Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3541. hozzászólás - 2009.04.10. 14:14:31 (Válasz Sarkanyfiu #3538 hozzászólására.)
Idézet: Sarkanyfiu - 2009.04.10. 13:04:33
Sziasztok.
Feltettem az elsö kviz kérdésem és nem fogadták el.
Igy szolt:A népszerű amerikai többrészes filmnek-(Amerikai pite)- melyik a 4-k része?

Az esküvő
A zenetáborban
Pucér maraton
A zenélő táborlakó
Az értékelés ez volt:A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Megkérdezném miért igényel lexikális tudást mert a Star Wars-l kapcsolatos kérdés megjelenhetett és nem kapott lexikáli tudás értékelést.Szerintem ez is egy közismert film igy nem értem ez mért nem az meg jo.Válaszotokat köszönöm és elnézést a zavarásért.


Jogos a Bezzeg Bela emlekerem.
Pontszám: 3
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3542. hozzászólás - 2009.04.10. 15:46:39 (Válasz wacker #3515 hozzászólására.)
Mi az ellentéte a heliocentrikus világképnek?

ekszcentrikus
egocentrikus
metacentrikus
geocentrikus

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Valaki elmagyarázná nekem, hogy ezen mi nem értelmezhető?

A kérdésed matematikailag inkorrekt. Vegyük az általad felkínált kezelhető válaszlehetőségeket:
heliocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag a Nap
geocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag a Föld
egocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag az egyén önmaga
Ez három különböző viszonyítási alap. Nincs ellentét. Vegyük mondjuk a 10-nél kisebb pozitív egész számok halmazát, és tegyük fel a kérdést: mi az ellentéte a 7-nek? Nincs jó válasz.
Visszatérve a kérdésedre, történelmileg volt olyan időszak (és hely), amikor a Földet, és volt amikor a Napot tekintették a világ középpontjának. Természetesen voltak ettől eltérő korok és helyek (pl. Buddha köldöke), de ezek gyakran egymással párhuzamosan is léteztek, mint fogalmak.
Valószínűleg a te tanulmányaid során csak ez a kettő fordult elő, mint lehetőség, és ebből feltételeztél egy duális (kétértékű) állapotot, ami nem életszerű.
Mondjuk a "Mi váltotta fel Európában a geocentrikus világképet" alakú kérdésre jó válasz a heliocentrikus.
Apropó tanítják már nálatok, hogy mi van a világ közepén ?
Pontszám: 7
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3543. hozzászólás - 2009.04.10. 15:48:18 (Válasz Magusocska #3542 hozzászólására.)
Teljesen jogos. Messzemenőkig egyetértek.
Pontszám: 5
kedvencVladimirRFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3544. hozzászólás - 2009.04.10. 16:01:30
az alabbi kerdest tettem fel a minap:
Hány fehér és hány fekete billentyű van a zongorán egy oktávban?

5 fehér 7 fekete.
7 fehér 5 fekete.
6 fehér 6 fekete.
A billanyűk színe és azok száma zongoránként változik.

es az alabbi ertekelest kaptam ra az iment:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

mi a problema a kerdessel, miert rosszak a valaszok (leszamitva egy elgepelest, ami nekem is csak most tunt fel)
valaszaitokat elore is koszonom
Pontszám: 5
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3545. hozzászólás - 2009.04.10. 16:12:12 (Válasz Magusocska #3542 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - 2009.04.10. 15:46:39
A kérdésed matematikailag inkorrekt. Vegyük az általad felkínált kezelhető válaszlehetőségeket:
heliocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag a Nap
geocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag a Föld
egocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag az egyén önmaga
Ez három különböző viszonyítási alap. Nincs ellentét. Vegyük mondjuk a 10-nél kisebb pozitív egész számok halmazát, és tegyük fel a kérdést: mi az ellentéte a 7-nek? Nincs jó válasz.


A wikipedia vezethette félre, ott ugyanis szerepel olyan szöveg (angolban éppúgy mint a magyarban), amely alapján akár arra a következtetésre is lehet jutni, hogy a két fogalom egymásnak ellentéte.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3546. hozzászólás - 2009.04.10. 16:12:50 (Válasz VladimirR #3544 hozzászólására.)
Nem én értékeltem, de elmondom, amit tudok.
Az oktávba mint hangközbe hagyomány szerint beleértjük a szélső hangokat, így lesz ugye a C-C' távolság nyolc hang.
Hogy billentyűszámolgatásnál mi a "hivatalos" álláspont, erről keveset tudok.
Legfeljebb ezt érzem kétségesnek első nekifutásra.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3547. hozzászólás - 2009.04.10. 16:33:28 (Válasz VladimirR #3544 hozzászólására.)
Szerintem csak egy minőségileg rossz válasz van, mégpedig ez:
A billanyűk színe és azok száma zongoránként változik.
Nem az elgépelés, hanem a tartalom miatt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3548. hozzászólás - 2009.04.10. 17:06:20
Melyik villamos vonalon járnak a Simens Combino-i?

41-es
4-6-os (a helyes)
18-as
56-os


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Valóban volt benne 1 hiba a Simens-t két m-mel írtam. (Fent már a javított változat van.) Kijavítottam a hibát erre ma megkapom az értékelést:

A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 66:21:32 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)


Kicsit sem ment fel bennem a pumpa.
Miért kellet ezt a kérdést azonnal törölni, a "szerepel már a kérdés" válasz elfogadtam volna, de ezt a törlést nem! Szeretném visszakapni a kérdés feltevés jugosultságát, illetve a megkapni érte a LE-t valamint, bűntessék meg azt aki erre a kérdésre törlést javasolt hiszen visszaél az értékelés jogosultságával.
Köszönettel BlackSheep (Raulh de Con - 2 világ)
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3
irritálóBálint gazdaFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3549. hozzászólás - 2009.04.10. 17:10:01
Nekem is az volna a kérdésem,hogy miért dobták vissza a kérdésemet?Igaz,hogy volt benne helyesírási hiba,de egyrészt ki lett javítva,másrészt pedig vadászatkor rengeteg olyan kérdést kapok amiben legalább egy helyesírási hiba biztosan van és azok mégis bent maradhattak.Szóval,hogy is működik ez?
Pontszám: 3
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3550. hozzászólás - 2009.04.10. 17:12:05 (Válasz BlackSheep77HUN #3548 hozzászólására.)
Egyébként villamosvonalon, Siemens és Combinói. [Akármilyen hülyén is néz ki.]
Nem szokott a vidékieknek tetszeni [joggal] a fővárosi kérdés.
Ez kissé érdekesebb eset, mert ez azért a sajtóból is elég ismert hír.
Picit tán reklám is.

Én úgy érzem, pont határeset az elfogadhatóhoz.
Így lehet az is, hogy más értékelőből más reakciót váltott ki.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.04.10. 17:13:13-kor
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3551. hozzászólás - 2009.04.10. 17:12:44 (Válasz BlackSheep77HUN #3548 hozzászólására.)
Hát ez talán a egy hangyányit erős értékelésnek, kicsit szigorú volt, de a kérdés semmiképpen sem jó. Tudod az ország nagyobb része nem pesti, dunsztja nem lesz, sőt nem is érdekli hol jár a Combino...

Bálint gazda: egyrészt bemásolhatnád a kérdést, másrészt annyi a különbség, hogy te jó értékelővel találkoztál, aki kiszórta a kérdésed, azok meg figyelmetlennel. Ennyi.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3552. hozzászólás - 2009.04.10. 17:41:56 (Válasz BlackSheep77HUN #3548 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 17:06:20
Melyik villamos vonalon járnak a Simens Combino-i?

41-es
4-6-os (a helyes)
18-as
56-os


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Valóban volt benne 1 hiba a Simens-t két m-mel írtam. (Fent már a javított változat van.) Kijavítottam a hibát erre ma megkapom az értékelést:

A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 66:21:32 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)


Kicsit sem ment fel bennem a pumpa.
Miért kellet ezt a kérdést azonnal törölni, a "szerepel már a kérdés" válasz elfogadtam volna, de ezt a törlést nem! Szeretném visszakapni a kérdés feltevés jugosultságát, illetve a megkapni érte a LE-t valamint, bűntessék meg azt aki erre a kérdésre törlést javasolt hiszen visszaél az értékelés jogosultságával.
Köszönettel BlackSheep (Raulh de Con - 2 világ)


Szerintem az azonnal torolni az kicsit eros ertekeles, de a kerdes igy tobb sebbol is verzik. Combinoi kene a vegere. Egyreszt. Masreszt azert mashol is jarnak, te a budapesti villamosvonalakra gondolsz. Harmadreszt a kerdesben ugye nem szerepel idodimenzio, ki tudja mikor mennek at masik vonalra is. Tehat egy idoponthoz is kotni kene.

Mondjuk:
Melyik budapesti villamosvonalon vagy vonalakon alkalmaztak elsokent a Siemens Combino tipusu villamosokat?

Az mar csak hab a tortan, hogy en beleraknek egy 47-49-est is, csak hogy a 4-6 ne logjon ki annyira.

Lesz persze aki meg igy is tiltakozni fog mondvan, hogy aki nem budapesti. Ez egy kozeleti kerdes, rendszeresen szerepeltek a hirekben a villamosokkal kapcsolatos informaciok, ezert szerintem ezt egy videki is tudhatja.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3553. hozzászólás - 2009.04.10. 17:46:18 (Válasz Bálint gazda #3549 hozzászólására.)
Idézet: Bálint gazda - 2009.04.10. 17:10:01
Nekem is az volna a kérdésem,hogy miért dobták vissza a kérdésemet?Igaz,hogy volt benne helyesírási hiba,de egyrészt ki lett javítva,másrészt pedig vadászatkor rengeteg olyan kérdést kapok amiben legalább egy helyesírási hiba biztosan van és azok mégis bent maradhattak.Szóval,hogy is működik ez?


A kerdes ismeretenek hianyaban meg csak tippelni sem tudunk.
Na jo azt tudunk. A helyes valasz nem szerepel, mivel az a kovalens kotes lett volna. Nyertem?

Update:
Jajj de figyelmetlen vagyok, csak azt eszt osztom, az emlekermet nem. Pedig jar egy, Bezzeg Bela utan elkeresztelve.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.04.10. 17:54:22-kor
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3554. hozzászólás - 2009.04.10. 17:49:11 (Válasz Kocos #3553 hozzászólására.)
Kocos, nem feledkeztél meg valamiről?
Pontszám: 6.50
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3555. hozzászólás - 2009.04.10. 17:54:47 (Válasz Semelyik #3550 hozzászólására.)
Jó, Oké van még benne hiba, de ezért nem kéne töröltetni a kérdést és bűntetéssel súlytani.
A másik, hogy a játék nem csak a vidékieknek vagy csak a Fővárosiaknak van. Mindenkinek van egy nagyon jó barátaja a neten, Google a neve! Főleg úgy hogy hónapokig téma volt az új villamos.

"Nem szokott a vidékieknek tetszeni [joggal] a fővárosi kérdés."

Ezt nem értem, mi az hogy joggal! Csak azért mert valaki vidéki nem értékelhet így egy kérdést. Ez nem jog kérdése hanem bunkóság kérdése. Én sem értékelem a vidékeinkre vonatkozó kérdéseket TÖRLÉSSEL. Értékelem, megadom a válaszomat és ha nem jó akkor megjegyzem a helyes választ. Egy csomó olyan kérdés van amire - nem tudom, nem érdekel stb. - válaszok szerepelnek, ezeket miért nem szorják ki? Meg azokat a kérdéseket amiknél szándékosan rossz a válasz. Csak azért kiszorni egy kérdést mert valaki nem tsuja rá a választ az BUNKÓSÁG és nem lakhely kérdése. Legalábbis szerintem. De az biztos hogy ezentúl minden vidéket érintő kérdésre TÖRTLÉS lesz az értékelésem.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.33
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3556. hozzászólás - 2009.04.10. 18:06:36 (Válasz Kocos #3552 hozzászólására.)
Hát igen gonolattam volna timbuktúi villamosokra is! De, aki nem vágja hogy magyarországi villamosokról van szó az ne is játszon. Az idő meg azért nem kell mert a Combinok csak egyetlen vonalon járnak 4-6-on.

Na mind egy nem idegesítem magam rajta tovább mert nem ér anyit az egész. Elkönyvelem magamban, hogy vannak akik visszaélnek az értékelés lehetőségével és kész. majd legközelebb azt kérdelzem meg milyen színű az égbolt. Arra talán a mindenki tudják a választ.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3557. hozzászólás - 2009.04.10. 18:09:14
Mivel itt folytatódott a kérdés tárgyalása, áthozom a másik topicból a hozzászólásom.

Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.10. 18:03:37
Azért adtam rá azonnal törölnit, mert előző alkalommal tőlem nem helyesírást kapott, ugyanis pontatlanul feltett kérdés, hisz nem szerepel benne, hogy budapesti villamosvonalakról van szó, valamint mivel a játékosok többsége vidéki, még érdektelen információ is. Ezért én indok nélkül küldtem vissza. Mivel ezen problémák javítása nélkül, de az elgépelés javításával ismét megkaptam a kérdést értékelésre, tehát láthatóan másodjára feltett, még mindig rossz kérdés, részemről jogosnak érzem az azonnal törölnit, azt viszont sajnálom, hogy valaki első esetben félrevezetett a helyesírás értékeléssel. Ráadásul Siemens.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3558. hozzászólás - 2009.04.10. 18:13:58 (Válasz BlackSheep77HUN #3556 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 18:06:36
majd legközelebb azt kérdelzem meg milyen színű az égbolt. Arra talán a mindenki tudják a választ.


Igen, és ki fogják szórni (teljes joggal) azonnal törölnire. Ez csak rossz kérdést érdemelt volna szerintem, mert bár az addig oké, hogy sok híradás volt róluk, szerintem nem elsődlegesen a vonalat figyelték meg az emberek hol jár... Mindegy.
Kettő, Kocosnak igaza van abban is, hogy ezek a villamosok bármikor átkerülhetnek másik vonalra (pl. 47-49) tehát ezt tényleg bele kellett volna írnod.
Harmadszor: ha besértődsz és buta kérdéseket teszel inkább fel, nos javaslat: inkább ne! Tényleg nem ér annyit! Le lehet mondani LE-ért a kérdésről, én is azt teszem régóta.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3559. hozzászólás - 2009.04.10. 18:31:04 (Válasz BlackSheep77HUN #3555 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 17:54:47
Jó, Oké van még benne hiba, de ezért nem kéne töröltetni a kérdést és bűntetéssel súlytani.


Amikor en olvastam meg azt irta Semelyik, hogy epp hataron van az elfogadhatohoz. Nem irt olyat, hogy toroltetni kene.
Ezzel egyebkent en is egyetertek, sot en meg azt is hozzateszem, hogy nalam a hatar innenso oldalan van (persze szigoruan miutan minden ki van javitva benne).
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3560. hozzászólás - 2009.04.10. 18:32:41 (Válasz BlackSheep77HUN #3555 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 17:54:47
De az biztos hogy ezentúl minden vidéket érintő kérdésre TÖRTLÉS lesz az értékelésem.


Ezzel a sajat szegenysegi bizonyitvanyodat allitod csak ki.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője