Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1781. hozzászólás - 2009.02.23. 16:59:49
Technikai kérdés. Volt egy kérdésem ami valahogy úgy szólt, hogy a pihenés ablakban az abrán a figura jobb keze felett melyik szám áll. Alapból jó kérdés volt, de látom kivették. Ez most mégsem jó kérdés, vagy volt már?
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1782. hozzászólás - 2009.02.23. 17:00:37
A fő gond az, hogy a 3. világban sok a kezdő, ide bevegyült pár nagykutya, akik unkák pl. a prímszámos kérdéseket... meg pár olyan kezdő akinek dunsztja sincs melyik kérdés szerepelt már és hogyan kell rafináltan kérdezni, hogy tuti elfogadják a kérdést, nekem is pl. azt javasoltátok, hogyha így meg úgy kérdeztem volna akkor talán...

A másik fő gond, hogy nem mindegy mikor teszed fel a kérdést. Du. 2-3 fele amikor az összes 15-16 éves kiscsákó a gép előtt ül, és lusta a normális kérdésekre válaszolni, vagy esetleg késő este amikor az ovisok már alszanak...
Pontszám: 5.33
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1783. hozzászólás - 2009.02.23. 17:01:34
sorry mellé nyomtam, unják akart lenni
Pontszám: 5
utáltE_sika_hoFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1784. hozzászólás - 2009.02.23. 17:04:09
"Természetesen lehet kérdezni a Végzetúrral kapcsolatban is, de csak olyan dolgokat, amihez nem kell magas szintűnek lenni, bármely játékos tud rá válaszolni. Hiszen a kérdést megkaphatja akár egy 2. szintű játékos is, aki nem fogja tudni, hogy 14-es tanulásnál milyen szakértelmet kapsz, vagy hogy mennyi védettséget ad a nerub csuha."

Ha erről beszélünk, ezt a tételt régebben én is olvastam, de ez nem az amit ti írtatok az imént! Ha már erre a post-ra hivatkoztok, és ilyen lekezelő hangnemben beszéltek az emberrel, akkor aktualizáljátok/aktualizáltassátok a fentieknek megfelelően!
Pontszám: 3
közellenségBagira76Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1785. hozzászólás - 2009.02.23. 17:04:46
Mikor van Ivó napja?

május 19.
április 1.
május 1.
december 31.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kérdem én mi a baj? Vagy csak én nem látom? Ez egy név, olyan mint amikor megkérdem mikor van Miklós névnapja...
A hozzászólást Bagira76 módosította 2009.02.23. 17:05:59-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1786. hozzászólás - 2009.02.23. 17:05:11 (Válasz Ajgatsz #1781 hozzászólására.)
Valami rémlik, hogy panaszkodtak egy ilyenre kvíz topicban, gondolom Hatsepsut emiatt vette ki.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1787. hozzászólás - 2009.02.23. 17:07:12
Igen, azt én is olvastam, de az nem ez enyém volt, én pontosan írtam hogy melyik számra gondolok, mert van több is az ábrán. és nem írtam teljesen elvetemült értékeket, de akkor ez a képekre hivatkozás nem jó?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1788. hozzászólás - 2009.02.23. 17:07:55 (Válasz E_sika_ho #1784 hozzászólására.)
Ne haragudj, de a követelőző hangnemre nehéz máshogy reagálni.
Pontszám: 5
utáltE_sika_hoFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1789. hozzászólás - 2009.02.23. 17:08:40
Hidd el a követelőzés, az extra szabály ismerete nélkül jogos lett volna
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1790. hozzászólás - 2009.02.23. 17:13:46 (Válasz Szacsiga #1782 hozzászólására.)
Idézet: Szacsiga - 2009.02.23. 17:00:37
A másik fő gond, hogy nem mindegy mikor teszed fel a kérdést. Du. 2-3 fele amikor az összes 15-16 éves kiscsákó a gép előtt ül, és lusta a normális kérdésekre válaszolni, vagy esetleg késő este amikor az ovisok már alszanak...

Na, ez ütött. Egyébként körülbelül igazad is van ebben a dologban. Jó időpont még a reggel 8 körül, mert olyankor munkahelyen idősebbek talán értelmesebben értékelnek.
Pontszám: 6.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1791. hozzászólás - 2009.02.23. 17:15:33 (Válasz Bagira76 #1785 hozzászólására.)
Idézet: Bagira76 - 2009.02.23. 17:04:46
Mikor van Ivó napja?

május 19.
április 1.
május 1.
december 31.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kérdem én mi a baj? Vagy csak én nem látom? Ez egy név, olyan mint amikor megkérdem mikor van Miklós névnapja...

Az Ivó nevezetű személyeket és a közeli családtagjaikat még érdekli, de a többi 99.9 %-át a felhasználóknak abszolúte nem. Miklós ír is ilyet, hogy a névnapos kérdések egy az egyben rossz / már szerepelt és lexikális. Az ismert névnapok már szerepelnek.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1792. hozzászólás - 2009.02.23. 17:27:51 (Válasz E_sika_ho #1784 hozzászólására.)
Most őszintén kezdek belezavarodni, nem kötözködöm.
"Természetesen lehet kérdezni a Végzetúrral kapcsolatban is, de csak olyan dolgokat, amihez nem kell magas szintűnek lenni, bármely játékos tud rá válaszolni. Hiszen a kérdést megkaphatja akár egy 2. szintű játékos is, aki nem fogja tudni, hogy 14-es tanulásnál milyen szakértelmet kapsz, vagy hogy mennyi védettséget ad a nerub csuha."
Ez miért más, mint hogy:
"A Végzetúr nevű játékkal kapcsolatos kérdések akkor jók, ha egy 1. szintű, nem szövetségi tag a játék honlapján megtalálhatja rá a választ."
"szövetségen kívüli, vagy alacsony szintű játékos nem tudhatja."

Azt, hogy új világon is szembe kerülhet ilyen kérdéssel, csak én kevertem hozzá, mert ez egy újabb keletű probléma, a szabály előbb létezett, mint a második világ. Kiegészítés azért nem szükséges hozzá, mert a bármely játékos a frissen regelt kezdőre vonatkozik, az teljesen mindegy, hogy melyik világra regelt az a kezdő.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltE_sika_hoFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1793. hozzászólás - 2009.02.23. 17:40:39
Esetünkben a szövetségen kívüliség lenne a kiemelendő gyenge láncszem, de ez a Miklós féle verzióban nincsen benne! Arra vonatkozott a kérésem, hogy ez a kitétel is kerüljön bele! Mert ha mondjuk azt kérdezem mennyi az őrtorony maximális szintje vagy mennyi LE kell a lélekkút feltöltéséhez alaphelyzetben, ezt egy 1. szintű is tudhatja elméletben (már ha szövetségi tag), tehát a kérdés a Miklós féle szűrön átmehet, de a Craslorg félén viszont nem!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1794. hozzászólás - 2009.02.23. 17:44:08 (Válasz E_sika_ho #1793 hozzászólására.)
Ezt a részét már a kérdező kreatív gondolkodására bízta Miklós
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1795. hozzászólás - 2009.02.23. 18:00:01 (Válasz E_sika_ho #1793 hozzászólására.)
Ez csak értelmezés kérdése, az én értelmezésem szerint a bármely játékos pontosan a fél órája regisztrált, első szintű, szövetség nélküli kezdőt jelenti.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1796. hozzászólás - 2009.02.23. 18:42:52
Kérdésem a következő volt:
Melyik állatról nevezték el a Kanári-szigeteket?
a , Kanárimadár
b, Kenguru
c,Patkány
d, Fóka
A helyes válasz a Fóka. Latinul a fókák/tengeri kutyák/ szigetét jelenti.
Az értékelés a szokásos: csak egy speciális réteg tudhatja a választ!
Kérdem én,már nem először,és rajtam kívül már ezren megkérdezték!
Mi vagy Ki az a speciális réteg? Az akinek van egy minimális kulturális műveltsége?Vagy az,aki havalamit nem tud,rákattint a GOOGLE-re,és megnézi,hogy miről is van szó. Igaz, a kereső használatához is kell egy minimális "speciális"tudás!
Kedves végzetúr mesterek,moderátorok!Egyszer már el kellene dönteni,hogy melyik rétegnek szól ez a játék: 9-10 éves taknyosoknak,/aki még a kötelező ált iskolai tananyagban sincsenek otthon/,vagy azoknak,akik szeretik a kvízjátékokat,mert valljuk be,ez a játék túlnyomórészt a kvízkérdésekre épül/épülne/!Én nem fogok kirohanásokat,átkozódásokat rendezni,legfeljebb abbahagyom a játékot,és visszamegyek a Honfoglalóra!/Ott ilyenek nincsenek! Megjegy zem nem szívesen hagynám abba a játékot,mert nagyon megszerettem a Végzeturat. Írhatnék még mást is,mert van még bennem gondolat,de minek!?Nincs értelme!
Én próbálok játszani,a "gyerekek" meg gondolkozás nélkül megaláznak a z ilyen baromságokkal!Vegyétek már észre,hogy ez a fórum ilyen panaszokkal van tele! Elnézést,ha valakit megsértettem,de már nagyon unom,hogy olyanoktól függök,akiknek fingjuk sincs a tudásról!
Üdv!
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1797. hozzászólás - 2009.02.23. 18:46:53 (Válasz Komura64 #1796 hozzászólására.)
Pedig ez egy jó kérdés, még ha az első válasz beugratóssága miatt 25 %-on valószínűleg kiesett volna. Sajnálom. Azért ha tudod, tedd fel valamikor reggel újra, 8-9 körül a tapasztaltabb felnőttebb játékosok vadásznak.
Pontszám: 7.50
közkedveltFikiFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1798. hozzászólás - 2009.02.23. 19:24:15
A Névtelen Nulla együttes énekese volt, egy csíkos napernyőről énekelt.Most a REAC csapatának edzője. Ki ő ?

Hevesi Tamás
Szikora Róbert
Fenyő Miklós
Kalapács József

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.


A Névtelen Nulla együttes énekese volt, egy csíkos napernyőről énekelt.Most az NB1es REAC edzője. Ki ő ?

Hevesi Tamás
Szikora Róbert
Fenyő Miklós
Kalapács József

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Én nem jöttem rá, megmondanátok mi a helyesírási hiba ????????
Mindkét változatot ide tettem, a második volt elöbb
abban lehetett hiba NB1-es
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1799. hozzászólás - 2009.02.23. 19:27:23 (Válasz Fiki #1798 hozzászólására.)
Idézet: Fiki - 2009.02.23. 19:24:15
A Névtelen Nulla együttes énekese volt, egy csíkos napernyőről énekelt.Most a REAC csapatának edzője. Ki ő ?

Hevesi Tamás
Szikora Róbert
Fenyő Miklós
Kalapács József

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.


A Névtelen Nulla együttes énekese volt, egy csíkos napernyőről énekelt.Most az NB1es REAC edzője. Ki ő ?

Hevesi Tamás
Szikora Róbert
Fenyő Miklós
Kalapács József

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Én nem jöttem rá, megmondanátok mi a helyesírási hiba ????????
Mindkét változatot ide tettem, a második volt elöbb
abban lehetett hiba NB1-es

Ebben nincs helyesírási hiba (hacsak az nem, hogy a pont után kéne egy szóköz), de így jelezte az értékelő, hogy a kérdésed gyorsan elavulhat, mert egyébként egy érdekes kérdés. Az, hogy MOST a REAC edzője, nem biztos, hogy fél év múlva is igaz. Inkább módosítsd, hogy 2009 januárjában az NB1-es REAC edzője lett.
A helyesírási hiba jelzést sokszor használják(-juk) ha egy kérdés jó, csak pontosítani kell.
Ez pedig, bár nem egy nagyon ismert dolog, de érdekesség, mert ilyen még nem volt hazánkban.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.02.23. 19:27:58-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1800. hozzászólás - 2009.02.23. 19:30:07 (Válasz Craslorg #1799 hozzászólására.)
Azért van ott pár szóközhiba is Cras!

...énekelt. Most...Ki ő?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!