Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5741. hozzászólás - 2009.06.21. 17:27:06 (Válasz Vrbugsy #5739 hozzászólására.)
hát sajna nem sikerült neki helyesírási hiba nélkül kimásolni a könyvből...
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5742. hozzászólás - 2009.06.21. 17:30:26 (Válasz Kocos #5736 hozzászólására.)
Ja, és még valami a színházzal kapcsolatban. Kecskeméten és Budapesten egyaránt van Katona József Színház, vagyis két helyes válaszod van. Az admin volt jóindulatú, vagy mert még nincs sok kérdésed, vagy mert jó az átlagod, így nem egyértelmű válaszok helyett adott helyesírási hiba értékelést, hogy javíthasd.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5743. hozzászólás - 2009.06.21. 17:35:56
Négy regényből áll Ursula K. Le Guin Szigetvilág történetek c. gyűjteménye. Melyik nem való közéjük?

A Szigetvilág varázslója - A Wizard of Earthsea
Atuan sírjai - The Tombs of Atuan
A legtávolibb part - The Farthest Shore
A sötétség balkeze - The left hand of darkness

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ezt nem vártam. De mind a négy könyv jó, még a Tehune is , amit meg helyette beraktam, a csúcskönyv. Futott egy rövid ideig, könyvreklámként.
Szerintetek is ennyire speciális? Talán mert Szukits kiadás?
Nekem megvan a Laricsev gyűjtemény is (elég nehéz volt megszerezni), és örülnék a Gigas kódexnek is, de azokra nem kérdeznék rá!
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.06.21. 17:36:35-kor
Pontszám: 5
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5744. hozzászólás - 2009.06.21. 17:38:19
Az alkotmány és a választási törvény szerint Mo-n 4 évente vannak országgyűlési - parlamenti - választások. Ez nem zárja ki azt, hogy akár hetente is lehetnének, persze nem, hiszen a KE előtte 72 nappal megjlelöli a választás időpontját, szóval leghamarabb 73 naponként lehet OGY választás MO-n. Azt hiszem mégis a legegyszerűbben az fogadható el, hogy nálunk 4 évente vannak választások. Az időköziek ebbe nem számítanak bele.
Természetesen lehetett volna az is a választási lehetőségek között, hogy "akár 73 naponként" (asszem muszáj vasárnapra esnie, de monst nincs kedvem utánanézni, hogy ez hány napra jön ki), de gondolom az sem lett volna elfogadva.
Az meg hogy ki mikor szeretne új választást az egy dolog és ne keverjük ide. Hivatalosan Magyarországon 4 évente tartanak parlamenti és önkormányzati választásokat. A kormányok és a képviselők mandátuma meg megszűnhet... ott a törvény olvasgassátok (elég unalmas)
V1
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5745. hozzászólás - 2009.06.21. 17:47:20 (Válasz Vrbugsy #5739 hozzászólására.)
Idézet: Vrbugsy - 2009.06.21. 17:10:47
Ez a kérdés nem rossz!
Pontosan ebben a formában szerepel egy országosan kiadott kvíz könyvben!
Az a baj, hogy itt sokkal"OKOSABB" emberek értékelik a kérdéseket, mint akik a könyveket írják, szerkesztik, lektorálják...


A kérdés valóban nem rossz. Az a baj, hogy itt egyesek annyival okosabbnak hiszik magukat a kvízadmin csapatnál, hogy nem nézik ki belőlük, hogy ők is forgatnak ilyen könyveket, nézegetnek kvízoldalakat, és copypaste módszerrel írt kérdésekre várnak JUTALMAT.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5746. hozzászólás - 2009.06.21. 17:51:59 (Válasz Lanmandragoran #5745 hozzászólására.)
A baj nem azzal van,hogy helyesírási hiba stb miatt rossz értékelést kap valaki.A baj a kötekedéssel van(egy jó példa a parlamenti választós)!Ez kistilű a kákán is csomót kereseő hozzáállás.Cáfoljatok meg ha nem igaz!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 4.25
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5747. hozzászólás - 2009.06.21. 18:07:18 (Válasz Archibald Cunningham #5744 hozzászólására.)
Archibald! Nem azzal vitatkozom, hogy négy évente vannak, voltam már néhányszor szavazni. Azt kifogásoltam, hogy az a részlet, amit beidéztél, arra vonatkozik, hogy az utolsó választás után négy évvel minden körülmények közt választásokat kell tartani. Laikusként úgy gondolom, ez a cikkely a rendszerváltáskor egy újabb, a szocializmushoz hasonló rendszer kialakulásának megakadályozására lett beiktatva. Ahogy írtad te magad is, akár 73+x naponta lehetne az idézet szerint parlamenti választás (ha jól sejtem a fix vasárnap miatt 76 nap a minimum, ha a KE a választás utáni hétfőn bejelenti az új választást).

Én is erre akartam rámutatni, nem pedig a kérdést illetően beszéltem bele a csevejbe.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.25
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5748. hozzászólás - 2009.06.21. 18:23:42 (Válasz El Diablo #5746 hozzászólására.)
Egy dologgal illene tisztában lenni, mielőtt valaki itt minősít bármilyen kvíz-színvonalat, mégpedig az értékelés rendszerével. Ami jelenleg úgy néz ki, hogy a kvízadminok értékelnek, csak olyan kérdést fogadnak el, amibe nem lehet belekötni semmilyen téren, és mi néhányan játékosok, akik amúgy tisztában vagyunk az aktuális értékelési irányelvekkel, azzal próbáljuk tovább javítani a színvonalat, hogy megpróbáljuk itt elmagyarázni az érdeklődő játékosoknak, hogy mit rontottak el, mit javítsanak, mire figyeljenek. Ezt többen megértik, néhányan olyannyira, hogy még ki is veszik ebből a munkából a részüket, de sajnos a többség idejön, write only üzemmódban anyázik egy sort, jobb esetben minket is lehülyéz, mert találunk valami indokot az értékelésére, rossz esetben le se szarja, hogy valaki esetleg válaszolt neki.

Mi is tudjuk, hogy sok a szemét az adatbázisban, nem kell folyton a szemünkre hányni, pont azon igyekszünk, hogy javuljon a minőség. Hál'istennek az értékelési rendszer mostmár adott ehhez, sőt ha jól láttam, tervben van egy megoldás a már elfogadott kérdések újraátnézésére is.

Kérdésíró játékosként pillanatnyilag 3 lehetősége van mindenkinek:
- megerőlteti az agyát, és olyan kérdéseket ír, amit büszkén vállalhat az Ötletes kérdések topicjában
- gyenge minőségű kérdéseket ír, amik mostmár 99% hogy elbuknak az értékelésen, és anyázik
- belátja, hogy felesleges idegesítenie magát a kérdésírással, és felveszi a lemondásért járó LE-t.


Mindenki eldöntheti magában, hogy a szellemi szintje alapján melyik csoportba tartozik.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5749. hozzászólás - 2009.06.21. 18:44:45 (Válasz Lanmandragoran #5748 hozzászólására.)
Nos én úgy hiszem nem anyáztam,sőt nem sértegettem senkit.Az elbírálásnál a túlon-túl kötekedést említettem negatívumként!
Én azt gondolom ha valaki megkérdezi(pl),hogy mikor vannak választások akkor kapásból rávágom hogy 4évente,és nem kezdem el ecsetelni a többi variációt!Vagy kinek mi a túl speciális?Mi tartozik az álltalános műveltséghez?Ez szerintem mindenkinél mást jelent.
Utolsósorban én a "szellemi szintemhez" mérten 24.szint óta dobom a lehetőséget pont ezek miatt!

Még egy "uccsó" megjegyzést engedj meg!Nem hiszem ,hogy itt a Britanica Encyklopediát kéne szerkeszteni a játékosoknak!



u.i.:most jöhet a lepontozás,bunkózás
A hozzászólást El Diablo módosította 2009.06.21. 18:47:44-kor


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 4
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5750. hozzászólás - 2009.06.21. 19:05:43 (Válasz El Diablo #5749 hozzászólására.)
Lehet, hogy már olvastad, vagy magad is tudod, de (főleg ezt a topikot olvasva) az emberben szépen megy fel a frusztráció, aztán egyszer csak kirobban, ír valami nagyon legorombítót, és jobb esetben ezzel kiadta a dühét. Ekkor valaki/valakik, aki közvetlen kiváltó hiszik magukat elgondolkoznak rajta, hogy ezt miért kapták, amikor "nem anyáztak, nem sértegettek senkit", sőt valószínű bármikor máskor kedvezőbb eredménnyel zárult volna a beszélgetés. Lan hozzászólásában sok az igazság, de ezt nem kell magadra venni. Az említett "lehetőségek" közül csak a második az ellenszenves, a többivel semmi probléma nincs. Én még mondjuk hozzátenném, hogy "nem kifejezetten ötletes, de jó kérdéseket ír, ha néha vissza is dobják a kérdését, akkor esetleg megkérdezi, hogy miért, de nem olt le indulásból mindenkit".
Az ui-hoz: aki egyetemes népszerűségre tör, az nem ebbe a topikba ír
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5751. hozzászólás - 2009.06.21. 19:28:10 (Válasz El Diablo #5749 hozzászólására.)
Tudod, akinek nem inge...
Attól hogy neked válaszolok, nem feltétlenül téged akarlak minősíteni. Nem véletlenül nem írtam egyetlen nevet sem: általánosítottam.
Személy szerint nem emlékszem, hogy egyetlen kérdés miatt is durván reklamáltál volna. Ami az értelmi szintet illeti, szerintem egyértelmű, hogy aki képes felmérni magáról, hogy jobb neki, ha lemond a kérdésről, mintha idegesíti magát, az sokkal jobb, mint aki "anyázik" (az esetek többségében nagyon is jó kérdéseket tudnának írni, csak már belefáradtak). Csak számomra a lehetőségek felsorolásában ez volt a logikus sorrend.
Az általad most előszeretettel emlegetett parlamenti választásos kérdést eddig egyetlen szóval sem kommentáltam, Archibalddal mentem bele némi politológiai, törvényértelmezési csevejbe. De! Most direkt visszanéztem, a kérdésben annyi van, parlamenti választás Magyarországon. Nincs benne semmilyen kikötés, hogy miféle parlamenti választásokról van szó. Az időközi/előrehozott választások kérdéskörébe nem megyek bele, azt más mer felhozta. Viszont pontosan két hete volt legutóbb parlamenti választás Magyarországon (ott a három szó, stimmel az összes feltétel), vagyis az előző választás 3 éve volt, a következő 1 év múlva lesz. Mi is legyen a helyes válasz? Az, hogy "parlamenti választás Magyarországon", nem elegendő feltétel ahhoz, hogy az európai parlamenti választások magyarországi képviselőválasztásait kizárja, és csak a magyar országgyűlés képviselőválasztásaira vonatkozzon. Ez nem szőrszálhasogatás, vagy káka kiskereskedés, ezek a magyar nyelvtan buktatói.

Előző hsz-emnek és ennek sem az a célja, hogy téged megbántsalak, de itteni 3/4 éves tapasztalat, hogy a kemény hangvételű, szókimondó felszólalások jobban megmaradnak az emberekben, főleg azokban, akik meg is értik a mondanivalóját.



Ja, én sem hiszem, hogy hogy itt a Britanica Encyklopediát kéne szerkeszteni, hisz az már lexikális kategória.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.06.21. 19:31:05-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5752. hozzászólás - 2009.06.21. 19:29:41 (Válasz Mormord #5750 hozzászólására.)
Akkor most már nem lehetek népszerű? :(A fenébe ezt nem tudtam (ha tudom nem írok ide) Én csak a miértre keresem a választ,mert számomra átláthatatlan a kvízrendszer.Azért még fentartom a véleményemet miszerint néha túlon túl szigorú az értékelés


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 6.25
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5753. hozzászólás - 2009.06.21. 19:39:12 (Válasz Lanmandragoran #5751 hozzászólására.)
Azt már látom,hogy egyetérteni nem fogunk az említett kérdésben. Egyébként én akkor fáradtam bele a kérdés feltevésébe amikor sorra kaptam a rossz minősítéseket olyan kérdésekre amik szerintem alapfokú álltalános műveltséget feltételeztek.Viszont sorban kaptam a bárgyú "melyik nem autómárka,tv,telefon,stb" jellegű kérdéseket!Végleg feladni akkor adtam fel igazán amikor visszanéztem a kérdéseim statjait és ezt láttam:

Mi Magyarországon az általános segélyhívó száma? 79.52%

Innentől kezdve szerintem nincs miről beszélni!Ez alapvető dolog,ráadásul inkább kaphatta volna a túl könnyű minősítést is!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 3
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5754. hozzászólás - 2009.06.21. 19:43:08 (Válasz Lanmandragoran #5751 hozzászólására.)
Ha szó szerint értelmezed a kérdést, akkor feltétlenül igazad van. Ha értelem szerűen, akkor... Nos tényleg csak parlamentit írt, és valóban van EP választás is. Azért az IDŐKÖZI választásokat ne keverjük már bele. Mert ugye azok bármikor lehetnek, csak az adott képviselővel kell történnie valaminek. Szóval értelemszerűen 4 évente, ha szó szerint, akkor meg sem lehet jósolni az időpontokat.
V1
Pontszám: 3
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5755. hozzászólás - 2009.06.21. 19:49:16 (Válasz Archibald Cunningham #5754 hozzászólására.)
hehe....ez a válastásos kérdés mégsem volt rossz bárki is írta,különben nem lenne vita tárgya egész nap
Szó szerint-értelemszerűen 0-1


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5756. hozzászólás - 2009.06.21. 23:40:49 (Válasz Gömbibaba #5737 hozzászólására.)
Idézet: Gömbibaba - 2009.06.21. 16:54:55
aha. értem. mondjuk nem könnyű a színház szóra szinonímát találni....


Teátrum?
Pontszám: 5
népszerűWill14Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5757. hozzászólás - 2009.06.21. 23:44:16 (Válasz Lanmandragoran #5745 hozzászólására.)
Megnéztem a kérdést!
Szerintem egy elfogadható kategória! Engem az bánt, hogy 10 kérdésből legalább 7 ennél sokkal "hülyébb" tele helyesírási hibákkal, tökéletesen érdektelen, vagy éppen a játékra vonatkozó!
Rendben, hogy elbírálják a kérdést, de akkor ezt olyanok tegyék CSAK akik itt vállalják a magyarázatot, (pl Landman) ha valaki ezt igényli!
A kérdések minőségéből, sajnos tényleg kinyílik a bicska az ember zsebében, amikor egy vesszőhiba, vagy hasonló miatt visszadobják a próbálkozást!
Mindenkinek jó játékot!
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5758. hozzászólás - 2009.06.21. 23:46:12 (Válasz El Diablo #5738 hozzászólására.)
Idézet: El Diablo - 2009.06.21. 17:01:18
Ahogy itt olvasgatok egyre inkább megerősitesz abban,hogy helyesen teszem amikor gondolkodás nélkül dobom a lehetőséget a kérdés feltevéséről!


Sok ember van, akinek ez jo megoldas, ugyanis a felvallrol odavetett, szinvonaltalan gyenge kerdesek nem kerulnek elfogadasra. A kozepesek ma igen, de az igazan annak orulunk, amikor jol kidolgozott kerdessel talalkozunk.
Ehhez fontos a jo temavalasztas, a szepen es magyarul megfogalmazott kerdes (ismetlem: kerdes),de egy igazi kerdesre a koronat a rossz valaszok adak meg. Ez az ahol a erdesiro megvillanthatja zsenialitasat. A kerdes es a jo valasz ugyanis altalaban kotott.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.06.21. 23:52:58-kor
Pontszám: 5
népszerűWill14Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5759. hozzászólás - 2009.06.21. 23:46:43
Bocsánat! Lanmandragoran
Még egyszer elnézést!
Pontszám: 5
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5760. hozzászólás - 2009.06.22. 00:45:49
Üdvözletem mindenkinek!

Legutoljára feltett kérdésed:

Mire használható a hordázás szakértelem?

több végzetúrral egyszerre portyázhattok
egyszerre több állattal tudsz harcba indulni
szörnycsoportokra is vadászhatsz
az epikus szörny elleni harcban kapsz különböző bónuszokat

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Azt hiszem a fenti példát felesleges kommentálnom! Ha már ITT játszik valaki, EZT a játékot játsza, akkor hogy lehet ennyi esze, hogy ezzel az indokkal jelöli Rossz, hibás kérdésnek a fenti kérdést!

Ő van itt, Ő a speciális érdeklődésű, Ő játsza ezt a játékot!


A jó kérdés feltevéséhez kapcsolódó küldetést nem tudom megcsinálni már hetek óta, mert valami szellemileg visszamaradott ilyen, és ehhez hasonló indoklással utasitja vissza a kérdéseimet!
A hozzászólást Jevla módosította 2009.06.22. 00:48:56-kor
Pontszám: 2
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője