Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóYurneroFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7641. hozzászólás - 2009.09.12. 18:27:53 (Válasz Awenhai #7639 hozzászólására.)
értem,köszi!
akkor még van remény
Pontszám: 10
fórumozóYurneroFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7642. hozzászólás - 2009.09.13. 14:22:10
Kitől származik az idézet: "tabula rasa" (az emberi lélek üres lap) ?

James Watson
Ady Endre
Sigmund Freud
Leonardo da Vinci

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Most nem volt benne győzike,akkor mi a baj a válaszlehetőségekkel??
Pontszám: 10
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7643. hozzászólás - 2009.09.13. 14:31:48 (Válasz Yurnero #7642 hozzászólására.)
A tabula rasa kifejezés Arisztotelésztől származik. Valahogy nem látom a válaszok közt, vagyis nincs helyes válaszod.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7644. hozzászólás - 2009.09.13. 19:33:58 (Válasz Yurnero #7636 hozzászólására.)
Idézet: Yurnero - 2009.09.12. 12:40:11
Kitől származik az idézet: "tabula rasa" (az emberi lélek üres lap) ?

James Watson
Gáspár Győző
Ady Endre
Sigmund Freud

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Ebben a baj az volt,h győzikét beleírtam?
Ha nem,akkor nem igazán értem mi a baj.


Arisztotelesztol szarmazik.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.13. 19:36:39-kor
Pontszám: 6.74
fórumozóChrissieNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7645. hozzászólás - 2009.09.13. 21:16:06
Hello!

Nos nekem kicsit más problémám van, mint ami a topic címe, de nem tudom hová írni felháborodásomban. A kérdésem ez volt:
A Másnaposok című filmben mit NEM találnak a fiúk a buli utáni reggel lakosztályukban?

csecsemőt
csirkét
tigrist
örömlányt*

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nos az utolsó mondattal egyetértek, mert így van, viszont baromira igazságtalannak tartom, hogy ennek ellenére tele van ilyen jellegű kérdésekkel a kvíz. Vegyük csak pl. azt a kérdést, hogy mennyi pénzt nyer a főhős a Gettómilliomos végén. Erre meg aztán nem csak a speciális érdeklődés vonatkozik, hanem az, hogy elveszi az élményt azoktól, akik nem látták még a filmet, de szívesen megnéznék. De nem ez az egyetlen ilyen kérdés, rengeteg olyannal találkoztam, amelyek bizonyos filmekkel, játékokkal, könyvekkel kapcsolatosak. A legtöbb ilyen kérdésnél vettem a fáradságot, hogy rákeressek interneten a válaszra, de nem egy olyan volt, amit nem találtam meg, csak tippeltem. Így nem értem, az én kérdésem miért lett kizárva. Pláne, hogy a vadászat alatti kvíz tele van igénytelen, rondán megfogalmazott, nem egyértelmű kérdéssel. Az utóbbira példa: találkoztam olyan kérdéssel, ahol azt kellett kitalálni, hogy van a mondás: három a magyar igazság. A megoldások közt ez, illetve az is ott volt, hogy három a magyar igazság, plusz egy a ráadás. Szerintem ez egyáltalán nem egyértelmű, mivel mindkét verziót szokták használni. Egyébként több ilyen jellegű kérdéssel is találkoztam már, csak nem jegyeztem meg mindet. Aztán meg ott vannak a helyesírási hibáktól hemzsegő kérdések. Nem tudom, mások hogy vannak vele, de nekem nagyon szúrják a szemem az igénytelenül fogalmazott, nyelvhelyességi és helyesírási hibákat halmozó kérdések egy igényes oldalon. Erre bezzeg nem figyelnek oda. Nem kellene kizárni ezért egy kérdést, de akik cenzúrázzák a kérdéseket, legalább arra vehetnék a fáradságot, hogy kijavítják legalább a banálisabb hibákat.

Ez már régóta szúrja a szemem, de csak most jött el a pillanat, hogy ki is tört. Lehet, hogy írták már előttem is, de úgy érzem, nem jó a rendszer, ezért hangot adtam a véleményemnek.
Egyébként meg senki ne gondolja, hogy most azért pattogok, mert nem fogadták el a kérdésem. Félreértés ne essék, az indoklásnak valóban van alapja. Én csak igazságtalannak tartom, hogy ezzel ellentétben nekem még mindig szenvednem kell az olyan kérdésekkel, melyekre interneten nem találok választ, legfeljebb egy könyv elolvasásával vagy film megnézésével (ami 5 percbe nem fér bele). Ha már egyszer igényesek és igazságosak akarunk lenni, és olyan kérdéseket feltetetni, amelyek mindenki számára megválaszolhatóak, akkor a cenzúra tagjai vehetnék a fáradságot, hogy a többi ehhez hasonló kérdést is kigyomlálják.

Köszönöm a figyelmet.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7646. hozzászólás - 2009.09.13. 21:21:10 (Válasz Chrissie #7645 hozzászólására.)
Idézet: Chrissie - 2009.09.13. 21:16:06

akkor a cenzúra tagjai vehetnék a fáradságot, hogy a többi ehhez hasonló kérdést is kigyomlálják.

Köszönöm a figyelmet.



Folyamatban van. De szerinted mennyi ideig tart cirka 190.000 kérdés átnyálazása? Az is lassan egy év volt, mire mi játékosok megírtuk őket.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.94
kedvelt tagAshkenorFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7647. hozzászólás - 2009.09.13. 23:42:36
Hogyan kell a kákán csomót keresni?

Megveszed olcsón, és eladod drágán.***
A szárán alulról felfelé végig tapogatva ujbeggyel kitapintható a csomó.
Luca székre állva lehet meglátni.
Gyékény egyelő xepolit kanállal lepattintod a buzogány részt, és alatta megtalálod.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Pontszám: 6.59
közellenségReloadFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7648. hozzászólás - 2009.09.14. 00:12:01
nem értem hogy miért nem fogadták el zsinorban a 4ik kérdésemet. oriási változtatásokra lenne szükség, a sok kis tirpák idiota hülye kistacsko a játékban éli ki magát azzal hogy normális inteligens kérdésekre azonnal töröljétek jelölést adnak, és igy "szivatják" a népet. na gratulálok nektek. inkább kapjátok elö a legot és éljétek ki magatokat ott. Tisztelt vezetöség, ha esetleg valamelyikötök elolvassa ezt az üzenetet. A tanácsom a következö lenne: nevezzetek ki serverenként 1-2embert aki kiértékeli a beküldött kérdéseket, és döntsék el ök hogy melyik kérdés helyes illetve helytelen. viszonyitási alapnak itt a 4kérdésem amit mind törölni vagy hibásnak jelöltek az iqfighter userek akik luserek:

A küldetések menüpontra kattintva milyen kép jelenik meg a küldetések cimszo alatt

Válasz: tudtommal egy szem, és azonnal töröljétek értékelést kapott ezzel gátolva a küldetésem végrehajtását. lusta volt odakattintani a küldetésekre. az istenbarma.....

2ik: Melyik cég reklámszlogenje: a legkisseb is számit?
ugye erre nem kell irnom a helyes választ, egy istenbarma mégsem tudta és szintén azonnal töröljétek értékelést kapott

3ik: folytasd a sort 1,3,5,7 (primszámok)
na vajon mi. sok tudatlan nem tudja mik a primszámok? pedig odairtam hogy ne legyen félreérthetö. üzenem nekik kotorják elö a matekkönyvet, hisz az általános alapmüveltségbe beletartozik hogy ilyesmiket tudjanak......

4ik: hol találhato az eifel torony?

na vajon hol, biztos nem pozsonyban, mégis ezis azonnal töröljétket kapott.

véleményeket szeretnék kérni. kedves játékostársaim inditványozzuk a kérdések kiértékelésére vonatkozo szabálymodositási javaslotunkat miszerint 1-2 kinevezett ember értékelhesse csak ki a beküldött kérdéseket. Zsolt
Pontszám: 3.67
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7649. hozzászólás - 2009.09.14. 00:18:35
1. Végzeturas kérdés, nem mindig szerencsés.
2. Reklám.
3. Passz. (Lehet túl egyszerű.)
4. Eiffel

Erős a gyanúm, hogy helyesírási és a fenti okok játszhattak közre.
Nekem öt kérdésem ment át zsinórban.
Tehát nyugalom, gondold át, javítsd ki és tedd fel a "Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?" fórumon.
Ott megmondják, kijavítják és mehet.
A hozzászólást Yaffa módosította 2009.09.14. 00:19:54-kor
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 5.83
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7650. hozzászólás - 2009.09.14. 09:24:25 (Válasz Reload #7648 hozzászólására.)
Idézet: Reload - 2009.09.14. 00:12:01
A küldetések menüpontra kattintva milyen kép jelenik meg a küldetések cimszo alatt

Válasz: tudtommal egy szem, és azonnal töröljétek értékelést kapott ezzel gátolva a küldetésem végrehajtását. lusta volt odakattintani a küldetésekre. az istenbarma.....

2ik: Melyik cég reklámszlogenje: a legkisseb is számit?
ugye erre nem kell irnom a helyes választ, egy istenbarma mégsem tudta és szintén azonnal töröljétek értékelést kapott

3ik: folytasd a sort 1,3,5,7 (primszámok)
na vajon mi. sok tudatlan nem tudja mik a primszámok? pedig odairtam hogy ne legyen félreérthetö. üzenem nekik kotorják elö a matekkönyvet, hisz az általános alapmüveltségbe beletartozik hogy ilyesmiket tudjanak......

4ik: hol találhato az eifel torony?

na vajon hol, biztos nem pozsonyban, mégis ezis azonnal töröljétket kapott.
Nnah akkor kezdjük sorban.
Az első kettőre nem tudom, miért eme erős értékelés, de gondolom a válaszok között volt vmi Győzike szintű (igen, hiába jó a kérdés, idióta válaszokkal kiérdemelhető az azonnal törölni)
3. A metekkönyvet Te vedd elő inkább, mert az egyet nem soroljuk a prímszámok közé. Ellentétben a kettővel. Továbbá ez a kérdés szerepelt, és "túl könnyű / matek " értékelést kapna.
4. Eiffel, ahogy Yaffa is írta. Meg mondatkezdés nagybetű. Meg ha ott vol párizs, pozsony, ököritófürtős, alsósz@rfalva (bár ez is mind nagybetűvel kezdődik) akkor is megkapod a jogos azonnal törölnit az igénytelenséged, nemtörődömséged miatt. Épp azért van még mindig bent ez a küldetés, mert oda kell figyelni, gondolkodni kell. Bár ahogy elnezem, neked ez olyan fájdalommal járna, amit inkább ne kockáztass meg (értem ez alatt, hogy 4 kérdésed kapott azonnal törölnit, és mégis másban keresed a hibát, mást nevezel istenbarmának).
Az a pár (5-10) kvízadmin meg szerintem jól dolgozik, ha ezek nem jutottak be. Esetleg olvasgasd el a Baromi jó és ötletes kérdések minisztériuma topikot. Vagy az aláírásomban szereplő linket.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 8.11
kedvelt tagCrowwingFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7651. hozzászólás - 2009.09.14. 09:55:56
Ki volt Ábrahám fia?

Nem volt fia
Sámson
Izsák
Dávid

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

miért?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7652. hozzászólás - 2009.09.14. 09:58:19 (Válasz Crowwing #7651 hozzászólására.)
Szervusztok!

Crowwing: A nem volt fia kitétel miatt. Az egyszerű magyarázat: Ha nincs ilyen, ne kérdezd!
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.36
kedvelt tagCrowwingFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7653. hozzászólás - 2009.09.14. 10:10:29 (Válasz Awenhai #7652 hozzászólására.)
szerény utalás lett volna egy viccre - és egyben segítség is...
-Ábrahámnak nem volt fia
-Hátizsák (értsd hát Izsák?)

elismerem elég kifacsart poén, de ez van.
Pontszám: 5
kedvelt tagCrowwingFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7654. hozzászólás - 2009.09.14. 10:11:25 (Válasz Awenhai #7652 hozzászólására.)
ráadásul majdnem nem lett neki, aki ismeri a történetet tudja, hogy milyen kritikus volt a dolog - 100 éves korában született egy, s azt is majdnem fel kellett áldoznia..
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7655. hozzászólás - 2009.09.14. 10:25:47 (Válasz Crowwing #7654 hozzászólására.)
Mózessel szerintem nem lenne gond.

Szerk. Egyébként a történethez hozzátartozik Hágár, Sára szolgálója is, akitól született az első fia, Ismáel, kiket Ábrahám elzavart, minthogy féltékenyek voltak Izsákra. A sivatagban aztán Hágár a szomjhalál határán imádkozni kezdett Ábrahám Istenéhez, aki megszánta Őket, és egy oázist teremtett körülöttük. Így Ábrahám lett a zsidók, a keresztények, és az iszlám ősatyja is (Mohamed Ismael leszármazottja).
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.09.14. 10:37:00-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.17
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7656. hozzászólás - 2009.09.14. 15:33:51
Üdv

Megmondanátok mi a baj a kérdésemmel?

Mi NEM közös az alábbi emberekben: Tony Curtis, Paul Newman, Adrien Brody?

Mindannyian színészek
Mindannyian magyar származásúak
Mindannyian amerikai állampolgárságúak
Minannyian élnek

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ez már a sokadik "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott kérdésem, de most tényleg nem értem mi a baj...

Üdv
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 3.13
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7657. hozzászólás - 2009.09.14. 15:44:35 (Válasz Let. #7656 hozzászólására.)
nem akarok gonosz lenni, de a másik két úriember közül is meghalhat valamelyik, sajnos ez a kérdés nem időtálló
Pontszám: 7.14
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7658. hozzászólás - 2009.09.14. 15:55:00
Értem, de ha 2 ember lesz halott a háromból, akkor sem lesz közös bennük, hogy élnek. SŐT, ha mind a 3-an meghalnak, akkor főleg nem, mert mindegyikük halott. Egyébként jó, hogy a végzetúr a jövőhöz igazítja a kérdést.
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 3.43
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7659. hozzászólás - 2009.09.14. 16:01:56 (Válasz Let. #7658 hozzászólására.)
ahhoz igazítja, hogy ha bennmarad ez a kérdés, a későbbiekben is megkaphatja valaki, amikor már az utolsó pont is közös lesz
Pontszám: 7.14
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7660. hozzászólás - 2009.09.14. 16:04:19
De hiszen a 4. válasz semmikép sem lehet közös... Hiszen ha mindannyian meghalnak, nem lehet közös bennük, hogy élnek! Theát a NEM közösre mindenképp a 4. a válasz.
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 3.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője