Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
irritálóKentaur64Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4741. hozzászólás - 2009.05.24. 16:10:13
Bocsánat, hogy újra itt tépem a szám, de erre kíváncsi lennék!

Egy vidéki rádióban "a legötletesebb kérdés" címet kapta ez a kérdésem, ezért gondoltam, hogy itt is megfelel! Tévedtem!

Mi a befejezése a következő szólásnak: "Fél, mint..."?

...ördög a tömjéntől.
...vámpír a napfénytől.
...vasorrú bába a mágneses vihartól.
...démon a szentelt víztől.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Kérdésem az illetékeshez: Mi a rossz ebben a kérdésben?
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4742. hozzászólás - 2009.05.24. 16:22:19 (Válasz Kentaur64 #4741 hozzászólására.)
és mi a megoldás?
merthogy mindegyiket hallottam már
Pontszám: 5
irritálóKentaur64Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4743. hozzászólás - 2009.05.24. 16:28:10 (Válasz cirip #4742 hozzászólására.)
Kedves cirip!

A Magyar szólásmondások és közmondások szerint csak az ördög a tömjéntől, a többi legfeljebb poénos beszólásokban szerepel, de nem magyar szólásban!

Azt hiszem, aki egy ilyen kérdést rosszra értékel, annak nem érdemes többet kérdést írnom!

Megérdemlem, hogy elbántak velem, hiszen már 3 kérdéssel ezelőtt megfogadtam, hogy nem írok többet! Megtettem, és megint (a Kolumbuszoshoz hasonlóan) elvettek tőlem egy jó adag LE-t!

Ilyen esetekben, amikor igaztalan a kérdés értékelése, akkor legalább valamelyik moderátornak lenne annyi joga, hogy visszaadja a kérdésfeltevőnek a jogot egy újabb kérdésre!

Mindegy! Köszönöm, hogy legalább válaszoltál nekem!
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4744. hozzászólás - 2009.05.24. 16:48:02 (Válasz cirip #4742 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.05.24. 16:22:19
és mi a megoldás?
merthogy mindegyiket hallottam már


Én még csak úgy hallottam, hogy "Megvan zavarodva, mint vasorrú bába a mágneses viharban." Hogy félt volna tőle, azt még nem hallottam soha.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4745. hozzászólás - 2009.05.24. 16:49:19 (Válasz Atreus #4744 hozzászólására.)
lehet, Dunát lehet már rekeszteni ezekkel a mondásokkal, fene tudja melyik melyik
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4746. hozzászólás - 2009.05.24. 16:54:16 (Válasz Kentaur64 #4743 hozzászólására.)
Nem tartom igazságtalan értékelésnek. A mondások a magyar nyelv egyik legképlékenyebb rétege, befolyásolhatja az ismertséget az év, a földrajzi elhelyezkedés, stb. Ha válaszolni kellett volna, én is bajban lettem volna hogy a kérdésfeltevő szerint ugyan melyik a helyes.
És a kérdésfeltevésért kapható LE pedig ajándék és nem alanyi jogon jár... őszintén sajnálom ha ennyire a szívedre vetted, de én is egyetértek az értékeléssel.
Pontszám: 8.33
utáltBozsikFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4747. hozzászólás - 2009.05.24. 23:43:05
Sziasztok!

Akkor szerintem nem is kellene bizonyos játékostársaknak ellenőrizni a kérdéseket!!!

Nyisson valaki az illetékesek közül egy topikot ahol mindenki beírja a kérdését, a fórumozók meg eldöntik szavazással, hogy jó-e!

Ez komolyan mondom, hogy közröhelyes!

-Annyira eltudják venni az ember kedvét a kvíztől!!!-

Miért nem lehetne azt csinálni, hogy ha hibás vagy rossz a kérdés akkor küldjenek az "adminok" üzenetet az illetékesnek?
Természetesen időkorláthoz lehetne kötni a kérdés javításának lehetőségét, vagy feleznék a javított kérdésért kapható LE-t.
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4748. hozzászólás - 2009.05.25. 00:01:31 (Válasz Bozsik #4747 hozzászólására.)
Van ilyen topic. Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? Ott sok segítséget kaphatsz.
A hozzászólást Jucus módosította 2009.05.25. 00:02:16-kor
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4749. hozzászólás - 2009.05.25. 00:23:00 (Válasz Bozsik #4747 hozzászólására.)
Idézet: Bozsik - 2009.05.24. 23:43:05
Sziasztok!

Akkor szerintem nem is kellene bizonyos játékostársaknak ellenőrizni a kérdéseket!!!


Tudomásom szerint nagy részét admin értékeli, ezért nem kapunk már olyan sok értékelendő kérdést.

Nyisson valaki az illetékesek közül egy topikot ahol mindenki beírja a kérdését, a fórumozók meg eldöntik szavazással, hogy jó-e!


Van ilyen topic.

Ez komolyan mondom, hogy közröhelyes!

-Annyira eltudják venni az ember kedvét a kvíztől!!!-

Miért nem lehetne azt csinálni, hogy ha hibás vagy rossz a kérdés akkor küldjenek az "adminok" üzenetet az illetékesnek?
Természetesen időkorláthoz lehetne kötni a kérdés javításának lehetőségét, vagy feleznék a javított kérdésért kapható LE-t.


A fél LE-t megkapod, ha nem teszel fel kvízkérdést, csak rákattintasz a

"Lemondok a kérdés feltevéséről X lélekenergiáért."

szöveg alatti

"Lemondok"

gombra.
Pontszám: 7
népszerűKissBalázsFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4750. hozzászólás - 2009.05.25. 07:30:56
Melyik állat nem illik a felsorolásba?

Liger
Dogla
Jaglion
Tamandua*

...nem tudtok indokot hogy ez a kérdés miért rossz és hibás? Várom a tippeket... Köszi előre is.
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4751. hozzászólás - 2009.05.25. 07:40:16
Szervusztok!

Első ránézésre ezek fajok közötti utódok, tudva, hogy a Liger hibás válasz. A helyes válasz ismerete nélkül én vaskos gorombaságokat emlegettem volna.

Nem feltétlenül lesz rossz kérdés szerintem, ha megfelelően kiegészíted a kérdést, esetleg a keresztezett fajokkal együtt.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4752. hozzászólás - 2009.05.25. 07:47:10 (Válasz KissBalázs #4750 hozzászólására.)
nem illik a felsorolásba, melyik a kakukktojás típusú kérdéseket nem szokták elfogadni, mivel nem lehet tudni hogy milyen szempontra gondolt a kérdező
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4753. hozzászólás - 2009.05.25. 08:15:38 (Válasz KissBalázs #4750 hozzászólására.)
Az a gond, hogy nem adtad meg a kérdésben, milyen szempont alapján nem illik bele a felsorolásba a helyes válasz. Mert pl földrajzi akadályok miatt Jaglion szabadon nem foganhat, míg a többi igen (hisz a jaguár amerikai nagymacska, a másik három Afrikában, Ázsiában él). Vagyis mivel nem írtad bele a kérdésbe, hogy milyen megfontolás alapján kell kiválasztani az oda nem illőt, sokan reklamálhatnának jogosan, hogy dehát ez és ez miatt az nem illik a sorba, és mégse az a helyes válasz.
Ezeknél a típusú kérdéseknél nagyon ritka az, hogy ne lehessen különböző indokok alapján mind a négy választ oda nem illőnek találni, még ha egyszerűnek is tűnik.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségJonny18Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4754. hozzászólás - 2009.05.25. 09:04:39
Kb az utolsó 10 kérdésemet "rossz"-nak értékelték, tiszta, normális 18 éven aluliaknak való helyesítási hibát nem tartalmazó(aki azt jelölte be nemtud írni menjen vissza az anyjába) nem túl nehéz kérdések! Mi a kicseszett anyátok van veletek ti szellemileg alsóbbrendű analfabéták? Elegem van az idiótákból!!!!!!!!!!!!!
Pontszám: 2.40
közellenségJonny18Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4755. hozzászólás - 2009.05.25. 09:08:28
Most kényszerülök elősször fórumra, most idegesítettetek fel először, kedves moderátoroknak kellene ellenőrizni a kvízeket, ha nincs idejük akkor legalább azt láthatnám ki értékelte rosszra. Ráküldenék vagy 40 embert és megtanulná mi a rossz!
Pontszám: 3.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4756. hozzászólás - 2009.05.25. 09:18:50 (Válasz Jonny18 #4754 hozzászólására.)
1. Ha mind a 10-et rosszra értékelték, akkor valószínűleg nem bennük van a hiba.

2. A szádat pedig szappannal töröld ki, valami nagyon csúnya csöpög belőle. Az anyázást tartogasd otthonra, itt senki nem kér belőle. Ezek alapján a "szellemileg alsóbbrendű analfabéták" kifejezés valószínűsíthetően a személyi igazolványodon is szerepelhet.

3. Már elég régen szinte csak és kizárólag kvízadminok értékelnek, ezért nem kapunk már sokszor értékelendő kérdést, tehát ez a tipped sem jött be.

+1 Ha értelmesen beírtad volna ide a kérdéseket, akkor választ is kaptál volna rá, melyik miért is rossz, amennyiben rossz. A hozzászólásaid számából ítélve soha nem jártál még erre, azaz bele se kukkantottál mondjuk a kvízek értékeléséről szóló topicba (annak is főleg az első hozzászólását ajánlom), illetve ebbe a topicba vagy a kvíz, kvíz 2, kvíz 3 topicokba esetleg, ha biszonytalan vagy a 3. elutasított kérdésed után, akkor a "vajon elfogadják-e..." topicba.
Pontszám: 8.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4757. hozzászólás - 2009.05.25. 09:25:01 (Válasz Jonny18 #4755 hozzászólására.)
Feltételezem hogy ha ennyi kérdésedet visszaküldték, mégiscsak van ott valami gond.
Ha bemásolod ide a kérdéseket, talán tudunk abban segíteni, mit kellett volna máshogy csinálni.
Pontszám: 4
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4758. hozzászólás - 2009.05.25. 09:41:05
Most kaptam egy ilyet:
Meik csapatba jáccik Kabát Péter?
Pontszám: 5
fórumozóYurneroFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4759. hozzászólás - 2009.05.25. 10:27:55
Sziasztok!
Valami nem stimmelt ezzel a kérdéssel,illetve a válaszlehetőségeivel:

Melyik páros játssza a Harcosok klubja (Fight Club) című film férfi főszerepét?

Brad Pitt és Edward Norton
Brad Pitt és Leonardo DiCaprio
Edward Norton és Jean-Claude Van Damme
nem egyértelmű

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Biztos van olyan,aki nem látta a filmet,de ahhoz képest csak a válaszokkal van a gond. A helyes válasz egyébként az első.
Azt szeretném megkérdezni,hogy a válaszlehetőségek miért nem egyértelműek ill rosszak?
Mert ha a kérdéssel elvileg nincs gond,akkor nem értem
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4760. hozzászólás - 2009.05.25. 10:29:49 (Válasz Yurnero #4759 hozzászólására.)
az a gond hogy csak 3 válasz lehetőséget írtál, a negyedik egyértelműen rossz
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője