Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4501. hozzászólás - 2009.05.12. 18:37:05 (Válasz Kocos #4500 hozzászólására.)
Egyetlen jó válasz van benne, ugyanis a jó válasz csak a 'Nemük minden esetben megyegyezik"... javítok: a DNS-ük pedig nagyobb százalékban is eltérhet!
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.05.12. 18:45:00-kor
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4502. hozzászólás - 2009.05.12. 18:55:33 (Válasz Gau84 #4501 hozzászólására.)
Én nem értek hozzá nagyon.
De ha fölteszem, hogy egy csimpánz és egy ember genomja 99,4%-ban valóban megegyezik, akkor Jancsié és Juliskáé is gyakorlatilag 100%-ig.
A nyolcvan alatti egyezést kábé csak úgy tudom elképzelni, ha az egyik mondjuk nyírfa.

Elnézést, nem beszólásnak szántam.
Írj valamit a szemük színéről mondjuk inkább helyette.

Utólag finomítok:
Mivel nem értek hozzá, próbálom elhinni.
Nagyon meglepődnék [konkrétan egy világ omlana össze bennem], ha ez így van.
Utánajárok, mert már érdekel.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.05.12. 19:02:08-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4503. hozzászólás - 2009.05.12. 18:59:20 (Válasz Semelyik #4502 hozzászólására.)
nem tudok újat írni, de könnyen elmagyarázom.

Szóval az egypetéjű ikrek ugyanúgy két szülő DNS-én osztoznak. Ezért lehetséges, hogy az egyezés mértéke kisebb lehet (és nem lesz... előfordulhat ennél nagyobb egyezés is), mint 80%. Ezért van pl az, hogy egy egypetéjű ikerpár egyik tagja leukémiás, míg a másik nem, stb

Utólag inkább úgy érzem, kicsit nehéz, de a válaszok egyértelműek
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.05.12. 19:00:21-kor
Pontszám: 5
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4504. hozzászólás - 2009.05.12. 21:21:49
Melyik kvízjátéknak NEM Vágó István volt a műsorvezetője?

Pókerarc
Legyen Ön is milliomos
Mindent vagy semmit
Multimilliomos*

Kinek a retardált édesanyja szerint érdektelen lexikális tudás ez, mikor tele a játék kérdéssora ki-mikor-hol született dolgokkal. Egy kvíz játékban a legnagyobb magyar kvízmester műsorára rákérdezi sztem nem rossz kérdés!!!
V1
Pontszám: 2.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4505. hozzászólás - 2009.05.12. 21:28:17 (Válasz Archibald Cunningham #4504 hozzászólására.)
A ki-mikor-hol született kérdések is rosszak (nagyon-nagyon kevés kivételtől eltekintve, de azok már fel vannak téve) és ha ilyennel találkozol, ami véleményed szerint nem oda való, írd be a kvíz 3 topicba.
Másrészt senkit sem kell anyázni.
Érdektelen lexikális tudást pedig a következő módon kaphatott:
- kvízadmin értékelte, aki a normáknak és Miklós kérésének megfelelően igyekszik eljárni, amitől persze még mindig lehet benne szubjektivitás.
- minimum 20 játékos értékelte, akik közül minimum 15 rossznak értékelte és a rossz értékelések között leggyakoribb indoklás a lexikális volt..
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.05.12. 21:32:20-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4506. hozzászólás - 2009.05.12. 21:33:50 (Válasz Semelyik #4502 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2009.05.12. 18:55:33
Én nem értek hozzá nagyon.
De ha fölteszem, hogy egy csimpánz és egy ember genomja 99,4%-ban valóban megegyezik, akkor Jancsié és Juliskáé is gyakorlatilag 100%-ig.
A nyolcvan alatti egyezést kábé csak úgy tudom elképzelni, ha az egyik mondjuk nyírfa.

Elnézést, nem beszólásnak szántam.
Írj valamit a szemük színéről mondjuk inkább helyette.

Utólag finomítok:
Mivel nem értek hozzá, próbálom elhinni.
Nagyon meglepődnék [konkrétan egy világ omlana össze bennem], ha ez így van.
Utánajárok, mert már érdekel.


Ne keverjuk a genomot a DNS-sel, az egyik a bolt arukesztele, a masik meg a kosarad tartalma. Nem ugyanaz.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4507. hozzászólás - 2009.05.12. 21:43:29 (Válasz Gau84 #4503 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2009.05.12. 18:59:20
nem tudok újat írni, de könnyen elmagyarázom.

Szóval az egypetéjű ikrek ugyanúgy két szülő DNS-én osztoznak. Ezért lehetséges, hogy az egyezés mértéke kisebb lehet (és nem lesz... előfordulhat ennél nagyobb egyezés is), mint 80%. Ezért van pl az, hogy egy egypetéjű ikerpár egyik tagja leukémiás, míg a másik nem, stb

Utólag inkább úgy érzem, kicsit nehéz, de a válaszok egyértelműek


Az egypetéjű ikrek egy petesejtből (vö. egypetéjű) és egy hímivarsejtből származnak. A zigóta első osztodásakor a keletkezett két sejt elválik egymástól. Egymás tökéletes másolatai, hiszen az osztódó sejtek z egyedfejlődés egy jóval későbbi szakaszában kezdenek csak diferenciálódni. A DNS 100%-ban egyezik.

Én legalábbis eddig így tudtam, de értékelés előtt utána is néztem, és ezzel egyező információt találtam.

Ami a leukémiát illeti, az nem egy genetikailag kódolt öröklődő betegség, hanem az ember élete során alakulhat ki, mint a rák többi fajtája.
Az okok között említhetjük onkogének és tumorszupresszor gének mutációit, amik besugárzás, kemikáliák vagy vírusok (például HTVL-1, azaz Humán T-sejtes leukémia vírus, illetve a HIV) miatt következhetnek be.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4508. hozzászólás - 2009.05.12. 21:59:33 (Válasz Kocos #4507 hozzászólására.)
"Bár az ikrek egy megtermékenyített petesejtből fejlődnek ki, a DNS-ük nem azonos az utolsó bázispárig - állapították meg az Alabamai Egyetem, a Leiden Egyetem Egészségügyi Központ, a holland Vrije Egyetem, a svéd Uppsalai Egyetem és a Karolinska Intézet kutatói 19 ikerpár vizsgálata alapján. Az utódok általában egy kromoszómát kapnak az anyától, egyet az apától. Így a gének összessége, a genom két példányban van jelen.
A gének építőkövei a DNS-molekulák és bizonyos hosszabb-rövidebb génszakaszokon ezek a DNS molekulák nem csak két, hanem akár három, vagy négy példányban is jelen lehetnek, ám olyan is előfordul, hogy a kettő helyett csak egy változatot találunk."

Én ezt találtam róla. Nem akarom a teljes cikket bemásolni, de szerintem benne van a lényeg, mégpedig az eltérés lehetősége.

Maga a kérdés pedig inkább a nehézsége miatt rossz, ezt be kell lássam.
(A leukémiát mint példát hoztam föl, ill az arra való hajlamra gondoltam. De mondhattam volna valóban egy olyan példát, ami kevésbé ellentmondásos, pl Parkinson-kór)
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.05.12. 22:06:04-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4509. hozzászólás - 2009.05.12. 23:37:40 (Válasz Gau84 #4508 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2009.05.12. 21:59:33
"Bár az ikrek egy megtermékenyített petesejtből fejlődnek ki, a DNS-ük nem azonos az utolsó bázispárig - állapították meg az Alabamai Egyetem, a Leiden Egyetem Egészségügyi Központ, a holland Vrije Egyetem, a svéd Uppsalai Egyetem és a Karolinska Intézet kutatói 19 ikerpár vizsgálata alapján. Az utódok általában egy kromoszómát kapnak az anyától, egyet az apától. Így a gének összessége, a genom két példányban van jelen.
A gének építőkövei a DNS-molekulák és bizonyos hosszabb-rövidebb génszakaszokon ezek a DNS molekulák nem csak két, hanem akár három, vagy négy példányban is jelen lehetnek, ám olyan is előfordul, hogy a kettő helyett csak egy változatot találunk."

Én ezt találtam róla. Nem akarom a teljes cikket bemásolni, de szerintem benne van a lényeg, mégpedig az eltérés lehetősége.

Maga a kérdés pedig inkább a nehézsége miatt rossz, ezt be kell lássam.
(A leukémiát mint példát hoztam föl, ill az arra való hajlamra gondoltam. De mondhattam volna valóban egy olyan példát, ami kevésbé ellentmondásos, pl Parkinson-kór)


A fenti idezet szamomra azt mondja, hogy csupen rendkivul jelentektelen merteku elteres lehetseges ott, ahol az egyik oldali kromoszoma az adott gen 1-tol eltero valtozatat tartalmazza. Ez a 80%-ba nalam meg boven belefer, tartom, hogy a kerdes - az eddig felhozott ervek ismereteben - hibas.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4510. hozzászólás - 2009.05.13. 00:11:36 (Válasz Kocos #4506 hozzászólására.)
Igen, köszi.
Mai utánajárásom legfőbb [azt hiszem, újra-] felfedezése ez volt.
Ám eszemben sincs kitörölni téves megjegyzésem, az olyan... túl tökéletesre törekvős, tévedtem és elismerem.
Szerintem az ilyesfajta tudásvágy csak előre visz.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4511. hozzászólás - 2009.05.13. 02:23:50 (Válasz Kocos #4509 hozzászólására.)
Nos, lehet, hogy így értelmezed, de az egy külön dolog.
Az biztos, hogy ha újra feltehetném, azt írnám, hogy max 80% a DNS egyezés... úgy azért egészen más
Pontszám: 5
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4512. hozzászólás - 2009.05.13. 05:23:28 (Válasz Craslorg #4505 hozzászólására.)
A napokkal korábban feltett kérdésemet sem értékelték még 20-an. A Vágó Istvános kérdésemet a rossz értékelés előtt kb 3 perccel majd 1 nap után még senki, 1 ember sem értékelte. Rendszeresen 1-2 értékelésre szokott megfelelni egy kérdésem!!!

Az anyázás a hirtelen agyfüstölés miatt volt, az persze nem indokolt
V1
Pontszám: 5
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4513. hozzászólás - 2009.05.13. 06:32:05
en minenkinek jo ertekelest adtam, de iden meg egyszer sem kellett ertekelnem senkit... valoszinuleg bug vagyok a rendszer szemeben... de akkor miert nem dob a terkapu a maximalis szintrol targyat nekem
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4514. hozzászólás - 2009.05.13. 08:02:57 (Válasz Nagycapa #4513 hozzászólására.)
Értékelek én helyetted is, kedves Don, így kijön egálba a szövetség mérlege
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4515. hozzászólás - 2009.05.13. 10:44:15
Elore elnezest kerek attol a kedves kerdezotol, akinek a gyumolcsok energiatartalmra vonatkozo kerdeset elutasitottam, mert szamomra ellentmondonak tuno adatokat talaltam. Azota sikerult alaposabb kutatast vegeznem a temaban, es sajnos a kerdes jo lett volna.
Pontszám: 5
kedvencKupekFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4516. hozzászólás - 2009.05.13. 14:03:56
Segítene valaki?
Mit rontottam el ?

Melyik város nem a Duna mellett található ?

Érd
Százhalombatta
Ercsi
Tárnok

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Köszi a segítséget
A hozzászólást Kupek módosította 2009.05.13. 14:36:30-kor
Pontszám: 8.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4517. hozzászólás - 2009.05.13. 14:18:22 (Válasz Kupek #4516 hozzászólására.)
szóköz nem kell a kérdőjel elé
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4518. hozzászólás - 2009.05.13. 14:19:39 (Válasz Kupek #4516 hozzászólására.)
Szerintem egyrészt kérdőjel elé nem teszünk szóközt, másrészt vagy települést írj a kérdésbe, vagy négy várost sorolj fel. Tárnok csak nagyközség, nem város.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóJeLoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4519. hozzászólás - 2009.05.13. 17:55:48
Mi a Katalizátor funkciója a Végzetúrban?

Vadászat során nagyobb eséllyel találhatunk kiégett ősköveket.
Felgyorsítja a lélekkút újratöltődését.
Gyorsabban regenerálódik az életerőpont.
Sűrűbben támadható ugyanaz a karakter.


Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ki az, aki ezt merte ráírni? Hát persze, hogy spec érdeklődésű réteg, ami nem más, mint mindenki, aki ezzel a játékkal játszik. Nevetséges, hogy ezt a küldetést nem tudom kilőni mások baromságai miatt.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4520. hozzászólás - 2009.05.13. 18:12:41 (Válasz JeLo #4519 hozzászólására.)
Pontosítok. Mindenki, aki ezzel a játékkal játszik, és már szövetségben van, és már látja az épületek közt a Katalizátort. Ez a frissen regisztrált, kezdő játékosok 99%-ára nem igaz, így számukra a kérdés speciális.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője