Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
961. hozzászólás - 2009.02.05. 23:10:06 (Válasz Akhilleusz #960 hozzászólására.)
Vavyan Fable egyike a kortárs 150-200 írónak. Semmi olyat nem tett le az asztalra még, ami miatt általános műveltség lenne a polgári nevét ismerni. A művei között már vannak ismertebbek, illetve az álneve természetesen ismert, de az, hogy eredetileg hogy hívták. Egy P. Howardnál még rendben van, de Vavyan Fable akármennyire is jó könyveket ír, a legnagyobb rajongóin kívül senki nem tudja és, ami fontosabb, senkit nem érdekel, hogyan hívják alapban. Természetesen rá lehet keresni, de nem tartalmaz a kérdés és a válaszok olyan információt, ami hozzátesz valakinek a műveltségéhez.
Emellett természetesen vannak a rendszerben olyan kérdések, amit ki kell gyomlálni, ez történik a kvíz 2 topicban.
|
V
Pontszám: 7.50
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
962. hozzászólás - 2009.02.05. 23:13:38
Az utóbbi két kérdésem amit egymás után rossz értékelést kapott.

1.
A halálsmaragd hányadik szintű fókuszkristály?

13
14
15
16


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez miért speciális érdeklődésű kör? Nem ezt játsza mindenki, vagy van egy másik sík is a játékon belül?

2.
A "Győzz 3 egymás utáni portyában!" küldetésért mennyi LE-t kapsz?

650
750
850
950


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ez egy teljesen alap dolog. Csak benéz a küldibe és megvan a válasz. Ez miért nem jó?

Csak tudnám, hogy ki csinálja, hogy nem fogadja ell. Miért kell mások játékát elrontani?! Csak a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki ezzel aki nem fogadja el jó válasznak azokat amiket ebben a topikban fell vannak sorolva. Nem is idegesítem magam. Ha neki ez jó, akkor sajnálom őt. Gazdagok a leki szegények.
Pontszám: 3.60
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
963. hozzászólás - 2009.02.05. 23:18:12 (Válasz Építész mérnök #962 hozzászólására.)
nem másik sík, másik két világ, ahol esetleg még nem jutottak el arra a szintre hogy halálsmaragddal rohangásszanak.
A küldiért meg aszerint kapsz lét, hogy hányadiknak csinálod, nem pedig hogy mi a küldetés.

Légy oly jó, és sajátítsd el a Végzetúr nevű játék szabályait, ha abból akarsz kérdéseket írni.
Pontszám: 7.50
népszerűAkhilleuszFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
964. hozzászólás - 2009.02.06. 00:11:55 (Válasz Craslorg #961 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.02.05. 23:10:06
Vavyan Fable egyike a kortárs 150-200 írónak. Semmi olyat nem tett le az asztalra még, ami miatt általános műveltség lenne a polgári nevét ismerni. A művei között már vannak ismertebbek, illetve az álneve természetesen ismert, de az, hogy eredetileg hogy hívták. Egy P. Howardnál még rendben van, de Vavyan Fable akármennyire is jó könyveket ír, a legnagyobb rajongóin kívül senki nem tudja és, ami fontosabb, senkit nem érdekel, hogyan hívják alapban. Természetesen rá lehet keresni, de nem tartalmaz a kérdés és a válaszok olyan információt, ami hozzátesz valakinek a műveltségéhez.
Emellett természetesen vannak a rendszerben olyan kérdések, amit ki kell gyomlálni, ez történik a kvíz 2 topicban.
|
V


Köszönöm a választ! Korrekt, de egyet azért nem értek vele.
Főként annak a közel 4 millió olvasónak a nevében, akik az első nyomatú Fable könyveket megvették. Ebben a számban nem foglaltatik benne az utánnyomatok eladása. Hány ember él ma Magyarországon? Ebből mennyi az olvasni már képes, vagy szerető? Azt hiszem nem kell túl sok matek annak kiszámolásához, hogy a "kortárs magyar olvasók" mekkora tábora olvassa műveit. Persze ez "csak" mennyiség, nem minőség.

Jómagam nem vagyok rajongója. Szeretem. 6-7 művét olvastam. Valamiért mégis tudom, hogy hogyan is hívják. Ellentétben az általad említett P. Howard, született Reich Jenő-vel, akinek ezt a nevét sokáig nem ismertem. De érdekelt, mint irodalmat kedvelő (nem feltétlen értő) embert, hát utána néztem. Persze párhuzamról szó sincs. Még. 50-60 év múlva? Ezt nem kéne előre determinálni.

Nem tesz hozzá a műveltségéhez senkinek. Velős. Mi is az a műveltség? Felhalmozott információ, ismeretanyag? A másik 3 válaszlehetőség sem rémlik senkinek ezek szerint, mert ők is "csak" magyar kortárs írónők? Nem is érdekel senkit? Durva kivételezés ez a mai magyar irodalommal, amit nem érzékelek mondjuk a focirajongókkal, fantasy játékosokkal, filmszeretőkkel szemben. Mitől kevesebb, gyengébb, lexikálisabb kérdés ez, mint, hogy xy filmben ki kit alakított? Mert az amerikai sztár? Már ha amerikai, mert kérdés van arra is, hogy mi az eredeti neve illetve honnan származik? Vagy azt is zárjuk ki, mert nem az általános műveltség része és, ami fontosabb, senkit nem is érdekel?

"senkit nem érdekel". Ez erős szubjektívum. Ettől lehet igaz, de egyben szomorú is, ha valaki - mások nevében - erről képesnek tartja magát dönteni.

Hagyjuk! Szerintem nem áll túl messze gondolkodásunk egymásétól, csak védeni próbáljuk(lom) igazunk. Én most ezt tettem.

Parttalan vitának nincs értelme, főként, hogy nem változtat semmin. Esetleg megismerjük a másik látásmódját. De hát ez nem érdekel senkit

Egy kérdéssel kevesebb. Nem nagy ügy. Kicsit lobbanékonyabb vagyok a kelleténél.

Üdv. neked és jó szortírozást!
Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még NEM SAS!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
965. hozzászólás - 2009.02.06. 00:28:20
Általában egyet értek Craslorggal a rossz kérdések indoklását illetően, pedig pont délután beszéltük meg Cirippel, hogy én mennyivel szőrösebb szívű vagyok, sőt, ma Hatsepsuttól is megkaptam, hogy milyen kritikus voltam a nap folyamán, de szerintem Vavyan Fable eredeti neve pont úgy hozzá tartozik egy magára valamit adó, magyarságára büszke ember általános tudásához, mint mondjuk Leslie L. Lawrence eredeti neve, vagy akár az említett Rejtő Jenő akármelyik neve. Szegény hölgy nem tehet róla, hogy 50 évvel később született Rejtőnél, ezért ő még kortárs írónak számít.

Akhilleusz, ha ez picit kulturális szempontból megnyugtat, már szerepel a kérdés, tehát a színvonal azért nem olyan vészesen alacsony, bár sokszor én is csodálkozom, hogy hogyan tud írni egy a kérdés színvonala alapján óvodás korú ember.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
966. hozzászólás - 2009.02.06. 00:36:03 (Válasz Leo00 #958 hozzászólására.)
Leo, az eddigi kérdéseidet elnézve neked azt tanácsolom, hogy csak így tovább, ne add lejjebb a színvonalat mindenféle gagyi reklámos kérdéssel, és böngészd kicsit a kvízzel foglalkozó topicokat, akkor igazán árnyalt képet kapsz róla, hogy mi az, amit az ésszel rendelkező játékosok szívesen látnak. Úgy is megvan rá a lehetőség, hogy egy-egy JÓ kérdésre rossz értékelést kapsz, mert sajnos sokan vannak vele úgy, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha nekem egy vitatható színvonalú kérdésem visszadobták (persze meg van győződve róla, hogy annál jobb kérdést még senki nem írt), akkor bosszúból minden kérdésre rossz értékelést fogok adni. Balszerencsés esetben jött már ebből össze több rossz értékelés, sőt törölni értékelés jó kérdésekre, amit utána a biztatásunkra újra feltett a kérdező, és megkapta érte a jutalmat.

Ne add fel, és ne akarj mindenáron kérdést írni amint összejött a száz kérdés, várd meg, míg megjönaz ihlet egy-egy jó kérdésre. Úgyis több LE-t kapsz egy kérdésre, minél magasabb szinten teszed fel.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagdarkmelonFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
967. hozzászólás - 2009.02.06. 12:49:44
Egyre bortányosabb ami a kvízek kiértékelésébe folyik.

Mettől meddig tartott a német vallásháború?

1509-1517
1529-1555 ok
1555-1563
1524-1526
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

MIVAN???Érdektelen lexikális tudás????Bezzeg ha azt kérdeztem volna ki az anyátok köztbe a gizike unokahuga akkor tuti jó értékelést kapok sőt még lehet extra LE-t is...és az a botrány, hogy új kérdést sem tehetek fel helyette...Kezd egyre roszabb irányba elmenni ez a kvízes téma pedig nagyon jó ötletnek tartom,de nem az értékelhető kérdések kiszűrése lenne a cél hanem az érdektelen gagyikat!!!
Pontszám: 5.40
fórumozóNobikaFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
968. hozzászólás - 2009.02.06. 13:19:45 (Válasz Kocos #955 hozzászólására.)
Szia igazad van de akkor miért fogadták el ugyanezt a kérdést a kettes szerveren????
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
969. hozzászólás - 2009.02.06. 14:15:16 (Válasz Nobika #968 hozzászólására.)
Szerencséd volt és olyanok kapták, akiknek természetes volt a négy, mert a téli olimpiákra nem is gondoltak.
Sajnos sokszor a kérdésfeltevés nem más mint szerencsejáték, nagyon sokan értékelnek hasraütve, és így előfordulnak olyan értékelések, amik nem a kérdés valós értékét tükrözik.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.06. 14:18:11-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
970. hozzászólás - 2009.02.06. 14:42:36 (Válasz darkmelon #967 hozzászólására.)
Így feltéve érdektelen lexikális. Ha azt kérdezed, melyik században még esélyesebb, hogy benn marad, de ilyen egymáshoz igen közeli évszámokkal ne lepődj meg, hogy visszadobják. Maga az esemény egy általánosságban ismert (vagy mondhatni, illik ismerni), de ennyire pontosan nem igazán.
Pontszám: 5
fórumozóMci75Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
971. hozzászólás - 2009.02.06. 15:02:15
Sziasztok!

Úgy látom sok a panasz és az értetlenkedés. Szerintem nagyon jó, hogy mindenki írhat kérdéseket és mindenki értékelhet is. De egy kicsit változtatni kellene a büntetéseken!
Egyetértek azzal, hogy a szándékosan rossz, vagy durva hangnemű kérdéseket írók kapjanak megfelelő büntetést. De szerintem ha csak azért törölték a kérdést mert már szerepel, vagy nem üti meg a mércét, esetleg túl speciális, akkor nem kéne büntetni. Jó lenne, ha simán csak törölnétek és visszakaphatnánk a jogot egy új kérdés írására. Mert így önhibánkon kívül veszítünk el egy lehetőséget a LE szerzésre és még a 10 rossz válasz is könnyen összejöhet.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
972. hozzászólás - 2009.02.06. 15:06:04 (Válasz Mci75 #971 hozzászólására.)
Amennyiben azért esik ki egy kérdés, mert helyesírási hiba van benne, avagy már szerepelt, akkor nem veszíted el a kérdésfeltevésedet, visszakapod újra a lehetőséget!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
973. hozzászólás - 2009.02.06. 15:19:39 (Válasz Mci75 #971 hozzászólására.)
50 %-a rossz és minimum 10 kérdés kell, azaz, ha van 30 jó kérdésed, akkor 15 rossz kérdés fölött nem írhatsz kérdést.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
974. hozzászólás - 2009.02.06. 15:49:38 (Válasz Nobika #968 hozzászólására.)
Idézet: Nobika - 2009.02.06. 13:19:45
Szia igazad van de akkor miért fogadták el ugyanezt a kérdést a kettes szerveren????


Azert mert az emberek zome automatiksan jo kerdest nyom mindenre, amire be tudja jelolni a jo valaszt. Kevesen vannak, akik flelosseggel probaljak kiszurnia nem megfeleleloket.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
975. hozzászólás - 2009.02.06. 15:53:20 (Válasz darkmelon #967 hozzászólására.)
Idézet: darkmelon - 2009.02.06. 12:49:44
Egyre bortányosabb ami a kvízek kiértékelésébe folyik.

Mettől meddig tartott a német vallásháború?

1509-1517
1529-1555 ok
1555-1563
1524-1526
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

MIVAN???Érdektelen lexikális tudás????Bezzeg ha azt kérdeztem volna ki az anyátok köztbe a gizike unokahuga akkor tuti jó értékelést kapok sőt még lehet extra LE-t is...és az a botrány, hogy új kérdést sem tehetek fel helyette...Kezd egyre roszabb irányba elmenni ez a kvízes téma pedig nagyon jó ötletnek tartom,de nem az értékelhető kérdések kiszűrése lenne a cél hanem az érdektelen gagyikat!!!


Ertekelesedet nekem (is) koszonheted.
Sajnos a nemet vallashaboru nem resze az magyar alapmuveltsegnek. Ennek ellenere ha mondjuk azt kerded meg, hogy kik vivtak benthagyom, de az EVSZAMOK kulon kiemelten szerepelnek a kviz ertekelesben, mint nem igazan szerencses kerdesek.
Raadasul a valaszaid eleg kozel esnek egymashoz, nem eleg mondjuk egy evszazadot tudni.

Ja igen, ha gagyi kerdest teszel fel, az sem ment volna at, maradj inkabb ezen a vonalon, ami nem all messze a tokeletestol!
A hozzászólást Kocos módosította 2009.02.06. 15:55:22-kor
Pontszám: 5
népszerűtlenMr hárdkórFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
976. hozzászólás - 2009.02.06. 16:31:21
Sziasztok.

Ez a kvíz értékelés egy nagy baromság...

Mi az hogy csak egy speciális csoport tudhatja a választ ??

Helyette lehetne ez:

Hülye vagyok én ehhez és nincs is kedvem kikeresni a googleban vagy megnézni vikinél hiába van rá 5 percem, lusta disznó vagyok...

Javaslom hogy ezután ha valaki a feltett kérdésre rosszul válaszol akkor a kérdésírótól vonjuk meg a kérdésírási jogot...


Üdv: mr hárdkór egy speciális csoport tagja.

Mit jelent az hogy speciális ?
Mi a kvíz lényege?


Apró megjegyzés:

Jó lenne ha kvíz közben is lehetne jelezni a már elfogadott "jó" kérdésre hogy rosz.
A hozzászólást Mr hárdkór módosította 2009.02.06. 16:42:24-kor
Pontszám: 3
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
977. hozzászólás - 2009.02.06. 16:58:33 (Válasz Mr hárdkór #976 hozzászólására.)
Mi volt a kérdésed?
Pontszám: 5
népszerűtlenMr hárdkórFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
978. hozzászólás - 2009.02.06. 18:54:59
Honnan származik a Sepultura zenekar ?

Amerikai Egyesült Államok
Brazilia
Argentína
Mexikó


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
979. hozzászólás - 2009.02.06. 19:02:58 (Válasz Mr hárdkór #976 hozzászólására.)
Idézet: Mr hárdkór - 2009.02.06. 16:31:21
Jó lenne ha kvíz közben is lehetne jelezni a már elfogadott "jó" kérdésre hogy rosz.

Ezt megteheted, ha beírod a kvíz 2 topicba. Folyamatosan gyomlálja Hatsepsut a rossz kérdéseket, amiket jelzünk felé.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
980. hozzászólás - 2009.02.06. 19:04:42 (Válasz Mr hárdkór #978 hozzászólására.)
Idézet: Mr hárdkór - 2009.02.06. 18:54:59
Honnan származik a Sepultura zenekar ?

Amerikai Egyesült Államok
Brazilia
Argentína
Mexikó


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Valószínűleg erre csak azok tudhatják, és csak azokat érdekli, akik Sepultura rajongók. Ez valóban nem egy olyan info, amit illik tudni (ami persze azt is jelentheti, hogy nem biztos, hogy tudja az illető). A megismerésével nem nagyon szaporodik érdemlegesen a tudásanyag. Szerintem...
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!