Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűtlenMr hárdkórFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
981. hozzászólás - 2009.02.06. 20:40:40 (Válasz Craslorg #980 hozzászólására.)
Én speciel lesz@rom a focit mégis minden 4. kérdés azzal kapcsolatos....
Meg a rengeteg sztárokkal kapcsolatos tudnivaló is "olyan info, amit illik tudni "
Szóval amit nem tudunk az speiális.
Pontszám: 8.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
982. hozzászólás - 2009.02.06. 21:48:40 (Válasz Mr hárdkór #981 hozzászólására.)
Amennyiben ilyen kérdéseket találsz, nyugodtan írd be a kvíz 2 topicba és törlik a nem odavalót.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
983. hozzászólás - 2009.02.06. 21:49:00 (Válasz Mr hárdkór #981 hozzászólására.)
Kviz2 topikban jelezheted a tul speceket.

Update: gyorsabb voltal Cras.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.02.06. 21:49:27-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
984. hozzászólás - 2009.02.06. 23:41:42
Milyen névnap van március 8.-án?
Zoltán ,Beáta
Nárcisz,Melinda
Abigél,Alex
Csilla,Noémi

Ezt a kérdést kivételesen elfogadtam, mert a nőnap miatt ez ismertebb ... lehet.
Pontszám: 5
népszerűAkhilleuszFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
985. hozzászólás - 2009.02.07. 00:03:10 (Válasz Lanmandragoran #965 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.06. 00:28:20

Akhilleusz, ha ez picit kulturális szempontból megnyugtat, már szerepel a kérdés, tehát a színvonal azért nem olyan vészesen alacsony, bár sokszor én is csodálkozom, hogy hogyan tud írni egy a kérdés színvonala alapján óvodás korú ember.


Köszönöm a választ! Igen, bár a nyugtatásra már nincs szükség. Az első indulatból való írásokat fogom mellőzni inkább. 1 napot hagyok ülepedésre, talán nem lesz annyira paprikás, mint első ( e témában) hozzászólásom. Látom Leo barátom is megkapta magáét (pro és kontra), ő sem az önmérsékletről híres.

A kérdéssel azóta összefutottam, kicsit egyszerűbben fogalmazva, de számomra érthetően.

A kvízt külön örömnek tatom, sokszor jobban élvezem, mint a játékot. A butaságok viszont bosszantanak, pláne, ha utána szerintem értelmes dologért én meg "kikapok".

Ennek nem itt a helye, de javaslat (gondolom nem az első): a válaszok értékelésénél kicsit érdemes lenne jobban árnyalni. Gondolok itt több jelölhető hibára. Gondolom a szabadszavas értékelésnek adatbázis oldalról nincs értelme, illetve a kiértékelésre nincs kapacitás. Azt viszont már nézegettem, hogy mennyire lenne nehéz leprogramozni, hogy a kérdező visszakapja a választható mezőkben megszületett értékelés mellé a szabadszavas értékeléseket. Nos ennek a programozási igénye nem túl sok (nézőpont kérdése) viszont sok esetben nem háborognának a rossz értékelést kapók, mert azt is látnák, hogy az értékelő mi alapján döntött. Az adatbázis mérete persze igen gyorsan nőne, de nem hiszem, hogy valaki kíváncsi régebbi kérdéseinek kidobási okára, így viszonylag rövid időnként ez törölhető lenne.
Bár akkor meg ezen menne a vita.

Elég nehéz műfaj, ha bináris rendszerbe szeretnénk lemodellezni egy olyan dolgot, amit saját anyanyelvünkön is nehezen fogalmazunk meg, ráadásul igen szubjektív. Mi az álltalános műveltség és mi nem az?

A választ még egyszer köszönöm!
Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még NEM SAS!
Pontszám: 5
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
986. hozzászólás - 2009.02.07. 02:28:24
Melyik Nem ásványvíz?

Kékkuti
Balfi
Szentkirályi
Dréher

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ezzel mi volt a baj????
semmi indoklás...
szerintem egyre többen szórakoznak az értékeléssel--legyen rossz másnak

És megkaptam mellé ezt is:
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Tegnap, 16:20 Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Pontszám: 3
népszerűAkhilleuszFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
987. hozzászólás - 2009.02.07. 07:55:32 (Válasz siva #986 hozzászólására.)
Szia!

Én nem értékeltem, csak tippelek, amiért én rossz kérdésnek ítélhettem volna:

Túl egyszerű
Alkohol a válasz (cigi, alkohol, drogok)
Reklámszagú
Helyesírási hiba (mind a család, mind a sör neve: Dreher)

Esetleg a bejelöléskor nem a sört adtad meg (véletlenül) jó válasznak.

Mondom, csak tippelek. Biztosan kapsz majd pontosabb választ is, erre való ez a hely.

Azért (saját tapasztalatból kiindulva) ne légy dühös! Élvezd a játékot. Nem tökéletes, de jó.
Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még NEM SAS!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
988. hozzászólás - 2009.02.07. 09:54:50 (Válasz Akhilleusz #987 hozzászólására.)
Egyetértek Akhilleusszal, próbálj meg kvíz kérdést feltenni, vagyis ami azt feszegeti, hogy mennyit tud valaki, nem pedig hogy mikor járt utoljára a kisboltban.
Ha olvasgatjátok kicsit a kvíz 2. topicot, láthatjátok hogy milyen kérdések nem jók.
Jó példákra is van egy topic, de sajnos oda még elég kevés idézet érkezett.
Pontszám: 5
népszerűAnemetneNő
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
989. hozzászólás - 2009.02.07. 11:53:47
Sziasztok!

Légyszi valaki világosítson már fel, hogy miért számít lexikális tudásnak az a kérdésem, hogy Gyula városa melyik megyében található? Azt hiszem, nem egy 100 fős lakosú kis "tökfalura" kérdeztem rá, elég ismert város, a gyógyfürdőjéről, és a vára miatt is. Aki meg nem tudja a választ, pillanatok alatt megtalálhatja guglival. Csak azért, mert esetleg fogalma sem volt az értékelőnek a helyes válaszról, még nem hinném, hogy rossz kérdésnek kellett volna értékelni. Én sem értékelek rosszra egy kérdést csak azért, mert nem tudom rá a választ, és az enyémtől sokkal debilebb kérdések is benn vannak! Köszönöm.
A hozzászólást Anemetne módosította 2009.02.07. 11:54:32-kor
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
990. hozzászólás - 2009.02.07. 12:01:43 (Válasz Anemetne #989 hozzászólására.)
Idézet: Anemetne - 2009.02.07. 11:53:47
Sziasztok!

Légyszi valaki világosítson már fel, hogy miért számít lexikális tudásnak az a kérdésem, hogy Gyula városa melyik megyében található? Azt hiszem, nem egy 100 fős lakosú kis "tökfalura" kérdeztem rá, elég ismert város, a gyógyfürdőjéről, és a vára miatt is. Aki meg nem tudja a választ, pillanatok alatt megtalálhatja guglival. Csak azért, mert esetleg fogalma sem volt az értékelőnek a helyes válaszról, még nem hinném, hogy rossz kérdésnek kellett volna értékelni. Én sem értékelek rosszra egy kérdést csak azért, mert nem tudom rá a választ, és az enyémtől sokkal debilebb kérdések is benn vannak! Köszönöm.


nem értékelőnek, hanem értékelőKnek. fura, engem abszolút meglep, hogy tucatnyi ember szerint rossz a kérdés.

nincs magyarázat, de benne van. le kell nyelni a békát, de szerintem is jogtalan.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
991. hozzászólás - 2009.02.07. 12:02:19 (Válasz Anemetne #989 hozzászólására.)
Idézet: Anemetne - 2009.02.07. 11:53:47
Sziasztok!

Légyszi valaki világosítson már fel, hogy miért számít lexikális tudásnak az a kérdésem, hogy Gyula városa melyik megyében található? Azt hiszem, nem egy 100 fős lakosú kis "tökfalura" kérdeztem rá, elég ismert város, a gyógyfürdőjéről, és a vára miatt is. Aki meg nem tudja a választ, pillanatok alatt megtalálhatja guglival. Csak azért, mert esetleg fogalma sem volt az értékelőnek a helyes válaszról, még nem hinném, hogy rossz kérdésnek kellett volna értékelni. Én sem értékelek rosszra egy kérdést csak azért, mert nem tudom rá a választ, és az enyémtől sokkal debilebb kérdések is benn vannak! Köszönöm.

Rengeteg olyan kérdés van már, ami kisebb-nagyobb magyar települések helyére kérdez rá. Gyula valóban ismertebb, de alapvetően Magyarország megyeszékhelyei azok, amiket kell(ene) tudni, a többi városról általában van elképzelése az embernek, hogy az ország melyik részén van, de hogy pontosan melyik is az a megye...
A debil kérdéseket jelezd a kvíz 2 topicba és törlik őket.
Pontszám: 5
népszerűAnemetneNő
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
992. hozzászólás - 2009.02.07. 12:17:55 (Válasz Craslorg #991 hozzászólására.)
Köszönöm, csak azt nem értem, hogy akkor a többi hasonló kérdés, amely szintén nem megyeszékhelyre vonatkozik, miért maradhat benn? De ez van, nem tudok mit tenni. A rossz kérdéseket szoktam jelezni a másik topicban, köszi.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
993. hozzászólás - 2009.02.07. 12:37:22 (Válasz Anemetne #992 hozzászólására.)
Azokat is jelezd nyugodtan a kvíz 2 topicba, sajnos nem csak adminok és nem csak értelemmel felruházott játékosok értékelnek. Gyermek bemegy a faluban a netes helyre haverokkal, felteszi a kérdést, a barátai pedig el is fogadják...
Pontszám: 2.33
kedvelt tagNoverNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
994. hozzászólás - 2009.02.07. 12:41:43
Félve tettem fel a következő kérdést:

Melyik kontinensen található a Viktória-vízesés?

Afrika
Európa
Ázsia
Ausztrália

Kíváncsi vagyok, hogy értékelik? Valószínűleg száraz lexikális tudás lessz a vége. "Elvégre nekünk MAGYAROKNAK semmi közünk hozzá"
Pontszám: 5
kedvelt tagNoverNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
995. hozzászólás - 2009.02.07. 13:38:31
Na ugye ugye már kapott is egy rossz értékelést egy jóval szemben
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
996. hozzászólás - 2009.02.07. 14:03:56 (Válasz Nover #995 hozzászólására.)
ezt honnan tudod?
Pontszám: 5
közellenségSznicci2Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
997. hozzászólás - 2009.02.07. 20:25:54
Melyik TV csatornán sugározzák a Barátok közt című sorozatot?

RTL klub
TV2
viasat3
MTV



na ezzel mi volt a baj? mert csak anynit kaptam, hogy rossz kérdés...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
998. hozzászólás - 2009.02.07. 20:28:25 (Válasz Sznicci2 #997 hozzászólására.)
Ez a kérdés már szerepelt és egy olyan kérdés, ami bugyuta, nem kvíznek való. Tán még a spect is rámondanám, mert aki nem TV-zik, nem tudja, de rajtam kívül nem biztos, hogy sok ilyen található itt. (És valóban gőzöm nincs, melyiken megy.)
Pontszám: 5
közellenségSznicci2Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
999. hozzászólás - 2009.02.07. 21:05:03 (Válasz Craslorg #998 hozzászólására.)
az lehet, de mivel már szerepelt és millió iylen kérdés van, ezért nem értem. de mind1. amúgy meg csak kijelölöd és google...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1000. hozzászólás - 2009.02.07. 21:11:08 (Válasz Sznicci2 #999 hozzászólására.)
Nem és nem és nem! Hány ezerszer kell azt elmondani, hogy attól nem lesz valami értelmes kérdés, hogy a google-ben gyorsan meg lehet találni a választ, valamint az nem mentség egy primitív, minden kreativitást nélkülöző kérdésre, hogy mások is tesznek fel hülye kérdéseket.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője