Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3181. hozzászólás - 2009.03.29. 16:31:09 (Válasz Viktorka #3175 hozzászólására.)
A kviz ertekelesi iranyelvek szerint az F1 kerdesek egysegesen rossz ertelekelest kapnak.
Pontszám: 7.50
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3182. hozzászólás - 2009.03.29. 18:40:37
Mekkora felbontást takar a "FULL HD"?

600x800
1920x1080
1024x768
2540x1635

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Sajnálattal olvastam ma reggel a visszautasítást...Ha ez lényegtelen lexikális tudás akkor az összes számítástechnikával kapcsolatos kérdést törölni lehetne.Szomorú vagyok, hogy a vezetőség asszisztál ehhez a hozzáálláshoz.Remélem aki bejelölte, hogy érdektelen annak majd eladnak egyszer egy vízforralót full HD-s plazma helyett 300000ért...
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3183. hozzászólás - 2009.03.29. 18:46:31 (Válasz Tomreptile #3182 hozzászólására.)
hát ez pl én (is) voltam...
ha képpel dolgozom, vagy fényképezek, vagy akármi akkor foglalkozom a felbontással, egy kvízben ne kelljen...
és ugye a különböző képarányok különböző x*y-t határoznak meg...
amúgy nem tudom hiszed-e, de simán lehet kapni vízforralót 300000-ért
Pontszám: 3
népszerűViktorkaFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3184. hozzászólás - 2009.03.29. 19:31:27 (Válasz Kocos #3181 hozzászólására.)
Idézek a fórumról:

""Hogy hívják a Harry Potter sorozat női főhősét?"
Ezt a sorozatot szinte mindenki ismeri, ilyet nyugodtan lehet kérdezni.

- Aktuális témák. Ez kicsit húzósabb, hiszen a kérdés néhány év múlva elavulhat, de azért sok olyan aktuális téma van, amiről mindenki hallott, lehet vele kapcsolatban kérdezni."

Lehet, hogy van utalás, de én nem találtam az F1-ről.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3185. hozzászólás - 2009.03.29. 20:25:19 (Válasz Viktorka #3184 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.
- Mikor van XY névnapja? A fentiekhez hasonlóan, ez nem műveltségi kérdés, és már van épp elég az adatbázisban, erre rossz kérdést fogsz kapni.
- Autóversennyel, focival, fővárosokkal, zászlókkal, születési dátumokkal kapcsolatos kérdésünk már van elég, köszönjük! Az ilyen kérdések, ha minden szempontból jók és hibátlanok, akkor Rossz kérdés - már szerepelt értékelést fognak kapni.



Pedig még ki is van emelve.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3186. hozzászólás - 2009.03.29. 20:36:04 (Válasz cirip #3183 hozzászólására.)
Hát nem akarlak megbántani cirip,de ha nem tudod megindokolni rendesen,hogy miért felesleges lexikális tudás az amit írtam, akkor szerintem ne is írj semmit...Gimiben számtechórán már kellett tudnom,hogy mekkora a felbontásuk a CGA,EGA,VGA monitoroknak,pedig biológiatagozatos voltam és ez nem is az elmúlt 10évben volt hanem korábban.Manapság már a csapból is a FULL HD folyik.Ha neked felesleges követni a technikai fejlődés akkor csak gratulálni tudok.Remélem nem tanár vagy.Ja és azt is remélem,hogy amiért elmondom 30évesen a véleményemet,nem kell félnem attól,hogy figyelmeztetéssel,vagy esetleg eltiltással sújtotok.
Nap mint nap idiótábbnál idiótább kérdésekkel találkozok és lennénk egy páran akik rendes kérdést tesznek fel,azokat meg lehúzzátok.Mondjátok meg nyugodtan,hogy túl öreg vagyok a játékhoz és húzzak a francba,de ne csináljatok ekkora zöldséget,hogy egy nap,mint nap használt dologra azt írjátok,hogy felesleges lexikális tudás...
A hozzászólást Tomreptile módosította 2009.03.29. 20:36:48-kor
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3187. hozzászólás - 2009.03.29. 20:47:20 (Válasz Tomreptile #3186 hozzászólására.)
Kedves Tomreptile!
Amikor én jártam iskolába, még internet sem volt. És a számtech sem volt kötelező tárgy. Valamint úgy vélem, hogy vannak fontosabb dolgok az életben, mint a monitorfelbontások. Ha biosz szakos voltál, akkor biztosan van megfelelő tudásod ahhoz, hogy biológia témájú kérdéseket tegyél fel - szvsz az emberi test működésével kapcsolatos ismeretek felelevenítése (pl. te+én korosztály), az ismeretek karbantartása (fiatalabb korosztály) nem jönne rosszul. Én pl már nem emlékeznék rá, hogy mivel "foglalkoznak" a mitokondriumok, ha az élet nem úgy hozta volna, hogy utána kellett járnom.
Pontszám: 5
népszerűViktorkaFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3188. hozzászólás - 2009.03.29. 20:48:12 (Válasz Lanmandragoran #3185 hozzászólására.)
OK !
Csak a F1, Forma 1, formula 1 szavakra kerestem rá, így a kérdés értékelése jogos.
De!
A kérdések rendszere kihívásokkal bír!. Nyilván azért ilyen hosszú ez a fórum, azért ilyen sok a sértődött hozzászóllás, mert az igazságtalan és elfogult. Az általános műveltség kérdését nem lehet ilyen módon definiálni. Hogy egy adott kérdés beletartozik- e ebbe a kategóriába, nem lehet kizárásos alapon meghatározni. Mivel a játékkal széles korosztály játszik, ez különböző tudásszintet takarm, és a kérdések ezt sem veszik figyelembe. Igazából nincs száz százalékig megfelelő módszer, de a mostani ettől távol van. Lehetne véltoztatni rajta egy másfajta ellenőrzési módszer talán célravezetőbb lenne. Ha minden kérdést átengedne a rendszer és utána folyamatosan értékelne a rendszer, akkor nem egy-két értékelő véleménye döntene.
üdv.
Viktorka
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3189. hozzászólás - 2009.03.29. 21:00:47 (Válasz Tomreptile #3186 hozzászólására.)
Ne haragudj, de egy kicsit el vagy tévedve azzal, hogy az egyes plazma és LCD csúcskategóriás tévék felbontása, és egyéb technikai jellemzői általános műveltség, és nap mint nap használt dolog a játékosok többségénél. A játékosok egy kis hányada, pont a mi 30 körüli korosztályunk az aki érdeklődik az efféle technikai dolgok iránt. Az idősebbek (márpedig szép számmal játszanak 40 felettiek is itt) már nem érdeklődnek ilyen mélységben, a fiatalabbakat meg még nem érdekli. Vagyis a játékosok többségének érdektelen, technikai információ, de semmiképp sem általános, hétköznapi, közismert dolog.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3190. hozzászólás - 2009.03.29. 21:03:04 (Válasz Lanmandragoran #3189 hozzászólására.)
főleg, ha TV sincs itthon
Pontszám: 5
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3191. hozzászólás - 2009.03.29. 21:05:30 (Válasz Anababa #3187 hozzászólására.)
Már megbocsáss,de pont most írtál egy felesleges lexikális tudást:mitokondriumok...az emberi testben több száz olyan építő, anyagátalakító folyamat megy végbe,amiről az emberiség 99% azt sem tudja mi az.Ha ezeket egy kicsit is komolyan venné az ember akkor senki nem cigarettázna és drogozna.És ha már itt tartunk csinálj egy kis közvélemény-kutatást,hogy ki mire tud jobban válaszolni: az általam feltett,minden nap használt FULL HD-s,vagy a "mi a nátrium–kálium pumpa?" kérdésre!!!
Amúgy olvastam korábbi hozzászólásokat és megjegyeznék valamit.Ha egy kérdésíró,reklamál akkor ne a magatok igazát tépjétek,hanem át kell gondolni a dolgot.Ti egy szolgáltatást adtok ahol mi vagyunk a fizető vendégek(nehogy visszaírj egy "az oldal ingyenes"választ,köszönöm)!Elég szomorú volt az a hozzászólás,hogy miért kellene tudnom,hogy ki és hol született az USA elnöke,vagy valami ilyesmi...Hát barátom aki ilyet le tud írni,az aztán képben lehet a világpolitikában.Több évtizede USA politikája határozza meg a világ politikáját.Ha erre bizonyítékot akarsz akkor csak nézz körül Magyarországon...Az USA-ban összeszarja magát egy bank és Magyarország csődközeli állapotba kerül.Tényleg semmi közünk az USAhoz
Pontszám: 2.25
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3192. hozzászólás - 2009.03.29. 21:12:56 (Válasz Lanmandragoran #3189 hozzászólására.)
Biztos én vagyok a hülye de amikor a Magyar Televízió FULL HD-ban sugároz (tavaly nyár) egy műsort akkor azért csak van benned annyi kíváncsiság,hogy ha még sohasem hallottál erről azért csak rákeress,hogy mi a nyavaja ez,nem???
Pontszám: 3
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3193. hozzászólás - 2009.03.29. 21:17:22 (Válasz Lanmandragoran #3189 hozzászólására.)
Ja és még valami,ha holnap bemész egy számtekboltba,hogy venni szeretnél egy 19"monitort és megkérdezed,hogy tudja-e a full HD-s felbontást azt fogják mondani "természetesen,már nem is árulunk olyat ami nem tudja".(Számtechboltba menj,ne múzeumba )
Pontszám: 2.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3194. hozzászólás - 2009.03.29. 21:21:18 (Válasz Tomreptile #3186 hozzászólására.)
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 20:36:04
Hát nem akarlak megbántani cirip,de ha nem tudod megindokolni rendesen,hogy miért felesleges lexikális tudás az amit írtam, akkor szerintem ne is írj semmit...Gimiben számtechórán már kellett tudnom,hogy mekkora a felbontásuk a CGA,EGA,VGA monitoroknak,pedig biológiatagozatos voltam és ez nem is az elmúlt 10évben volt hanem korábban.

Nos, akkor azt is tudod, hogy egy VGA felbontása változtatható, pl. kisebbre.
Manapság már a csapból is a FULL HD folyik.Ha neked felesleges követni a technikai fejlődés akkor csak gratulálni tudok.Remélem nem tanár vagy.Ja és azt is remélem,hogy amiért elmondom 30évesen a véleményemet,nem kell félnem attól,hogy figyelmeztetéssel,vagy esetleg eltiltással sújtotok.

Miért súlytanánk, mi közünk a büntetésekhez? Mi is játékosok vagyunk, nem értem ezt a részét a hozzászólásodnak. (És fiatalabb vagy nálam )
Nap mint nap idiótábbnál idiótább kérdésekkel találkozok és lennénk egy páran akik rendes kérdést tesznek fel,azokat meg lehúzzátok.Mondjátok meg nyugodtan,hogy túl öreg vagyok a játékhoz és húzzak a francba,de ne csináljatok ekkora zöldséget,hogy egy nap,mint nap használt dologra azt írjátok,hogy felesleges lexikális tudás...

A szokásos kérdés: Ezek közül az idióta kérdések közül mennyit jeleztél a kvíz 3 topicban (és korábbi kiadásaiban)? Lévén több játékos is ezt a topicot használja arra, hogy a nem kvíznk való kérdéseket összegyűjtse és Hatsepsut, a kvízadmin törölje őket.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.03.29. 21:21:53-kor
Pontszám: 6
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3195. hozzászólás - 2009.03.29. 21:23:08 (Válasz Tomreptile #3191 hozzászólására.)
Mi szolgáltatást adunk???? NEM! Mi vagyunk azok a JÁTÉKOSOK, akinek a legjobban tele van a hócipője a vadászat közben felmerülő hülye kérdésekkel, amik vagy triviális baromságok, mert hülyének néz a kérdésfeltevő, vagy pedig olyan felesleges, érdektelen, lexikális adatok, amiket 5 percen belül elfelejtek, ráadásul olyan szárazon megfogalmazva, mint egy szelet harmadnapos kétszersült, amiknek csak azért nézek utána, mert úgy nem értékelek, hogy nem nézek utána a válasznak.

És akkor egyesek még bezzegelnek is, ha egy indokolhatóan rossz kérdést visszadob 15 másik játékos...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3196. hozzászólás - 2009.03.29. 21:25:47 (Válasz Tomreptile #3191 hozzászólására.)
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 21:05:30
Ti egy szolgáltatást adtok ahol mi vagyunk a fizető vendégek(nehogy visszaírj egy "az oldal ingyenes"választ,köszönöm)!


Akkor villámgyorsan tisztázzunk valamit: NEM adunk semmilyen szolgáltatást! Ugyanolyan fizető vendégek vagyunk mint Te! Ha még nem tűnt fel: az operátorok pirosak. Szóval kéretik hátrább vinni azokat az agyarakat!

Ui: És nem, nem érdekel, hogy az Magyar Televízió miben sugároz, mert NEM nézek tv-t.
A hozzászólást Anababa módosította 2009.03.29. 21:27:52-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3197. hozzászólás - 2009.03.29. 21:26:11 (Válasz Tomreptile #3192 hozzászólására.)
Miért érdekelne a pontos felbontás? Tudom, hogy jobb minőség és kész. A legtöbb TV néző így gondolkodik. (Megjegyzem tisztában vagyok a felbontásokkal, mert elég sokáig kereskedtem mindenféle képmegjelenítő eszközzel) Hidd el, ez nem egy olyan info, amit sokan tudnak. Lehet, hogy mikor megveszi valaki, még tán meg is nézi, de két nap múlva már nem fog rá emlékezni.
Pontszám: 7
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3198. hozzászólás - 2009.03.29. 21:27:18 (Válasz Craslorg #3194 hozzászólására.)
Ne az én feladatom legyen a játék javítása, hanem azé aki elteszi a pénzt!!!
Pontszám: 2
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3199. hozzászólás - 2009.03.29. 21:29:10 (Válasz Anababa #3196 hozzászólására.)
Ha csak játékos vagy akkor,miért bírálsz, ha nemtetszésemet nyilvánítom???
Pontszám: 2
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3200. hozzászólás - 2009.03.29. 21:29:59 (Válasz Tomreptile #3198 hozzászólására.)
Aham, akkor gondolj bele: Eleddig 100ezernél is több kérdés van fél év alatt. Szerinted?
Igen, néhány játékos társadalmi munkában tesz azért, hogy a játék, amivel játszik, jobb legyen. A többi 99 % meg szarik rá és csak reklamál vagy még azt sem. Nem nagy dolog vadászat közben a kérdéseket összegyűjteni, amelyek véleményed szerint nem jók és beírni a topicba. +30 másodperc.
Ez a "fizetek, legyen minden tuti és én szarok rá, hogy javuljon" duma nagyon rossz. Gondolom akkor az esetleges BUG-ot sem jeleznéd, csak ha neked rossz, de ha neked jó, akkor már...
Pontszám: 7
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!