Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2101. hozzászólás - 2009.03.02. 20:48:57
Azt azért hozzátenném, hogy az urbanlegends-re hivatkozni kb. olyan, mintha sötétben csukott szemmel egy ismeretlen nőt a hangja alapján szépnek ítélnék, pedig még nem is ittam semmit.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2102. hozzászólás - 2009.03.02. 20:53:16 (Válasz Craslorg #2101 hozzászólására.)
Igen, ez mondjuk igaz.
Ezért mielőtt véleményt alkottam volna, megnéztem a linket, és egyértelműen ki van emelve, hogy az információ a Közlekedési Múzeumból származik, ami azt hiszem elfogadható hiteles forrásnak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencZoltiFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2103. hozzászólás - 2009.03.03. 09:41:43
Kár, hogy már ez is lexikális tudásnak számít:

Mikor jelent meg Ady Endre: A menekülő élet c. verseskötete?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2104. hozzászólás - 2009.03.03. 09:46:10 (Válasz Zolti #2103 hozzászólására.)
"- Lexikális tudás. Bizonyos évszámos kérdések elfogadhatóak, de csakis olyanok, amelyek az első kategóriában felsoroltak. Azt, hogy mikor voltak a világháborúk, mindenkinek illik tudnia, de azt viszont nem feltétlenül, hogy egy alig ismert celeb mikor vásárolta az első biciklijét. Ráadásul, ha évszámos kérdést írtok, akkor sokkal kultúráltabb, ha az évszámok között jelentősebb eltérés van, mintha 1-1 nap eltérés van a 4 dátum között. Személyes véleményem szerint az ilyesminek az a legcivilizáltabb módja, ha nem is konkrét évszámot kérdezel, hanem felsorolsz 4 ismert eseményt, és megkérdezed, melyik volt legelőször, vagy legkésőbb."

Ennek a bekezdésnek a szellemében, igen, az hogy melyik évben jelent meg a kötet lexikálisnak mondható
Pontszám: 5
kedvencZergaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2105. hozzászólás - 2009.03.03. 11:48:57
Melyik az az angol futballcsapat, amelyben korábban együtt játszott egy Defoe és egy Robinson nevű játékos?

Tottenham Hotspur *
Arsenal
Manchester United
Newcastle United

"Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Nem igazán értek egyet a kérdések értékelési szempontjaival. Bármilyen témában ír valaki kérdést, az egy másik játékosnak speciális lehet. A kérdést jópofának tartottam (remélem, mindenki tudja, hogy miért), ezért tettem fel. Az az opció, hogy rossz kérdésnek lehet jelölni valamit azért, mert az adott játékosnak speciális (ami szerintem egy természetes dolog), alapot ad arra, hogy sokan azért ne fogadják el, mert nem tudják rá a választ. Ezzel az erővel azt a kérdésemet is rossznak lehetett volna jelölni, ami arra vonatkozott, hogy melyik együttes szerezte a Maximális túlhajtás című film zenéjét, mert sokan szeretik ugyan a Stephen King műveiből készült filmeket és az AC/DC-t, sokan viszont nem. Ez viszont a "jó kérdés" minősítést kapta. Én soha nem minősítettem rossznak egy kérdést azért, mert nem tudtam rá a választ. És nem is nézek utána a rendelkezésre álló 5 perc alatt, mert annak nincs értelme.

Ezen kívül sportot ne, évszámokat ne, túl könnyűt ne, túl nehezet ne, ezt ne, azt ne, ilyet ne, olyat ne és hasonlók szerintem szükségtelenül korlátozzák a kérdések körét. Jó, nem azt mondom, hogy olyan kérdéseknek kellene elárasztania a kvízeket, hogy mikor egyesítették Alsó- és Felső-Egyiptomot, hány gólt lőtt pályafutása során Wayne Gretzky, mennyi 3*5, mit mond ki a Büntetőeljárásról szóló törvény 4. § (2) bekezdése stb. De ha valaki egy adott téma iránt érdeklődik, leginkább abból fog feltenni kérdést. Én pl. soha nem fogok kvantumfizikával kapcsolatos dolgot kérdezni. Nem is lenne értelme, mert biztosan túl speciális lenne...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2106. hozzászólás - 2009.03.03. 12:09:32 (Válasz Zerga #2105 hozzászólására.)
Azt szerintem nyugodtan kijelenthetem, hogy a kérdésed tényleg jópofa, és tényleg érdekes. Viszont baromira speciális, hisz ezt csak azon néhány ember fogja tudni, akit nem csak hogy a foci, de az angol foci érdekel. Ráadásul egyikük sem egy olyan nemzetközi hírű focista, hogy tudni kellene róluk valamit, és még csak nem is egyszerűen kereshető pont a nevek miatt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2107. hozzászólás - 2009.03.03. 13:39:03 (Válasz senkise #2087 hozzászólására.)
Idézet: senkise - 2009.03.02. 16:15:39
A Végzetúr baloldali menürendszere körüli keret sarkaiban összesen hány darab kis négyzet van?
3,6,9,12

Erre vajh miért kaptam "azonnal töröljétek" értékelést?


Az igenytelensege miatt, bar az ertekeles talan tul eros.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2108. hozzászólás - 2009.03.03. 13:41:44 (Válasz Kadar #2096 hozzászólására.)
Idézet: Kadar - 2009.03.02. 18:16:48
Melyik folyó neve egyben üdítőital is?

Duna
Tisza
Sió
Maros


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.

Mondja meg nekem ,hogy ez miért volt rossz kérdés.Előre is kössz.
Amwerion


Sokan nem szeretik a reklamot. Illetve a Sio az csatorna, nem folyo. Mondjuk a Duna se folyo.
Pontszám: 5
kedvelt tagSkubiNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2109. hozzászólás - 2009.03.03. 13:56:48
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Nem tudom eldönteni, hogy mi lehet vele a baj! Az eseményekben ezt az indoklást kaptam: Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel. Viszont a kérdés alatt ez az idoklás szerepel: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Ez érdektelen lexikális tudást igényel?
Mikor hunyt el John Wesley?

1703. június 17. *
1703. május 17.
1803. február 14.
1803. október 08.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2110. hozzászólás - 2009.03.03. 14:00:13 (Válasz Skubi #2109 hozzászólására.)
Sajnos ez az.
Teljesen lenyegtelen, hogy mikor szuletett, meg, hogy mikor halt meg. A lenyeg az, hogy mit csinalt. Abbol lehetne jo kerdest krealni.
Pontszám: 5
kedvelt tagSkubiNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2111. hozzászólás - 2009.03.03. 14:04:42 (Válasz Kocos #2110 hozzászólására.)
Köszönöm a gyors válaszodat. További szép napot!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2112. hozzászólás - 2009.03.03. 14:05:41 (Válasz Skubi #2109 hozzászólására.)
Ráadásul ha jól láttam a reklamációt a kvíz topicban, a halálának dátumára kérdeztél rá, és a születésének dátuma a megfejtés. Egy születésekor meghalt csecsemő pedig nem sok érdeke dolgot tud művelni életében, amiért tudni kéne.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagSkubiNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2113. hozzászólás - 2009.03.03. 14:10:36 (Válasz Lanmandragoran #2112 hozzászólására.)
Totál igazad van! Ez nagyon komoly, ha nem szólsz észre sem veszem!
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2114. hozzászólás - 2009.03.03. 14:13:01 (Válasz Skubi #2109 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.03. 12:50:05

Mikor hunyt el John Wesley?

1703. május 17.
1703. június 17.
1803. október 08.
1803. február 14.
Tudom, nem megbízható a wiki, de angolul is azt írja:
John Wesley (1703. június 17. – 1791. március 2.) anglikán
és azért abban már valamelyest jobban megbízom minthogy az illető szerényen megalapította a metodista megújulási mozgalmat (protestáns) Angliában.
Végülis tippeltem, nyertem. Születésére volt kíváncsi a kérdező.


Ehh, Lanmandragoran, úgy látszik, magamtól nem tudok olyan gyorsan idézni, hogy ne előzz meg
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.03.03. 14:28:23-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2115. hozzászólás - 2009.03.03. 15:20:32
Mit jelent a RAM kifejezés a számítástechnikában?

Random Access Memory <--
Rövid Allokációs Memória
Read Acces Memory
Rizikós Alkalmi Memóriaterület

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Nos lehet szerepelt az adatbázisban, de én eddig nem találkoztam vele, Igaz ez nem jelent semmit. De van egy másik kérdés amit feltettem a ROM-ra. Nem lehet azzal keveri vki??


És vmit baromira kell módosítani a kvízrendszeren, mert olyan kérdéseket találok amit csak kevesen ("speciális") ismernek, és mégis benne van. Majd mikor felteszek egy kérdést arra meg visszajön, hogy speciális tudást igényel. Hmmm... akkor most mi az és mi nem? Nagyon szubjektív a döntés! Attől függ ki kapja meg! Ha vki ismeri akkor neki nem "speciális", míg ha egy fiatal, akkor neki ez speciális. Most kaptam ma egy levelet melyben pont azt figurázzák ki, hogy a mostani egyetemisták nem tudják mi az a futrinka utca, fekete tv, ill nekik mennyire egyértelmű a pc, cd lejátszó.... Most akkor mi alapján döntsön az ember? természetesen a saját tudása alapján fog, és ezt főleg az életkor, érdeklődési kör, tanult, v éppen nemtanult tudásbázis,...

A fentebbi kérdésre míg vissza nem utasították 2 jó és 4 rossz válasz érkezett! Hmmm!! Szerintem ha vki nem tudja az égő, deha egy 8-10 éves gyereket nézek ő lehet tényleg nem tudja, így tényleg vissza is utasíthatta!

Nem lehetne vmit kitalálni, hogy eltünjön ez a felteszek egy kérdést, és vki elfogadja/vki nemfogadja el szindróma!?
A hozzászólást Lazarantal módosította 2009.03.03. 15:20:56-kor
Pontszám: 3
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2116. hozzászólás - 2009.03.03. 15:25:23
Lehet, hogy égő de fogalmam sincs, annyit tudok, hogy memóriával kapcsolatos kis panel a számítógépbe(bár lehet, hogy ezt se jól tudom). Tehát nekem elviekbe bármelyik válaszod lehet. Persze utána tudok nézni nem is erről van szó, csak szemléltettem, hogy még a mai világban sem kell mindenkinek ezt feltétlen tudnia. Egyébként én már találkoztam ezzel a kérdéssel más válaszokkal tehát tényleg benne van.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2117. hozzászólás - 2009.03.03. 15:28:58 (Válasz Lazarantal #2115 hozzászólására.)
Idézet: Lazarantal - 2009.03.03. 15:20:32
Mit jelent a RAM kifejezés a számítástechnikában?

Random Access Memory <--
Rövid Allokációs Memória
Read Acces Memory
Rizikós Alkalmi Memóriaterület

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Nos lehet szerepelt az adatbázisban, de én eddig nem találkoztam vele, Igaz ez nem jelent semmit. De van egy másik kérdés amit feltettem a ROM-ra. Nem lehet azzal keveri vki??


És vmit baromira kell módosítani a kvízrendszeren, mert olyan kérdéseket találok amit csak kevesen ("speciális") ismernek, és mégis benne van. Majd mikor felteszek egy kérdést arra meg visszajön, hogy speciális tudást igényel. Hmmm... akkor most mi az és mi nem? Nagyon szubjektív a döntés! Attől függ ki kapja meg! Ha vki ismeri akkor neki nem "speciális", míg ha egy fiatal, akkor neki ez speciális. Most kaptam ma egy levelet melyben pont azt figurázzák ki, hogy a mostani egyetemisták nem tudják mi az a futrinka utca, fekete tv, ill nekik mennyire egyértelmű a pc, cd lejátszó.... Most akkor mi alapján döntsön az ember? természetesen a saját tudása alapján fog, és ezt főleg az életkor, érdeklődési kör, tanult, v éppen nemtanult tudásbázis,...

A fentebbi kérdésre míg vissza nem utasították 2 jó és 4 rossz válasz érkezett! Hmmm!! Szerintem ha vki nem tudja az égő, deha egy 8-10 éves gyereket nézek ő lehet tényleg nem tudja, így tényleg vissza is utasíthatta!

Nem lehetne vmit kitalálni, hogy eltünjön ez a felteszek egy kérdést, és vki elfogadja/vki nemfogadja el szindróma!?

Én már találkoztam a kérdéssel, ez egészen biztos Nem értékeltem, de tőlem biztos kaptál volna egy helyesírási hibát is a "Read Acces Memory"-ra. Amitől persze szintén nem veszik el kérdéslehetőséged.
Senki nem mondta, hogy a jelenlegi rendszer tökéletes vagy jó, de még mindig a megvalósíthatóság keretein belül a legjobb. Többen felvetették már, hogy fix értékelőket jelöljenek ki (őket lehessen szídni? ), de ez nem lett megvalósítva bizonyos hozzáférési jogok miatt.
Mindenesetre tegyél fel olyan kérdést, amit te érdekesnek találsz, néha el leszel utasítva, ez benne van a pakliban.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2118. hozzászólás - 2009.03.03. 15:29:18 (Válasz Lazarantal #2115 hozzászólására.)
Rossz kérdéseket teszel fel.
Próbálkozz olyanokkal, mint "3+2+1", vagy valami senki által nem ismert, százhatodik szutyok anime 21. fejezetében felbukkanó mellékszereplő macskára hajazó házidögének a neve - ahogy látom, ezekkel frankón be lehet kerülni:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2119. hozzászólás - 2009.03.03. 15:30:47
Azért elég naiv dolog azt feltételezni, hogy közel 100ezer kérdésből pont a saját hasonló kérdéseddel keverték össze. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, mindkettő több tucatszor szerepel már.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2120. hozzászólás - 2009.03.03. 15:32:10 (Válasz Crimson #2118 hozzászólására.)
De mielőtt megteszed, olvasd el Lanmandragoran aláírását
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője