Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6741. hozzászólás - 2009.08.03. 01:53:09 (Válasz Sunny1016 #6738 hozzászólására.)
Idézet: Sunny1016 - 2009.08.02. 22:47:30
Az általános- és középiskolákban felvilágosító-megelőző foglalkozások során gyakran felmerül a DADA kifejezés. Mit jelent?

Dohányzás, Alkohol, Drog, AIDS
Dínom-dánom, Aranyhal, Domboldal, Alma
Dicsőség, Akarat, Düh, Anekdota
nincs konkrét jelentése, valami különleges elnevezést akartak adni a foglalkozásnak

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak


Hmmm....a felvilágosítás-megelőzés kifejezésből nem elég egyértelmű a válasz?


Nem az egyertelmuseggel van a baj. A rossz valaszaid kozul ketto nagyon gagyi. Altalanos tancs: roviditesre csak akkor kerdezz, ha komoly szinvonalas rossz valaszaid vannak, mert a FINA-ra azt, Fineszes Idealistak Neurotikus Alakzata, nem fogjuk elfogadni rossz valasznak. Mert kirivo hulyeseg.
A tagado valaszt se fogadjuk el soha.

De a kerdes letjogosultsagat enelkul is megkerdojeleznem. A mai fiatalsag szamara ez lehet, hogy kozismert, de sajnos regebben nem voltak ilyen jo programok, felvilagositas, igy az idosebb korosztaly szamara a fogalom ismeretlen.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.08.03. 10:45:41-kor
Pontszám: 5
fórumozóRyanthusarFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6742. hozzászólás - 2009.08.03. 10:04:27
Minek a mértékegysége "hektopaszkál" ?

Légnyomás
Tömeg
Sűrűség
Teljesítmény

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Valaki kijavítana, utána néztem és mindenhol így írják. Szerintem hibátlan, esetleg hagyjam el az idézőjelet?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6743. hozzászólás - 2009.08.03. 10:15:10 (Válasz Ryanthusar #6742 hozzászólására.)
Szervusztok!

Igen, az időzőjel felesleges, és én hektopascalnak írnám. Ezügyben nézz azonban meg egy helyesírási szabályzatot, talán a neten is fenn van. Lehetséges, hogy az általam használt a régebbi szabályok szerint helyes.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6744. hozzászólás - 2009.08.03. 10:47:45 (Válasz Awenhai #6743 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.08.03. 10:15:10
Szervusztok!

Igen, az időzőjel felesleges, és én hektopascalnak írnám. Ezügyben nézz azonban meg egy helyesírási szabályzatot, talán a neten is fenn van. Lehetséges, hogy az általam használt a régebbi szabályok szerint helyes.


Teljesen igaz ez, es sztem a heto elotag hasznalata is elesleges, hiszen nyilvan nem fogunk kulon kvizkerdes elfogadni hetkopacalra, pascalra meg kilopascalra.
Pontszám: 5
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6745. hozzászólás - 2009.08.03. 11:34:22 (Válasz Kocos #6744 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.08.03. 10:47:45
Teljesen igaz ez, es sztem a heto elotag hasznalata is elesleges, hiszen nyilvan nem fogunk kulon kvizkerdes elfogadni hetkopacalra, pascalra meg kilopascalra.


Egyébként pascalra vonatkozó kérdéssel már találkoztam, szóval szerintem jobban tenné a kérdező, ha más kérdésen kezdene gondolkodni.
Pontszám: 5
fórumozóNyanyaNő
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6746. hozzászólás - 2009.08.03. 14:36:45
Mit szoktak a felnőttek mondani, ha egy gyereknek kiesik a foga?

Tegye a fogát a párna alá, éjjel elviszi a fogtündér és pénzt hoz neki
Dugja el a fogát a kabátzsebébe, a Mikulás majd kicseréli egy cukorkára
Rejtse el fogát egy fiókba, onnan el fog tűnni
Reggel tegye a fogát a zoknijába, estére meglepetés éri


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


Szerepelt?

Mikor?

Én még nem találkoztam vele!
Végzetúr-Kéziszótár
Nyanya módra

Fórum - 4db rum
Taumaturgia - Traumatológia
Hárpia - Hárfa
LE - Légy Eszes
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6747. hozzászólás - 2009.08.03. 14:46:48 (Válasz Nyanya #6746 hozzászólására.)
A kérdés kissé pontatlan, hiszen az angolszász területeken elterjedt szokásról van szó. Szerintem nem túl szerencsés más területeken meghonosodott szokásokat evidenciaként kezelni.

Ha meg szerepelt, nos, túl sok kérdés van hogy minddel találkozhattál volna, lehet elkerülte a figyelmedet.
Pontszám: 7
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6748. hozzászólás - 2009.08.03. 14:48:12 (Válasz Nyanya #6746 hozzászólására.)
Idézet: Nyanya - 2009.08.03. 14:36:45
Mit szoktak a felnőttek mondani, ha egy gyereknek kiesik a foga?

Tegye a fogát a párna alá, éjjel elviszi a fogtündér és pénzt hoz neki
Dugja el a fogát a kabátzsebébe, a Mikulás majd kicseréli egy cukorkára
Rejtse el fogát egy fiókba, onnan el fog tűnni
Reggel tegye a fogát a zoknijába, estére meglepetés éri


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


Szerepelt?

Mikor?

Én még nem találkoztam vele!


Nem mondod, hogy ismered mint a 180 000 kerdest.
A Mikor kerdes ebben a kontextusban ertelmetlen, epp most szerepel. Meg nyilvan ezelot is szerepelt, meg ezutan is fog.
Pontszám: 5.50
utáltMilanfun007Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6749. hozzászólás - 2009.08.03. 14:51:10
Hány méter magas a világ legnagyobb vízesése az Angel-vízesés?

979
958
1048
994

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ebben mi az érdektelen tudás, csak olyan kérdéseket lehet ide irni amiket egy 5 éves is tud? Internetes játékról lévén szó van a Google dolog kb 10 sec megkeresni a választ ha nem is tudja az ember.
Bezzeg a Mennyi 6x6? kérdés szerepelhet. Nem értem sztem nem 5-6 évesek játszanak ezzel a játékkal, hogy ilyen hülye kérdésekkel legyen tele a kviz.
Nyilván nem azonnal, és egyből megválaszolható a kérdés, de mindenki van annyira kreativ, hogy amig le nem jár az idő utána nézzen a világhálón. Nem rosszból, de el kéne gondolkozni egy-két dolgon a kérdések moderálóinak.
Üdv!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6750. hozzászólás - 2009.08.03. 14:56:07 (Válasz Milanfun007 #6749 hozzászólására.)
Miért kell méterre pontosan tudni milyen magas az Angel vízesés?
A kreativítás a kérdés írásnál szükséges, ahhoz hogy egy adatot kibogarász a világhálóról azonban nem.

Bár, bevallom Angel vízeséses kérdéssel már rakattal találkoztam, szal ha nem lexikális, akkor is már szerepelt értékelést kapott volna szerintem.
Pontszám: 5
fórumozóNyanyaNő
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6751. hozzászólás - 2009.08.03. 14:58:45
Nem, nem ismerem, de hát...

Akkor.. szinte bármilyen kérdésre kaphatok "Már szerepelt" értékelést... Nem? hm... Talán jobb lesz elkérni azt a töredék LEt...
Végzetúr-Kéziszótár
Nyanya módra

Fórum - 4db rum
Taumaturgia - Traumatológia
Hárpia - Hárfa
LE - Légy Eszes
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6752. hozzászólás - 2009.08.03. 15:00:50 (Válasz Milanfun007 #6749 hozzászólására.)
Idézet: Milanfun007 - 2009.08.03. 14:51:10
Hány méter magas a világ legnagyobb vízesése az Angel-vízesés?

979
958
1048
994

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ebben mi az érdektelen tudás, csak olyan kérdéseket lehet ide irni amiket egy 5 éves is tud? Internetes játékról lévén szó van a Google dolog kb 10 sec megkeresni a választ ha nem is tudja az ember.
Bezzeg a Mennyi 6x6? kérdés szerepelhet. Nem értem sztem nem 5-6 évesek játszanak ezzel a játékkal, hogy ilyen hülye kérdésekkel legyen tele a kviz.
Nyilván nem azonnal, és egyből megválaszolható a kérdés, de mindenki van annyira kreativ, hogy amig le nem jár az idő utána nézzen a világhálón. Nem rosszból, de el kéne gondolkozni egy-két dolgon a kérdések moderálóinak.
Üdv!


Mennyjunk sorban.
1/ A kerdesed erdektelen lexikalis messzirol latszik, hiszen egy szaraz adatra krdezel. Mint minden ilyen kerdes te is a korrekt ertekelest kaptad.
2/ Az angol verzioban nem reg kerdezte valaki, hogy melyik orszagban van a vizeses, latod ez rogton nem szaraz adat. De ne kerdezd meg, mert magyaron mar volt. Ahogy egyebkent ez a kerdes is volt mar sokszor, mindannyiszor ezzel az ertekelesel kidobva.
3/ A Gugli az esetek egy reszeben szukseges, de semmikepp sem elegseges feltetele a jo kerdesnek.
4/ A 6x6 kerdes nem jo kerdes, nem szerepelhet, ha valaki azt mondta neked, hogy az jo felrevezetett, ne probald ki.

Tovabbi jo jatekot!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6753. hozzászólás - 2009.08.03. 15:05:23 (Válasz Nyanya #6751 hozzászólására.)
persze, a kérdések nagy részénél előfordulhat hogy már szerepeltet kapsz rá, na de attól még nem vesztesz kérdésírási jogot...
ugyanúgy mint a helyesírási hibánál, visszakapod a lehetőséget hogy feltedd a kérdést
szerintem jelen esetben ez át is menne, ha nem mint univerzális szokást kezelnéd, legalábbis én így gondolom
Pontszám: 5
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6754. hozzászólás - 2009.08.03. 16:05:48 (Válasz cirip #6750 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.08.03. 14:56:07
Miért kell méterre pontosan tudni milyen magas az Angel vízesés?


Mondjuk az is igaz, hogy elég sok hasonló jellegű kérdés van az adatbázisban (bár javarészt Magyarországgal kapcsolatos számok), és ha ebből indulok ki, akkor ezek mind érdektelenek, nem igaz? Csak mert akkor újabb kategóriával bővül a kérdések köre, amelyeket a Kvíz4-be igen szép mennyiségben bemásolok.
A hozzászólást Quint módosította 2009.08.03. 16:07:19-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6755. hozzászólás - 2009.08.03. 16:13:31 (Válasz Quint #6754 hozzászólására.)
Idézet: Quint - 2009.08.03. 16:05:48
Idézet: cirip - 2009.08.03. 14:56:07
Miért kell méterre pontosan tudni milyen magas az Angel vízesés?


Mondjuk az is igaz, hogy elég sok hasonló jellegű kérdés van az adatbázisban (bár javarészt Magyarországgal kapcsolatos számok), és ha ebből indulok ki, akkor ezek mind érdektelenek, nem igaz? Csak mert akkor újabb kategóriával bővül a kérdések köre, amelyeket a Kvíz4-be igen szép mennyiségben bemásolok.


Megkoszonjuk a segitseget!
Pontszám: 5
fórumozóRyanthusarFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6756. hozzászólás - 2009.08.03. 19:24:56
Minek a mértékegysége hektopascal?

Légnyomás
Tömeg
Sűrűség
Teljesítmény

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Igen, szerepelt, de akkor helyesírási hiba miatt vissza lett dobva, és azóta átírtam. Bárki értékelte, vegye a fáratságot, hogy ellenőrzi előbb, hogy mit is értékel PLEASE! Vagy nem lehet javítani?
van olyan kérdés, ami 3xor is meg van, csak egy pár szó fel van cserélve, azokat miért nem dobják vissza? hiszen a válaszok meg ugyanazok.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6757. hozzászólás - 2009.08.03. 19:31:20 (Válasz Ryanthusar #6756 hozzászólására.)
Idézet: Ryanthusar - 2009.08.03. 19:24:56
Minek a mértékegysége hektopascal?

Légnyomás
Tömeg
Sűrűség
Teljesítmény

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Igen, szerepelt, de akkor helyesírási hiba miatt vissza lett dobva, és azóta átírtam. Bárki értékelte, vegye a fáratságot, hogy ellenőrzi előbb, hogy mit is értékel PLEASE! Vagy nem lehet javítani?
van olyan kérdés, ami 3xor is meg van, csak egy pár szó fel van cserélve, azokat miért nem dobják vissza? hiszen a válaszok meg ugyanazok.


Feljebb irtuk, hogy mar szerepelt. Nem olvastad el? Most sem veszitetted el az ertekeles jogat.
Kozben az ertekelo meg joszivu is volt, hiszen a Pascal nem a legnyomas, hanem a nyomas mertekegysege.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6758. hozzászólás - 2009.08.03. 20:07:25 (Válasz Ryanthusar #6756 hozzászólására.)
Szervusztok!

Ryanthusar: Jelen pillanatban még egyetlenegy kvízadmin, Hatsepsut képes az adatbázisban rákeresni a kérdésekre. A többi kvízadmin az adatbázis 10, legfeljebb 15 százalékának ismeretében, és az általa visszautasított primitív kérdések emlékében bízva tud értékelni. Bőven előfordulhat, hogy két beküldéskor két különböző kvízadmin értékelt, és a második már találkozott ilyen kérdéssel.

*Utána elvonul kukoricára térdepelni, mert nem tűnt fel neki a Kócos által említett logikai hiba.*
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6759. hozzászólás - 2009.08.03. 20:32:14 (Válasz Ryanthusar #6756 hozzászólására.)
Idézet: Ryanthusar - 2009.08.03. 19:24:56
van olyan kérdés, ami 3xor is meg van, csak egy pár szó fel van cserélve, azokat miért nem dobják vissza? hiszen a válaszok meg ugyanazok.


Ezek hamarosan ki lesznek szorva.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6760. hozzászólás - 2009.08.04. 09:45:42 (Válasz Kocos #6759 hozzászólására.)
úgy értesültem, hogy a kiszórás megkezdődött. bízzunk a legjobbakban.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője