Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8061. hozzászólás - 2009.10.07. 07:24:33 (Válasz Rokamoka #8057 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2009.10.06. 19:03:58
Egyébként én is amondó vagyok, hogy nem éri meg a ráfordított időt, a dupla LE elég szerény jutalmazás...
Másfelől azért, hogy nem írsz kérdést, csak annyit teszel hogy 100 jó válasz után felveszed a "jutalmad" másodszor is (először a plusz 10%-kal) akkor az elég sok. Nem tudom, tudsz-e róla, de ez a lehetőség csak később lett bevezetve, ergo nem a jó kérdéséert kapsz dupla LE-t, hanem a lemondásért felet.

Szerk: Craslorg és a legrosszabb klónja, CaveMan, szabadságon vanak, vagy csak nincs kedvük írni?
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.10.07. 07:29:16-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.79
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8062. hozzászólás - 2009.10.07. 12:53:00 (Válasz Zoltanszon #8061 hozzászólására.)
Nem tudtam, köszönöm az infot!

Nos, azt gondolom, az a nem éppen rengeteg dupla/fél(?) honorárium jogos, a belefektetett energiát tekintve. Pl.: V4-en a legújabb frissítés szerint 56-an teljesítettünk 1000 jó válasz felett, ezt én délben már 150%-osan teljesítettem, szerintem - bármennyire is élvezetes, mókás, frissítő, etecera - csak az időigényességét figyelembe véve sem sok a "jutalom".
Pontszám: 8.06
fórumozóZizikeeeNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8063. hozzászólás - 2009.10.07. 15:38:46 (Válasz Gelu #8060 hozzászólására.)
Bocsi, riboszóma akart lenni, elírtam... Ki is javítottam a hozzászólást, a félreértesek elkerülése miatt:) De am. én azt is elhiszem, és tényleg úgy van, hogy a riboszóma meg hasonló sejtszervecskék picit magasabbszintű témák...de ha meglátja ott azt a szivárványhártyát, aminek semmi köze a sejtszervecskékhez (max. annyi, hogy ő is abból áll), akkor azért meg tudja jelölni azt...
A hozzászólást Zizikeee módosította 2009.10.07. 15:41:10-kor
Take the best and f*ck the rest.
Pontszám: 5
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8064. hozzászólás - 2009.10.07. 15:53:59
Melyik G.G.Marquez (irodalmi Nobel-díjas 1982) műve?

Állatfarm
Emberi sors
Lüszisztraté
Száz év magány

Szerintetek mi ebben a kérdésben a nem megfelelő ? Marquez az irodalmi Nobel-díját az életművéért, de leginkább ezért a művéért kapta.
Talán az, hogy rövidítettem a keresztneveit ?
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 1.47
irritálóQuasarusFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8065. hozzászólás - 2009.10.07. 16:18:50
Érdekes, 11 hibás kérdés folyamatosan, mindenre csak nemleges választ kapok, és a legutolsó eset.

Hibáskvíz kérdés, helyesírási hiba miat. no problem kijavít, ujra berak.
hibás kérdés, már szerepel az adatbázisban.

Tettem fel olyan kérdést, amire azt mondták, nagyon könnyű, de százszor könnyebb kérdések szerepelnek a kvíz kérdések adatbázisában.

Most akkor ez pofára megy vagy sógor koma jóbarátnak elfogadjuk? nekem nem?
Vagy "nem alapvető lexikális tudás" vannak olyan kérdések ami a wikipediában sincs.
Pontszám: 1
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8066. hozzászólás - 2009.10.07. 16:25:05 (Válasz Quasarus #8065 hozzászólására.)
Konkrét kérdés nélkül nem tudunk rá reagálni.
Bemásolod?
Pontszám: 7.13
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8067. hozzászólás - 2009.10.07. 16:26:12 (Válasz Giganticus #8064 hozzászólására.)
mi volt az indoklás?
amúgy, ha rövidítesz, a pont után szóköz kellene.
de miért rövidítesz? simán elfér és sokkal szebb lenne.
Pontszám: 7.13
irritálóQuasarusFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8068. hozzászólás - 2009.10.07. 19:51:22 (Válasz cirip #8066 hozzászólására.)
Ez volt a kérdés (helyesírási hibával! De mi a hiba?) A felsorólt tavak közűl, melyik a legnagyobb?

Velencei-tó
Balaton
Tisza-tó
Fertő-tó

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Javítás után :
A felsorolt tavak közül, melyik a legnagyobb?

Velencei-tó
Balaton
Tisza-tó
Fertő-tó

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Pontszám: 2
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8069. hozzászólás - 2009.10.07. 19:52:05
Ez az amit nem értek! A Száz év magány egy nagyon jelentős (de lehetséges, hogy a kérdés elbírálója által egyáltalán nem ismert) mű.
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 1.31
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8070. hozzászólás - 2009.10.07. 23:17:14
Utah államban (USA) található Bingham Canyon rézbánya a világ legnagyobb, ember készítette gödre.Még az űrből is látszik szabad szemmel.Mekkora?

Mélysége mintegy 800 méter, átmérője pedig 4 kilométer.
Mélysége mintegy 100 méter, átmérője pedig 1 kilométer.
Mélysége mintegy 5 kilométer, átmérője pedig 4 kilométer.
Mélysége mintegy 1 kilométer, átmérője pedig 100 méter.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Akkor kérném kivenni ezen az alapon a legmagasabb hegyeket,
legmélyebb tengereket, leghosszabb, legrövidebb dolgokat, helyeket épületeket, , az összes hányszor nyert F1, foci, akármilyen arany érmet.Minden olyan kérdést ami a világ egyetem bármely helyének bármelyik adatát tartalmazza.

Szüntessük meg a kvízt mert valamelyik lexikonban biztos ott az adat , és akkor ez már lexikális.

Kérdem hogy mer egyetlen ember döntést hozni arról mi lexikális, vagy speciális? Mekkora ego kell hogy merje ezt vállalni? Kijelenteni hogy ő tudja? A hatalma meg van hiszen kitudja hogy de meg kapta a Beholdertől, de hogy merte ezt bárki is így elvállalni.
Ha már kivették a játékosok kezéből a döntést , sajnos érhető módon, és egy csapatnak adták, amit kiválasztottak valamilyen módon, amiről szinten senki nem tudja miképp, legalább a csapat jellegét meg hagyták volna. 30-50ember aki szavazhat és ebből jönne össze a 20 ami eldönti a kérdés sorsát. Talán akkor elég sok különböző ember ítéli meg. De így hogy egy ember ítéljen semmi kép sem elfogadható. Mert mi van ha fáj a foga, vagy épp rossz kedve van vagy lusta megnézni. gyorsan rá mond valamit akár rossz indulatból is és már is elkaszáltak akár egy jó kérdést is.

ITT MEG AKIRŐL CSAK TUDOK HIÁBA ÍRT. JAVÍTÁST VAGY HELYRE IGAZÍTÁST NEM KAPOTT. LEGFELJEBB ADDIG MAGYARÁZTÁK AZ OKOSOK AMÍG KI NEM JÖTT AMI NEKI JÓ.ESETLEG SAJNÁLKOZTAK KICSIT ÉS ENNYI VOLT.

LÁTOM VALAKI KEDVESEN LEPONTOZOTT.FÁJ A KRITIKA, VAGY TALÁN TALÁLT?
A hozzászólást Flasi módosította 2009.10.07. 23:31:17-kor
Pontszám: 3.86
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8071. hozzászólás - 2009.10.07. 23:33:30 (Válasz Flasi #8070 hozzászólására.)
Idézet: Flasi - 2009.10.07. 23:17:14

ITT MEG AKIRŐL CSAK TUDOK HIÁBA ÍRT. JAVÍTÁST VAGY HELYRE IGAZÍTÁST NEM KAPOTT. LEGFELJEBB ADDIG MAGYARÁZTÁK AZ OKOSOK AMÍG KI NEM JÖTT AMI NEKI JÓ.ESETLEG SAJNÁLKOZTAK KICSIT ÉS ENNYI VOLT.

Ezt a topikot csak játékosok olvassák, el tudják mondani, hogy szerintük miért rossz, de többet nem. Mire vársz javítást? Törjük fel az adatbázist, és írjuk bele? Ami pedig az egót illeti, mekkora egó kell ahhoz, hogy elvállalj egy munkát? Hogy mered azt hinni, hogy képes vagy elvégezni? Adott itt valamennyi kvízadmin, akik általunk ismeretlen módon értékelik a kérdéseket, mert ez a munkájuk. Jól, vagy rosszul, ez más kérdés. De biztosíthatlak róla, hogy nem azért vállalták a munkát, mert itt van párezer ember akit ezzel szivathatnak.

Idézet: Flasi - 2009.10.07. 23:17:14
Utah államban (USA) található Bingham Canyon rézbánya a világ legnagyobb, ember készítette gödre.Még az űrből is látszik szabad szemmel.Mekkora?

Mélysége mintegy 800 méter, átmérője pedig 4 kilométer.
Mélysége mintegy 100 méter, átmérője pedig 1 kilométer.
Mélysége mintegy 5 kilométer, átmérője pedig 4 kilométer.
Mélysége mintegy 1 kilométer, átmérője pedig 100 méter.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

A wikipédia szerint 1,2 km mély és 4 km széles. Ilyen a te válaszlehetőségeid között nincsen.

Idézet: http://en.wikipedia.org/wiki/Bingham_Canyon_Mine
The mine has been in production since 1906, and has resulted in the creation of a pit over 0.75 miles (1.2 km) deep, 2.5 miles (4 km) wide...
Pontszám: 9.09
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8072. hozzászólás - 2009.10.07. 23:47:39
Nos a magyar wikin csak 800 métert ír. Gondoltam inkább azt írom mert a végén nem tudják a játékosok.
Lehet közben mentek még mélyebb ástak azt a gödröt, és a magyar nem követte a változást.
De ha jobban nézed itt nem is hibás válaszokról van szó.

Valamint így utólag látom , a lényegét nem olvastad el, vagy túl bonyolultan fogalmaztam.
A hozzászólást Flasi módosította 2009.10.07. 23:51:35-kor
Pontszám: 5.40
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8073. hozzászólás - 2009.10.08. 00:14:20 (Válasz Flasi #8072 hozzászólására.)
Szerintem azért speciális, mert nem tartozik az alapműveltséghez Kifejtve: egy ilyet elolvasol érdekességként, esetleg a tankönyvek is megemlíthetik kiegészítő anyagként, de mégsem számít hülyének az aki nem tudja. Ezzel szemben a többi példát amit felhoztál (legmagasabb hegy, legmélyebb tó stb) illik tudni, elég alapvető dolog pl a Kékes magassága.
A kérdés ráadásul hemzseg a helyesírási hibáktól.
+ lehetséges, hogy ha úgy szólt volna a kérdés, hogy "melyik a világ legnagyobb, ember készítette gödre", akkor legalábbis szerintem elfogadható
Pontszám: 6.88
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8074. hozzászólás - 2009.10.08. 00:29:48
Tudod mit felteszem holnap úgy.
De te is figyelsz, nem speciális ha nem érdektelen lexikálist kapott.

Vagy is az hogy ásott az ember egy 1kmnél mélyebb 4kmnél szélesebb gödröt. Amibe a Kékest is bele lehet dobni úgy hogy ki se látszana/az új adatok szerint/, és 100km magasból is észlelhető, érdektelen.

Valóban nem kötelező tudni a pontos számokat, de elég tág határokat adtam a 4 válaszban amiből kitalálható anélkül is hogy utána nézne valaki.

Számomra tudod mi az érdektelen? Hány bajnokságot nyert xy csapat, hány F1ben győzött a McLaren.
Na ezek érdektelen és lexikálisak, mert pár év és hol lesznek már. De a gödröt több mint 100éve ássak és a betemetése se sokkal kevesebb idő. Ha meg hagyják , nagyobb tó lesz mint a Velencei-tó, és igen ez ÉRDEKTELEN LEXIKÁLIS.
Pontszám: 6.87
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8075. hozzászólás - 2009.10.08. 06:02:24 (Válasz Flasi #8072 hozzászólására.)
Idézet: Flasi - 2009.10.07. 23:47:39
Nos a magyar wikin csak 800 métert ír. Gondoltam inkább azt írom mert a végén nem tudják a játékosok.
Lehet közben mentek még mélyebb ástak azt a gödröt, és a magyar nem követte a változást.
De ha jobban nézed itt nem is hibás válaszokról van szó.

Valamint így utólag látom , a lényegét nem olvastad el, vagy túl bonyolultan fogalmaztam.


Valóban, egy része felett fél tizenkettőkor sajnos elsiklottam. Mondjuk a csupa nagybetűs rész és a kérdés között nem volt nehéz felületesen olvasni a mondandót. Az, hogy nem "nem egyértelmű" (v hasonló) választ kaptál, hanem érdektelen lexikális tudást, kb elmondja, hogy nem néztek utána Mind tudjuk, milyenek a már bentlévő kérdések, az újakat nem érdemes hozzájuk hasonlítani. Nincs kedvem kipróbálni, de nagyon remélem, ha felraknám azt a kérdést, hogy ki nyert 2002-ben az F1-ben, akkor visszadobnák, de nem "már szerepelt"-tel.
Pontszám: 8.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8076. hozzászólás - 2009.10.08. 07:31:13 (Válasz Cell #8073 hozzászólására.)
Idézet: Cell - 2009.10.08. 00:14:20
+ lehetséges, hogy ha úgy szólt volna a kérdés, hogy "melyik a világ legnagyobb, ember készítette gödre", akkor legalábbis szerintem elfogadható


Teljesen egyetertek, az nem erdektelen lexikalis tudasra kerdezne ra.
Pontszám: 7.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8077. hozzászólás - 2009.10.08. 07:32:37 (Válasz Flasi #8074 hozzászólására.)
Idézet: Flasi - 2009.10.08. 00:29:48
Tudod mit felteszem holnap úgy.
De te is figyelsz, nem speciális ha nem érdektelen lexikálist kapott.

Vagy is az hogy ásott az ember egy 1kmnél mélyebb 4kmnél szélesebb gödröt. Amibe a Kékest is bele lehet dobni úgy hogy ki se látszana/az új adatok szerint/, és 100km magasból is észlelhető, érdektelen.


Jobb ha megbaratkozol a gondolattal, hogy az erdektelen lexikalis kerdeseknek ez mintapeldaja. Es hiaba huzod ala az erdektelent a hangsuly attol meg a lexikalison van.
Pontszám: 7.80
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8078. hozzászólás - 2009.10.08. 07:48:25 (Válasz Flasi #8070 hozzászólására.)
Szervusztok!

Flasi, a stílusod botrányos, szedj fel egy kis kultúrát, mielőtt billentyűzetet ragadsz.

A kérdésedről: úgy, ahogy megkérdezted, a kérdésed egy száraz statisztikai adat, ami a kutyát nem érdekli, tehát érdektelen is.

Ha úgy kérdezed meg, hogy hol van a világ legnagyobb emberalkotta gödre, amely 2009-es adatok szerint akkora, amekkora, és értelmes, logikusan kitalálható válaszlehetőségeket adsz, akkor talán átmehet... de még akkor sem kezeskednék érte.
Én nem csak amerikai választ adnék meg, hanem kínait, oroszt, esetleg indiait, vagy bármely más, nagyobb területű országot, azonos egységig, mint az amerikait, ügyelve arra, hogy valós neveket használjak.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.69
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8079. hozzászólás - 2009.10.08. 08:28:44 (Válasz Awenhai #8078 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.10.08. 07:48:25
Szervusztok!

Flasi, a stílusod botrányos, szedj fel egy kis kultúrát, mielőtt billentyűzetet ragadsz.

A kérdésedről: úgy, ahogy megkérdezted, a kérdésed egy száraz statisztikai adat, ami a kutyát nem érdekli, tehát érdektelen is.

Ha úgy kérdezed meg, hogy hol van a világ legnagyobb emberalkotta gödre, amely 2009-es adatok szerint akkora, amekkora, és értelmes, logikusan kitalálható válaszlehetőségeket adsz, akkor talán átmehet... de még akkor sem kezeskednék érte.
Én nem csak amerikai választ adnék meg, hanem kínait, oroszt, esetleg indiait, vagy bármely más, nagyobb területű országot, azonos egységig, mint az amerikait, ügyelve arra, hogy valós neveket használjak.


Hmm mint irtam meg magyarázzátok. Bár mivel legalább hárman már elmeszelnék, lehet tényleg más hogy jobb lett volna. De szerintem az hogy Ukrajnánban , Délafrikában, van egy-egy bánya és azok nevét írom, ugyan úgy vissza jönne, csak nem lexikális érdektelen, ha nem túl speciálissal.De nem érdekel maga a kérdés, az eljárást vitatom hogy EGYETLEN ember dönt kérdésekről az ő apró tudásával. /Az aprót itt nem kis tudású, ha nem mint egy csoport tagjaként de még is egyedül./Nem pedig az eredetileg kitalált 20 szavazással, mégha az nem is a játékosok teljes száma, hiszen gyorsan látszott az önös magyar virtus a bekerült kérdések színvonalát tekintve.

Awenhia érdeklődnék mitől is botrányos és kultúrálatnal a hozzá szólásom?
Sértő lehet, az is volt a szandékom, de egyetlen fórumra nem való szót sem találsz benne,
nem szidtam sem az illető felmenőit, nem utaltam foglakozására, vagy nemi beállítotságára.
Legfeljebb meg kérdőjeleztem erősebb jelzőkkel a hozáértését, és pártatlanságát.
Ha ez is kultúrálatlan akkor lehet neked nem árt , talnulni még ezt azt.
Innen nem derül ki , ki vagy mi vagy, hány éves, de mielőtt írsz még ha sokat is osztod itt azt észt mint látom, olvass figyelmesebben, ha pedig magadra vetted, nos akinek inge ne vegye magára, de ha ráillik akkor visleje a közszereplés árát.
Pontszám: 5.12
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8080. hozzászólás - 2009.10.08. 08:41:31 (Válasz Flasi #8079 hozzászólására.)
Szervusztok!

Flasi: Sértegetsz egy olyan fórumon, ami azért van, hogy a játékosok, akiknek a kérdéseit általában elfogadják, segíthessenek azoknak, akiknek valamilyen okból a jó kérdésfeltevés nehézséget okoz.

Akadnak köztünk kvízadminok is, valószínű, hogy nem is csak egy-két személy. Mindenki emberként bánik a másikkal, tehát a stílusod nem erre a fórumra illik. Akadnak fórumok, ahol elfogadható az ordibálás, és a sértegetés, ez nem az. (Amellett nem is chat, nem árt figyelni a helyesírásra.) A hozzászólásaim nagyobb része meg pont a hibás kérdések javításából adódik, lassanként nem árt megint nekiállnom pár elszabott állapotban bekerült kérdést is megkritizálni.

Nem vagyok kvízadmin, de nem is bánom, bár közel annyi kérdést válaszoltam meg helyesen, mint ők. :-D

Mellesleg három napja fogadták el a kérdésemet:
John Loudon McAdamról kapta a nevét a makadámút. Ki volt ő?

Angol tudós
Skót mérnök
Walesi nemes
Ír feltaláló

Gondold végig, mi erre a helyes válasz, és tán ráérzel arra, hogy merre haladj a kérdésekkel. de Zoltanszon aláírásában is átnézheted a linket, az is sok hasznos tanácsot ad. (Bár ez a kérdés lehet, hogy pont nehézke lesz, hajtson rá, aki pontosan tudja! :-D)
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.14
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!