Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2301. hozzászólás - 2009.03.07. 15:45:38 (Válasz Kissolyom #2291 hozzászólására.)
Az építészes kérdésed nekem nagyon tetszik, az irodalmid pedig 50%-kal teljesen jól szerepel, és azért ott a burleszk és az adoma közt én is nehezen választanék, hisz az egyik a Charlie Chaplin, Stan és Pan filmekből lehet ismerős, a másik meg a székely vidám történetekből. A burleszknek talán nem csak a végén van csattanó, de egy 20-30 helyes válaszos küldiben nem merném fixre venni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2302. hozzászólás - 2009.03.07. 15:48:16
Igen ám, de a film szerintem nem irodalmi alkotás, legalábbis, ha jól gondolom, tehát az kiesik. Persze lehet, hogy ebben tévedek.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
közellenségHypnozisFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2303. hozzászólás - 2009.03.07. 15:52:27 (Válasz Craslorg #2290 hozzászólására.)
Na ne bosszantsatok már fel. A sok biológiát sejtszinten feszegető, az Uganda meg Zaire nemzeti zászlajával kapcsolatos, de még a borsodi sörreklámot célzó kérdések is speciálisnak minősülnek, mert mi van, ha én arra pont nem tudom a választ, mert nincs otthon tévém, kapcsolódó könyvet meg sosem vettem a kezembe? Ennyi erővel ne is tegyetek fel kérdéseket, speciális mind. És nem véletlenül van a válaszra öt perc. Ha valaki arra lusta, hogy beírja a gugliba a keresett szót, azt csak sajnálni tudom. Ez nem a Legyen Ön is milliomos, ahol csak egy telefonos segítség van (de még ott is van lehetőség, csak korlátozva!) Nem ajánlom a tisztelt véleményezőnek, hogy induljon egy ilyen műsorban, mert ottmarad az első kérdés után, mert már az is "túl speciális"! Az interneten olyan tudást lehet összegyűjteni, amit nem szégyellünk! Miért derogál egyeseknek művelődni egy kicsit, pláne hazánkkal kapcsolatban?

Tudjátok mit? Hiba volt a véleményezést ilyenekre bízni. Így születnek a bugyuta "milyen betűvel kezdődik a Péter név?" kérdések. Gratulálok, essen csak a színvonal. Hajrá! Én többet nem mérgelődök ezen.
Pontszám: 2
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2304. hozzászólás - 2009.03.07. 15:56:23 (Válasz Kissolyom #2302 hozzászólására.)
Nem tévedsz, én is az alapján zártam ki, mikor válaszoltam
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2305. hozzászólás - 2009.03.07. 15:58:25 (Válasz Hypnozis #2303 hozzászólására.)
Nem az a baj, hogy nem tudjuk ki keresni, hanem hogy teljesen érdektelen hogy egy 2500 fős falu melyik megyében van.
Azért is jó hogy kiesett, mert így nem esett tovább a kvíz színvonala.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2306. hozzászólás - 2009.03.07. 16:01:47 (Válasz Hypnozis #2303 hozzászólására.)
De nem érted a lényeget akkor ezermillió ilyen kérdés születhetne valahol meg kell már húzni a határt, nyílván te is örülnél neki, ha megkapnád azt a kérdést, hogy melyik megyében van Káva vagy ilyesmi. Egyszerűen nem alapműveltségi kérdés az, hogy tudjuk az összes települést hazánkban. Ha történt ott valami amiért érdemes emlékezni illetve tudni akkor igen azt mondom maradjon bennt, hiszen sosem árt újat tanulni.
Azt hiszem megváltoztatom az aláírásom mert szinte mindegyik hozzászólásomhoz odaírhatnám, hogy azért mert mások hülyék te ne legyél már az. Bár a mostani is hasonlót jelent
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2307. hozzászólás - 2009.03.07. 16:03:01 (Válasz Hypnozis #2303 hozzászólására.)
Idézet: Hypnozis - 2009.03.07. 15:52:27
...A sok biológiát sejtszinten feszegető, az Uganda meg Zaire nemzeti zászlajával kapcsolatos, de még a borsodi sörreklámot célzó kérdések is speciálisnak minősülnek, mert mi van, ha én arra pont nem tudom a választ, mert nincs otthon tévém, kapcsolódó könyvet meg sosem vettem a kezembe? Ennyi erővel ne is tegyetek fel kérdéseket, speciális mind. És nem véletlenül van a válaszra öt perc. Ha valaki arra lusta, hogy beírja a gugliba a keresett szót, azt csak sajnálni tudom...

A felvetésedből kiragadott része első felére reagálva igazad van, azok is speciálisak, ha ilyet találsz, írd be a kvíz 3 topicba és törlik.
Második része: Egy érdektelen kérdés miatt nem fogok google-t "ragadni", ha érdekes az info, akkor igen, ha nem tudom a választ.

Végül a kvízek értékeléséről egy másik topicban Miklós írt:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.

Amennyiben ez nem tetszik, neki jelezd.
Pontszám: 7.50
közellenségHypnozisFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2308. hozzászólás - 2009.03.07. 17:09:00 (Válasz Kissolyom #2306 hozzászólására.)
Ezeket te sem gondoltad komolyan szerintem.A saját hazádat tekintve érdektelenné válsz,de az benne lehet 20 változatban is hogy az általam jelentéktelennek tartott Jóbarátok című sorozatban Joey a 62.részben rózsaszín vagy zöld lakkal festette ki a körmeit,az bezzeg egy fenomenális és mindenki által favorizált kérdés?-szerinted mindenkit érdekel ez a sorozat?-(speciális)
Én is a kérdések 30 %-át kikeresem a gugliban ,mert nem tudom,de a net tudja a választ.Nyitok egy új ablakot beírom a keresett szót,és kidobja az esetek 90%-ban a helyes választ az első oldalon.(5 perc van rá ember).Bucsa 2 perc a hikomatoknak is a térképen megkeresni(interneten is van ).-Meg lehet kérdezni tőled hogy melyik városban laksz(Pest,esetleg más nagy város?)


Ne csodálkozzatok ha sok játékos ki van akadva ha rossz kérdésként kezelik a kérdését,mert ezt értelmetlen magyarázatokkal(pl nem fontos lexikális tudás)-ha ez szerinted leviszi a játék színvonlát nagyot tévedsz.
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2309. hozzászólás - 2009.03.07. 17:13:43 (Válasz Hypnozis #2308 hozzászólására.)
Nem ismerem jobban a hazámat attól hogy megtudom Bucsa Békés megyében van.
Az már jobb lenne (és nem is esne ki), hogy ha található ott valami, amire méltán büszkék a bucsaiak, akkor arra a dologra kérdezel rá.
Míg az elsőt öt másodperc alatt elfelejted, addig a második esetben emlékezni fogsz arra hogy van egy falu ahol ez meg ez található, vagy történt, vagy akármi.
És nem kidobott idő az amit esetlegesen a keresésével töltesz.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2310. hozzászólás - 2009.03.07. 17:22:39 (Válasz Hypnozis #2308 hozzászólására.)
Idézet: Hypnozis - 2009.03.07. 17:09:00
de az benne lehet 20 változatban is hogy az általam jelentéktelennek tartott Jóbarátok című sorozatban Joey a 62.részben rózsaszín vagy zöld lakkal festette ki a körmeit,az bezzeg egy fenomenális és mindenki által favorizált kérdés?

Vazze, értelmezz már rendesen hozzászólásokat! Nem, ez SEM jó kérdés, ha ilyet találsz, írd meg a kvíz 3 topicba és törlik. Hány ilyet írtál már meg?
Sokan tépik a szájukat, hogy ilyen meg olyan spec kérdések BEZZEG lehetnek.
Nem, csessze meg, nem lehetnek, de valami oknál fogva korábban bekerültek és csak úgy lehet TÖRÖLTETNI, ha jelzed a kvízadminnak kvíz 3 topicban.
Ne hivatkozzál a már benn lévő szar kérdésre, hogy akkor te is írhass szart. Mi a tökömnek kellene jónak lenni egy olyan kérdésnek, ami rákérdez magyarország 3000 kis, 5000-nél kevesebb lakosú településének az egyikére, hogy hol található? Tán ha híres lenne valamiről? Vagy volna valami érdekessége, amit BELE IS ÍRSZ a kérdésbe? Akkor felkelted a kíváncsiságot és megkérdezik.
Azonban, mint ahogy egy korábbi hozzászólásban jeleztem, Miklós jelezte, hogy az ILYEN kérdéseket NE FOGADJUK EL.
Ennyi.
És kérlek sorld el, hogy az alábi települések melyik megyében találhatóak, majd írd mellé, hogy ez számodra érdekes-e?
Tyukod, Acsa, Alsónána, Áporka, Babót, Bajót, Bodmér, Bükkösd, Chernelházadamonya, Csanytelek, Cserhátsurány, Csöde, Damak, Deszk... Azt hiszem, sorolhatnám még...
Remélem sikerült megértened, mire akarunk kilyukadni. Ha nem, akkor csak sajnálni tudlak.
Pontszám: 9
közellenségHypnozisFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2311. hozzászólás - 2009.03.07. 19:22:30 (Válasz Craslorg #2310 hozzászólására.)
A sajnálatodra nincs szükségem.Megértettem hogy mire akarsz kilyukadni.Soha nem fogok egy kvíz kérdést se azért a rosszak közé sorolni mert lusta vagyok a keresőben rákeresni valamire.Ha már ilyen szépen fogalmazol(jó kis szlenges kvízt lehetne belőle összeállítani).Téged a Story magazinos pletykák jobban tűzbe hoznak,engem meg a földrajzi kérdés érdekel.
Á befejeztem. Nevetséges.

Kaptam kérdést:valahogy így szólt:
Melyik számot rakom be előtagnak:-testőr,-kismalac

Lehetőségek:
a, 1
b, 2
c, 3
d, 4

Ez aztán csodálatos kérdés:Értelmeztem és RÖHEJES.(de a szépsége abba van hogy járt érte +10% lélekenergia.)
Pontszám: 1.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2312. hozzászólás - 2009.03.07. 19:27:08 (Válasz Hypnozis #2311 hozzászólására.)
Ha azt akarod, hogy még silányabb legyen a kvíz fogadd el az ilyen kérdéseket. Story magazint soha nem olvastam. Ha ismernéd a kérdéseimet, azt hiszem, nem ez lenne a véleményed, lehet van köztük kevésbé jó, bár senki nem mondta, pedig egyszer valamely fórumba leírtam a listát, ha kéred elküldöm neked privátban és beleköthetsz vagy elfogadhatod. Cserébe én is megteszem ezt a tieddel privátban.
A kérdés pedig nem Földrajz. Viszont még mindig nem válaszoltál arra a felvetésemre, hogy Miklós kérte az ilyen jellegű kérdések rosszra való értékelését. Márpedig, ha a játék készítője is így látja, ahogy rajtad kívül mindenki, akkor lehet benne valami, ha a már az a mindenki nem tudott meggyőzni.

Upgrade: dőlt betűvel
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.03.07. 19:35:18-kor
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2313. hozzászólás - 2009.03.07. 19:37:47 (Válasz Hypnozis #2311 hozzászólására.)
Szegenysegi bizonyitvanyt allitasz ki magadrol, ha ugy erzed, hogy a kerdesed megkozeliti Cras tetszoleges kerdesenek szinvonalat.
Pontszám: 7.50
utáltKrániFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2314. hozzászólás - 2009.03.07. 21:38:27
Üdv!

Új vagyok a játékban, és bevallom a legjobb ötletnek a kvíz kérdéseket tartottam.Az, hogy a játékos is írhat kérdést kifejezetten briliáns megoldás.Ám mindaddig amíg csak azok a kérdések felelnek meg a közösség nagyjának melyekre a válasz adja magát, avagy semmiféle inteligenciát nem feltételez (ezt úgy láttam már többen kifogásolták) , addig elrontják a játékát, és örömét azoknak akik kissé igényesebb.
Elképzelhető, hogy az általam feltett kérdés, miszerint : Mi a misericordia? speciális. Nem tudom. Viszont a Google megnyitása két kattintás. A kvíz kérdések megválaszolásának nem az a kényege - szerintem - , hogy 101% több lélekpontot zsebelj be, sokkal inkább az, hogy a kis szürke álományod mozogjon. A kérdésem mellé már nem is merem oda állítani azt az érvet, miszerint eme játékban fegyverekkel (jó részt talán lovagi fegyverekkel?) harcolunk, és lám a kegyelemtőr is pont ilyen.
Nos a véleményem röviden : az értékelést talán jobb lenne, ha az alkotók végeznék és a játékhoz jobban kötődőket tartanák meg. Aki pedig lusta és primitív utánanézni egy- egy jobban kitalált kérdésnek...nos annak paci kukija a farpofájába!!!
Pontszám: 2.25
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2315. hozzászólás - 2009.03.07. 21:40:32 (Válasz Kráni #2314 hozzászólására.)
Sok igazság van a szavaidban, de tekintve a játékosok nagy számát ez sajnos aligha megoldható... Remélem ezt a kérdést megpróbálod újra mert nekem igenis tetszik!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2316. hozzászólás - 2009.03.07. 21:54:53 (Válasz Kráni #2314 hozzászólására.)
Igazad van. azonban a kérdésed ebben a formában a nagy többségnek kevés, annak ellenére, hogy jó kérdés lenne. Ha kicsit hosszabban írsz és valami érdekességet bigyesztessz mellé, ami utalhat a jelentésére vagy ha nem is utal rá, attól még felkelti a kíváncsiságot, akkor jó lesz a dolog.
Van sok olyan ismeretlen szó, amit, ha megkérdeznek tőlem, hogy mi az, akkor gőzöm nincs róla és alapban nem is érdekelnek az olyan idegen szavak, amelyeket a maői tevékenység során egyáltalán nem használunk, ha azonban ott van valami plusz info máris más a leányzó fekvése.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2317. hozzászólás - 2009.03.07. 23:40:56
Az 1996-os Atlantai olimpián 271 versenyszám volt. Hány érmet adtak oda versenyzőknek?
Legalább 1000-et
3*271, azaz 813-at*
271-et
Eggyet sem, 1996-ban nem is volt olimpia.

Gratulálok a kérdés feltevőjének. Amellett, hogy idióta válasz is van benne, nem szerepel a helyes válasz a nem is igazán jól megfogalmazott kérdésre. Ha szó szerint nézzük, akkor a csapatsportágak miatt sokkal több érmet adtak ki, hiszen például egy vízilabda csapat 13 érmet kap, mert annyi főt lehet nevezni. Ha arra gondolt, hogy hány 1., 2., 3. helyezett volt, akkor sem jó a válasz, hiszen pl ökölvívásban, birkózásban és a többi küzdősportban a vigaszágas lebonyolítás miatt 2-2 3. helyezett van. Ja, és helyesírási hiba is van benne. Csak rossz kérdést ítéltem neki, bár ennyi hibával már az azonnali törlés sem lenne meglepő.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2318. hozzászólás - 2009.03.08. 00:07:50 (Válasz Craslorg #2317 hozzászólására.)
És amúgy is atlantai.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2319. hozzászólás - 2009.03.08. 00:11:41 (Válasz Semelyik #2318 hozzászólására.)
Atlantai Nyári Olimpiai Játékok - ez azt hiszem, így.
De a rövidebb hogy van? Vajon Atlantai Olimpia? Vagy atlantai olimpia?
Ki tudja, hogy van ez?
[Én is tettem fel egy olimpiai kérdést, úgyhogy végképp érdekel.]
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2320. hozzászólás - 2009.03.08. 00:20:00 (Válasz Craslorg #2317 hozzászólására.)
842 ermet osztottak (nem fizikailag, logikailag)
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!