Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagKaoszfattyFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1981. hozzászólás - 2009.02.27. 22:11:02
Mennyi a legnagyobb közös osztója 210-nek és 102-nek?

2
3
6
35

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

általános iskola 7. osztály...
LanMaffia - Végzeturak mesterei (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.33
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1982. hozzászólás - 2009.02.27. 22:17:02 (Válasz Kaoszfatty #1981 hozzászólására.)
Idézet: Kaoszfatty - 2009.02.27. 22:11:02
Mennyi a legnagyobb közös osztója 210-nek és 102-nek?

2
3
6
35

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

általános iskola 7. osztály...


Talán azért kapott rossz értékelést, mert a matek nem tartozik a kvíz kategóriába. Gondolj csak bele: láttál már olyan kvíz játékot a tv-ben ahol akár 1 matek kérdés is lett volna, mert én nem.

Azzal együtt ezt én elfogadtam volna, mert ez értelmes kérdés, de sokan úgy vannak vele, hogy meglátnak egy adott típusú kérdést és reflexből eldobják. Gyanítom én is ezért kaptam spec-et az 5-6 hozzászólással ezelőtt taglalt témában.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1983. hozzászólás - 2009.02.27. 22:35:23 (Válasz Typhoon #1978 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.02.27. 22:37:20-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1984. hozzászólás - 2009.02.27. 22:38:05 (Válasz Kaoszfatty #1981 hozzászólására.)
Idézet: Kaoszfatty - 2009.02.27. 22:11:02
Mennyi a legnagyobb közös osztója 210-nek és 102-nek?

2
3
6
35

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

általános iskola 7. osztály...


Létezik jó matematikai kvízkérdés. Ez viszont feladat.
Pontszám: 4.50
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1985. hozzászólás - 2009.02.27. 23:14:15
Honnan származik a tészta?

Olaszország.
Törökország.
Ausztrália.
Kína.

Rossz kérdés, lexikális tudásra hivatkozik. :D

Ez egy érdekesség a nagyvilágból. Mintha azt kérdezném, honnan származik a kukorica? Ennek semmi köze a lexikális tudáshoz, szóval inkább nem kommentálnám tovább a dolgot.

Az a baj, hogy ezzel bukok egy kérdést, ami kb 1500 LE...

Frissítés: Még annyi, hogy ha a google-be begépeli valaki, hogy "első tészta", akkor a második találatban ott a válasz. Köszönöm az értékelőnek, hogy csak annyira volt képes felemelni a kezét, hogy kinyírja a kérdésemet. Gondolkodni, keresni már büdös
A hozzászólást Doktordikhed módosította 2009.02.27. 23:22:04-kor
Pontszám: 8.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1986. hozzászólás - 2009.02.27. 23:26:28 (Válasz Doktordikhed #1985 hozzászólására.)
Hejj, pedig ezt én jónak ítéltem fél órája, mert érdekes. Sajnálom, hogy nem maradt benn.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1987. hozzászólás - 2009.02.27. 23:41:33 (Válasz Doktordikhed #1985 hozzászólására.)
Tőlem rosszul feltett kérdést kapott volna, mert számomra nem derül ki, hogy milyen fajta tésztára gondolsz. Tudjuk, hogy már az ókori Egyiptomban, Mezopotámiában is termesztettek búzát, feltételezhető, hogy valamiféle kenyeret sütöttek belőle, ami szintén tésztaféle.

Ha pedig a metélt és egyéb hasonló tésztákra gondolsz, úgy tudom, megoszlanak a vélemények, hogy a Marco Polo által Kínából hozott recept, vagy az ókori etruszkoktól származó olasz recept terjedt el Európában. Mert ugye amelyik elterjedt, onnan származik

Azt kifelejtettem, az imént, hogy ettől függetlenül érdekes, és jó téma, csak legközelebb pontosítani kéne.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.27. 23:58:07-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóAlexis1Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1988. hozzászólás - 2009.02.27. 23:48:56
Mennyi a sebzése az energiagömbök varázslatnak a Végzetúrban?

22-66
33-55
15-45
25-65

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Na ebben mi a probléma? Hiszen aki játszik a végzetúrban, könnyen megnézheti a lélekkufárnál a választ.
Mellesleg kaptam vadászat során egy hasonló kérdést, csak ott egy fegyver sebzését kérdezték, szintén a játékból.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1989. hozzászólás - 2009.02.27. 23:52:41 (Válasz Alexis1 #1988 hozzászólására.)
Nos én pl a v3-on megkaphatom ezt a kérdést a kemény 8. szintű karakteremmel. Szerinted megtalálom a kufárnál?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagOknubFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1990. hozzászólás - 2009.02.27. 23:54:41
Ez elment vadászni, ez meglőtte, ez hazavitte, ez megsütötte, ...

ez meg eladta.
ez meg mind megette.
ez pedig felszolgálta.
ettől meg ellopták.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ez már egyszerűen nevetséges. Ez a legegyszerűbb mondóka, amit minden kisgyereknek elmondanak a felnőttek, aztán jól megcsiklandozzák őket, hogy egy kis nevetést csaljanak elő. Mi a szent szar ebben a nem egyértelmű? Amikor az 5. ujjhoz ér a mondókát mesélő, akkor nyilván az a vége, hogy a kisujj mindent megevett.

Komolyan mondom beszarás már amennyi hülyegyerek van itt. Most direkt csinálják, vagy a Holdról jöttek? Vagy csak szimplán hülyék?

Már tényleg nem tudom néha, hogy mit kérdezzek. Majd én is nyomok pár "Mennyi 1+1?" szintű kérdést.
A hozzászólást Oknub módosította 2009.02.27. 23:55:47-kor
Pontszám: 5
fórumozóAlexis1Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1991. hozzászólás - 2009.02.28. 01:01:24
Én ilyen kérdést tettem fel egyszer: Melyik nem illik a többi közé?
Válaszok: Toyota, Honda, Mazda, Ford.
Válasz: Ford, mert az nem japán autómárka.
Persze ez sem volt egyértelmű, "rossz kérdés" értékelést kapott.
Nem értem ezen mit nem lehet érteni, hiszen az IQ tesztek tele vannak ilyen kérdéssel, ezt a kérdést is onnan szedtem. Szerintem mindenki töltött már ki IQ tesztet...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1992. hozzászólás - 2009.02.28. 01:17:42 (Válasz Alexis1 #1991 hozzászólására.)
Vagy a Mazda, mert neki még soha nem volt F1-es csapata, vagy a Toyota, mert abban nincs D-betű, vagy a Honda, mert az világhírű motorgyártó is. A kakukktojásos kérdések, amiben nem határozod meg a kritériumot, nem egyértelműek, ezért rosszak.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.28. 01:17:52-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóAlexis1Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1993. hozzászólás - 2009.02.28. 01:21:45
Ebben lehet valami... De akinek megmutattam a kérdést, vagy magát az IQ tesztet, az kapásból a Ford-ot vágta rá...
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1994. hozzászólás - 2009.02.28. 01:25:10 (Válasz Lanmandragoran #1987 hozzászólására.)
Ez okoskodás volt

A kérdés a tésztára irányult. Nem kelt tésztára, gyúrtra, szárítottra, metéltre. Tésztára A cikk is a tésztáról szól.

Jelenleg a legősibb tésztamaradvány 4000 éves, és Kínában találták. Nem kell pontosítani, mert ez tény. Az, hogy megoszlanak a vélemények, tökmindegy, mert tudtommal eddig sem Egyiptomban, sem a régi Mezopotámia terültén nem találtak régebbi tésztamaradványt. Nyilván, lehet, hogy a Föld is banán alakú, csak a bizonyítékok mást mutatnak, így kénytelenek azt elfogadni.

A lényeg: a kérdés egyértelmű, a válasz az ember orra előtt hever a neten, így nem lexikális tudásra hivatkozik.

Szóval, Lanmandragoran te is elkaszáltál volna egy jó kérdést. Már ne haragudj, de pont a hozzád hasonló emberek miatt nem lehet már azt a kérdést sem feltenni, hogy mennyi 2x2? Nem az lenne az elutasítás oka, hogy túl egyszerű...hanem jönne valaki és azt mondaná, hé de volt az a film, ahol 2x2 néha öt! Ez nem egyértelmű. Azt kellett volna írnia: Mennyi 2x2 (de nem arra a filmre gondolok ám, amiben 5!)? Aztán jön a másik: Hé, de mi az "x"? Ismeretlen? Oda be kell helyettesíteni valamit? Nem egyértelmű! Aztán a harmadik: Kettő iksz kettő? Ez valami kódnyelv a második világháborúból? Lexikális tudásra hivatkozik! Stb... Grrr...

A vicc, hogy magamtól már nem merek írni. Ezt egy kvízjátékból szedtem. Nem lehetetlen, hogy ott is hibásan van, de ne olyasmire hivatkozzunk már, hogy "feltehetőleg", vagy talán, szerintem, esetleg...
A hozzászólást Doktordikhed módosította 2009.02.28. 01:48:38-kor
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1995. hozzászólás - 2009.02.28. 02:13:44 (Válasz Doktordikhed #1994 hozzászólására.)
Nem, ez logikus következtetés volt.
Nem vitatom, hogy a gasztronómia történet nem erősségem, ezért nem hallottam a 4000 éves tésztáról.
Viszont 1 dolgot ne felejtsünk el. Lehet hogy Kínában már 4000 éve készítettek tésztát, de Kína az ókorban pontosan arról volt híres, hogy találmányait, vívmányait megtartotta magának. Te nem azt kérdezted, hogy hol készítettek bizonyíthatóan legkorábban tésztát, hanem hogy honnan származik. Hiába volt 3000 évvel korábban kínai tészta, ha az csak a XIII. század legvégén került be Európába Marco Polon keresztül, mikor az I. századból származó recepteket találtak Európán belül.

Ha tehát a kínainál később, de Kínától függetlenül készítettek bármilyen tésztát Európában, Egyiptomban, bárhol a Földközi tenger környékén, és az terjedt el az európai népcsoportok között, akkor a tészták NEM Kínából származnak, de vitathatatlanul ott készítettek legelőször.
A véleményemet, miszerint a téma jó, de a kérdés pontatlanul megfogalmazott, a magyarázatod tükrében is fenntartom. Egyébként annyit hozzáfűznék, hogy ha én értékelek, és vitathatónak érzem a kérdést, akkor nem sajnálom rá az 5 percet, hogy a lehető legalaposabban utánanézzek, este valóban csak felületesen néztem utána.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1996. hozzászólás - 2009.02.28. 02:18:27 (Válasz Alexis1 #1993 hozzászólására.)
Ez csak attól függ, éppen ki kapja meg. A d-betűs kifogás csak kekeckedés, de ha egy F1 rajongó kapja meg, neki egyértelmű a Mazda, ha egy motoros kapja meg, neki egyértelmű a Honda, ha egy amerikai autó mániás kapja meg, neki egyértelmű a Ford. Épp ezért vannak tiltva a kakukktojások, mert ahány válaszadó, annyi szűrési variáció, és mindannyian más-más, de helyes választ adnak a kérdésre.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMohoncNő
Végzetúr
98 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1997. hozzászólás - 2009.02.28. 06:48:41
Mi a teendő, ha egy kérdést visszadobnak, mert helyesírási hibát tartalmaz, de valójában nincs benne?
Gyanítom az értékelőnek voltak ezzel problémái.
Kösz!
"Akkor szólalj meg, ha amit mondani akarsz, szebb mint a csend."
Pontszám: 5
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1998. hozzászólás - 2009.02.28. 06:50:21 (Válasz Mohonc #1997 hozzászólására.)
Tedd be a kérdést, megnézi más is, hogy valóban nem volt-e benne.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1999. hozzászólás - 2009.02.28. 07:08:57 (Válasz Mohonc #1997 hozzászólására.)
Idézet: Mohonc - 2009.02.28. 06:48:41
Mi a teendő, ha egy kérdést visszadobnak, mert helyesírási hibát tartalmaz, de valójában nincs benne?
Gyanítom az értékelőnek voltak ezzel problémái.
Kösz!


Másold ide és akkor kiderül volt e benne vagy nem
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2000. hozzászólás - 2009.02.28. 09:38:03 (Válasz Oknub #1990 hozzászólására.)
Együttérzek veled, de attól ne kezdj el 1+1 típusú kérdést feltenni, hanem ehhez hasonlóakat, mert ez jó. Sajnos a rendszer hibája erre is lehetőséget ad, de a nagy számok törvénye alapján, ha valaki csupa jó kérdést, értelmesen megfogalmazott kérdést tesz fel, annak 95%-a átmegy. Legalábbis nekem még nem dobtak vissza egyet sem, pedig utólag még én is visszadobtam volna 1-2-t magamnak. kopp...kopp...kopp...
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!