Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1501. hozzászólás - 2009.02.20. 14:35:09 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1500 hozzászólására.)
Tudod, azok a szellemi nyomorultak, akik könyvekkel, iskolai tanulmányokkal, és általában műveltséggel kapcsolatos kérdéseket tesznek fel, azok nem csipázzák az ilyen primitív, óvodás színvonalú kérdéseket.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.33
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1502. hozzászólás - 2009.02.20. 14:43:27 (Válasz Lanmandragoran #1499 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.20. 14:03:41
Légyszíves ne vezesd félre az érdeklődőt. Több helyen többen kiemelték már, köztük Miklós és Hatsepsut is, hogy a tagadó kérdésben a NEM-et célszerű csupa nagy betűvel írni, mert különben az ember hajlamos átsiklani felette, főleg egy olimpián, ahol 20 másodperc van egy kérdésre.

Ezt sajnos nem olvastam tőle, de ezentl akkor én is így teszek.

Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.20. 14:03:41

Ami a hatványos kérdést illeti, nem találkoztam vele, de ha nem az volt bejelölve helyes válasznak, hogy Minden szám 0. hatványa... "1, kivétel a nulla, mert azon nem értelmezhető." akkor nincs helyes válasz a kérdésedre, így rossz kérdés.

Sajnos informatikusból vagyok, mifelénk nem szeretik az ilyen kivételeket, de megnéztem, a wikiben is az a definició van, amit mondtál. Bocsánat a helytelen információszolgáltatásért.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1503. hozzászólás - 2009.02.20. 14:45:08 (Válasz Mormord #1502 hozzászólására.)
Tévedni emberi dolog.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségAsgoloth di MorgothFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1504. hozzászólás - 2009.02.20. 14:48:28 (Válasz Lanmandragoran #1501 hozzászólására.)
Ez a Wayne Chapmanes hozzászólásom miatt van nyilván. Akkor elmesélem neked, hogy rengeteg könyvet olvastam már és nem csak világirodalmi íróktól, de soha nem találkoztam még a nevével sem. Sőt a magyartanárom se hallott még róla és olyan ismerőseim se akik fantasy könyveket olvasnak. Szóval ennyit Chapmanről.

A másik: szóval te sem tudod mi az a youtube? Hát ez elkeserítő és még te beszélsz tájékozatlanságról. Ez azért sok mindent elárul rólad!

A harmadik: ha engem nem érdekel egy témakör én nem teszem ki egyből, hogy az rossz csak azért, mert engem hidegen hagy. Lehet, hogy attól még másokat érdekel és én másokra is szoktam gondolni. Ezek szerint te egy önző személy vagy?
Pontszám: 2.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1505. hozzászólás - 2009.02.20. 14:53:01 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1504 hozzászólására.)
Hmm, Lan egy szóval nem mondta hogy nem tudná mi az a YouTube (így kell írni).
Wayne Chapman pedig valóban a magyar fantasy irodalom egyik legfelkapottabb alakja, Gáspár András írói álneve.
A M.A.G.U.S. világára írt többek közt néhány regényt.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1506. hozzászólás - 2009.02.20. 14:56:30 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1504 hozzászólására.)
A kérdésed nagyjából a következővel egyenértékű:

Józsi bácsinak mi a neve?
József
Sándor
Attila
Benedek

Nem tudom érthető-e, mire célzok?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1507. hozzászólás - 2009.02.20. 14:59:44 (Válasz cirip #1505 hozzászólására.)
NÉHÁNY??? John Caldwell mellett az egyik legtermékenyebb és legjobb magyar fantasy író (no meg persze Raul Renier, de ő kicsit borongósabb stílust képvisel náluk). Attól, hogy nem Balzac, még biza értékes amit művel.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1508. hozzászólás - 2009.02.20. 15:00:09 (Válasz Reelmc #1434 hozzászólására.)
Idézet: Reelmc - 2009.02.19. 15:06:13
illetve ugyanebből kiindulva amit Zoltanszon írt... a Taxi-t nem feltétlenül tekinti mindenki sorozatnak (pl: én se, egy több részes film de nem sorozat) szóval ezért is kaphatott rossz válaszok értékelést...


Az a film, es van Taxi cimu sorozat. (Danny de Vito, Christopher Lloyd, Tony Danza stb.)

Viszont az Ace Venturaban Sean Young is elegge forszereplo volt.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1509. hozzászólás - 2009.02.20. 15:00:28 (Válasz Byzon #1507 hozzászólására.)
jól vanna, én is néztem hogy kimaradt a "jó" szócska
jónéhány
Pontszám: 5
közellenségAsgoloth di MorgothFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1510. hozzászólás - 2009.02.20. 15:02:48 (Válasz cirip #1505 hozzászólására.)
Nem valóban nem mondta,de leközölte, hogy mekkora hülyeség és teljesen érdektelen, de impala kérdése Grönholmról hülyeség pedig egy kétszeres világbajnokról van szó, aki mindössze két éve hagyta abba pályafutását és akkor arra értékelik, hogy érdektelen lexikális tudás.

Ennyi erővel nekem Chapman is egy jelentéktelen író és érdektele lexikális tudást igényel.
Ha megkérdezed Mikszáth vagy Jókai műveit na azok igen. Azok alkotások és mind egy szálig kiválóak. miért nem tesz fel senki ilyet. Ja mert magyarok vagyunk és a magyarok többsége nem ismeri a műveiket.
Próbálnák ilyet is feltenni, de ha nem tudja behatárolni mondjuk Michael Schumachert akkor Jókaival már nem is érdemes foglalkoznom,mert tudom mire értékelnék!
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1511. hozzászólás - 2009.02.20. 15:04:45 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1510 hozzászólására.)
Lehetséges hogy már szerepeltre, mert az ő műveikből is van bent elég sok.
Csak a tipikus unalmas formában:
Kinek a műve ez meg ez?
Melyik könyvet nem xy írta?
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1512. hozzászólás - 2009.02.20. 15:11:52 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1510 hozzászólására.)
Parancsolj, ez pl az én kérdésem (találomra mondom, van egy pár):

Az alábbiak közül ki nem egy Jókai Mór tollából származó regény szereplője?

Krisztyán Tódor, nemzetközi kalandor
gróf Szentirmay Rudolf, magyar főúr
Ottó Palvicz, osztrák lovastiszt
Mekcsey István, alkapitány*


De mindennek ellenére pl én is szeretem Chapmant, aki a saját műfajának éppoly kiválósága, mint Jókai egy másiknak. Ne felejtsd el, saját korszakában nem értékelték sokra a Gyűrűk Urát sem, nem jelenthetjük ki, kinek a műveiből lesz a későbbiekben irodalmi érték.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
közellenségAsgoloth di MorgothFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1513. hozzászólás - 2009.02.20. 15:13:38 (Válasz cirip #1511 hozzászólására.)
Igen értem mit akarsz mondani. De azért tesznek fel sokan ilyet, mert ha egy kicsit mélyrehatóbban kérdezné akkor már túl speciális lenne és ugyanúgy járna mint impala.

Pedig szerintem alapműveltség. Nálunk az iskolában amikor a dogát írtuk Az Édes Annából akkor még olyan kérdést is tettek fel, hogy milyen abrosz volt az asztalon ami köré leültek és mégis tudtam. Jó nyilván ilyet nem fogok feltenni, de ne én legyek már a hülye, mert tájékozott vagyok a sportban meg az irodalmi alkotások között. Egyébként szerintem a YouTube nem olyan rossz kérdés. Egy csomó olyannal találkoztam amikor csak összeadások eredményét kell tudni. Ezek mind egy kaptafára készültek csak más számokkal mégis van belőle egy rahedli. Ezek miért jobbak mint egy sportág kiválósága vagy egy közismert internetes oldal neve, amit kizárásos alapon is lehetne tudni.
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1514. hozzászólás - 2009.02.20. 15:14:37
Maradjunk annyiban, hogy nekem pl Jókai egyik műve se jött be annyira, de azért végigolvastam a kötelezőeket, meg még 1-2-t. Ízlések és pofonok. Ugyanígy Wayne sem igazán jön be nekem, az Észak Lángjai 40. oldaláig bírtam.
Pontszám: 6.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1515. hozzászólás - 2009.02.20. 15:16:11 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1513 hozzászólására.)
Az összeadásos kérdések sem jók, ha ilyennel találkozol értékeld már szerepeltre pl.
Mert egy-kettő is sok lenne belőle, nem hogy ennyi.
Ha meg nem értékelheted, akkor kvíz topicba velük, had ritkuljanak.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1516. hozzászólás - 2009.02.20. 15:17:13 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1513 hozzászólására.)
Nem jobbak, sőt ha ilyet kell értékelnem, tök mindegy mit kell benne csinálni a műveletekkel, akkor is kivágom azonnal törölnire, mert az nem kvíz kérdés. De ha valaki állatságokat kérdez, attól nem kell nekem is azt tenni!!!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1517. hozzászólás - 2009.02.20. 15:18:46 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1513 hozzászólására.)
És a sportból is lehet érdekességet kérdezni, nem pedig egy száraz tényt, ne haragudj, de annyira elkanyarodtunk, már azt sem tudom mi volt az eredeti kérdés, amin ez az egész kibukott.
A YouTubeos kérdésnél nekem az nem tetszett hogy YouTube az írásmódja a szolgáltatás nevének, youtube.com az elérése, te valahol a kettő közt kalandoztál. Valamint én speciel ezzel a kérdéssel már találkoztam is.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1518. hozzászólás - 2009.02.20. 15:35:30 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1510 hozzászólására.)
Kicsit félreértettél. Én egy szóval sem mondtam, hogy Grönholm érdektelen, ugyanis szeretem a rally-t. Azt sem mondtam, hogy Chapmant ismerem és istenítem, olvasok fantasyt, de jobban szeretem a komolyabb irodalmat. Mint több reagálót, engem is az háborított fel némiképp, hogy egy kivénhedt finn versenyző címeinek a száma kiakaszt, hogy visszakerült, de aki könyvvel kapcsolatos kérdést tesz fel, az szellemi nyomorék. Mivel a mondandódat nem épp higgadtan és megfontoltan vetetted monitorra, arra utaló rész nem volt benne, hogy a könyvekkel nincs bajod, csak a fantasy írókkal. Most, hogy más stílusban kommunikálsz, teljesen más a mondandód értelme is. Egyébként ha próbálunk párhuzamot vonni a rally és a Forma1 közt, akkor azért Grönholmot ne Schumival emlegessük egy lapon, hanem mondjuk Häkkinennel. Schumi eredményeit tekintve Loebbel egy súlycsoport.

A YouTubebbal az a bajom, hogy egy internetes játékban kb 1+1 nehézségű kérdés, amit a többség nem kultivál.

Jókait nem is javaslom, nekem azok sorra kiestek, a nagyközönség Gárdonyit jobban szereti, Mikszáth kb 50%
Itt van pl ez:
A Baradlay testvérekről szóló mű szerzőjének melyik regénye foglalkozik a kuruc-labanc ellentéttel?
Jó, kicsit megcsavarva tettem fel, de úgy esett ki 25%-on, hogy a válaszok között egyetlen Jókai regény volt.


A rahedli matekos és egyéb vacak kérdések iránti felvetésedre csak annyit mondok, hogy azok egyáltalán nem jobbak, rosszabbak, sokkal. Sajnos sok játékos nem foglalkozik az értékeléssel, vagy hasraütve csinálja, vagy mindent elfogad, vagy mindent visszadob. De csak azért ne gyengítsük már tovább a színvonalat, mert már úgyis alacsony. Nem emelni kéne inkább?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1519. hozzászólás - 2009.02.20. 15:40:13
Csesszus, nem hiszem el, hogy ennyire gyenge az emberek fantáziája Kérdéstípusok 98 %-a:

Ki a főszereplője ...?
Melyik nem az ... műve?
Ki nem szerepelt a ...-ban?
Mennyi X+Y/Z a négyzeten (tetszőlegesen variálható)?
Melyik emlős/tömlős/bogár/rovar/undorító síkos...?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1520. hozzászólás - 2009.02.20. 15:43:59 (Válasz Craslorg #1519 hozzászólására.)
te legalább néha kifogsz érdekeseket
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!