekem sem.
Nem vitatom, hogy emberileg mindent megteszel a játékosok érdekében, de sajnos nekem ebből a te részedről csak a "bezzeg Béla" maradt meg.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4234. hozzászólás - 2009.05.02. 23:33:41 (Válasz K1k1k1 #4233 hozzászólására.)
a titulus tök mindegy, csak az elv, ami alapján érveltél, az lett minősítve. (tudod: "ő is sz*rt írt, akkor miért nem írhatok én is sz*rt") más kérdés, hogy nem erről van szó (mármint sz*rról), csak hivatkozni arra, hogy "bezzeg béláé" bentmaradhatott hiba. más irányból, más érveszköztárral próbáld a másik oldalt meggyőzni.

(a válasz egyébként meg egyszerű, hiszen xy elfogadja a ducatit, zzs meg nem fogadja el. az egyik kérdés előbbihez, a másik utóbbihoz került. peched volt. én is kérdeztem már ugyanazt más névvel, volt, hogy az egyik átment, a másikat visszadobták, pedig a kérdés ugyanaz volt, a személyek neve pedig egyenrangú - értsd: az egyik épp olyan ismert, mint a másik. mégis, az egyik rétegkérdés lett, a másik átment.)
Pontszám: 5
fórumozóK1k1k1Nő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4235. hozzászólás - 2009.05.02. 23:43:21 (Válasz winnie #4234 hozzászólására.)
Winnie igazad van, csak tudod nem esik jól az embernek, ha kigörcsöl egy kérdést ami jónak tűnik és azt visszadobják. Mégis mire lehet hivatkozni ez ügyben, írjam azt, hogy Caggivára, Bimotára, Moto Guzzira 100%, hogy ez a kérdés nem lett feltéve? Lehet, hogy kissé érzékeny vagyok, de ha visszadobják a kérdésem akkor nekem nem esik jól ha még le is degradálnak mindenféle besorolásokkal.
Pontszám: 8.33
népszerűtlenMasudaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4236. hozzászólás - 2009.05.03. 00:37:41 (Válasz Kocos #4229 hozzászólására.)
Szia!

Ajánlok egy fogadást! Ettől a játéktől függetlenül, csak úgy privátban!

A tét: olvasd el Rejtő Jenő - Piszkos Fred a kapitány című könyvének ELSŐ oldalát. Ha ez után leteszed a könyvet és nem olvasod végig, Neked van igazad, ha mégis elolvasod a könyvet, akkor szerintem nincs. Szeretnélek a Rejtő Jenő rajongók között tudni. Jó olvasást!

Üdv!
Pontszám: 5
fórumozóK1k1k1Nő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4237. hozzászólás - 2009.05.03. 00:44:30 (Válasz Masuda #4236 hozzászólására.)
Szia!

Olvastam Rejtő Jenő könyveket pl.: Előretolt helyőrség, 14 karátos autó stb. Amit te ajánlottál speciel nem, de felkeltetted az érdeklődésemet és mielőbb pótlom ezirányú hiányosságomat, viszont így egyenlőre nem tudok érdemben reagálni a hozzászólásodhoz. ( Be kell szereznem a könyvet )

Üdv!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4238. hozzászólás - 2009.05.03. 10:35:10 (Válasz Masuda #4236 hozzászólására.)
Idézet: Masuda - 2009.05.03. 00:37:41
Szia!

Ajánlok egy fogadást! Ettől a játéktől függetlenül, csak úgy privátban!

A tét: olvasd el Rejtő Jenő - Piszkos Fred a kapitány című könyvének ELSŐ oldalát. Ha ez után leteszed a könyvet és nem olvasod végig, Neked van igazad, ha mégis elolvasod a könyvet, akkor szerintem nincs. Szeretnélek a Rejtő Jenő rajongók között tudni. Jó olvasást!

Üdv!


3-szor vagy 4-szer olvastam, nyugodtan írj fel a Rejtő rajongók közé.

- Közlegény! - szólt ismét a titkárhoz. - Most mondja meg, hogy ki vagyok én?
- Izé... Oroszlán!
- Ez már jobb, mint a kabóca. Hogy nevezne engem más szóval?
- Ön az állatok királya!


Még Rejtős kérdésem is van.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.03. 10:35:46-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4239. hozzászólás - 2009.05.03. 10:43:18 (Válasz K1k1k1 #4235 hozzászólására.)
Idézet: K1k1k1 - 2009.05.02. 23:43:21
Winnie igazad van, csak tudod nem esik jól az embernek, ha kigörcsöl egy kérdést ami jónak tűnik és azt visszadobják. Mégis mire lehet hivatkozni ez ügyben, írjam azt, hogy Caggivára, Bimotára, Moto Guzzira 100%, hogy ez a kérdés nem lett feltéve? Lehet, hogy kissé érzékeny vagyok, de ha visszadobják a kérdésem akkor nekem nem esik jól ha még le is degradálnak mindenféle besorolásokkal.


Nem a kerdesed miatt kaptad az emlekermet, hanem azert, mert arra hivatkozol, hogy van olyan kerdes elfogadva ami a tieddel egy kategorias. Ez pedig nem erv, hiszen sok olyan kerdes kerult mar elfogadasra ami nem jo. Ez egyebkent az alairasomban is olvashato.

Egybkent nyilvan tisztaban vagyok az elozmenyekkel, de tovabbra sem hiszem, hogy olyat irtam volna, hogy minden kerdest ismerned kene.
Pontszám: 5
fórumozóK1k1k1Nő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4240. hozzászólás - 2009.05.03. 11:28:29 (Válasz Kocos #4239 hozzászólására.)
Szerinted ebben az esetben mire kellene hivatkoznom? Az a kérdés jó, az enyém rossz, ennyi itt nem lehet, illetve nem is kell szerintem másra hivatkoznom. A felháborodásom oka pedig az, hogy miért nem tehettem fel helyette egy másik kérdést. De igazából már nem érdekel a dolog, mert nem sokára felteszek egy újabb kérdést, tehát megint lesz mit a kedves közönségnek visszadobni.
Összegezve a dolgot azt tapasztaltam, hogy itt csak szájtépés folyik semmilyen eredményt nem tudtam leszűrni, semmivel sem vagyok előrébb. A véleményem ugyanaz, nem tudtál sem te, sem pedig másik hozzászóló meggyőzni arról, hogy nincs igazam, több "remek" érdeméremre pedig nincs szükségem. Az összes érved kb. az volt, hogy ha más rossz kérdését elfogadják akkor miért kellene az enyémet is elfogadni, de könyörgöm az a másik kérdés nem volt rossz, mint ahogy az enyém sem. A másik remek érv, hogy a játék elején mindenféle kérdés el lett fogadva, de kérdem én ez kinek a hibája volt, ki fogadta el akkor a rossz kérdéseket szűretlenül, talán én?
Pontszám: 2
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!