Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóDidigoFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8381. hozzászólás - 2009.11.07. 12:40:19
Most ehhez miért kell lexikális tudás?
Melyik évben nyert Usain Bolt, 100m-es síkfutásban 9,58-as világrekorddal?

2007
1985
1982
2009
Pontszám: 5
fórumozóCsigabiga33Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8382. hozzászólás - 2009.11.07. 15:01:24
Most már tényleg nem értem mi a baj



Melyik a kakukk tojás?

jegesmedve
rozmár
pingvin
ezüst róka


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Pontszám: 5
kedvelt tagDrosophilaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8383. hozzászólás - 2009.11.07. 19:09:06
Melyik filmben nem játszott Bodrogi Gyula?

Magyar Vándor
Üvegtigris 2
Sorstalanság
Világszám

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ezt a "speciális érdeklődés"-t úgy hívják, hogy általános műveltség, olvasottság.... stb.
Ha figyelembe vesszük, hogy fantasy-, űrkutatás-, zenei irányzatok-kérdés tömkelege szerepel a jó kérdések között, egy ismert magyar színész közelmúltban bemutatott, nagy nézettségű filmjei nem lehetnek olyan speciálisak.
Nem beszélve a Hollywood kisebb-nagyobb sztárocskáiról szóló kérdésekről, melyek szintén jó kérdésként folyamatosan visszaköszönnek a kérdésekben.
Pontszám: 8
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8384. hozzászólás - 2009.11.07. 19:29:31 (Válasz Csigabiga33 #8382 hozzászólására.)
ezért:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,39.0

(idézet belőle: A kakukktojás pedig alapban nem jó, mert mint tudjuk, bármelyik válasz lehet kakukktojás, kérdés milyen szempont szerint. Persze beírhatod ékezet nélkül hogy kakuktojas és akkor átmegy, de tuti rossz kérdés értékelést fog kapni. Fogalmazd meg inkább normálisan a kérdést!)
Pontszám: 7.82
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8385. hozzászólás - 2009.11.07. 20:34:59 (Válasz Valkyre #8379 hozzászólására.)
Idézet: Valkyre - 2009.11.07. 09:20:47
Mi volt a hun hadsereg döntő fegyverneme?

a gyalogság
a lándzsások
a nehézlovasság
a félelmetesen nyilazó könnyűlovasság

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Valaki árulja már el hogy mi benne a helyesírási hiba?

Idézet: Archibald Cunningham - 2009.11.07. 10:37:01
Szerintem nincs benne hiba. A Word helyesírás szerint sincs. De tuti jön valami okos és majd megmagyarázza.
Vállalom a "valami okos" szerepét. A kérdésed nagyon jó. Lenne. Ha nem sírna róla, hogy mi a helyes válasz. A rossz válaszok egy-egy szóból, a helyes 3ból áll. Ha hozzáírod, hogy pl. a nagy csapatban előretörő gyalogság vagy ilyenek, csont nélkül menne át. Azért lett helyesírási hibás, mert ez egyetlen mód, hogy javításra kapd vissza. És erre a következőkben is vigyázz, mert egy kevésbé megértő admin a válasz megjelöléséért azonnal törölnit is adhat.

Idézet: Didigo - 2009.11.07. 12:40:19
Most ehhez miért kell lexikális tudás?
Melyik évben nyert Usain Bolt, 100m-es síkfutásban 9,58-as világrekorddal?

2007
1985
1982
2009
Két évnyi eltérés, és ha jövőre megdöntik akkor senki sem fogja tudni, senki sem erre fog emlékezni.

Idézet: Drosophila - 2009.11.07. 19:09:06
Melyik filmben nem játszott Bodrogi Gyula?

Magyar Vándor
Üvegtigris 2
Sorstalanság
Világszám

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ezt a "speciális érdeklődés"-t úgy hívják, hogy általános műveltség, olvasottság.... stb.
Ha figyelembe vesszük, hogy fantasy-, űrkutatás-, zenei irányzatok-kérdés tömkelege szerepel a jó kérdések között, egy ismert magyar színész közelmúltban bemutatott, nagy nézettségű filmjei nem lehetnek olyan speciálisak.
Nem beszélve a Hollywood kisebb-nagyobb sztárocskáiról szóló kérdésekről, melyek szintén jó kérdésként folyamatosan visszaköszönnek a kérdésekben.
Igen, azok is rosszak, tessék jelezni a Kvíz 4. Topikban.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.21
népszerűValkyreNő
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8386. hozzászólás - 2009.11.07. 20:53:54 (Válasz Zoltanszon #8385 hozzászólására.)
Köszönöm a választ.
Ettől függetlenül ez volt az utolsó hogy kérdést írtam. Millió meg egy pocsékabbnál pocsékabb kérdéssel és válaszokkal van tele az adatbázis. Külön topic van nekik, hogy állítólag könnyebben lehessen törölni? Nem tudom. Mégis mindig belebotlok ugyanazokba a valóban helyesírási hibáktól nyüzsgő kérdésekbe és válaszokba.
Lehet nektek ez a jó, de köszönöm szépen, nem tartok rá igényt. A hajam szála az égnek áll, mikor harmadszor kérdeznek a nemtudommilyensorozat kedves huszadrangú szereplőjéről. Vagy éppen hogy ki volt 2008-ban a forma1-ben a dobogós. Kit érdekel? Vagy hogy a spanyol labdarúgó liga 15. helyen álló focicsapatában ki rúgta akármikor a nyertes gólt. Ez kérdés? Érdekel valakit? Még csak nem is lexikális tudás.

A kérdésem: az észrevételeink alapján mikor lesznek ezek a pocsék, lexikális tudást igénylő és érdektelen kérdések, reklámok a kvíz adatbázisából kitörölve?
Pontszám: 9.17
kedvelt tagDrosophilaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8387. hozzászólás - 2009.11.07. 20:58:22 (Válasz Zoltanszon #8385 hozzászólására.)
Azok is?

Attól tartok, most érkezik el szépen lassan a kvíz halála.
Ezt a játékot elég sok játékos játssza, széles életkor-skálán.

Ami egy 10-15 évesnek speciális, az egy 30-40 évesnek nem és viszont. Úgy gondolom, hogy ilyen alapon kizárható a kérdések 90 %-a és megmaradnak a " fejezd be a közmondást" típusú kérdések.
Ennek meg túl sok értelme nincs.

Szerinted ez így ok?
Pontszám: 8.67
népszerűValkyreNő
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8388. hozzászólás - 2009.11.07. 21:21:32
Csak egy kérdés még, azzal kapcsolatban hogy akkor az adatbázis 90%-át törölni kellene: az jó mikor a 12-13 éves dohánymárkákkal, italmárkákkal összefüggő kérdést kap?
Van itt jó pár kérdés, amire ők is tudják, tudnák a választ tanulmányaikból. De ne mondja nekem senki, hogy az a jó, ha olyan kérdésre tudják a választ, hogy melyik szappanoperában ki mikor és mit csinál.
A másik. Még ha nem is tudják a választ, szerintem sokat tanulhatnának a valóban általános műveltségen alapuló kérdésekből.
Ritkán írok ide a fórumra, de azt hiszem még ritkább lesz. Kérdést pedig kb. 3 hónap elteltével tettem fel ismét, mivel valami kifogás mindig van, és már untam. Gondoltam megpróbálom. De ezek után lőjenek le ha ismét próbálkozok vele.
Pontszám: 9.17
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8389. hozzászólás - 2009.11.07. 21:47:29 (Válasz Drosophila #8387 hozzászólására.)
Már régen elérkezett sajnos. Gondolom nem egyedül vagyok, aki vagy kihagyja, vagy 3-4 gyorsklikk után nem foglalkozik vele. Nincs értelme 20-30 bugyuta rongy kérdésre válaszolni, s ami a lényeg lenne, egyáltalán nem szórakoztató.
A hozzászólást Constantin módosította 2009.11.07. 21:56:20-kor
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.68
fórumozóZéta69Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8390. hozzászólás - 2009.11.07. 23:37:05
Sziasztok, fölöttébb érdekelne, hogy az alább feltüntetett kérdésemben hol a hiba. Sokszor mondtam már magamnak, hogy nem teszek fel több kérdést, de ezután még kevésbé van hozzá kedvem. Persze, abban az esetben ha valóban helytelen kifejezést használtam, illetve nem helyesen írtam valamit kész vagyok felülértékelni véleményemet, miszerint ez a kérdés rendben van. Nagyon várom véleményeteket. Köszönettel, Zéta69.

Euróbankjegyből jelenleg hány címlet van forgalomban?

7
6
5
4

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8391. hozzászólás - 2009.11.07. 23:48:26 (Válasz Zéta69 #8390 hozzászólására.)
Egyetlen jelen idejű, időhatározót nem tartalmazó kérdés sem felel meg a kritériumoknak, mert utána nem derül ki vadászatkor, hogy mikor lett feltéve a kérdés, és akár a "jelenleg" helyes válaz el i évülhet addigra, mire egy játékos x hónap múlva megkapja.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
kedvelt tagCaridrisFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8392. hozzászólás - 2009.11.08. 19:04:21
Eddig nem szóltam hozzá ehhez a témához de most betelt a pohár.
Kb a 6ik kérdésemet nem fogadják el mindenféle mondvacsinált dolgokkal mert ez lexikális tudást igényel, rossz kérdés mert az illető nem képes egy google ablakot megnyitni ha nem tudja.
Ellenben napi szinten látok borzalmas kérdéseket ugyanazokat a kérdéseket pl tegnap 3x volt a kérdés feltéve egymás után, hogy mi Rejtő Jenő írói álneve csak másképpen rizsázva a kérdést.
Nem egyszer olvastam hogy ne legyenek évszámok stb kérdések ellenben minden második kérdés az, nem beszélve a versrészletekről meg egyéb dolgokról.
Egyszer már abbahagytam a kérdésfeltevősdit ma úgy döntöttem hogy újra megpróbálom erre megint a szokásos baromság.
Jó lenne ha valaki szabályozná ezeket a dolgokat mert állatira nevetséges és idegesítő így az egész kvízkérdés dolog.
Maradok Tisztelettel!
Zoli!
Pontszám: 6.67
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8393. hozzászólás - 2009.11.08. 20:10:05 (Válasz Caridris #8392 hozzászólására.)
Ebben az esetben rossz helyre írsz, ezt senki olyan nem olvassa, aki kérdéseket értékel, legfeljebb olyanok, akik értékeltek, amíg a játékosok is értékelhettek. Ha kérdésed van, arra talán tudnak válaszolni, de errefelé nem sok gondolatolvasót fogsz találni. A "mondvacsinált indoklás" pedig úgy működik, hogy van kb 5 indoklási lehetőség, az értékelő admin azokból választ, akkor is, ha aktuálisan egyik sem felel meg teljesen a hibádra.
Pontszám: 8.18
fórumozóCsigabiga33Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8394. hozzászólás - 2009.11.08. 20:22:58 (Válasz Anababa #8384 hozzászólására.)
Köszönöm csak az a bajom a magyar nyelvel hogy ausztriába élek és nem anyanyelvem igy is nehéz az ékezetes betüket bevarázsolnom. De nem adom fel csak összejön az a kérédés a küldire.
Pontszám: 5
kedvelt tagCaridrisFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8395. hozzászólás - 2009.11.08. 21:06:16 (Válasz Mormord #8393 hozzászólására.)
Rendben. Nem vitatkozom csak ez így nonszensz.
Pontszám: 5.25
irritálóIsisNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8396. hozzászólás - 2009.11.09. 09:32:01
Eccerű vót a kérdés, mint a bicócsengő! :
Melyik nem madár?

Bölömbika
Szalakóta
Gyurgyalag
Fogoj

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Nem azért nehéz a válasz, mert valaki nem tudja, hogy a szegény bölömbika vagy az őt követő másik kettő madár valóban szárnyas-e, hanem az a gáz hogy nem ismeri fel, nem esik le, hogy a fogoj, így -j-vel rabot jelent. Azaz nyelvtani hiányosság kórós tünetével bír az amúgy rendkívüli inteligenciával rendelkező bíráló!!!
Nem írok több kérdést... Elment a kedvem tőle! Mindenkinek sok türelmet és kitartást hozzá!
Pontszám: 2.60
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8397. hozzászólás - 2009.11.09. 10:07:38 (Válasz Isis #8396 hozzászólására.)
Ezt a fogoj dolgot nem tudom honnan nézted, de elég rosszul tudod.
A fogoly mindkét jelentésében ly-al írandó!
Valamint ha már itt tartunk, az eccerű is egyszerű..
Az inteligencia pedig intelligencia.
A hozzászólást Constantin módosította 2009.11.09. 10:09:39-kor
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 6.73
irritálóIsisNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8398. hozzászólás - 2009.11.09. 11:00:39
Hibázni tudni kell!
Az inteligenci valóban intelligencia-ként írandó - alapban -, ám ha fellapozod a helyesírási tanácsadó szótárt, meglátod, hogy mindkét írásmód elfogadott. Ugyanakkor a fogoly a madarat, míg a fogoj a rabot jelöli! Nem összekeverendő!

Az "eccerű" csupán élc, mondhatnám kritikai jellegű megnyilvánulás. Nem is értem, hogy a "vót" miért nem szúrja a szemed?
Pontszám: 3.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8399. hozzászólás - 2009.11.09. 11:18:08 (Válasz Isis #8398 hozzászólására.)
Constantinnak van igaza, nincs olyan szó hogy fogoj
és a helyesírási szótár szerint is két l-lel írandó az intelligencia
Pontszám: 7.12
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8400. hozzászólás - 2009.11.09. 11:33:50 (Válasz Isis #8398 hozzászólására.)
Gondoltam mert 3 a magyar igazság a ráadást észre veszi majd más..
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 7.93
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője