Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1621. hozzászólás - 2009.02.21. 19:01:51 (Válasz VladimirR #1620 hozzászólására.)
VladimirR,

Ha polip lennék sem lenne elég a kezem hogy megszámoljam, mennyi prímszámos kérdéssel találkoztam már a kvízben.
Akik rossz kérdésre illetve törlésre ítélték, az a kb 15 ember, azok is tuti sokkal találkoztak már.
Az azonnal törölni lehet hogy túlzás volt, de az biztos hogy több prímszámos kérdésre nem sok szükség van már.

Valamint, ha a kérdésben sem használtál ékezeteket, ill nem figyeltél a helyesírásra, akkor is kaphattál rossz kérdés ítéletet.
Az ékezetek nem használata sok embernél kivágja a biztosítékot.

Javaslom elolvasásra az alábbi topik 1. hozzászólását:

Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> A kvíz értékelésének rendszeréről
A hozzászólást Atreus módosította 2009.02.21. 19:05:15-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencVladimirRFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1622. hozzászólás - 2009.02.21. 19:04:21 (Válasz Atreus #1621 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:01:51
VladimirR,

Ha polip lennék sem lenne elég a kezem hogy megszámoljam, mennyi prímszámos kérdéssel találkoztam már a kvízben.
Akik rossz kérdésre illetve törlésre ítélték, az a kb 15 ember, azok is tuti sokkal találkoztak már.
Az azonnal törölni lehet hogy túlzás volt, de az biztos hogy több prímszámos kérdésre nem sok szükség van már.


es ez hol a feneben van leirva?
marmint, hogy tobb primszamos kerdesre nincs szukseg
hala ennek, most harom napig se kerdes, se pont
A hozzászólást VladimirR módosította 2009.02.21. 19:05:19-kor
Pontszám: 3
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1623. hozzászólás - 2009.02.21. 19:09:11 (Válasz VladimirR #1622 hozzászólására.)
Sehol nincs leírva.
De amikor 20 vadászatból átlagosan 4 kérdés úgy hangzik hogy "Az alábbiak közül melyik prím szám?", akkor az emberben felmerül a kérdés, hogy vajon nincs-e túl sok ebből a kérdés fajtából.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1624. hozzászólás - 2009.02.21. 19:14:33 (Válasz Atreus #1623 hozzászólására.)
De az azonnal törölni akkor is durva rá, de nagyon. Simán már szerepelttel kellett volna visszaküldeni. Lehet valakinek az első feltett kérdése és akkor az első 100-120 vadászatból lehet hogy még csak Drizzttel, Ronaldinhoval, Hamiltonnal meg HKK-val találkozott.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencVladimirRFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1625. hozzászólás - 2009.02.21. 19:21:04 (Válasz Atreus #1623 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:09:11
Sehol nincs leírva.
De amikor 20 vadászatból átlagosan 4 kérdés úgy hangzik hogy "Az alábbiak közül melyik prím szám?", akkor az emberben felmerül a kérdés, hogy vajon nincs-e túl sok ebből a kérdés fajtából.


nem tudom, te mivel jatszol, de en tobbnyire focista, tortenelmi, es filmkulturaval kapcsolatos kerdeseket latok, a matematikai jelleguekbol lenyegesen kevesebbet
amig nincs osszeszedve valahol, hogy "primszamos kerdesbol annyi van, mint egen a csillag" addig szerintem a "mar szerepelt" megjeloles is tulzas, nem hogy az azonnali torles
az a legidegesitobb, hogy amiatt nem kaptam erte lelekenergiat, s a kerdesfelteves lehetoseget is elvettek (3-as szerveren mindketto igen jol jonne perpill), mert valaki nincs tisztaban az altalanos iskolai matematikaval
Pontszám: 2.33
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1626. hozzászólás - 2009.02.21. 19:24:55
Tisztázzunk valamit, én egy szóval sem mondtam, hogy jogos az azonnali törlés.
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:01:51

Valamint, ha a kérdésben sem használtál ékezeteket, ill nem figyeltél a helyesírásra, akkor is kaphattál rossz kérdés ítéletet.
Az ékezetek nem használata sok embernél kivágja a biztosítékot.


Erre mi a válaszod?
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencVladimirRFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1627. hozzászólás - 2009.02.21. 19:31:11 (Válasz Atreus #1626 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:24:55
Tisztázzunk valamit, én egy szóval sem mondtam, hogy jogos az azonnali törlés.
Idézet: Atreus - 2009.02.21. 19:01:51

Valamint, ha a kérdésben sem használtál ékezeteket, ill nem figyeltél a helyesírásra, akkor is kaphattál rossz kérdés ítéletet.
Az ékezetek nem használata sok embernél kivágja a biztosítékot.


Erre mi a válaszod?


nem, a kerdesben szepen, ekezettel, nagy mondatkezdo betuvel, mondatvegi irasjellel irtam (minden eddig feltett kerdesemben)

es elolvastam (ujbol) az emlitett topic elso hozzaszolasat, s az egyetlen pont, melyet vonatkozonak ereztem, a kovetkezo:
"- számtan kérdések. Mennyi (1+5)*3? Melyik a legnagyobb, (4+3)*2 vagy (17/2-1)? A logikát igénylő kérdések rendben vannak, de azok a kérdések nem, amelyek ilyen primitívek, nem az IQ-n múlnak, hanem azon, hogy elő tud-e valaki venni egy számológépet."
ez pedig akarhogy is nezem, nem zarja ki a kerdesemet

szerk.:
illetve meg ez is ide tartozik, az "A leghálásabb "általános műveltség" témák:" csoportbol:
"- Logikai kérdések. Ez ugyan nem műveltség, de teljesen jó, mivel nem kell hozzá előismeret, csak logikus gondolkodás. Azért ne írjunk olyat, amihez számológépet kell használni, vagy egyenleteket kell felállítani."
A hozzászólást VladimirR módosította 2009.02.21. 19:33:27-kor
Pontszám: 5
népszerűPockoFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1628. hozzászólás - 2009.02.21. 19:35:49
Mivel írt sporttörténelmet a 2006-os Le Mans-i 24 órás verseny győztese, az Audi R10 TDI modellje?

Az első valódi szériagyártású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első összkerékhajtású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első dízel autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Ez volt az első Le Mans-i 24 órás versenye az Audinak.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Sajnálom, hogy ezzel a kérdéssel nem sikerült az értékelő tetszését megnyernem! De mivel mindenki általában a saját érdeklődési területéről ír kérdést, ezért minden kérdéssel kapcsolatban lehetne ez az értékelés. Én speciel nem nézek sorozatokat, engem nem érdekel a csillagászat és ezt a sort tovább folytathatnám, de emiatt még egyetlen kérdést sem minősítettem rossz kérdésnek.
A kérdésről még csak annyit, hogy bármelyik internetes kereső program (még a Google is) első öt találatában hozza az alábbiakat:
Audi:: Audi R10 TDI: Első dízel győzelem Le Mans-ban! (dízel)
A hozzászólást Pocko módosította 2009.02.21. 19:48:08-kor
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1629. hozzászólás - 2009.02.21. 19:39:56 (Válasz VladimirR #1627 hozzászólására.)
Ha korrekt helyesírással, és igényesen volt a kérdés feltéve, akkor csak az lehet, hogy azok akik értékelték unják már a prímszámos kérdéseket.
Sokszor születnek rossz ítéletek, a rendszer sajnos lehetővé teszi.
Elég sok idétlen kérdéssel, és tűrhetetlen helyesírással megírt kérdéssel lehet találkozni, ezért is lett ma tele a Kviz2 topik és kellett megnyitni a 3-at.
Tudom, hogy ez Téged nem vigasztal, de ha ennyire szereted a matematikát, próbálj valami érdekesebb kérdést feltenni, amiből tanulni is lehet, még akkor is ha a megválaszolásához wiki vagy google kell.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1630. hozzászólás - 2009.02.21. 19:47:09 (Válasz Pocko #1628 hozzászólására.)
Pedig ez érdekes kérdés.
És ha jól látom gondolkoztál egy ötletesebb 3. rossz válaszon is.
Sajnálom hogy kiesett a kérdésed.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűPockoFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1631. hozzászólás - 2009.02.21. 19:50:21 (Válasz Atreus #1630 hozzászólására.)
Köszi az együttérzést, én is sajnálom, hogy nem sikerült!

De nem kell aggódni, még 15 helyes válasz és jön a következő kvízkérdésem!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1632. hozzászólás - 2009.02.21. 19:51:39 (Válasz Mortu #1599 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2009.02.21. 14:49:55
Melyik európai város képtára a Prado?

Madrid
Lisszabon
Brüsszel
Párizs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Gratulálok az értékelőknek! Ez miért érdektelen lexikális tudás? A sok nyomorék kérdés bezzeg bent maradhat...

Sajnálom, mert ez egy jó kérdés, no de kultúra... Ráadásul El Greco Szent Jánosa nem is oly rég itt volt onnan a Szépművészetiben. Igaz, hogy maga az egész El Greco kiállítás nagyon gyenge volt a képen és 1-2 metszetén kívül.
Pontszám: 5
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1633. hozzászólás - 2009.02.21. 19:52:56 (Válasz cirip #1618 hozzászólására.)
Mea culpa - már jeleztem Hatsepsut-nak, hogy legyen kedves javítani. Egyébként eredetileg nem ezt akartam kérdezni, hanem azt, hogy mik kapták a cordon bleu-t, de a párom azt mondta, hogy azt úgyis kiszórják, mert nincs kedvük keresgélni (nem alapműveltség - de miért ne lehetne azzá tenni?!).
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1634. hozzászólás - 2009.02.21. 19:52:58 (Válasz VladimirR #1625 hozzászólására.)
Tudjuk, hogy ez nem vigasztal, de az azonnal törölni valóban túlzás volt. 4 db 7 jegyű számból kiválasztani a prímet viszont a válaszok nélkül azt kell mondjam, olyan fokú matematikai érdeklődést igényel, ami miatt speciális a kérdés. Válaszlehetőség függő, hogy spec, vagy már szerepelt.
Igen, oszthatósági szabályokat valóban tanult mindenki. Körülbelül 10-ig. Nagyon meg kéne erőltetnem magam, hogy mondjuk egy 2-3 jegyű prímszámmal való oszthatóságot meg tudjak határozni. Pedig egy 7 jegyű számnak akár 6jegyű prímszám is lehet osztója.
Még ha a négyből 3-ról ránézésre látom is, hogy osztható valamelyik egyjegyű számmal, akkor sem mondhatom, hogy a negyedik prímszám, amíg meg nem bizonyosodtam róla. Tessék, itt van például egy hétjegyű szám: 6 436 343. Erről te meg tudod könnyűszerrel mondani, hogy mivel osztható? Pedig nem prímszám.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1635. hozzászólás - 2009.02.21. 19:53:58 (Válasz Vemhes Guppi #1604 hozzászólására.)
Idézet: Vemhes Guppi - 2009.02.21. 15:15:06
Ki(k) vannak kormányon Németországban(2009.01.19)?

CDU+CSU+SPD(szociáldemokrata-konzervativ nagykoalició)
SPD+PDS+B90G(baloldal+zöldek)
CDU+CSU+FDP(jobboldal+liberálisok)
NSDAP(náci diktatúra)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

és még egy csámcsognivaló, szerintem ennek a kérdésnek a minősítése tökéletes képet alkot a mai ember ingerküszöbéről és érdeklődési köréről... Had ne legyen már túl speciális tudni, az EU leglegleg tagállama milyen vezetésű, ha már Magyarország is tag...

Nem. Nem sok embert érdekel, hogy éppen Németországban melyik pártok vannak kormányon. Elég, ha a magyart tudja az ember, esetleg 1-2 nevet a nagyobb országokban, de pártokat nem kell. Ráadásul a játékosok zömét baromira nem érdekli nemhogy a német, de a magyar politika sem, életkorukból adódóan. Csak mi vagyunk ilyen vének
Pontszám: 5
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1636. hozzászólás - 2009.02.21. 19:55:32 (Válasz Vemhes Guppi #1619 hozzászólására.)
Érdekes. Egyeztess azokkal is, akik a nem mondatjellegű válaszoknál javítják a nagy kezdőbetűket kicsire. Szerintem a legtöbb kérdésnél, ahol egy-, egy-két szavas válaszok vannak, kis kezdőbetűvel írjuk/írják a válaszokat.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1637. hozzászólás - 2009.02.21. 19:56:12 (Válasz Myacis #1607 hozzászólására.)
Idézet: Myacis - 2009.02.21. 15:23:30
Nem értem...Megbukott egy szerintem eléggé egyszerü kérdésem:

Melyik csokoládét nem Németországban gyártják?

Ritter Sport
Merci
Lindt
Ferrer Rocher

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Hááát, aki nem tudja, hogy a Lindt egy svájci csoki, az ne is egyen soha olyan csokit, ami látott kakaót...

Maga a kérdés nem olyan vészes, de talán jobb lett volna a származására kérdezni, lévén ma már talán ezt (is) gyártják Kínában (kis túlzással...).
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1638. hozzászólás - 2009.02.21. 19:56:41 (Válasz Pocko #1628 hozzászólására.)
Pocko, ha valóban rossz lett volna a kérdés, már elsőre sem csak helyesírási hibával kapod vissza, valamint itt sok kritikus bíra nevezte jónak, tehát jelen esetben nem a kérdés problémás, az értékelők. A helyedben tennék vele még egy próbát pár nap múlva.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1639. hozzászólás - 2009.02.21. 19:57:02 (Válasz Alytta #1610 hozzászólására.)
Idézet: Alytta - 2009.02.21. 15:51:36
Mennyi a vedelmed egy 2. szintü védöfalnál?

3
4
6
8

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


nem ertem ez miert van?
azert mert nem kaptam egy olyan elsö ertekeleöt aki ezt le tudta volna ellenörizni .......
erdekes..........en mar 1000 ilyen kerdest kaptam es egyre sem mondtam azt hogy csak Einstein tudja ra a valaszt .......

Izisz mar irta, hogy ovodasokat ne enegedjetek be a jatekba.......
nekeik bankartyajuk sincs........de azert valahogyan hozzafernek az öskövekhez ......
igyhat a jo jatek veszit a szinvonalabol ........es aki tenyleg akar jatszani az sajnos elhagy titeket .....nagyokosok .......

1. szintűként, nem szövetségi tagként te tudtad volna rá a választ?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1640. hozzászólás - 2009.02.21. 19:58:19 (Válasz Kósza #1615 hozzászólására.)
Idézet: Kósza - 2009.02.21. 17:03:24
Mi nemkell a Párizsi rántott szelet panírozásához ?

liszt
tojás
zsemlemorzsa
fűszerek

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

ezzel mi a baj,mi az a rubikon ami miatt ki akarnak tiltani a kvízesdiből

Én kettőt is látok, ami nem feltétlenül kell bele, ugyanakkor valaki tesz bele az egyikből, valaki a másikból.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!