Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4701. hozzászólás - 2009.05.22. 09:44:21 (Válasz Raisu #4700 hozzászólására.)
Mit jelent a "Vicarius Dei"?

Isten helytartója*
Istenek főpapja
Istenek küldöttje
Isten ostora


Azt hiszem, ezt én szórtam ki, több okból is:
1. Nem kell mindenkinek latinul tudnia
2. Nem mindenki járt még gimnáziumba, aki játszik, és ha csak ott hangzik el, akkor már erősen lexikális tudásnak számít.
3. Google sem ad egyértelmű és gyors választ (ami egyébként nem is mérvadó)
4. Igazából többféleképpen is fordítható. És az Istenek főpapja is közel áll a fordításhoz, hiszen a pápát is nevezik ezen a néven. Ha mindenképp el akarnánk fogadni a kérdést ezek ellenére is, jobb lenne, ha jóval távolabbi megoldásokat adnál, pl. Istenek (látom a többesszámot) főpapja helyett Mennyei manna, vagy teljesen eltérőket.
Ezzel együtt azt javaslom, adj fel egy általánosabb kérdést! Nagyon sok téma van még, amit nem feszegettünk. Ha mindenképp vallásosnál akarsz maradni, abban is van még bőven kiaknázatlan lehetőség.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.05.22. 09:45:32-kor
Pontszám: 5
közellenségGaborlaciFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4702. hozzászólás - 2009.05.22. 11:08:19
Sziasztok!
Itt a feltett kérdésem:
Ki rendezte a "Millió dolláros bébi" című filmet?

Hulk Hogan
Quentin Tarantino
Clint Eastwood
Morgan Freeman

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Helyes válasznak Clint Eastwoodot jelöltem meg, ami egyértelműen és biztosan helyes!!!!
Akkor miért nem fogadták el és adtak ilyen értékelést??????
Szóval szerintem el kéne azon gondolkodni, hogy értékelhetik-e a játékosok a kérdéseket, mert lehet, hogy jobb lenne ha nem.Nekem sem ez az első eset, hogy így értékel valaki és még sok embert ismerek akinek szintén volt már ilyen gondja....
Szóval?
Üdv: KOARC
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4703. hozzászólás - 2009.05.22. 11:22:58 (Válasz Gaborlaci #4702 hozzászólására.)
Szerintem azon kéne elgondolkodni, hogy milyen válaszokat adsz meg legközelebb. A négy válaszból csak ketten vannak jegyezve rendezőként is, de ha Morgan Freeman talán még nem is lóg ki a sorból, Hulk Hogan pont annyira nem stimmel, mintha Ronaldot írtál volna. Ha az a kérdés hogy ki rendezte, akkor rendezőket tessék felsorolni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4704. hozzászólás - 2009.05.22. 11:25:06 (Válasz Gaborlaci #4702 hozzászólására.)
Ha mondjuk 4 rendezőt sorolsz fel, még el is fogadható, hiszen többszörös Oscar díjas film, de Hulk Hogan enyhén szólva is szar válasz. Rád az "ill." rövidítés utáni szöveg vonatkozik az értékelésből.
Pontszám: 5
közellenségGaborlaciFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4705. hozzászólás - 2009.05.22. 12:29:28 (Válasz Lanmandragoran #4703 hozzászólására.)
Kösz a nagy semmit!!!!
Dehát hol van az benne bármilyen szabályzatban is, hogy ha olyat kérdezek, hogy ki rendezte akkor csak rendezőt lehet válaszlehetőségként felsorolni??????????
Azt gondoltam, hogy bármilyen élő vagy akár már nem élő embert vagy híres embert lehet....
Hulk Hogan hülyeség?Persze, hogy az!De pont azért írtam egy ilyet is, hogy ha valaki nem látta a filmet ezt akkor is ki tudja zárni és akkor már csak 3 válaszból tippel....
Ha meg valaki látta ezt a filmet vagy legalább olvasott róla,akkor tudja, hogy ott a helyes válasz a megadott válaszlehetőségek között.Egyszerűen nem fair ez az egész és egyáltalán nem lettem meggyőzve ettől a választól, persze nem gondolom, hogy ettől majd rosszul alszol....
Mindegy.Szerintem több panaszom lehet nem lesz ha ilyen reakciót kapok rá, mert akkor fölösleges.Fölösleges bármilyen hozzászólás így...
Ha azt írtad volna, hogy csak és kész, akkor is dühöngtem volna magamban és akkor is itt tartanánk.....

Üdv: KOARC
Pontszám: 3
fórumozóGneokaFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4706. hozzászólás - 2009.05.22. 12:48:25
Sziasztok !
a következő kérdésemet nem fogadták el és szeretném tudni mi a hiba:
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Micsoda a "Kava" ?

Kávé, régiesen
Hawaii, Mikronézia és Polinézia nemzeti itala*
Ógörög mondabeli szerelmi ital
Spanyol eredetű sárgás gyógyfőzet
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4707. hozzászólás - 2009.05.22. 12:51:29 (Válasz Gaborlaci #4705 hozzászólására.)
KOARC!

Nem szeretek más bírálót felülbírálni, de szerintem most valahol igazad van. Mondjuk én a kérdést inkább spec.-nek nyomtam volna. Sajnos van emberi tényező, és nincs minden kérdésre pontos szabály. Néha előfordul, hogy olyan kérdés sem megy át a rostán az egyik bírálónál, ami a másiknál átmenne. Szerencsére nem kaptál eltiltást, sem új kérdés megtagadást. Adj fel egy másik kérdést, és próbáld meg elfogadni, hogy jobb, ha néha visszadobunk jónak tűnő kérdést is, mintha hülyeségeket is beengednénk. Részemről is a nagyobb szigor híve vagyok.
Pontszám: 7
közellenségGaborlaciFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4708. hozzászólás - 2009.05.22. 13:00:58 (Válasz gsziszi #4707 hozzászólására.)
Szia!
Köszönöm!
Amúgy nem tehetek fel új kérdést ehelyett...Majd ha még válaszolok 96 kérdésre helyesen...

Üdv: KOARC
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4709. hozzászólás - 2009.05.22. 13:04:26 (Válasz Gaborlaci #4705 hozzászólására.)
Nagyon szívesen!
Ha neked az nagy semmi, hogy egymástól függetlenül ketten is leírjuk neked ugyanazt, egyértelműen megindokolva az értékelést, akkor sajnálom, de ennél többet nem tehetünk. A kvíznek nem az a lényege, hogy 1-2-3 hülye válasz mellett a maradékból kiválasszuk, hogy melyik a helyes.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4710. hozzászólás - 2009.05.22. 13:09:56 (Válasz Gneoka #4706 hozzászólására.)
Szia!

Ez esetben sajnos lövésem sincs, mi lehetett a gond a válaszokkal, talán arra tudok tippelni, hogy mivel Cook-ék mint gyógyfőzetet hozták be Európába, megzavarta az értékelőket a negyedik válaszlehetőség. Bár akkor sem értem, hogy lehetne spanyol eredetű.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4711. hozzászólás - 2009.05.22. 13:22:41 (Válasz Lanmandragoran #4710 hozzászólására.)
Kava-t azért dobtam vissza, mert bizonyos területeken így hívják a kávét, tényleg, mert szláv nyelveken azt jelenti.
http://hu.wiktionary.org/wiki/kava
És néhány magyar területen ez beragadt. Peched volt.


Ehelyett a válasz lehetőség helyett írj másikat, és jó lesz.
Mármint a "Kávé, régiesen" válaszlehetőségre gondolok.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.05.22. 13:26:17-kor
Pontszám: 5
fórumozóGneokaFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4712. hozzászólás - 2009.05.22. 13:40:05
köszi szépen ezt nem gondoltam volna

most kijavíthatom és küldhetem megint vagy 97 kérdésre még helyesen kell válaszolnom (csak azért érdekel mert pont a tegyél fel egy kvíz kérdést küldetést csinálom és szeretnék mihamarabb túl lenni rajta )
Pontszám: 5
kedvencKupekFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4713. hozzászólás - 2009.05.22. 13:41:38
Sziasztok
Segítene valaki,mit rontotta el?
Felső-Magyarország fejedelme és Erdély fejedelem(Késmárk, 1657. szeptember 25. – İzmit, 1705. szeptember 13.)?

Thököly Imre
II. Rákóczi Ferenc
Bethlen István
Zrínyi Ilona

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 8.33
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4714. hozzászólás - 2009.05.22. 13:45:07 (Válasz Kupek #4713 hozzászólására.)
Idézet: Kupek - 2009.05.22. 13:41:38
Sziasztok
Segítene valaki,mit rontotta el?
Felső-Magyarország fejedelme és Erdély fejedelem(Késmárk, 1657. szeptember 25. – İzmit, 1705. szeptember 13.)?

Thököly Imre
II. Rákóczi Ferenc
Bethlen István
Zrínyi Ilona

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Nincs kérdőszó, meg a kérdésed egyáltalán nem egy mondat. Alapos átfogalmazás kéne neki, de ebben sajnos megfelelő történelmi tudás híján nem tudok segíteni

EDIT: Utánanéztem, hogy a dátumok születést illetve halált jelentenek. A gugli Ízmit helyett mindenáron Ízmirt akar, hiába nem ez szerepel az utána következő forrásokban. Remélem ezért nem kapsz majd még egy helyesírási hibát, ha a kérdést megfogalmazva újra felteszed.
Próbáltam ezalapján átfogalmazni a kérdést, de minenképpen vontatott és erőltetett lett, remélem neked jobban megy majd.
A hozzászólást Mormord módosította 2009.05.22. 13:51:22-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4715. hozzászólás - 2009.05.22. 13:48:19 (Válasz Kupek #4713 hozzászólására.)
Idézet: Kupek - 2009.05.22. 13:41:38
Sziasztok
Segítene valaki,mit rontotta el?
Felső-Magyarország fejedelme és Erdély fejedelem(Késmárk, 1657. szeptember 25. – İzmit, 1705. szeptember 13.)?

Thököly Imre
II. Rákóczi Ferenc
Bethlen István
Zrínyi Ilona

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

- Vagy Felső-Magyarország és Erdély fejedelme, vagy F-M fejedelme és erdélyi fejedelem
- zárójel előtt szóköz
- Zrínyi Ilona nem passzol össze a fejedelem szóval
- hiányzik a kérdés (mondjuk a mondatod után odatenni: Ki ő?)
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.05.22. 13:49:39-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencKupekFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4716. hozzászólás - 2009.05.22. 14:12:24 (Válasz Mormord #4714 hozzászólására.)
Köszi mindenkinek.
Átfogalmazom.
Pontszám: 8.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4717. hozzászólás - 2009.05.22. 14:27:39 (Válasz Gneoka #4712 hozzászólására.)
Van egy topic, ahol többen segítenek, hogy a kérdésedet érdemes-e feltenni. Oda majd írd be és biztos kapsz tanácsot, hogy jó-e, javítani kéne, vagy felejtsd el.
Pontszám: 5
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4718. hozzászólás - 2009.05.22. 17:27:20 (Válasz Craslorg #4688 hozzászólására.)
Azonnal törölni? Valószínűleg, amikor te értékelsz, automatikusan ezt a gombot nyomod meg. Másrészt pedig lehet itt egyáltalán feltenni olyan kérdést, amibe senki nem köthet bele a ,,Rossz kérdés'' gombbal? Ha ezt kérdezem, ez a baj, ha azt kérdezem, az a baj. Én véleményem szerint nyomnék egy afféle RESET gombot, amivel hirtelen az összes kérdés eltűnne a játékból, mert olyanok is bekerülnek az adatbázisba, hogy ,,Szted most micsinálok?'', válaszok: Nemtom; Nem érdekel; Azt amit te; Moziba megyek. pfff. Mert én ilyennel is találkoztam anno, amikor még nem kerültek be a kvízt illető reformok. Jó dolog a kvíz, csak nem lehet kiszűrni, hogy valójában egy hétköznapi normális ember ír egy egetrengető hülyeséget kérdésnek (és válasznak), egy tízennégyéves kérdezi meg, hogy hol született Petőfi Sándor, vagy egy idióta marha terheli feleslegesen a szervert a butaságaival, hogy más játékát elrontsa (küldetés: Válaszolj egymás után 10 kvízkérdésre helyesen úgy, hogy közben egyet sem rontasz el!)
Na szép napot!
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4719. hozzászólás - 2009.05.22. 18:03:37 (Válasz PHOENIX #4718 hozzászólására.)
Azonnal törölni mindig? Hmm... Nem is rossz ötlet A tiednél igyekeznék, ha tudnám, hogy melyik az.

Te tudod, hogy mire írtam az azonnal törölnit vagy a postomban meglévő idézeten belül félkövér kiemelés elkerülte a figyelmedet?
Pontszám: 5
népszerűtlenGyuritesoFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4720. hozzászólás - 2009.05.22. 22:09:22
én feltettem egy olyan kérdést, amihez hasonlót már láttam (ugyanarra a témára)........

Naruto démonjának hány farka van?

10
9
8
7


és az volt odairva, hogy "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

ezt még ugyahogy megértem... de már más is irt hasonlóóóóóóóóóóóót!!!!!!!!!!!! ugyanerre a témára!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője