Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4621. hozzászólás - 2009.05.17. 20:48:21 (Válasz Maszk #4611 hozzászólására.)
Én elolvastam úgy is, de csatlakoznék a többiekhez. Helyesírás szabályai szerint oda nem kell vessző. A kérdés szuper, a kérdésfeltevési jogot nem vesztetted el, javítsd és minden oké lesz!
Pontszám: 5
fórumozóMonoNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4622. hozzászólás - 2009.05.17. 22:14:41
Sziasztok!
Olyan problémám van,hogy töltöttem ki a
kvízkérdéseket és már nem emlékszem pontosan mi volt
a kvízkérdés de pl: a válaszok 1 2 3 4 volt . Én tippeltem és azt írta ki hogy
helytelen válasz a helyes megfejtés a káposzta....
Elnézést de másképp nem tudom ezt érthetőbben megfogalmazni.
A lényeg annyi hogy amikor megmondta mi a helyes válasz a kérdésre akkor nem szerepelt olyan a lehetséges válaszokban.
Pontszám: 5
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4623. hozzászólás - 2009.05.17. 22:16:10 (Válasz Mono #4622 hozzászólására.)
Kétszer gyorsan kattintottál a kész gombra. Ezért a következő kérdés helyes válaszát kaptad meg. Ez volt a káposzta
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4624. hozzászólás - 2009.05.18. 00:13:08 (Válasz Trianna #4618 hozzászólására.)
De mákod van, hogy csak sima rossz értékelést kaptál...
Pontszám: 5
fórumozóHPálFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4625. hozzászólás - 2009.05.18. 08:04:41
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.

Sajnos a kvíz értékelése mindig attól a játékostól függ, aki először megkapja. Az én kérdéseim közül több speciálisnak lett minősítve. Azonban én is találkozom olyan elfogadott kérdésekkel, ami szerintem speciális. Mi alapján lehet ezt eldönteni?
Tegyünk fel minél bugyutább kérdést pl. mennyi 2+2? Mert ilyen is van.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4626. hozzászólás - 2009.05.18. 08:16:55 (Válasz HPál #4625 hozzászólására.)
Ne tedd. Arra meg azonnal törölnit fogsz kapni. Az értékelés nem mindig jó. De általában igen. Ha felírod a kifogásolt kérdéseket, akkor lehet tudunk segíteni, hogy mi a baj velük.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4627. hozzászólás - 2009.05.18. 08:28:00 (Válasz HPál #4625 hozzászólására.)
Idézet: HPál - 2009.05.18. 08:04:41
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.

A kérdésfeltevési jogod akkor veszik el, ha a kérdéseid 50%-a rossz vagy azonnal törölni, de minimum 10. Amennyiben 10 rossz kérdés mellett van 25-30 jó, akkor semmitől sem kell tartanod.

Sajnos a kvíz értékelése mindig attól a játékostól függ, aki először megkapja.

A kvíz értékelése attól függ, hogy kvízadmin értékeli-e? Ebben az esetben egyedül az ő döntése mérvadó. Őket az itteni infók alapján a játék szervezői válogatták a játékosok közül, valószínűleg nem véletlen és tapasztalatom szerint jól végzik a munkájukat.
Amennyiben nem admin, akkor 20 játékos összesített értékelése, melyből legalább 15-nek kell rá rossz vagy törölni minősítést adni, hogy kiessen a kérdés. Ezt azrt nehéz úgy, hogy mind a 20 játékos csököttagyú.

Az én kérdéseim közül több speciálisnak lett minősítve. Azonban én is találkozom olyan elfogadott kérdésekkel, ami szerintem speciális. Mi alapján lehet ezt eldönteni?

Nagyon jó támpont a Kvíz értékelésének rendszeréről topic első hozzászólása Miklóstól, illetve a kvíz, kvíz 2, kvíz 3 topicok tanulságként, emellett a Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma.

Tegyünk fel minél bugyutább kérdést pl. mennyi 2+2? Mert ilyen is van.

Ne tegyél fel, mert ezek azonnal törölni minősítést fognak kapni.
Amennyiben bizonytalan vagy, hogy átmegy-e a kérdésed, akkor írd be a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? topicba és a tapasztalt játékosok véleményt formálnak róla, javaslatot tesznk a javítására. Természetesen itt sem lehet biztosítani, hogy a kérdés átmegy, de azért jóval esélyesebb.

Megjegyzem még, hogy a legrosszabb hivatkozni a már benn lévő rossz kérdésekre. Ne tedd, inkább jelezd őket a már korábban említett kvíz 3 topicban.
Pontszám: 5
kedvencZergaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4628. hozzászólás - 2009.05.18. 09:52:15
Melyik római császár alapította Szombathely városát?

Tiberius
Constantinus
Claudius*
Nero

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Kíváncsi lennék, ebben hol van helyesírási hiba. Esetleg valaki azt gondolta, hogy Nero nevét "é" és "ó" betűvel kell írni? Mert akkor a többi császár nevét is írhattam volna úgy, hogy Tibériusz, Konsztantínusz és Klaudíusz. Meg kéne nézni a történelemkönyvet... Vagy esetleg a római császár kifejezést kellett volna nagybetűvel írnom? Erősen gondolkodom azon, hogy felteszem ugyanezt a kérdést úgy, hogy Nérót írok a Nero helyett. Már nem azért a párszáz LE-ért, de elegem van abból, hogy zsinórban a harmadik kérdésem kapja a "rossz kérdés" értékelést, mert valami észlény az alapvető helyesírási szabályokkal sincs tisztában, nem ismeri a fél világ által dúdolt ABBA-dalt, vagy a kriminológia mibenlétére vonatkozó kérdésemre írt válaszlehetőségekkel nincs megelégedve.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4629. hozzászólás - 2009.05.18. 11:16:25 (Válasz Zerga #4628 hozzászólására.)
Mielőtt nagyon felspanolnád magad...
Tiberius Claudisu császár emelte colonia rangra. Akkor most hogy is van ez a helyes válaszokkal?
Szerintem örülj, hogy a kérdés értékelője megfelelőnek találta a kérdést arra, hogy maradjon (szerintem is jó és érdekes kérdés), de ezt máshogy nem tudta jelezni.
Emellett a kérdésbe odaírhatnád még, hogy Magyarország legrégebbi városa, hogy az érdekesség még inkább szembetűnő legyen.
Pontszám: 5
fórumozóNamiraNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4630. hozzászólás - 2009.05.18. 13:40:16
Szent-Györgyi Albert,Gábor Dénes,Oláh György,Kertész Imre.Mi a közös bennük?

Oxfordban tanultak.
Egy évben születtek.
Mindannyian kaptak Nobel-díjat.
Ugyanaz a foglalkozásuk.

Nem értem,hogy hol van ebben a helyesírási hiba...Vagy alapból nem jó a kérdés?Érdekelne a véleményetek;)
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4631. hozzászólás - 2009.05.18. 13:41:22 (Válasz Namira #4630 hozzászólására.)
szóközöket, szegényeket, miért utálod ennyire?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4632. hozzászólás - 2009.05.18. 13:42:01 (Válasz Namira #4630 hozzászólására.)
A vesszők után hiányzik a szóköz. Ezt javítva visszateszed, jó kérdés lesz.
Erre egyébként a jövőben is ügylej. Nagyon sokan háklisak az ilyen stilisztikai dolgokra, írásjel előtt ne legyen szóköz, de utána viszont kell.
Pontszám: 5
kedvencZergaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4633. hozzászólás - 2009.05.18. 13:48:37 (Válasz Craslorg #4629 hozzászólására.)
Ez az információ nyilván a wikipediáról van. Ettől függetlenül Claudius császárt Claudius néven emlegetjük, és nem Tiberiusként (aki egyébként az elődje). A felsorolt császárok Constantinus kivételével egy dinasztiából származnak, ezért több nevük is azonos. Nem hiszem, hogy a kérdés értékelőjének ez okozta a problémát. Szintén a wikipedián olvasható, hogy a colonia volt az igazi római jogú város. Aki ismeri a Claudius császár és Savaria városa közötti összefüggést, annak a város alapítása jut eszébe, nem pedig a colonia rangra emelés (egyébként Claudiust emlegetik a város alapítójaként). Érdekes lett volna, ha azt kérdezem, hogy melyik császár emelte colonia rangra Savariát. 90%, hogy túl speciális lett volna.
Pontszám: 5
fórumozóNamiraNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4634. hozzászólás - 2009.05.18. 14:06:37
Ó,ez eszembe se jutott...kösz az infót
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4635. hozzászólás - 2009.05.18. 14:13:25 (Válasz Zerga #4633 hozzászólására.)
Igazad van, ezzel kapcsolatban a google találatnál az első 3-at néztem meg és valóban rögtön feltűnt a név a wikipedia oldalán. Valószínűleg az értékelő is hasonlóképpen járhatott, emiatt jelezte ezt. Ezért is jeleztem, hogy szerintem is jó a kérdés és én is hasonlóan értékeltem volna a bizonytalanság miatt.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4636. hozzászólás - 2009.05.18. 16:25:43 (Válasz Zerga #4628 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.18. 16:29:21-kor
Pontszám: 5
fórumozóPetking7Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4637. hozzászólás - 2009.05.18. 17:36:27
Szakértelem nélkül, egy 20-as tulajdonsághoz, menyi Lé kell hogy tovább fejlesszem?

250
300
150
200

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Mi ebben a rossz?
Pontszám: 5
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4638. hozzászólás - 2009.05.18. 17:51:24 (Válasz Petking7 #4637 hozzászólására.)
Idézet: Petking7 - 2009.05.18. 17:36:27
Szakértelem nélkül, egy 20-as tulajdonsághoz, menyi Lé kell hogy tovább fejlesszem?

250
300
150
200

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Mi ebben a rossz?


Lé. Maximum lélekenergia, vagy LE. Mennyi két ny, hogy előtt vessző. Plusz végzeturas kérdés. És ha valaki mondjuk nem a kezdet kezdetén kezdi el a tulajdonságait növelni már nem ezekkel az értékekkel kell neki számolnia.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4639. hozzászólás - 2009.05.18. 18:24:08 (Válasz Petking7 #4637 hozzászólására.)
Kiegészítve Almacsutot: 20-as tulajdonsága mindenkinek van, azaz 0 LE. 21-re kell növelni, tehát a kérdésed nem jó.
Pontszám: 5
fórumozóPetking7Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4640. hozzászólás - 2009.05.18. 19:23:59 (Válasz Craslorg #4639 hozzászólására.)
" tovább fejlesszem"
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!