Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1641. hozzászólás - 2009.02.21. 19:59:59 (Válasz VladimirR #1620 hozzászólására.)
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 18:48:39
Hi!

olyan kerdest nem lehet feltenni, melynel az altalanos iskolai tananyagon kivul minimalis gondolkodasra is szukseg van?
azonnl torolni ertekelest kapott ugyanis azon kerdesem, melyben 4 darab hetjegyu szam kozul kellett eldonteni, melyik prim
pontosan idezni nem tudom a szamokat, hisz a kerdest toroltek, de aki tisztaban van par szothatosagi szaballyal, annak par masodperc csak a kerdes megvalaszolasa

Udv: VladimirR

Fel lehet tenni, de ez nem az. Már szerepelttel dobtam volna vissza vagy túl speciálissal. A szabályt lehet ismerni, de teljesen más alkalmazni egy kvízben, ahol ráadásul millió fölötti számokra kéne alkalmazni.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1642. hozzászólás - 2009.02.21. 20:01:12 (Válasz Jeva #1636 hozzászólására.)
Nincs határozott szabály rá, melyik a helyes verzió, engem például az 1-2 szavas válaszok utáni pontok zavarnak, de nem balhézom miattuk. Hatse álláspontja, hogy legyen vagy mindegyik kis betű, vagy mindegyik nagy (természetesen csak a kezdőbetű, és neveknél nem mindegy), de kvízen belül egységesen. Válasz végi pont ugyanez.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1643. hozzászólás - 2009.02.21. 20:02:18 (Válasz VladimirR #1625 hozzászólására.)
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 19:21:04
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:09:11
Sehol nincs leírva.
De amikor 20 vadászatból átlagosan 4 kérdés úgy hangzik hogy "Az alábbiak közül melyik prím szám?", akkor az emberben felmerül a kérdés, hogy vajon nincs-e túl sok ebből a kérdés fajtából.


nem tudom, te mivel jatszol, de en tobbnyire focista, tortenelmi, es filmkulturaval kapcsolatos kerdeseket latok, a matematikai jelleguekbol lenyegesen kevesebbet
amig nincs osszeszedve valahol, hogy "primszamos kerdesbol annyi van, mint egen a csillag" addig szerintem a "mar szerepelt" megjeloles is tulzas, nem hogy az azonnali torles
az a legidegesitobb, hogy amiatt nem kaptam erte lelekenergiat, s a kerdesfelteves lehetoseget is elvettek (3-as szerveren mindketto igen jol jonne perpill), mert valaki nincs tisztaban az altalanos iskolai matematikaval

Sajnos az egész kvíz tele van már olyan matematikai, sportos, mozis, sorozatos, stb... kérdésekkel, ami miatt már nem kell belőlük több és a jelenlegiek jó részét is ki kellene írtani, mert puszta keresésen kívül semmi pluszt nem ad a tudáshoz és semmi olyan érdekességgel nem szolgál, ami miatt - bár a tudásom nem nő - érdemes utánanézni.
Pontszám: 5
népszerűPockoFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1644. hozzászólás - 2009.02.21. 20:02:37 (Válasz Lanmandragoran #1638 hozzászólására.)
Ez igaz! Egy újabb próbát megér!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1645. hozzászólás - 2009.02.21. 20:03:08 (Válasz Pocko #1628 hozzászólására.)
Idézet: Pocko - 2009.02.21. 19:35:49
Mivel írt sporttörténelmet a 2006-os Le Mans-i 24 órás verseny győztese, az Audi R10 TDI modellje?

Az első valódi szériagyártású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első összkerékhajtású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első dízel autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Ez volt az első Le Mans-i 24 órás versenye az Audinak.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Sajnálom, hogy ezzel a kérdéssel nem sikerült az értékelő tetszését megnyernem! De mivel mindenki általában a saját érdeklődési területéről ír kérdést, ezért minden kérdéssel kapcsolatban lehetne ez az értékelés. Én speciel nem nézek sorozatokat, engem nem érdekel a csillagászat és ezt a sort tovább folytathatnám, de emiatt még egyetlen kérdést sem minősítettem rossz kérdésnek.
A kérdésről még csak annyit, hogy bármelyik internetes kereső program (még a Google is) első öt találatában hozza az alábbiakat:
Audi:: Audi R10 TDI: Első dízel győzelem Le Mans-ban! (dízel)

Sajnálom, hogy mégis kiesett, ez egy olyan érdekesség, ami plusz tudást nem ad, de nem egy száraz adat.
Pontszám: 5
kedvencVladimirRFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1646. hozzászólás - 2009.02.21. 20:06:40 (Válasz Craslorg #1641 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 19:59:59
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 18:48:39
Hi!

olyan kerdest nem lehet feltenni, melynel az altalanos iskolai tananyagon kivul minimalis gondolkodasra is szukseg van?
azonnl torolni ertekelest kapott ugyanis azon kerdesem, melyben 4 darab hetjegyu szam kozul kellett eldonteni, melyik prim
pontosan idezni nem tudom a szamokat, hisz a kerdest toroltek, de aki tisztaban van par szothatosagi szaballyal, annak par masodperc csak a kerdes megvalaszolasa

Udv: VladimirR

Fel lehet tenni, de ez nem az. Már szerepelttel dobtam volna vissza vagy túl speciálissal. A szabályt lehet ismerni, de teljesen más alkalmazni egy kvízben, ahol ráadásul millió fölötti számokra kéne alkalmazni.


ezt ugy erted, hogy tul megerolteto egy paros, es egy 5-re vegzodo szam azonnali kizarasa utan megnezni, melyik oszthato a maradek ket szam kozul harommal (7 darab egyjegyu szamot azert tudjon mar mindenki osszeadni)


Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:02:18
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 19:21:04
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:09:11
Sehol nincs leírva.
De amikor 20 vadászatból átlagosan 4 kérdés úgy hangzik hogy "Az alábbiak közül melyik prím szám?", akkor az emberben felmerül a kérdés, hogy vajon nincs-e túl sok ebből a kérdés fajtából.


nem tudom, te mivel jatszol, de en tobbnyire focista, tortenelmi, es filmkulturaval kapcsolatos kerdeseket latok, a matematikai jelleguekbol lenyegesen kevesebbet
amig nincs osszeszedve valahol, hogy "primszamos kerdesbol annyi van, mint egen a csillag" addig szerintem a "mar szerepelt" megjeloles is tulzas, nem hogy az azonnali torles
az a legidegesitobb, hogy amiatt nem kaptam erte lelekenergiat, s a kerdesfelteves lehetoseget is elvettek (3-as szerveren mindketto igen jol jonne perpill), mert valaki nincs tisztaban az altalanos iskolai matematikaval

Sajnos az egész kvíz tele van már olyan matematikai, sportos, mozis, sorozatos, stb... kérdésekkel, ami miatt már nem kell belőlük több és a jelenlegiek jó részét is ki kellene írtani, mert puszta keresésen kívül semmi pluszt nem ad a tudáshoz és semmi olyan érdekességgel nem szolgál, ami miatt - bár a tudásom nem nő - érdemes utánanézni.

kereses? gondolkodas! legalabbis az altalam emlitett kerdesben
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1647. hozzászólás - 2009.02.21. 20:06:47
No, azt hiszem, mindenkinek beszóltam

Válaszok helyesírása: Amennyiben a válasz egy szóból vagy egy névből, fogalomból áll, akkor kis betű és nem kell pont a végére, kivéve, ha tulajdonnév, ekkor természetesen nagy betű. Amennyiben mondat a válasz, akkor nagy kezdőbetű és a végén írásjel.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1648. hozzászólás - 2009.02.21. 20:11:31 (Válasz Craslorg #1647 hozzászólására.)
Viszont ha csak egy félmondat a válasz, akkor nem teszek írásjelet a végére, ezért nem kell a mondatkezdő nagybetű sem.
Ez igazságszerint csak stilisztika, a lényeg, hogy egységes legyen. Mert ha pl van egy név a válaszok között, amit nagy betűvel kell kezdeni, akkor úgy néz ki jól, ha a többi válasz is nagy betűvel kezdődik.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1649. hozzászólás - 2009.02.21. 20:12:39 (Válasz VladimirR #1646 hozzászólására.)
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 20:06:40
ezt ugy erted, hogy tul megerolteto egy paros, es egy 5-re vegzodo szam azonnali kizarasa utan megnezni, melyik oszthato a maradek ket szam kozul harommal (7 darab egyjegyu szamot azert tudjon mar mindenki osszeadni)

Akinek nem a matek a mindene, annak igen. Mint ahogy, akinek nem a kémia, annak a vegyületekkel, kémiai képletekkel lesz gondja egy nem általánoan ismert dologgal kapcsolatban, pedig anno a suliban még tanulta, tanulhatta is.

kereses? gondolkodas! legalabbis az altalam emlitett kerdesben

A keresés nem gondolkodás. A keresés a kíváncsiságból származó információszerzésre irányuló tevékenység. Az eredmény már elgondolkodtathat, ha érdekes vagy ötletes, netalán művelő.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1650. hozzászólás - 2009.02.21. 20:13:42 (Válasz Lanmandragoran #1648 hozzászólására.)
Ebben az esetben úgy alakítom a többi választ is, hogy mondatok legyenek belőle. Ha meg név a helyes válasz, akkor a maradék 3 helyre is nevet írok, így nem tűnik fel.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1651. hozzászólás - 2009.02.21. 20:18:27 (Válasz Craslorg #1650 hozzászólására.)
Ezen nem fogunk összeveszni, Hatse mondta,hogy ezzel nem foglakozik, ha egységes, mert akkor minden második kérdést javíthatná, így én sem fogok se egyik, se másik verzió mellett kardoskodni, én nyilván úgy alakítom a válaszokat, hogy ne csak a stilisztika miatt legyen egységes, de a lényeg, hogy ha minden egyéb stimmel, ezért én nem dobok vissza kérdést.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1652. hozzászólás - 2009.02.21. 20:21:52
Jajj, de örülnék ha csak az lenne a problémánk a kvízzel, hogy nem egységes a válaszok írásmódja..
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencVladimirRFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1653. hozzászólás - 2009.02.21. 20:22:43 (Válasz Craslorg #1649 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:12:39
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 20:06:40
ezt ugy erted, hogy tul megerolteto egy paros, es egy 5-re vegzodo szam azonnali kizarasa utan megnezni, melyik oszthato a maradek ket szam kozul harommal (7 darab egyjegyu szamot azert tudjon mar mindenki osszeadni)

Akinek nem a matek a mindene, annak igen. Mint ahogy, akinek nem a kémia, annak a vegyületekkel, kémiai képletekkel lesz gondja egy nem általánoan ismert dologgal kapcsolatban, pedig anno a suliban még tanulta, tanulhatta is.


akinek nem a matek mindene, annak is megtanitottak altalanos iskolaban az oszthatosagi szabalyokat


Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:12:39
kereses? gondolkodas! legalabbis az altalam emlitett kerdesben

A keresés nem gondolkodás. A keresés a kíváncsiságból származó információszerzésre irányuló tevékenység. Az eredmény már elgondolkodtathat, ha érdekes vagy ötletes, netalán művelő.


na most akkor megegyszer, lassabban
az a baj, hogy az en kerdesemnel nem keresni kellett, hanem gondolkodni? persze, tudom, konnyebb a google-t hasznalni, mint az agyunkat, de azert ne essunk mar tulzasokba


szerk.:
mindegy, feladom, visszadobtak masik szerveren is egy kerdesemet (szinten picit gondolkodni kellene hozza)
ugy tunik tul megerolteto gondolkodni
sebaj, megkerdeztem hany laba van egy lonak
ha elfogadjak, mostantol maradnak az ilyen kerdesek, ha ez kell a nepnek
A hozzászólást VladimirR módosította 2009.02.21. 20:26:05-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1654. hozzászólás - 2009.02.21. 20:24:43 (Válasz Atreus #1652 hozzászólására.)
Atre, 3 világból kettőn én 85-90%-ban értékelendő kérdéseket kapok. Hidd el, találkozom sok baromsággal is, de nekem elég nagy problémám az is, ha pont a helyes válasznál eltérő az írásmód.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1655. hozzászólás - 2009.02.21. 20:34:20 (Válasz VladimirR #1653 hozzászólására.)
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 20:22:43
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:12:39
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 20:06:40
ezt ugy erted, hogy tul megerolteto egy paros, es egy 5-re vegzodo szam azonnali kizarasa utan megnezni, melyik oszthato a maradek ket szam kozul harommal (7 darab egyjegyu szamot azert tudjon mar mindenki osszeadni)

Akinek nem a matek a mindene, annak igen. Mint ahogy, akinek nem a kémia, annak a vegyületekkel, kémiai képletekkel lesz gondja egy nem általánoan ismert dologgal kapcsolatban, pedig anno a suliban még tanulta, tanulhatta is.


akinek nem a matek mindene, annak is megtanitottak altalanos iskolaban az oszthatosagi szabalyokat

Nekem is sok mindent megtanítottak, amelynek 95 %-ra nincs szükségem és az elmúlt 10 évben nem is volt, ezért el is felejtem. Van ezen belül 5-10-20 %, amire ugyan sose volt szükségem, de mégis megmarad bennem, mert olyan információ, ami egy alap műveltséget ad a kocka fejemnek.

Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:12:39
kereses? gondolkodas! legalabbis az altalam emlitett kerdesben

A keresés nem gondolkodás. A keresés a kíváncsiságból származó információszerzésre irányuló tevékenység. Az eredmény már elgondolkodtathat, ha érdekes vagy ötletes, netalán művelő.


na most akkor megegyszer, lassabban
az a baj, hogy az en kerdesemnel nem keresni kellett, hanem gondolkodni? persze, tudom, konnyebb a google-t hasznalni, mint az agyunkat, de azert ne essunk mar tulzasokba

Akkor még egyszer. Nem konkrétan a kérdésedre írtam - ha félre érthető volt, elnézést - hanem arra a felvetésre, hogy "keresés? gondolkodás!".

szerk.:
mindegy, feladom, visszadobtak masik szerveren is egy kerdesemet (szinten picit gondolkodni kellene hozza)
ugy tunik tul megerolteto gondolkodni
sebaj, megkerdeztem hany laba van egy lonak
ha elfogadjak, mostantol maradnak az ilyen kerdesek, ha ez kell a nepnek

Tedd fel, de akkor azonnal törölni lesz újra az eredménye.

Mindemellett, bár nem ismerlek személyesen, úgy gondolom, hogy te igenis képes vagy értelmes, jó kérdéseket feltenni, amit nem fognak visszadobni, csak most leálltál egy olyan kérdéssel kapcsolatban vitázni, amire mindenki, aki hozzászólt elmondta, hogy nem jó kérdés ilyen-olyan okokból. Lépj túl rajta és hajrá!
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1656. hozzászólás - 2009.02.21. 20:37:36 (Válasz Lanmandragoran #1654 hozzászólására.)
A helyes válasz bármilyen jellegű megkülönböztetése a helytelentől nálam is "Rossz kérdés"-t szokott kapni.
De eddig nem erről beszéltetek, hanem stilisztikáról. Erre mondtam azt, hogy de jó is lenne, ha csak annyi bajunk lenne, hogy a kinézetileg nem egységes válaszokkal rendelkező kérdéseket másolgatnánk be a KvízX topikba, mert a többi mind megfelel minden elvárásnak.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1657. hozzászólás - 2009.02.21. 20:45:24 (Válasz Lanmandragoran #1601 hozzászólására.)
Nem kell utólag ráfognom, mivel már a hozzászólásom első sorában ott az utalás a szándékosságra! Úgy neveztem el: "játékos bizonyítás"! :o)
Mindamellett inkább álltam ki melletted, mintsem szóltam ellened, nem értem a kirohanást...
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1658. hozzászólás - 2009.02.21. 20:45:32 (Válasz VladimirR #1653 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.02.21. 20:34:20
Idézet: VladimirR - 2009.02.21. 20:22:43

szerk.:
mindegy, feladom, visszadobtak masik szerveren is egy kerdesemet (szinten picit gondolkodni kellene hozza)
ugy tunik tul megerolteto gondolkodni
sebaj, megkerdeztem hany laba van egy lonak
ha elfogadjak, mostantol maradnak az ilyen kerdesek, ha ez kell a nepnek

Tedd fel, de akkor azonnal törölni lesz újra az eredménye.

Mindemellett, bár nem ismerlek személyesen, úgy gondolom, hogy te igenis képes vagy értelmes, jó kérdéseket feltenni, amit nem fognak visszadobni, csak most leálltál egy olyan kérdéssel kapcsolatban vitázni, amire mindenki, aki hozzászólt elmondta, hogy nem jó kérdés ilyen-olyan okokból. Lépj túl rajta és hajrá!


Jajj, VladimirR, ne ess át a ló túloldalára, kérlek!
Ahogy már Craslorg is megírta, szerintem is képes vagy érdekes kérdéseket feltenni pl. a matematika világából.

Illetve, olvasd el Craslorg és Lanmandragoran aláírását. Nem véletlenül írták oda azt amit írtak.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1659. hozzászólás - 2009.02.21. 20:46:43 (Válasz Vemhes Guppi #1602 hozzászólására.)
A válaszadók legalább 75%-a tippel, ráadásul rosszul! Peched volt, Guppi! A kérdés viszont remek! :o)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1660. hozzászólás - 2009.02.21. 20:48:13 (Válasz Atreus #1658 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 20:45:32
Illetve, olvasd el Craslorg és Lanmandragoran aláírását. Nem véletlenül írták oda azt amit írtak.
Hé, ez levédett formula. Indul az első feljelentésem Lan ellen
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!