Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1841. hozzászólás - 2009.02.24. 12:50:50 (Válasz Kissolyom #1840 hozzászólására.)
Ráadásul a palota, mint szövetségi épület is csökkenti az árakat.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1842. hozzászólás - 2009.02.24. 13:06:06
30. szintről könnyű okosnak lennem, de mondjuk mivel a pikkelypajzs 13. a buzogány meg asszem 3. szintű felszerelés, valamint mivel a kedvezmények mindkét tárgy árát egyaránt csökkentik, ezek nem számottevő problémák az összehasonlítás tekintetében. De mivel egy 1-2. szintű egyikről sem fogja tudni, hogy egyáltalán mi az, nem fog tudni válaszolni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
népszerűPetyus75Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1843. hozzászólás - 2009.02.24. 15:18:01
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, hogy az alábbi kérdésben mi a helyesírási hiba.Hogy hívják Úr Síva (indiai főisten) fiát, aki elefántfejű-embertestű ?

Szkánda
Buddha
Ganésa
Krisna


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Síva
Pontszám: 5
népszerűPetyus75Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1844. hozzászólás - 2009.02.24. 15:18:52
A helyes válasz : Ganésa
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1845. hozzászólás - 2009.02.24. 15:21:48 (Válasz Petyus75 #1844 hozzászólására.)
. után szóköz, kérdőjel előtt nincs szóköz
És mehet is vissza
illetve Szkándát, nem találtam, nem Szkandának kellene írni?


meg magyarosabb lenne úgy hogy: Hogy hívják Úr Síva (indiai főisten) elefántfejű-embertestű fiát?
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.24. 15:23:27-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1846. hozzászólás - 2009.02.24. 15:24:55 (Válasz Petyus75 #1843 hozzászólására.)
Laikusként én úgy tudom, Sivát rövid i-vel írják, valamint kérdőjel elé nem teszünk szóközt. Apró hibák, úgyhogy valszeg admin értékelte.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1847. hozzászólás - 2009.02.24. 15:31:51
Vagy írd mindet a szanszkrít kiejtés szerinti magyar átírással, vagy magyar kiejtéssel, de itt keveredik, egyébként jó kérdés, főleg, mert hozzám közel áll a hindu mitológia és istenhit.
Pontszám: 5
népszerűPetyus75Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1848. hozzászólás - 2009.02.24. 15:35:12
Sziasztok!
Köszönöm a gyors válaszokat. Javítok, s újra megpróbálom.
A helyesírással kapcsolatban nagyon nehéz eldönteni. Szkanda-Szkánda? Síva-Siva-Shíva-Shiva? Utánanéztem, s ahány ház, annyi szokás. Tudtátok, hogy a Himalája szó az valójában Himálaja? Rosszul terjedt el a magyar nyelvben.

Mégegyszer köszi

Síva
Pontszám: 5
népszerűtlenEledellFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1849. hozzászólás - 2009.02.24. 15:52:43
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Kérdésem:
Kik az ellenséges robotok a Transformers című filmben?
Apócák
Álcák
Pálcák
Apácák
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Mi a probléma? Csak hogy el ne veszítsem a lehetőséget. Mert ha elmondjátok hogy mi a hiba akkor legközelebb nem követem el.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1850. hozzászólás - 2009.02.24. 16:54:32 (Válasz Eledell #1849 hozzászólására.)
Idézet: Eledell - 2009.02.24. 15:52:43
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Kérdésem:
Kik az ellenséges robotok a Transformers című filmben?
Apócák
Álcák
Pálcák
Apácák
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Mi a probléma? Csak hogy el ne veszítsem a lehetőséget. Mert ha elmondjátok hogy mi a hiba akkor legközelebb nem követem el.


Kerdesed nem tartozik az altalanos muveltseg temakorebe.
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1851. hozzászólás - 2009.02.24. 17:08:24 (Válasz Eledell #1849 hozzászólására.)
De még azt sem lehet mondani, hogy egy ismertebb, érdekesebb dologra kérdezne rá. Próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, ami egy általánosabb információt tartalmaz, vagy olyan kérdést feltenni,ami ugyan nem olyan ismert, de jól fogalmazva érdeklődést lehet kelteni iránta.
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1852. hozzászólás - 2009.02.24. 17:34:07 (Válasz Craslorg #1851 hozzászólására.)
Na ne akarjátok nekem bemesélni, hogy egy klasszikusnak számító képregény/rajzfilm a 80-90-es évekből nem nevezhető elég ismertnek. A játékrobotokról nem is beszélve. Az Autobotok és Álcák közti harc szerintem ugyanolyan ismert, mint a G.I.Joe-k és Kobrák közti. És ne mondjátok, hogy az sem ismert, emlékszem rá, mikor a rendszerváltás után minden srác kortól szinte függetlenül a bábukkal a kezében rohangászott.
Ez egy nemzedéknek hozzátartozik a gyerekkorához. Úgy kábé a most 20-30 éves korosztálynak.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.24. 17:36:07-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1853. hozzászólás - 2009.02.24. 17:38:04 (Válasz Lanmandragoran #1852 hozzászólására.)
Én kussolok, mert otthon az asztalon egy kb. negyven centi magas Starscream vár
Pontszám: 7.50
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1854. hozzászólás - 2009.02.24. 17:41:38 (Válasz Lanmandragoran #1852 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.24. 17:34:07
Na ne akarjátok nekem bemesélni, hogy egy klasszikusnak számító képregény/rajzfilm a 80-90-es évekből nem nevezhető elég ismertnek. A játékrobotokról nem is beszélve. Az Autobotok és Álcák közti harc szerintem ugyanolyan ismert, mint a G.I.Joe-k és Kobrák közti. És ne mondjátok, hogy az sem ismert, emlékszem rá, mikor a rendszerváltás után minden srác kortól szinte függetlenül a bábukkal a kezében rohangászott.
Ez egy nemzedéknek hozzátartozik a gyerekkorához. Úgy kábé a most 20-30 éves korosztálynak.


Teljesen igazad van Lan! Emlékszem mikor megjelent Magyarországon a Transformers képregény! Még kisiskolás voltam és ott kezdődött a képregény-gyűjtőszenvedélyem. Az akciófigurákról már nem is beszélve! Nekem ugyanis megvolt Üstökös személyesen (Transformers) és majdnem sikerült megszereznem a Kobra-vezért (G.I.Joe) is (többek között)!

Bocs az offért, kikívánkozott.
A hozzászólást Liadas módosította 2009.02.24. 17:42:15-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóNyanyaNő
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1855. hozzászólás - 2009.02.24. 17:45:21 (Válasz Mortimer #1822 hozzászólására.)
Ha első szintű kapja a kérdést, akkor az megnézi a végzetúr wikit. Érdekes, olyan kérdések is megmaradtak, amiben pl. Enyészmester, meg a többi 10en akármennyi szintű tárgy szerepelt.
Végzetúr-Kéziszótár
Nyanya módra

Fórum - 4db rum
Taumaturgia - Traumatológia
Hárpia - Hárfa
LE - Légy Eszes
Pontszám: 3.60
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1856. hozzászólás - 2009.02.24. 17:47:38
Ugye-ugye, nekem Optimus volt meg személyesen, egy kb 20 cm-es verzióban. Katonákból meg én a Kobrákat igyekeztem gyűjteni, öcsém meg Joe-ékat, aztán ment otthon a csata az udvari homokozóban nyáron

Sőt, mégolyan képregények is voltak, ahol a Transformersek Pókemberrel és asszem Vasemberrel együtt szerepeltek. Még hogy nem ismert? Hahaha.

Bár azt nem vitatom, hogy a film az érdektelen, szerintem marhára elcseszték a feelingjét.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.33
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1857. hozzászólás - 2009.02.24. 17:48:22 (Válasz Nyanya #1855 hozzászólására.)
Idézet: Nyanya - 2009.02.24. 17:45:21
Ha első szintű kapja a kérdést, akkor az megnézi a végzetúr wikit. Érdekes, olyan kérdések is megmaradtak, amiben pl. Enyészmester, meg a többi 10en akármennyi szintű tárgy szerepelt.


Azok csak véletlen csúszhattak át, ha ilyen kérdést kapsz szólj a kvíz 3-ba és nyílván törölni fogják.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1858. hozzászólás - 2009.02.24. 17:48:47 (Válasz Nyanya #1855 hozzászólására.)
nem is tudja hogy van végzetúr wiki
és az nem hivatkozási alap, hiszen "csak" játékosok szerkesztik, nem pedig egy hivatalos tudásbázis
Az enyészmesteres kérdés pedig csak azért maradhatott benn, mert még senki nem írta be a kvíz topicba, és bízta Hatsepsut gondoskodására.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1859. hozzászólás - 2009.02.24. 17:50:42
A koromát már sejthetitek beleférek a 20-30-as korosztályba de én sosem hallottam róla egészen a film-ig azt viszont kb 5000X néztem végig a gyerekemmel. Egyébként szerintem nem lehet egyszerűbbet kérdezni attól, hogy ki volt az ellenség hiszen ez a film-nek is a főtémája. Véleményem szerint el lehetett volna fogadni.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1860. hozzászólás - 2009.02.24. 17:52:02 (Válasz Lanmandragoran #1852 hozzászólására.)
Nekem is volt transzformerem, de a kérdés típusa olyanra kérdez, amiről gőzöm nincs. Igen, olvastam 1-2 képregényt tőle (J. I. Joet nem olvastam, az már nagyon nem jött be), ettől ez nem olyan kérdés, ami jogosult a kvízben. Szerintem.
Ja, és a filmet sem láttam még, mint ahogy szerintem sokan vannak így vele.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.02.24. 17:52:33-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője