Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűtlenPapóFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2661. hozzászólás - 2009.03.16. 11:36:26
Miért írjátok azt hogy nem ért kár, hisz kérdést nem tehetek fel csak újabb 100 megválaszolt kérdés után. Holott semmilyen hiba nem volt a kérdésben csak egyikőtök azt válaszolta hogy a kérdés hajdanán már szerepelt.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2662. hozzászólás - 2009.03.16. 11:51:08 (Válasz Papó #2661 hozzászólására.)
Mert félreértettük, azt hittem már szerepelttel kaptad vissza a kérdést.
Pontszám: 5
kedvelt tagXiphoidFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2663. hozzászólás - 2009.03.16. 17:47:51
Legutoljára feltett kérdésed
Ki játsza Mátyás Tilda szerepét a Barátok közt c. sorozatban?

Mátyás Tilda
Szabó Erika
Mátyás Erika
Kiss Ramóna

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Nem azert irtam, hogy miert nem fogadtak el, nembaj, hogy nem, csak szerintem nem olyan gaz kerdes, talalkoztam erdektelenebbel is mar, mellesleg az ember akarva akaratlanul is hallja a tv-ben hogy ki jatszik ebben meg abban es ez a sorozat fomusoridoben van es az ember ha nem akarja is megnezi, persze ha nez tv- egyaltalan.
Pontszám: 5
utáltGAbreFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2664. hozzászólás - 2009.03.16. 18:01:12
nah erre na'on kiváncsi vagyok,mert tele van Star Wars-os kérdésekkel a kvíz,de ezt nem fogadták el....:
Milyen fajból származnak a Star Warsban a Klón hadsereg katonái?
Ember
Jedik
Iszlám terroristák
Droidok
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Nah már most hol itt a speciális??
Thx:
G.
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2665. hozzászólás - 2009.03.16. 18:07:50 (Válasz Xiphoid #2663 hozzászólására.)
És ha engem nem érdekel?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2666. hozzászólás - 2009.03.16. 18:33:01 (Válasz Xiphoid #2663 hozzászólására.)
Idézet: Xiphoid - 2009.03.16. 17:47:51
Legutoljára feltett kérdésed
Ki játsza Mátyás Tilda szerepét a Barátok közt c. sorozatban?

Mátyás Tilda
Szabó Erika
Mátyás Erika
Kiss Ramóna

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Nem azert irtam, hogy miert nem fogadtak el, nembaj, hogy nem, csak szerintem nem olyan gaz kerdes, talalkoztam erdektelenebbel is mar, mellesleg az ember akarva akaratlanul is hallja a tv-ben hogy ki jatszik ebben meg abban es ez a sorozat fomusoridoben van es az ember ha nem akarja is megnezi, persze ha nez tv- egyaltalan.

Nincs TV-m. Ha volna, se néznék Barátok Közt. Ha néznék se érdekelne, kié a szerep. Ha érdekelne, akkor is megesik, hogy 1 év múlva már másé lesz...
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2667. hozzászólás - 2009.03.16. 18:33:38 (Válasz GAbre #2664 hozzászólására.)
Idézet: GAbre - 2009.03.16. 18:01:12
nah erre na'on kiváncsi vagyok,mert tele van Star Wars-os kérdésekkel a kvíz,de ezt nem fogadták el....:
Milyen fajból származnak a Star Warsban a Klón hadsereg katonái?
Ember
Jedik
Iszlám terroristák
Droidok
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Nah már most hol itt a speciális??
Thx:
G.

Ráadásul van benne egy idióta válasz is.
Pontszám: 5
népszerűBariNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2668. hozzászólás - 2009.03.16. 18:47:47
Ma Charles Dickens világhírű angol író nevét visszadobta a rendszer, hogy nem megengedett szó szerepel benne... Annyi idióta, helyesírási hibáktól hemzsegő és hibás választ adó kérdés átmegy a rostán, mi a gond Dickens nevével?
A következő lett volna a kérdés: Ki írta a Copperfield Dávid című regényt? 1: Mark Twain, 2: Charles Dickens, 3: J.R.R. Tolkien, 4:A.A. Milne. Válasz: a 2. válaszban nem megengedett szó szerepel...más helyre tettem, akkor ott szűrta ki...komolyan mondom, hihetetlen! Megpróbáltam más kérdésbe betenni a nevet, úgy sem engedte. MIÉRT?
Pontszám: 7.50
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2669. hozzászólás - 2009.03.16. 21:13:53
Miért érdektelen lexikális tudású ez a kérdés???
Az ozorai vár története a XV. századig nyúlik vissza. Zsigmond király 1416-ban adott engedélyt az akkor már évtizedek óta Magyarországon élő Filippo Scolarinak (alias Ozorai Piponak), hogy Ozorán várat építtethessen.Habsburg Miksa sikertelenül, Török Miksa második alkalommal sikeresen ostromolta a várat. A negyedik alkalommal a törökök igyekezték bevenni a pompás építményt, az akciójuk 1545-ben sikerült, és a vár 1686-ig török kézen maradt.
Csak pár érdektelen lexikális tudás!!!
Üdvözlöm az értékelőt, történelem megbukott!

Melyik megyében található Ozora?

Somogy
Baranya
Pest
Tolna

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2670. hozzászólás - 2009.03.16. 22:09:59 (Válasz Yasmina #2669 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.
- Mikor van XY névnapja? A fentiekhez hasonlóan, ez nem műveltségi kérdés, és már van épp elég az adatbázisban, erre rossz kérdést fogsz kapni.
- Autóversennyel, focival, fővárosokkal, zászlókkal, születési dátumokkal kapcsolatos kérdésünk már van elég, köszönjük! Az ilyen kérdések, ha minden szempontból jók és hibátlanok, akkor Rossz kérdés - már szerepelt értékelést fognak kapni.


Mert ez benne van az értékelés irányelveiben. Amiket leírtál, azok érdekessége, de ebből semmit nem látok személy szerint a kérdésben. Az viszont, hogy a nevezett vár, és egy alig 2000 fős település az ország mely részén, sőt, melyik megyében található, érdektelen, száraz, lexikális információ.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.03.16. 22:12:36-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltBerserkFérfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2671. hozzászólás - 2009.03.16. 22:58:27
Mikor alapították a Nokia céget?

1945
1988
1865
1914

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Erre csak annyit, hogy van egy mondás, bár biztos sosem hallottatok róla

Google a legjobb barátom:)

Bármelyik kérdésnél lehetne lexikális tudásra hivatkozni, amire nem tudsz válaszolni, pl hogy ez meg az az író hány könyvet írt, meg a tököm tudja milyen nevű főhősnek milyen kardja volt a fantazy könyvben,
szval jó kifogás az van indig.
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2672. hozzászólás - 2009.03.16. 22:59:37 (Válasz Lanmandragoran #2670 hozzászólására.)
Szia!
Nem igen olvasom a fórumot, mert nincs rá igazán időm! (dolgozok, tanulok...)
Az itt leírtakban nincs benne amit Te említettél. Az alábbi sorok a kérdés feltételénél olvashatók!
"Amikor elmész vadászni, kapsz egy kérdést. Ha helyesen válaszolsz rá, akkor a vadászatért 10%-al több lélekenergia jár! Ha egyszerre több vadászatra indulsz, egymás után több kérdést is kapsz. Ha a vadászatod közben megszakítod, a kérdésekre adott válaszok a következő vadászatodnál kerülnek beszámításra.

Ha legalább 100 kérdésre helyesen válaszoltál, attól kezdve lehetőséget kapsz arra, hogy saját kérdéseket szerkessz. Ezután minden 100 helyes válaszod után feltehetsz egy újabb kérdést. De egyszerre csak egy kérdést írhatsz, ha az kiértékelésre kerül, akkor írhatsz csak következőt. Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést.
Kérdésedet a többi játékos és/vagy a játékvezető fogja értékelni. Ha értelmetlen, vagy netikettet sértő kérdést teszel fel, vagy a válaszok nem egyértelműek, kérdésed "Azonnal törölni" értékelést fog kapni, és egy időre elveszted a lehetőséget, hogy kérdést írjál. Ha ez sokszor megismétlődik, véglegesen. Ha a kérdésed egyszerűen csak nem jó, lehetetlenül nehéz, helyesírási hibák vannak benne, lexikális tudást igényel, vagy csak egy speciális csoport tudhatja rá a választ, akkor a "Rossz kérdés" értékelést kapod. Ilyenkor tiltást elsőre nem kapsz, de sokadszorra igen. Ha a kérdésed tetszik a többi játékosnak, akkor lélekenergiát kapsz jutalmul, amit ezen az oldalon vehetsz át.

Az értékelés lehetőségével ne élj vissza, mert akkor egy idő után a gép elveszi tőled ennek lehetőségét. Hasonlóképp, ha tudatosan rossz választ jelölsz meg a kérdés írásakor, egy idő után teljesen elvesztheted a lehetőséget, hogy kérdést írj."

Ha bármiféle változtatás lépett életbe a kérdésfeltétellel azt szerintem ki kellene írni oda és nem itt a fórum kellene közölni!
Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy rossz értékelést kap a kérdés!
A kérdés nem rossz, csak már sok van belőle, akkor írjátok ki azt, és legyen lehetősége a delikvensnek új kérdést feltenni.
Szerintem, de ez az én véleményem!
Mellesleg azóta tettem fel egy másik hasonló kérdést is, szóval azt is bukom majd ezek szerint:(((
Ez nem fer 1500 jó kvíz válaszom van és 12 jó kérdésem, ilyenen ne csússzak már el!


még egy kis érdekesség Ozoráról:
Az ozorai ütközet az 1848. – 1849. évi forradalom és szabadságharc első olyan diadala volt amelyet magyar részről népfelkelők és nemzetőrök vívtak ki. 1848. október 7-én a Perczel Mór vezette magyar sereg fogságba ejtette a Carl Roth és Nicolaus Philippovich császári és királyi vezérőrnagyok által vezetett császári hadtestet.
Így március 15. után nem is érdektelen kérdés:)))))
A hozzászólást Yasmina módosította 2009.03.16. 23:16:53-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2673. hozzászólás - 2009.03.16. 23:20:19 (Válasz Yasmina #2672 hozzászólására.)
A Kvíz menüben sajnos valóban nincsenek benne a kiegészítések. A segítség menü viszont tartalmazza ezt a mondatot:
Ha kvízzel kapcsolatos kérdésed van, olvasd el a kvíz értékelések magyarázatát! Ha további kérdésed van, a kvíz fórumon tedd fel.
Benne sárgán kiemelt link mutat az általam idézett hozzászólásra, így sajnos azt kell mondjam, igenis le van írva játékon belül, csak nem abban a menüpontban.
Ha nem ragaszkodsz a száraz tényekhez, és belecsempészel némi érdekességet az imént felsorolt plusz információból, könnyen lehet, hogy jó kérdést kapott volna, rosszabb esetben már szerepelt értékelést kapsz rá, és tehetsz fel helyette másik kérdést. Ennél a kérdésnél tudom már nem vigasz, de hát az ember a hibáiból tanul, ebből sok jó kérdés lehet még. De ha a fórumot nincs is időd böngészni; a Kvíz értékelésének rendszeréről című topic első hozzászólása sok hasznos információt rejt, azt érdemes lenne átfutnod.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2674. hozzászólás - 2009.03.16. 23:40:55 (Válasz Lanmandragoran #2673 hozzászólására.)
Ez a másik kérdésem, ami ezek szerint szintén rossz:(
Hogy tudok helyette másikat feltenni, mert akkor valószínű ez is rossz értékelést fog kapni:(((

Melyik megyében található Kehidakustány?

Zala
Nógrád
Somogy
Vas

bár ez azt hiszem ez igen csak látogatott hely Ozorával ellentétben:)))
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2675. hozzászólás - 2009.03.16. 23:43:50 (Válasz Yasmina #2674 hozzászólására.)
Sajnos most már meg kell várnod az értékelést. Tényleg nincs túl sok esélye, de ha olyan értékeli aki pl most olvasta hogy javítanád, akkor talán visszaküldi helyesírással.
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2676. hozzászólás - 2009.03.16. 23:52:09 (Válasz cirip #2675 hozzászólására.)
Nagyon szomorú vagyok:(
Itt már 700Le járna a jó kérdésért!
Ezt azért nem szeretném elveszteni:(
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2677. hozzászólás - 2009.03.16. 23:52:12 (Válasz Berserk #2671 hozzászólására.)
Idézet: Berserk - 2009.03.16. 22:58:27
Mikor alapították a Nokia céget?

1945
1988
1865
1914

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Erre csak annyit, hogy van egy mondás, bár biztos sosem hallottatok róla

Google a legjobb barátom:)

Bármelyik kérdésnél lehetne lexikális tudásra hivatkozni, amire nem tudsz válaszolni, pl hogy ez meg az az író hány könyvet írt, meg a tököm tudja milyen nevű főhősnek milyen kardja volt a fantazy könyvben,
szval jó kifogás az van indig.

Lehet, de nem szoktunk.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2678. hozzászólás - 2009.03.16. 23:54:41 (Válasz Yasmina #2672 hozzászólására.)
Idézet: Yasmina - 2009.03.16. 22:59:37

Az ozorai ütközet az 1848. – 1849. évi forradalom és szabadságharc első olyan diadala volt amelyet magyar részről népfelkelők és nemzetőrök vívtak ki. 1848. október 7-én a Perczel Mór vezette magyar sereg fogságba ejtette a Carl Roth és Nicolaus Philippovich császári és királyi vezérőrnagyok által vezetett császári hadtestet.
Így március 15. után nem is érdektelen kérdés))))

Erre visszatérhetünk november 7-én. Akkor is érdektelen lesz a pontos elhelyezkedése. Ha ennyi infód van róla, miért nem arról kérdeztél? Sokkal érdekesebb kérdés lenne és még tanulni is lehet belőle (vagy ismételni). Emellett van esély rá, hogy nem dobják vissza.
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2679. hozzászólás - 2009.03.17. 00:10:06 (Válasz Craslorg #2678 hozzászólására.)
Azt gondoltam, hogy egyszerűt kérdezek, hátha azt jóra értékelik!
Nagyon ki van szolgáltatva az ember az értékelőnek!
Csak egy példa: megkérdeztem, hogy Milyen hosszú a Golden Gate híd? visszadobták érdektelen lexikális tudás miatt!
A minap találkoztam ezzel a kérdéssel olyan megfogalmazásban, hogy Körülbelül milyen hosszú a Golden Gate híd?)) így meg valakinek átment! Ez kicsit fura nem???

Annyi értelmetlen kérdés van, ami átmegy a rostán, számtalan helyesírási hibás kérdés is szerepel, és már találtam olyat is amire a megadott (megjelölt) válasz nem volt jó, ezeket valaki miért nem szanálja ki???
A hozzászólást Yasmina módosította 2009.03.17. 00:15:43-kor
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2680. hozzászólás - 2009.03.17. 00:23:26
[Visszavonva. Agresszív lettem estére. Elnézést érte.]
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.17. 00:29:07-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője