Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1661. hozzászólás - 2009.02.21. 20:51:10 (Válasz Myacis #1607 hozzászólására.)
Kikezdhetetlen biztonsággal meggyőződtél arról, hogy melyik csokit hol gyártják?
Ez olyan kicsit, mint a Magyarországon gyártott Audi! Mert attól még németnek hiszi/tartja a sok négykarika-bolond! :o)
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1662. hozzászólás - 2009.02.21. 20:53:19
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:48:13
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 20:45:32
Illetve, olvasd el Craslorg és Lanmandragoran aláírását. Nem véletlenül írták oda azt amit írtak.
Hé, ez levédett formula. Indul az első feljelentésem Lan ellen


Bocsi Lan, nem akartalak bajba keverni
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1663. hozzászólás - 2009.02.21. 20:58:18 (Válasz Crampus #1657 hozzászólására.)
Valóban ott van a szándékosságra utaló mondat, ezért megkövetlek, én nem értettem, mit akart az jelenteni.
Ez esetben a kirohanás neked szegeződő dárdáit vedd semmisnek, de az általánosított részeket továbbra is tartom. A dupla nagybetű valóban az egyik leggyakoribb gépelési hiba, ezért nem lehet eldönteni, hogy az egy szándékos rossz válasz, vagy egy helyesíráshibás jó válasz, vagy egy szándékosan kiemelt jó válasz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1664. hozzászólás - 2009.02.21. 20:58:21 (Válasz Byzon #1612 hozzászólására.)
Amellett, hogy egyetértek azzal, amit íryz, jelzem, hogy egy olyan 50 éves egyetemi professzor, aki olyan sokoldalú, hogy regisztrál és neki is áll játszani közöttünk, az eljut ide öt perc alatt: http://vegzetur.wikidot.com/vedofal és jól kiszámolja! :o)
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1665. hozzászólás - 2009.02.21. 21:00:51 (Válasz Craslorg #1660 hozzászólására.)
Cras, kikérem magamnak. Az enyém egy a tiédtől teljesen eltérő kirohanásra ad választ. A tied azoknak szól akik hisztériáznak, hogy miért dobtak vissza egy szar kérdést, mikor másé is benn van, az enyém azoknak, akik közlik, hogy ha a túl speciális kérdés nem jó, akkor majd túl primitívet fognak felrakni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencVladimirRFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1666. hozzászólás - 2009.02.21. 21:10:42 (Válasz Atreus #1658 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 20:45:32
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:34:20
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 20:22:43

szerk.:
mindegy, feladom, visszadobtak masik szerveren is egy kerdesemet (szinten picit gondolkodni kellene hozza)
ugy tunik tul megerolteto gondolkodni
sebaj, megkerdeztem hany laba van egy lonak
ha elfogadjak, mostantol maradnak az ilyen kerdesek, ha ez kell a nepnek

Tedd fel, de akkor azonnal törölni lesz újra az eredménye.

Mindemellett, bár nem ismerlek személyesen, úgy gondolom, hogy te igenis képes vagy értelmes, jó kérdéseket feltenni, amit nem fognak visszadobni, csak most leálltál egy olyan kérdéssel kapcsolatban vitázni, amire mindenki, aki hozzászólt elmondta, hogy nem jó kérdés ilyen-olyan okokból. Lépj túl rajta és hajrá!


Jajj, VladimirR, ne ess át a ló túloldalára, kérlek!
Ahogy már Craslorg is megírta, szerintem is képes vagy érdekes kérdéseket feltenni pl. a matematika világából.

Illetve, olvasd el Craslorg és Lanmandragoran aláírását. Nem véletlenül írták oda azt amit írtak.



igen, kepes vagyok
megeri? nem

fizika:
lathato fenytartomannyal kapcsolatos kerdes, altalanos iskolai fizika: 28%, kieses hataran
a nyomas es viz forrasanak kapcsolata (altalanos iskolai fizika): 37%
hangvilla mukodese (altalanos iskolai fizika, enekora): 38%
fenytan (altalanos iskola, talan 8. osztaly): 48%

foldrajz/csillagaszat:
galaxisunkkal kapcsolatos kerdes (mifele galaxisban elunk egyaltalan): kiesett

ami viszont egesz jol megy, az az egyertelmuen guglizhato kerdesek, mint pl nepies, regi magyar szavak, de en azt hittem, nem az a cel, hogy megtanitsuk a nepet google hasznalatara
ezek utan, ha elfogadjak a lo labainak szama irant erdeklodo kerdesemet igenis hulye, primitiv kerdeseket fogok feltenni
nem erdekel, hogy nem szep dolog, nem erdekel, hogy szabalyellenes
ha tobbsegben vannak a hulyek es kiszorjak a kerdeseimet, akkor inkabb kerdezek primitivet es kapok erte lelekenergiat (nezd meg, Carslog is hogy eloadja, hogy teljesen elfogadhato dolog nem tudni a 2-vel, 3-mal, 5-tel oszthatosag szabalyat - konyorgom, ketto ebbol ranezesre megmondhato)


szerk.: par elgepeles
A hozzászólást VladimirR módosította 2009.02.21. 21:13:46-kor
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1667. hozzászólás - 2009.02.21. 21:32:16 (Válasz Lanmandragoran #1663 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.21. 20:58:18
Valóban ott van a szándékosságra utaló mondat, ezért megkövetlek, én nem értettem, mit akart az jelenteni.
Ez esetben a kirohanás neked szegeződő dárdáit vedd semmisnek, de az általánosított részeket továbbra is tartom. A dupla nagybetű valóban az egyik leggyakoribb gépelési hiba, ezért nem lehet eldönteni, hogy az egy szándékos rossz válasz, vagy egy helyesíráshibás jó válasz, vagy egy szándékosan kiemelt jó válasz.


Rendicsek, az általánosítást pedig elfogadom, nem vagyok itt olyan régóta, hogy a kiemelős trükköket észrevegyem avagy foglalkozzak velük, illetve sokkal többet bosszankodom a majd' minden kérdésnél fellelhető apró figyelmetlenségek, helyesírási igénytelenségek miatt! Ugyanakkor - csak, hogy általam legyen közvetlen kapcsolat a leláncolt kutya és a földbe szúrt bot között - ha egy efféle megoldás - két nagybetű egy vegyjelben, amiről kiderül, hogy ilyen márpedig nem lehet helyes - rávilágít arra, hogy bizonyos szabályok mentén lett kialakítva a vegyjelek rendszere, azaz leszögez egy nem közismert, mégis egyértelmű szabályt, az számomra a hozzáadott érték fogalmát kellő mértékben és felülről súrolja, röviden belefér! :o)
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1668. hozzászólás - 2009.02.21. 21:40:53 (Válasz VladimirR #1666 hozzászólására.)
Ahh, a teljesen egyértelműen és kizárólag guglizva megválaszolható - tisztelet a kivételnek, aki fejből tudná - kérdésem nekem is kiesett 75%-os össznépi tudatlanság miatt! Igaz, a kérdést tudni kellett értelmezni, de onnantól gyerekjáték lett volna... Asszem! :o)

"Mely ország fiai nyertek a legtöbbször a Hungaroringen eddig megrendezett Formula-1-es versenyeken?"

Az értékelésen viszont átment, se érdektelennek nem minősült, se speciálisnak... :o)
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1669. hozzászólás - 2009.02.21. 21:40:54 (Válasz Crampus #1667 hozzászólására.)
Ha az általánosítás nem a cirka 9000 megválaszolt kvíz alapján született volna bennem, igazat adnék.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1670. hozzászólás - 2009.02.21. 22:29:28 (Válasz Lanmandragoran #1669 hozzászólására.)
Mit szólsz egy döntetlenhez?
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1671. hozzászólás - 2009.02.22. 00:10:17 (Válasz Pocko #1591 hozzászólására.)
Idézet: Pocko - 2009.02.21. 14:06:46
Sziasztok!

Mivel írt sporttörténelmet a 2006-os Le Mans-i 24 órás verseny győztese, az Audi R10 TDI modellje?

Semmivel, mivel az Audinak nincs ilyen modellje.
Az első valódi szériagyártású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első összkerékhajtású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első dízel autóként nyerte meg a Le Mans-t.

Állítólag helyesírási hibát vétettem. Meg tudnátok mondani hol hibáztam? Köszönöm a segítséget!


Szinte biztos vagyok benne, hogy jószándékú figyelmeztetés ez, hogy a negyedik válasz is valami normális legyen. Mert a kérdés egyébként jó, és én biza átengedném, ha a negyedik válasz nem ilyen butaság lenne.
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1672. hozzászólás - 2009.02.22. 00:14:54 (Válasz Kocos #1671 hozzászólására.)
Kocos, olvasd tovább a topikot, Pocko kijavította a kérdést, és az is kiesett. 1628. HSZ

Idézet: Pocko - 2009.02.21. 19:35:49
Mivel írt sporttörténelmet a 2006-os Le Mans-i 24 órás verseny győztese, az Audi R10 TDI modellje?

Az első valódi szériagyártású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első összkerékhajtású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első dízel autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Ez volt az első Le Mans-i 24 órás versenye az Audinak.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Sajnálom, hogy ezzel a kérdéssel nem sikerült az értékelő tetszését megnyernem! De mivel mindenki általában a saját érdeklődési területéről ír kérdést, ezért minden kérdéssel kapcsolatban lehetne ez az értékelés. Én speciel nem nézek sorozatokat, engem nem érdekel a csillagászat és ezt a sort tovább folytathatnám, de emiatt még egyetlen kérdést sem minősítettem rossz kérdésnek.
A kérdésről még csak annyit, hogy bármelyik internetes kereső program (még a Google is) első öt találatában hozza az alábbiakat:
Audi:: Audi R10 TDI: Első dízel győzelem Le Mans-ban! (dízel)
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1673. hozzászólás - 2009.02.22. 01:18:19 (Válasz Crampus #1668 hozzászólására.)
Idézet: Crampus - 2009.02.21. 21:40:53
Ahh, a teljesen egyértelműen és kizárólag guglizva megválaszolható - tisztelet a kivételnek, aki fejből tudná - kérdésem nekem is kiesett 75%-os össznépi tudatlanság miatt! Igaz, a kérdést tudni kellett értelmezni, de onnantól gyerekjáték lett volna... Asszem! :o)

"Mely ország fiai nyertek a legtöbbször a Hungaroringen eddig megrendezett Formula-1-es versenyeken?"

Az értékelésen viszont átment, se érdektelennek nem minősült, se speciálisnak... :o)


Pedig ez egy hibas kerdes, hiszen szerepel benne egy indefinit eddig. Nalam minden amiben a most, a jelenleg vagy ezek szinonimaja szerepel az mar rossz kérdés. (Kivétel persze, ha ez egy dátummal pontosítva van.)
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1674. hozzászólás - 2009.02.22. 01:19:27 (Válasz Atreus #1672 hozzászólására.)
Szomorú is vagyok miatta.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1675. hozzászólás - 2009.02.22. 01:27:34 (Válasz Kocos #1674 hozzászólására.)
Nem csak te, de még nincs minden veszve.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1676. hozzászólás - 2009.02.22. 01:40:34 (Válasz Lanmandragoran #1675 hozzászólására.)
Az a durva, hogy én egyszer sem kaptam meg értékelésre, viszont annál több marhaság miatt fogtam a fejem.
Remélem legközelebb értékelhetem
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűPockoFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1677. hozzászólás - 2009.02.22. 08:52:05
Köszönöm a biztatást mindenkitől! A kérdést csak azért is felteszem még egyszer, mert most már még egy helyen (itt a fórumban is) fellelhető a jó válasz, ha valaki figyelmesen olvas.
Mivel a második világban már 17 technikai sporttal kapcsolatos kérdésemet jónak értékelték, ezért folytatni fogom ezt a vonalat. Egyet viszont mindenképp szem előtt fogok tartani. Én, aki túl vagyok a 3. X-en egészen más szempontok szerint értékelek egy kérdést, mint egy tizenéves.
A kérdéseimmel szeretném elérni azt, hogy a technikai sportokkal kapcsolatban ne csak az éppen aktuális történések szerepeljenek. Hiszen a technikai sportok története szinte egyidős az újkori olimpiákéval (1906-ban rendezték az első Grand Prix versenyt!). Ráadásul a mindenki feneke alatt ott guruló autó, éppen ezért nyújtja azt, amit nyújt, mert idáig jutottak a technikai sportok.
Bocsánat, ha ezzel a pár sorral valakit megbántottam! Nem akartam!
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1678. hozzászólás - 2009.02.22. 09:26:04 (Válasz Pocko #1677 hozzászólására.)
Egy dolgot tarts azért szem előtt! Miklós kifejezetten jelezte, hogy ilyen jellegű kérdések már csak akkor jöhetnek, ha különösen jók/érdekesek.
Pontszám: 5
fórumozóGreeneyedNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1679. hozzászólás - 2009.02.22. 09:56:45
Melyik nem egy kutyafajta?

uszkár
máltai selyem
sziámi
bolognese


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.Azért az nevetséges, hogy ezt a kérdést rossznak értékelték az alábbi indokok miatt, mert nem hinném, hogy sok embernek nehézséget okozna a válasz. Vagy olyan sokan nem hallottak volna a sziámi macskákról??? Ha ezt speciális érdeklődési kör tudhatja csak, akkor a többi hülye kérdésről ne is beszéljünk, mert sorolhatnám, hogy mennyire speciális dolgokról kérdeznek, amiket aztán tényleg nem tudhat az ember laikusként. Például a fociról, mert ugye ahhoz szeretni kéne a focit, vagy például az évszámok, mert azt már rég tanultuk esetleg, és még sorolhatnám, hogy milyen hülye kérdések vannak. Én meg még azt hittem, hogy milyen könnyűt kérdeztem....hát ez röhejes.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1680. hozzászólás - 2009.02.22. 10:00:02 (Válasz Greeneyed #1679 hozzászólására.)
Akkor itt is : Nos, hasonló (Jó!) kérdést láttam már, szerintem ez tipikus esete a teljesen jó kérdésnek és sajnálom, hogy nem fogadták el. Sajnos jelen esetben belefutottál egy-két... hmm... mondjuk úgy finoman, hogy szőrös szívű értékelőbe. Jelen esetben a hiba nem a te készülékedben van.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!