Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6361. hozzászólás - 2009.07.19. 20:04:29 (Válasz Lanmandragoran #6360 hozzászólására.)
OK, majd kerdezek mast.
Pontszám: 5
kedvelt tagOzirisFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6362. hozzászólás - 2009.07.19. 21:48:41
Sziasztok!
Az alábbi kérdésemre "A kérdésben nem megengedett szó szerepel!" választ kapom.
Melyik várost hívják a Bakony fővárosának?
Mór
Veszprém
Zirc
Pápa
Mit változtassak rajta?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6363. hozzászólás - 2009.07.19. 21:52:43 (Válasz Oziris #6362 hozzászólására.)
A főváros szó nem megengedett, mert már nagyon sok kérdés szerepel abban a témában.
Ezeket sajnos nem lehet megkerülni.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6364. hozzászólás - 2009.07.20. 10:07:25 (Válasz Matekmatyi #6357 hozzászólására.)
15 éves kapitány már szerepel.
Pontszám: 5
kedvelt tagPapamaci15Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6365. hozzászólás - 2009.07.20. 13:45:58
Melyik évben kezdték el vetíteni az USA-ban a Star Trek sorozatot?


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Nem értem, Lőrinc L. László írói álnevei is hasonló kategória mégis szerepel az adatbázisban!!!
Inkább nem is minősítem az értékelőket.
Noooormááális?
Pontszám: 3.60
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6366. hozzászólás - 2009.07.20. 13:52:18 (Válasz Papamaci15 #6365 hozzászólására.)
Szerinted nem lexikális a kérdésed? Mert most csak erről beszélünk, nem más kérdésekről.
Pontszám: 5
kedvelt tagPapamaci15Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6367. hozzászólás - 2009.07.20. 14:08:11
Hát nem lexikálisabb mint amit az imént kaptam:

Kit játszik Michael Weatherly az N.C.I.S c. sorozatban?

Tony
Magge
Gibbs
Doki


Idézet: Kvíz menü:
"vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ"
A hozzászólást Papamaci15 módosította 2009.07.20. 14:18:30-kor
Noooormááális?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6368. hozzászólás - 2009.07.20. 14:10:55 (Válasz Papamaci15 #6367 hozzászólására.)
Nem, az érdektelen/speciális.
Rád ez vonatkozik:

Idézet: Kvíz menü
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6369. hozzászólás - 2009.07.20. 17:25:29 (Válasz Papamaci15 #6367 hozzászólására.)
Egyik kedvenc sorozatomról van szó, de kajak nem tudnám rá a választ. Valahogy a színészek nevét nem olvasom el. Az én hibám? Számomra ezek érdektelenek.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 3
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6370. hozzászólás - 2009.07.20. 17:37:47
Melyik előadó lépett fel 2009-ben a soproni VOLT Fesztiválon?

Paul McCartney
Michael Jackson
Marilyn Manson
Mariah Carey

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Nem értem, miért kell ilyen szinten szemétkedni. Küldetés lett volna, most meg várhatok még 100 helyes válaszig. Következőleg megpróbálom feltenni az 1+1 kérdést, bár azt meg csak a matematikusok tudják... Jó lenne kilőni ezt a küldetést a játékból.
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6371. hozzászólás - 2009.07.20. 17:51:35 (Válasz Doktordikhed #6370 hozzászólására.)
Jó lenne normális kérdésekkel próbálkozni, nyafogás helyett. Szerinted érdekel valakit azokon kívül akik ott voltak? Most még tudjuk mi is, mert sok vallásos tiltakozás volt, de kb egy hónapon belül elfelejti mindenki, aki nem tombolt a koncertjén...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.67
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6372. hozzászólás - 2009.07.20. 17:59:52
Ne nyissunk már felesleges vitát. TV reklám, plakátok, rádió...mindenhol reklámozták, ez nem igényel lexikális tudást.

Tudtommal, nincs olyan kitétel, hogy nem lehet egy olyan népszerű és ismert rendezvénnyel kapcsolatban kérdést felrakni, amire talán pár év múlva senki sem fog emlékezni.

Nem is azzal dobták vissza, hogy "sajnos a kérdés hibás, mert annak ellenére, hogy most nincs vele gond, pár év múlva talán - amikor talán a végzetúr sem lesz már - nem fognak rá emlékezni a játékosok." Szóval, kérlek, ne írj hülyeségeket. Keress benne helyesírási hibát stb, mindegy, csak értelme legyen, mert az előző hozzászólásod nevetségesre sikeredett Gondolom még te sem tudod, hogy pár év múlva mire fognak emlékezni az emberek.

Nem a válaszok miatt írtam be a kérdést, meg az okoskodások miatt - mert egyértelmű, hogy ez a kérdés elfogadható - csak indokként, hogy az említett küldetéshez más alternatívát is elérhetővé kellene tenni.
Pontszám: 6.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6373. hozzászólás - 2009.07.20. 18:34:44 (Válasz Doktordikhed #6372 hozzászólására.)
Idézet: Doktordikhed - 2009.07.20. 17:59:52
Ne nyissunk már felesleges vitát. TV reklám, plakátok, rádió...mindenhol reklámozták, ez nem igényel lexikális tudást.

Nem, valóban nem igényel lexikális tudást. Lefordítom neked magyarra az indoklást és a hozzászólásomat. A kérdésed egy ÉRDEKTELEN információra kérdez rá, ami senkit nem érdekel csupán azt a néhány embert, aki ott volt.
De tudod mit? Igazad van, mindenhol reklámozták. Ezért túl könnyűt kellett volna kapnia, mint a többi reklám jellegű kérdésnek.
Idézet: Doktordikhed - 2009.07.20. 17:59:52
Tudtommal, nincs olyan kitétel, hogy nem lehet egy olyan népszerű és ismert rendezvénnyel kapcsolatban kérdést felrakni, amire talán pár év múlva senki sem fog emlékezni.

Nincs ilyen kitétel? Dehogy nincs. Megsúgom, az hogy műveltségi kérdéseket várunk a kvízbe. Egy fesztivál fellépőinek névsorának semmi köze a műveltséghez.


Idézet: Doktordikhed - 2009.07.20. 17:59:52
Nem is azzal dobták vissza, hogy "sajnos a kérdés hibás, mert annak ellenére, hogy most nincs vele gond, pár év múlva talán - amikor talán a végzetúr sem lesz már - nem fognak rá emlékezni a játékosok." Szóval, kérlek, ne írj hülyeségeket. Keress benne helyesírási hibát stb, mindegy, csak értelme legyen, mert az előző hozzászólásod nevetségesre sikeredett Gondolom még te sem tudod, hogy pár év múlva mire fognak emlékezni az emberek.
Nem a válaszok miatt írtam be a kérdést, meg az okoskodások miatt - mert egyértelmű, hogy ez a kérdés elfogadható - csak indokként, hogy az említett küldetéshez más alternatívát is elérhetővé kellene tenni.


És lehet hogy szerinted az én hozzászólásom a nevetséges, mégsem én rimánkodom küldetésalternatíváért, ahelyett hogy kihasználva a lehetőségeket, normális kérdést írjak.



(És nincs itt semmiféle vita. Leírtam, hogy mi miatt nem jó a kérdésed, vagy elhiszed, vagy főhetsz tovább a levedben. Nekem eszemben sincs leállni vitázni)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.25
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6374. hozzászólás - 2009.07.20. 20:52:29
mi lehetett a baj?

Melyik nem öböl?

Szuezi-
Sziámi-
Guineai-
Perzsa-

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6375. hozzászólás - 2009.07.20. 21:35:44 (Válasz Caladril #6353 hozzászólására.)
Idézet: Caladril - 2009.07.19. 13:26:21
Szerintem meg inkább az értetlenséget jelenti a dupla kérdőjel.A kiabálást a dupla felkiáltójel.
Ha mindenáron vissza dobjátok a kérdést akkor legalább ne ilyen indokkal.Ugyanis a kérdés nem tartalmazott helyesírási hibát.Ez bizony benneteket minősít sajna!
Szerintem nem ártana egy kicsit utána olvasnod!(ökológia)Amire te gondolsz azok a Lajhármakik (lorisiformes, loridae) A lórik arcorra megrövidült, fülük, farkuk csökevényes. Lassú mozgású éjszakai majmok, nagy kerek szemük van. A medvemaki két alfaja afrikai, a többiek ázsiaiak (pl nagy lajhármaki).Természetesen ezek is félmajmok és nyilván őket nem vettem számításba,tehát hibáztam,de az átlag ember,átlagos tudással nyilvánvalóan az Igazi makik (lemuridae, lemuriformes) családjára gondol: Ezek pedig csak Madagaszkáron élnek fákon vagy bozótosban és onnan is származnak.(National Geographic havonta megjelenő számát érdemes elolvasni) Döntően növényevők, de ritkán rovart is esznek. A legkisebb lemur az egérmaki (6dkg). Mivel már nem az első kérdésemet dobtátok vissza,hogy lexikális tudás kell hozzá,ezért igyekeztem általánosítani.Ugyanis feltételeztem,hogy a Madagaszkár című rajzfilmről mindenkinek eszébe jut a jó válasz.
Egyébként ahogy te feltetted a kérdést úgy visszadobnátok azzal,hogy lexikális tudást igényel.

A csupa nagybetűs írásmód a kiabálás, nem a dupla kérdőjel. A dupla kérdőjel baromság. Egy kérdőjellel is érthető a kérdés. A kérdés a félmajmokról szólt, melyek származási helye továbbra sem Madagaszkár.
Olvasd el még egyszer, amit írtam. Sehol nem írtam, hogy helyesírási hiba van benne. Azt írtam, hogy az értékelőnek tetszett a kérdésed és bár nem volt benne helyesírási hiba csak tartalmi, ezzel dobta vissza, hogy javíthasd kérdésírási jog elvesztése nélkül.
A kérdéseket nem mi, játékosok értékeljük, nem értem a hivatkozást, régen nem kapott már senki értékelésre kérdést, mert egy kvizadmini kör bírál csak, másnak nincs joga hozzá.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6376. hozzászólás - 2009.07.20. 21:40:42 (Válasz Csagary #6374 hozzászólására.)
Talán mert mind a négy öböl létezik...
Pontszám: 5
fórumozóPhobos7Nő
Végzetúr tehetség
156 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6377. hozzászólás - 2009.07.20. 21:43:03
Hát kidobták a kérdést 2 perc alatt, ezért nem tettem fel kérdést az elmúlt fél évben.....

van egy gyönge véleményem a kvízről..... nemrég a v1es karimmal 250et vadásztam cirka, de a feltett 250 kérdésből 200abszolult érdektelen kérdés volt, bár szórakoztat amíg megtalálom a helyes megoldást 30kérdés hibás és kb 20 ami tényleg kvíz kérdés..... de pl 10kérdésben volt hogy 3x ugyanazt kaptam.....

szerintem nagyon el van cseszve ez a kvízes dolog.... na és mi van ha ismétlődik ? Hát semmi

szóval nem tudom mit tegyek fel, úgyis kidobják.....

ja és ez a vadásszunk egyszerre 50et + kvíz variálás is nagyon el van szúrva...... de nagyon nagyon..... ha egy kérdésre nem tudom a választ, rögtön 2 kérdésnél bukom a dolgot....
Pontszám: 5.33
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6378. hozzászólás - 2009.07.20. 21:48:35 (Válasz Craslorg #6376 hozzászólására.)
tényleg javítom mindjárt
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6379. hozzászólás - 2009.07.21. 00:36:13
Sziasztok,segítsetek!
Mi a hiba?

Hogy nevezzük másképpen a fidibuszt?

toll
ügyvédgyakornok
egy állatfajta
rágyújtási segédeszköz pipára,vagy szivarra /ez a jó válasz/


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6380. hozzászólás - 2009.07.21. 00:50:54 (Válasz Komura64 #6379 hozzászólására.)
Idézet: Komura64 - 2009.07.21. 00:36:13
Sziasztok,segítsetek!
Mi a hiba?

Hogy nevezzük másképpen a fidibuszt?

toll
ügyvédgyakornok
egy állatfajta
rágyújtási segédeszköz pipára,vagy szivarra /ez a jó válasz/


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


ott egy szóközhiba, és ha a válasz egy magyarázat, akkor ne azt kérdezd, hogy hogyan nevezzük, hanem hogy mi az. (de ez csak stilisztikai hiba, nem helyesírás)
Én a Mi a jelentése a fidibusz szónak? alakot javasolnám. A te kérdésedre ugyanis inkább az a jó válasz, hogy szalmaszál / faforgács / faszilánk; ami éppen a rágyújtani készülő ember kezébe akadt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!