Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
661. hozzászólás - 2009.01.23. 15:47:58 (Válasz Firebird #660 hozzászólására.)
Ne kérdezz olyat, amire egy első szintű, szövetségbe nem tartozó játékos nem tudhatja a választ. Amit egy frissen regisztrált játékos nem tudhat, az speciális.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencTrevellerFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
662. hozzászólás - 2009.01.23. 16:03:02
Mikor és hol hunyt el a híres magyar feltaláló, Szent-Györgyi Albert?

1986. október 22-én, Woods Hole-ban (USA)
1979. február 9-én, Londonban (Anglia)
Szent-Györgyi Albert jelenleg Princeton-ban él és tanít
1960. február 27-én, Budapesten

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

- Nem nagyobb hülyeség, mint bármi más (aki ezt állítja, nem kapott még hülye kérdést vadászat/kvízolimpia során).
- "guglizható
- A válasz jó, jó is volt megjelölve.

Akkor miért?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
663. hozzászólás - 2009.01.23. 16:08:20 (Válasz Treveller #662 hozzászólására.)
Szent-Györgyi Albertnél fontosabb info, hogy mit tett életében. Az, hogy mikor és hol halt meg, érdektelen lexikális, bár legalább nem 2 éves eltérésekkel írtál dátumokat. A rossz válasz szerintem annak szól, hogy "Szent-Györgyi Albert jelenleg Princeton-ban él és tanít". Elképzelhető, ha e nélkül teszed fel, még el is fogadják.

Update:
- ha más hülye kérdést tesz, az nem azt jelenti, hogy neked is azt kell, hanem hogy jelezd a kvíz 2 topicban és törlésre kerül
- a kérdések 99.99 %-a meglelhető a google segítségével, ez nem jelenti azt, hogy minden kérdés jó
- ezt elhiszem
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.01.23. 16:09:38-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
664. hozzászólás - 2009.01.23. 16:47:48
Kivételesen nem értek veled egyet. Szerintem egy igen jó és szép kérdés. Ha nem is az az első amit tud valaki Szent-Györgyiről, hogy mikor, hol halt meg, a maga területén nagyobb jelentőségű személy volt, mint bármelyik híres költőnk, vagy pl Kossuth, rájuk vonatkozó hasonló kérdést mégsem láttam soha bepanaszolva a kvíz topicban. Valóban lexikális, nem vitatom, de most őszintén, szerinted a legszebb műveltségi kérdések 90%-át nem lehetne kiszórni lexikális hivatkozással? Az "él és virul" válasz pedig valóban közel áll a "nincs is olyan", "egyik sem" típusú válaszokhoz, de igényesen van megfogalmazva, nem csak pótlék a negyedikhelyre, hanem egy teljes értékű válaszlehetőség.

Részemről kár érte, szívesen látnék több ilyet.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
665. hozzászólás - 2009.01.23. 17:13:28
korrekt kérdés, mert valóban két segítséget is ad, nem csak helyet vagy időt kérdez, hanem a kettőt együtt. volt egy hasonló, azt hiszem bohl-ról, hogy hol született és mikor kapott nobelt.
Pontszám: 7.50
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
666. hozzászólás - 2009.01.23. 18:53:37 (Válasz Zoltanszon #624 hozzászólására.)
Azzal a részével,amelyik a kérdések értékelésével foglalkozik!Nem akarom ismételni,mert nagyon szépen le van írva.
Egyébként megint kaptam egy pofont:Meddig tart az emberi terhesség?
Beírtam a 36 hetet,rossz válasz,mert 40 hét.Akárhol kerestem rá, mindenütt 9 hónap.Innentől logikusan:9*4=36!!!
Pontszám: 5
irritálóFirdauszNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
667. hozzászólás - 2009.01.23. 19:14:26 (Válasz Komura64 #666 hozzászólására.)
9*4=36, a matek eddig megy, de sajnos egy hónap nem mindig 4 hétből áll. Ezen kívül a terhesség pontos időtartama 9 hónap és 2 hét! Priviben szívesen elmagyarázom, hogy miért!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
668. hozzászólás - 2009.01.23. 19:18:29 (Válasz Treveller #662 hozzászólására.)
Én speciel azért jelöltem rossznak, mert Szent-Györgyi Albert 1986. október 22-én, Woods Hallban hunyt el, nem pedig Hole-ban, és ne haragudj, de ha a jó megoldást elírod, akkor az már nem megy át a szűrőn.
Pontszám: 3
kedvelt tagGabrilliusNő
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
669. hozzászólás - 2009.01.23. 19:29:14 (Válasz Sir Ny #644 hozzászólására.)
A fotoszintézis a Nap energiájának segítségével történő szervesanyag-szintézis, pontosabban az energia kémiai energiává történő átalakítása. A fotoszintézis olyan metabolizmus, amely lebontó (katabolikus) és felépítő (anabolikus) folyamatokból tevődik össze. A katabolikus folyamat a fényreakció, amikor a fényenergia kémiai energiává alakul. Az anabolikus folyamat során a szén-dioxid megkötése (fixáció) történik és annak szénforrásként való felhasználása a növekedéshez, ezt nevezzük sötét reakciónak. Továbbá a fotoszintézis „fény-szakaszában” felhalmozott kémiai energia és redukálókapacitás (NADPH) hasznosul még az oxidált állapotú kén- és nitrogénatomok redukciójához és azok szerves molekulákba történő beépítéséhez. A fényenergiát kémiai energiává a növények, a színesmoszatok (Chromista regnum fotoszintetizálói), a fotoszintetizáló cianobaktériumok, bíbor- és zöldbaktériumok képesek átalakítani . A cianobaktériumok és az eukarióta fotoszintetizálók („növények”) az oxigéntermelő fotoszintézist használják; a bíbor- és zöldbaktériumok a bakteriális vagy anoxigénikus (oxigént nem termelő) fotoszintézist alkalmazzák.
Hmmm innen néztem ki a kérdést, lehet nem jól tettem fel, de azt írja oxigént termelnek a növények a Nap energiájának segítségével. Ha nem lenne a Nap fényenergiája/fényenergia, a többi folyamat sem mehetne végbe. No mindegy.
Pontszám: 5
irritálóFirdauszNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
670. hozzászólás - 2009.01.23. 19:58:15 (Válasz Gabrillius #669 hozzászólására.)
Nos egy kicsit félre értelmezted a leírtakat! A fotoszintézis során a növények a fényenergiát valóban kémiai energiává alakítják, mégpedig szerves anyagok kötéseiben, s nem az oxigénben. Végső soron a mi energiánk is, a napfényből származik, azáltal, hogy elfogyasszuk a táplálékot. Jobban jártál volna, ha ált isk. 7. osztály biológia vagy kémia könyvét lapoztad volna fel! De mindenképpen értékelendő, hogy utánna néztél!
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
671. hozzászólás - 2009.01.23. 20:03:33 (Válasz Firdausz #670 hozzászólására.)
Idézet: Firdausz - 2009.01.23. 19:58:15
Nos egy kicsit félre értelmezted a leírtakat! A fotoszintézis során a növények a fényenergiát valóban kémiai energiává alakítják, mégpedig szerves anyagok kötéseiben, s nem az oxigénben. Végső soron a mi energiánk is, a napfényből származik, azáltal, hogy elfogyasszuk a táplálékot. Jobban jártál volna, ha ált isk. 7. osztály biológia vagy kémia könyvét lapoztad volna fel! De mindenképpen értékelendő, hogy utánna néztél!
a mi energiánk a C -ből, vagyis a szénből származik, amit a növényekből és állatokból nyerünk. a testünkben lassú égés megy végbe, a testünkben lévő C egyesül a beszívandó O val, CO2 lesz, ezt lélegezzük ki, amit a növénykék a nap energiájával visszabontanak C-re és O ra, és ez így szépen körforog.
A hozzászólást Sir Ny módosította 2009.01.23. 20:03:46-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
kedvencTrevellerFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
672. hozzászólás - 2009.01.23. 20:09:08 (Válasz cirip #668 hozzászólására.)
Ne haragudj, de több helyen is utánanéztem... Csak a magyar wikin szerepel Hall, tévesen. Az angolon, de még a Nobel-díjasok oldalán is Hole szerepel, tehát köszönöm mindenkinek, aki rossznak ítélte a kérdést.

Azért idézek az angol wiki-ről:
He died in Woods Hole, Massachusetts on October 22, 1986. (ja, és Woods-Hole és Woods Hole egyaránt játszik, az angol/amerikai nem mindig figyel erre...)
Pontszám: 5
kedvencTrevellerFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
673. hozzászólás - 2009.01.23. 20:11:35 (Válasz Treveller #672 hozzászólására.)
Idézet: Treveller - 2009.01.23. 20:09:08
Ne haragudj, de több helyen is utánanéztem... Csak a magyar wikin szerepel Hall, tévesen. Az angolon, de még a Nobel-díjasok oldalán is Hole szerepel, tehát köszönöm mindenkinek, aki rossznak ítélte a kérdést.

Azért idézek az angol wiki-ről:
He died in Woods Hole, Massachusetts on October 22, 1986. (ja, és Woods-Hole és Woods Hole egyaránt játszik, az angol/amerikai nem mindig figyel erre...)


Pontosítok: sok helyen szerepel Woods Hall, de például a sulineten is Woods Hole, angol oldalakon is Woods Hole. Mindegy, én szívtam be, de nem volt helytelen a válasz, ahogy azt Te írod. Mert ugye nem adtam egy hole-s és egy hall-os lehetőséget is.
Pontszám: 5
kedvencTrevellerFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
674. hozzászólás - 2009.01.23. 20:15:04 (Válasz Craslorg #663 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.01.23. 16:08:20
Szent-Györgyi Albertnél fontosabb info, hogy mit tett életében. Az, hogy mikor és hol halt meg, érdektelen lexikális, bár legalább nem 2 éves eltérésekkel írtál dátumokat. A rossz válasz szerintem annak szól, hogy "Szent-Györgyi Albert jelenleg Princeton-ban él és tanít". Elképzelhető, ha e nélkül teszed fel, még el is fogadják.

Update:
- ha más hülye kérdést tesz, az nem azt jelenti, hogy neked is azt kell, hanem hogy jelezd a kvíz 2 topicban és törlésre kerül
- a kérdések 99.99 %-a meglelhető a google segítségével, ez nem jelenti azt, hogy minden kérdés jó
- ezt elhiszem


Szerintem ez egyáltalán nem hülye kérdés, de sokszor van olyan, hogy azért ítélsz rossznak egy kérdést, mert hülyeség. Tudod, a valakinek az ükanyjának milyen színű volt a bugyijának a szegélye. Vagy az olyat, aminek nem éri meg utánanézni. A google-t azért írtam be, mert annyira nem nehéz, hogy egyáltalán ne vedd a fáradságot, hogy megkeresd, de annyira nem is primitív, mint a "menyi 1+1???" és bejelölve a rossz válasz.
Még egy dolog: azt már huszonötször megkérdezték, hogy mit talált fel. Miért kérdeztem volna meg azt? Még talán azt is, hogy miből vonta ki.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
675. hozzászólás - 2009.01.23. 20:25:49 (Válasz Treveller #674 hozzászólására.)
Valamint a kfki-nál, és a feltalaloink.hu-n is Woods Hall szerepel.
Nos, abban igazad van, hogy van ahol Woods Holet említik, de az első magyar nyelvű találatoknál Woods Hall szerepel, pusztán azért néztem meg több találatot is, mert nem stimmelt.
Ezek szerint te elvárod a válaszolóktól, hogy beszéljenek angolul, és ne elégedjenek meg két forrással, hanem keresgéljenek tovább.
Pontszám: 5
irritálóFirdauszNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
676. hozzászólás - 2009.01.23. 20:29:22 (Válasz Sir Ny #671 hozzászólására.)
Sajnálom, de nincs igazad, ugyanis a szerves vegyületekben lévő kémiai energia (s nem a C-ben, hanem pl. a szénhidrátokban), alapvetően a napfény energiája. Anyag és energiaforgalom a természetben! Bennünk nem C (elemi szenek, gyémánt, grafit, fullerén, korom, faszén) van, hanem szerves vegyületek (szénhidrátok, fehérjék, zsírok, olajok), melyek szén vázúak, de még sok más atomot is tartalmaznak. A belső égéshez, avagy sejtekben végbemenő oxidációhoz valóban kell oxigén, ha valakit érdekel nézzen utánna a Szent-Györgyi-Krebs ciklusnak (citromsav-ciklus)!
A hozzászólást Firdausz módosította 2009.01.23. 20:35:23-kor
Pontszám: 5
kedvencTrevellerFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
677. hozzászólás - 2009.01.23. 20:31:14 (Válasz cirip #675 hozzászólására.)
Azt nem. De azt igen, hogy ne mondd, hogy rossz kérdés, mert rosszat írtam. És ez még mindig nem azt jelenti, hogy kifogásolom, hogy rossz értékelést adtál. Csak nincs abban igazad, hogy rossz választ adtam meg .
Pontszám: 5
kedvelt tagChargerrt1972Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
678. hozzászólás - 2009.01.23. 20:32:49
Sziasztok!
Szeretném ha valaki elmondaná ebben a kérdésben/válaszokban hol a helyesírási hiba!
Aki pedig ezt az értékelést adta kérdésemre az szálljon magába, és menjen vissza általános iskola 2. osztályába....hátha ott még tudnak rajta segíteni....
Íme a kérdés/válaszok:

Melyik nem a híres "páros" Bud Spencer és Terence Hill filmje?

Nincs kettő négy nélkül
Különben dühbe jövünk
Az ördög jobb és bal keze
Nevem Senki

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Szóval én nem tudom....hátha valaki elmondja.
Pontszám: 8.33
kedvencTrevellerFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
679. hozzászólás - 2009.01.23. 20:34:25 (Válasz cirip #675 hozzászólására.)
kfki: http://www.kfki.hu/chemonet/hun/mvm/arc/szentgy.html (Woods Hole)
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
680. hozzászólás - 2009.01.23. 20:36:05 (Válasz Treveller #677 hozzászólására.)
Oké, igazad van, akkor vedd a nem egyértelmű kifejezést az értékelésből
Igazából csak annyi volt a hiba, hogy nem ellenőrizted, mit fog találni a kérdező. Ilyen típusú kérdést reménytelen fejből megválaszolni, mindenki a neten fog keresgélni, és igen csak zavaró, ha nem azt a választ találja, ami szerepel a kérdések közt.
(Amúgy fájt a szívem érte, mert szépen megfogalmazott kérdés volt, ami sajna elég ritka.)
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!