Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóCurzeNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3061. hozzászólás - 2009.03.25. 22:15:02
Kedves Szerkesztők, Adminok, Modok, Illetékes Elvtársak, vagy Akire tartozik!

Ha tisztán és világosan megfogalmazva, akár pontokba szedve összeállítanátok a kvízkérdések állandóan új meg új szabályokkal bővülő kritériumait, ezt a Kvízkérdés Írásánál szépen meg is jelentetnétek, a játék indulása óta ott virító változatlan szöveg helyett, akkor talán kevesebb ember kedvét vennétek el a kérdések kiötlésétől.

Túl nehéz az a kérdés, hogy hol nyugszik Bonaparte Napoleon, és túl könnyű kérdés rákérdezni a szivárvány színeire, de mai napig bent vannak nímand szerzők, sosem olvasott könyveinek mellékszereplőiről szóló kérdések.

A játék számomra legérdekesebb része ez a kvízesdi. Értem, hogy lehetetlen mindent alaposan, szakszerűen ellenőrizni. De legalább az alap kritériumok legyenek lefektetve pontosan, de leginkább KÖZZÉTÉVE, jól látható helyen.

Esetleg válasszatok ki néhány embert a játékosok közül, teszem azt tíz vagy húszezer helyesen megválaszolt kérdés fölött, akik, ha vállalják, kapjanak egy plusz opciót a már bent lévő kérdések értékelésére is.

Fontoljátok meg, pont a játék egyik leginnovatívabb része okoz bosszúságot nagyon sok embernek.

Üdv,
Curze
A hozzászólást Curze módosította 2009.03.25. 22:15:13-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóK1k1k1Nő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3062. hozzászólás - 2009.03.25. 22:15:16 (Válasz Craslorg #3060 hozzászólására.)
Mint írtam csak a rossz, hibás kérdés értékelés szerepelt, igaz ezt a mondatot kétszer is elküldték nekem, kár pedig ért, mivel másik kérdést nem tehettem fel tehát kb.1200 le-t veszítettem.
A helyesírási hibát szerintem ejthetjük, a speciális kérdést is, mivel rendszeresen kapok szerepjátékos és egyéb fantasyhoz köthető kérdéseket. A túl lexikális, vagy speciális, lehet, ha kb. az 5-6. osztályos földrajzot annak vesszük.
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3063. hozzászólás - 2009.03.25. 22:16:30
A zenei kérdések is benne vannak a tiltólistába?
Mert én rossz értékelést kaptam egy ilyen kérdésre:
Melyik együttes slágere volt a "Get Freaky" (1998)?

Music Instructor
AC/DC
Queen
Bomfunk MC's

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3064. hozzászólás - 2009.03.25. 22:30:49 (Válasz K1k1k1 #3062 hozzászólására.)
Ha bemásolod a kérdést is, akkor esetleg lesz, aki elmondja, szerinte miért rossz, vagy miért jó. Egy kérdést sosem a többi kérdés alapján szokás értékelni, hanem önmagában. Ha így gondolkozol, olvasd el Craslog aláírását
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3065. hozzászólás - 2009.03.25. 22:43:47 (Válasz Curze #3061 hozzászólására.)
Kedves Curze!
Ha az első hozzászólásod előtt vetted volna a fáradságot és körülnézel a kvízes topicokban, láthattad volna, hogy szerepel egy ilyen: "A kvíz értékelésének rendszeréről".
Amennyiben ennek megnézed az első hozzászólását, melyet a játék tervezője írt, akkor ez az első hozzászólásod máris nem született volna meg, hiszen, ha már eljöttél a fórumra, akkor innentől kár arra hivatkozni, hogy a kvízkérdés leírásánál nincs részletes tájékoztató.

Másik kérdésedre válaszolva: Ez jelenleg már, több hónapig tartó módosítások után, 1-2 hónapja így működik, azaz vannak kvízadminok, akik ellenőrzik és értékelik a kérdéseket. Ha túl sok gyűlik össze, akkor jön a képbe a többi játékos.

Ez természetesen nem a játék elejétől van így, hiszen sokat alakult már, de jelenleg így működik.

A fentiek miatt természetesen a játék elején és közepén bekerülhettek olyan kérdések, amelyek nem a kvízbe valóak. Ezeket néhány lelkes játékos gyűjti a kvíz 1-2-3 topicokba (itt is ajánlom az első hozzászólást.) és ezeket a főkvízadmin, Hatsepsut a leírások alapján törli, javítja. Természetesen amelyik kérdést nem írnak oda, hogy javítani kéne, ez nem kerül javításra.

Nagyon remélem, hogy a konstruktív, de pici figyelmetlenségből adódóan írt első hozzászólásodat követi még több és elolvasod ezt a postot is. Ha nem, akkor ezt az utolsó bekezdést feleslegesen írtam 8-)
Pontszám: 6.50
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3066. hozzászólás - 2009.03.25. 23:02:30 (Válasz Yasmina #3063 hozzászólására.)
Valaki meg tudná mondani miért kaptam rossz értékelést a fent leírt kérdésemre?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3067. hozzászólás - 2009.03.25. 23:07:49 (Válasz Yasmina #3066 hozzászólására.)
Ott van az értékelés: érdektelen, lexikális. Egy zeneszám cím - kivéve, ha nem egy általános körben ismert címről, dalról, zenekarról van szó, akkor a fenti értékelést fogja jó eséllyel kapni. Egy Beatles - Yesterday átmehetne, egy Get Freaky nem (holott nekem még tetszett is a szám).
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3068. hozzászólás - 2009.03.25. 23:17:47 (Válasz Craslorg #3067 hozzászólására.)
1998 egyik legnagyobb slágere volt! Minden zenei adó ezt játszotta!
Ha ez nem egy át akkor mi?
Nem értem mivel jobb egy Britney Spears szám???
Buktam 900Le-t!

Ezek után kíváncsi vagyok, hogy a mostani kérdésem átmegy-e?
1802-ben ki alapította meg a Magyar Nemzeti Múzeumot?

gróf Széchényi Ferenc
gróf Széchenyi István
Kossuth Lajos
Pollack Mihály
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3069. hozzászólás - 2009.03.25. 23:30:30 (Válasz Yasmina #3068 hozzászólására.)
Mivel már benn van az adatbázisban, nagy az esély rá, hogy már szerepelttel kapd vissza. Viszont lényegesen szebb, és értelmesebb kérdés, mint egy egynyári sláger ismeretére vonatkozó.

A Britney számok se jobbak, bár megkockáztatom, mivel azok "mai" slágerek, jobban emlékszik rájuk a többség.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.03.25. 23:32:20-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3070. hozzászólás - 2009.03.25. 23:34:55 (Válasz Lanmandragoran #3069 hozzászólására.)
Bár még csak 2000 kérdésre válaszoltam helyesen, de nem találkoztam ezzel a kérdéssel!
Pontszám: 5
fórumozóCurzeNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3071. hozzászólás - 2009.03.25. 23:53:09 (Válasz Craslorg #3065 hozzászólására.)
Kedves Craslorg!

Az első hozzászólás mindig nehéz, különösen ha aktív fórumba kíván bekapcsolódni az ember, de túl kell esni rajta, még akkor is ha rögtön az első válaszban az ember orra alá dörgölik.

Na de oda se neki, ezek csak számok, még ha makacsak is, beszélgessünk inkább érdemben:

Nem, nem hiszem hogy el kellene olvasnom akár egyetlen fórumhozzászólást is ahhoz, hogy tisztában legyek a játék szabályaival. Kivéve persze, ha a játék belépéskor arra figyelmeztet, hogy Szabályokat lásd a fórumban. De itt sajnos nincs ilyen. Belép az egyszeri halandó a kvíz nyitóoldalára, elolvassa azt a pár szabályt és kész. Egyáltalán nem kézenfekvő, hogy az ott leírtaknál pontosabb, és szigorúbb szabályok is vannak. Valahol a fórumon. Nem mindenkinek tartozik hozzá az életéhez a fórumozás. Teljes joggal hiheti azt bárki, hogy ha az ott leírt szabályoknak eleget tesz, akkor jó kérdést ír.

Az Első -jubileumi- hozzászólásomban talán kicsit szerteágazó voltam, és elsikkadt a lényeg, de akkor most pontosítanám: annyit kérek, hogy a kvízkérdések írásának pontos szabályai szerepeljenek a Kvíz nyitóoldalán. Ha ez nehezen megoldható, a nagy terjedelem miatt, akkor esetleg egy figyelemfelkeltő link a vonatkozó fórumtopic megfelelő hozzászólására szintén segítene. Kevesebb ember bosszankodna, hidd el. Azok is akik rossz értékelést kapnak, és azok is akiknek hülye kérdésekre kell válaszolniuk.

És az utolsó bekezdést sem írtad fölöslegesen, mert elolvastam.
A hozzászólást Curze módosította 2009.03.25. 23:54:12-kor
Pontszám: 3.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3072. hozzászólás - 2009.03.26. 00:12:24 (Válasz Yasmina #3070 hozzászólására.)
2000? Akkor már láttad kb a kérdések 1,5-2%-át. Én már talán a ~15%-nyi kérdéssel a hátam mögött sem merem vitatni egy egy kérdés kapcsán ha azt mondja rá valaki hogy már szerepel.

Cruze!
Abban igazad van, hogy a kvíz menübe nem ártana egy link, de ami azt illeti, a segítség fül alatt van egy olyan mondat, hogy ha problémád, kérdésed van a kvíz kapcsán, itt bővebben olvashatsz a kvíz értékelésének rendszeréről, és a konkrét hozzászólásra mutató link, tehát az nem igaz, hogy játékon belül nem lehet megtalálni. Megvan az, csak nem a logikus helyen.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3073. hozzászólás - 2009.03.26. 01:53:52
Nos, kíváncsiságból feltettem egy kérdést, és habár sejtettem hogy visszadobják, azért titkon reméltem, hátha...



Az alábbi pontok közül melyik az, amelyik NEM szerepelt 2008-ig bezárólag A Magyar Köztársaság Alkotmányában (1949. évi XX. törvény)?

A Magyar Köztársaságban minden ember jogképes (56. §)
Magyarország: köztársaság (1. §)
A Magyar Köztársaság a rászorulókról kiterjedt szociális intézkedésekkel gondoskodik (17. §)
A magyar állam tulajdona a mindenkori magyar miniszterelnök tulajdona (100. §)*


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.



No most mindezzel az a kellemetlen, hogy elvben kis hazánk alkotmányát nemcsak hogy illik, hanem kötelező is tudni. Mondom ezt akkor is, még ha meg is köveznek érte, hiszen ezen alkotmány szerint élünk. Természetesen senki sem mondja, hogy szó szerint kell idézni az egészet, de mint látni lehet, olyan rossz választ adtam meg, amelyre minden ember, aki csak kicsit is gondolkodó lény, azonnal rábólinthat. Emellett a paragrafusszámok sem véletlenül lettek odabiggyesztve.

Nos, véleményem szerint ez így igen kellemetlen...
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.03.26. 01:54:57-kor
Pontszám: 7.50
népszerűBlozbangFérfi
Végzetúr mester
341 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3074. hozzászólás - 2009.03.26. 02:43:04 (Válasz Gau84 #3073 hozzászólására.)
Kár érte, szép kérdés.
Remélem, hogy (leendő) miniszterelnökök nem olvassák a fórumot. Különben még képesek, és beleírják...
Muszáj mindig megoldást találni? Nem élvezhetnénk egy kicsit a problémát?
Pontszám: 5
fórumozóK1k1k1Nő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3075. hozzászólás - 2009.03.26. 06:23:21 (Válasz Mormord #3064 hozzászólására.)
Szia!
Ha a fórum felsö részébe belekukkantasz akkor elolvshatod a kérdésemet is.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3076. hozzászólás - 2009.03.26. 06:27:45 (Válasz Felicia #3057 hozzászólására.)
Idézet: Felicia - 2009.03.25. 21:19:41
Más miért tehet fel?


Azert, mert nincs...
dobpergés
Bezzeg Béla emlékérmük!
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3077. hozzászólás - 2009.03.26. 06:28:18 (Válasz K1k1k1 #3059 hozzászólására.)
Idézet: K1k1k1 - 2009.03.25. 21:48:36
Szia!
Rossz, hibás kérdés értékelést kapott a kérdésem. Véleményem szerint, ha bármely kérdést vissza dobnak egy mondatban meg is lehetne indokolni a döntést.


Nem egy rossz gondolat.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3078. hozzászólás - 2009.03.26. 06:30:04 (Válasz Curze #3061 hozzászólására.)
Egyetértek!
Pontszám: 3
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3079. hozzászólás - 2009.03.26. 06:58:56 (Válasz K1k1k1 #3075 hozzászólására.)
Bocs, annyit már nem olvastam vissza.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3080. hozzászólás - 2009.03.26. 07:54:50 (Válasz Curze #3071 hozzászólására.)
Köszönöm a válaszod!
Úgy gondolom nem állunk messze a véleményünket tekintve. Valóban lehetne közvetlen link is, de mint Lan megjegyezte, szerepel. Viszont írd meg itt Baratynak vagy Miklósnak, szerintem be fogják tenni.

Mégegyszer kösz a választ és remélem továbbra is maradsz és segíted a közösséget.

A stílusomért bocs, néha késő este már nem mindig fogalmazok megfelelő stílusban, mint az tegnap egy másik topicban is megvolt. Bár a véleményemet ott is tartom.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője