Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
irritálóAdamcadmonFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4161. hozzászólás - 2009.05.01. 10:32:36
Na, jó, ne haragudjon meg érte senki. De ezt már most, nem tudom szó nélkül olvasni. A készítők fúják azt, hogy mennyi olyan kérdés van, ami még akkor került be amikor. Másik oldal köztük én is azt mondom, hogy tényleg vannak olyan dolgok amik hozzá tartoznak az általános-műveltség-érdekesség-kötelező tudás fogalomköréhez. Nézd, lehet, hogy nem olyan gyenge kifejezésnek tűnik, hogy Radix képlet. De ott a google. Ha pedig valaki tényleg azt mondja, hogy ez baromság meg hagyjuk, felejtsd el, ezt nem engedjük az adatbázisba, akkor utána ne engedélyezzetek olyan kérdést, amiben több a helyesírási hiba, egy mondaton belül, mint amennyi csillag van az égen. Mert egyszer vissza lett dobva a kérdésem hogy helyesírási hibát tartalmaz. Bevallom nem vettem észre esőre még másodikra se, hogy ? jel helyett . volt. De utána találkozom egy kérdéssel "i a magyar megfelelője az aroancia szónak?" vagy a nagy kedvencem bár ezt nem biztos, hogy vissza tudom adni "elyIK Nép NM TarToZik Ide?" Na a kérdésre a válaszok is érthetetlenek voltak. Tényleg minden tiszteletem azoké, akik megpróbálják a hibát kiküszöbölni, de az csak úgy megy, ha a karbantartók egy kicsi időt rászánnak, összebeszélnek a játékosokkal, vagy a játékosok egy értelmesebb csoportjával és együtt rendbe szedik a teljes adatbázist. És akkor onnastól kezdve nem lesz probléma, mert akkor már nem csak a készítőket, meg a lektorokat, lehet megvizsgálni, hanem a játékosok is tettek azért, hogy rossz lett vagy tökéletes. Elnézést Kérek a helyesírási hibákért, ha lenne.

"diszgráfia" Ha valaki nem ismerné akkor olvasson utánna, jól jön, ha ismered ezt a betegséget, mert a te gyermeked is lehet majd ilyen. Rohadt nagy odafigyeléssel, ja és ovodás korban még fel lehet hozni úgy, hogy mire befejezi az általánost, olyan legyen a helyesírása mint az átlagos gyermekeké. Nállam ez nem jött össze. Na mindegy a lényeg az hogy tolerancia és közös összefogással mindezt meg lehetne oldani. Ja és, ha valaki azzal jön, hogy ezt lehetetlen megcsinálni, akkor esküszöm befogok pisilni a nevetéstől.

Tisztelettel Kálmán Péter
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4162. hozzászólás - 2009.05.01. 10:50:16 (Válasz Adamcadmon #4161 hozzászólására.)
Akkor erre is válaszolok.
A játékosok segítik a készítők munkáját, lásd kvíz 1-2-3 topic. Jelenleg a 3 a legújabb, az élő.
Ha olyan kérdést találsz, mint az általad említettek, azt ebbe a topicba lehet beírni és a fő kvízadmin, Hatsepsut, javítja/törli.
Egészen biztos vagyok benne, hogy az általad említett kérdések nem most kerültek be, hanem valamikor nagyon régen. VAGY! Most kerültek be, de még nem jutott el a néhány kinevezett kvízadminhoz, akik 1-ként értékelnek, de ettől a rendszer már kidobhatja vadászatnál. A kérdések átfutási ideje a tapasztalatom szerint 1-2 nap, ami közben bizony jöhet rá már 10-20 válasz is akár, de a kiértékelés csak ezután történik meg, ahogy egy kvízadmin megkapja.
Ettől függetlenül ezeket a kérdéseket is be lehet írni a fenti topicba, mert nem lehet tudni, hogy régről bennragadt, vagy még értékelés előtt álló új kérdés.

Hidd el, sokan dolgoznak a kvíz jobbá tételén (a kvíz topic alapján főleg), de egy 130-140ezres adatbázisnál ez nem egyszerű, főleg, hogy az első 40-50ezer kérdés között rengeteg rossz kérdés volt. Ezeket folyamatosan írtják. Reméljük egyszer sikerül teljesen kiírtani.
Pontszám: 5
irritálóCsepigyozoFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4163. hozzászólás - 2009.05.01. 11:11:02
Melyik a világ legnagyobb gyíkja?

az óriásgekkó
a komodói varánusz
a baziliszkusz
ezek közül egyik se

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ebben mi a hiba? És ha van benne hiba, akkor mért nem lehet visszaküldeni javításra?

Megkérem az illetékeseket, hogy a játékosok ne dobhassanak ki kérdést, csak értékelhessék azokat, és a szervezők dobják ki a kérdéseket. Ha lehetséges.
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4164. hozzászólás - 2009.05.01. 11:26:48 (Válasz Csepigyozo #4163 hozzászólására.)
Honnan tudod hogy játékos dobta vissza és nem kvízadmin?
Megnézve a kérdést (ami szerintem jó) az "ezek közül egyik sem" miatt kaptad vissza. Nehéz néha negyedik rossz választ is megadni, de valahogy meg kell birkózni vele azért.
Pontszám: 5
irritálóAdamcadmonFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4165. hozzászólás - 2009.05.01. 11:26:52
Én nem értek hozzá, de hátha mégis egy kicsit. A kérdésed azért nem volt egyértelmű, mert nem mindegy melyik idő síkban kérdezed, mert, ha azt mondod, vagy hozzá teszed, hogy mostani években megállapítottan, akkor nem lehet belekötni, de csak egyszerűen feltetted. De mikor még a föld keletkezett ezek a szerencsétlenek még nem léteztek, amikor a föl elpuszult utánna már nem léteznek, tehát a kérdésedre atható helyes válasz így rögtön 2 lett érted már, milyen logikával gondolkodnak az emberek? Egyébként én se értem, szerintem nagyon sokan csak hecbből, szemétkednek a másikkal.
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4166. hozzászólás - 2009.05.01. 11:28:39 (Válasz Adamcadmon #4165 hozzászólására.)
Nem, azért ennyire nem volt bonyolult az értékelő logikája szerintem De ha esetleg ő is feltűnik majd itt, biztos választ is kaphatunk.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4167. hozzászólás - 2009.05.01. 11:30:38 (Válasz Csepigyozo #4163 hozzászólására.)
csak az "ezek közül egyik sem" választ javítsd, légy szíves
bár, most nézem én nem is erre reagáltam, hanem egy igencsak hasonló kérdésre, vagyis a kérdésed már szerepelt is sajnos
A hozzászólást cirip módosította 2009.05.01. 11:33:35-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4168. hozzászólás - 2009.05.01. 13:08:03 (Válasz Kocos #4127 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.04.30. 11:38:31
Idézet: Craslorg - 2009.04.30. 11:31:14
Idézet: Kelcas - 2009.04.30. 10:50:52
Melyik Magyarország legmagasabb fekvésű települése (tengerszint felett értve)?

Mátraszentimre
Galyatető
Eger
Hollókő


Így elfogadható?


Hááát. A Galyatető Mátraszentimre része... Emiatt sajna megint csak nem jó.


Galyatetőt ki kell cserélni valamire és jó.


Kelcas, most találkoztam a kérdéssel, tőlem megkapta a helyesíráshibát, az indokot lásd felettem ha megint visszakapod, de most már csak az az egy gond van.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.05.01. 13:08:26-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóUluruFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4169. hozzászólás - 2009.05.01. 13:19:13
Gratulálok az értékelőknek!

Melyik NEM megyei jogú város az alábbi magyar városok közül?

Szentes
Szekszárd
Szolnok
Szombathely


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Az ember törheti magát, hogy elkészítsen egy jó hangzású (csupa Sz betűs válaszú) kérdést, és így kiszórják, így tesznek a munkájára. Igaza van a barátomnak meg a szüleinek, hogy ide nem érdemes semmi érdekes kérdést feltenni, mert úgy is kitúrják innen.

Mellesleg a téma Hazánkról szól, az ötödik általános iskolás tankönyvből van, tehát valóban érdektelen...

Idézet a tankönyvből:
...2006. július 11. óta Magyarországon 23 megyei jogú város van: valamennyi megyeszékhely, és öt további város...
(Hogy melyik öt az, azt már nem írom ide, mert az már érdektelen lexikális tudást érintene!)


Köszönöm, a munkám leértékelését, és hazánk értéktelenné nyilvánítását!

Ja, és, hogy meghallgattatok!
A hozzászólást Uluru módosította 2009.05.01. 13:22:33-kor
Pontszám: 5
közellenségTheLizardKingFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4170. hozzászólás - 2009.05.01. 14:44:04
melyik kasztba tartozott a Káosz könyvek Főszereplője Skandar Graun?

Fél Ork
Elf
Ork
Ember

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

az utobbi 4 kérdésemet nem fogadják el mindenféle hülye kifogásokkal,mikor találkozok ennél sokkalta rosszabb és tele helyes irási hibával feltett kérdéssel.sőt a káosz könyvekkel kapcsolatban már találkoztam kérédssel!!!!!
Pontszám: 2
közellenségTheLizardKingFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4171. hozzászólás - 2009.05.01. 14:51:04
UI: ha olvassa ezt valami admin aki foglalkozik a kérdések értékeléseével!ha jol gondolom nem is egy van ilyen,akkor nyugodtan leszophatják egymást!!!!
Pontszám: 1.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4172. hozzászólás - 2009.05.01. 15:01:29 (Válasz TheLizardKing #4170 hozzászólására.)
a kérdésed helyesírási hibás ÉS túl speciális
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4173. hozzászólás - 2009.05.01. 15:02:55 (Válasz TheLizardKing #4171 hozzászólására.)
Moderáld magad!
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4174. hozzászólás - 2009.05.01. 15:09:31 (Válasz cirip #4172 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.05.01. 15:01:29
a kérdésed helyesírási hibás ÉS túl speciális


Helyesírási hiba az oké, de ezt nem nevezném specnek... Azért a Káosz Világa az egyik legismertebb magyar fantasy, erre azért ne adjunk már specet cirip... Bár sajna 6000 példányban már szerepel...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
utáltStrapaFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4175. hozzászólás - 2009.05.01. 15:10:41
Azt szeretném tudni, hogy ez a kérdés így helyes-e:

Milyen nemzetiségű a Manchester United Fc sztárja, Cristiano Ronaldo ?

Portugál
Brazil
Argentín
Spanyol

Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4176. hozzászólás - 2009.05.01. 15:16:06 (Válasz Strapa #4175 hozzászólására.)
Idézet: Strapa - 2009.05.01. 15:10:41
Azt szeretném tudni, hogy ez a kérdés így helyes-e:

Milyen nemzetiségű a Manchester United Fc sztárja, Cristiano Ronaldo ?

Portugál
Brazil
Argentín
Spanyol



Technikailag helyes. Bár: Manchester United FC
De sokan nem fognak érte szeretni.
Az egyik fele a játékosoknak mert nem szereti a focit (de ezt a játékos nagy ismertsége miatt nem lehet specre venni).
Én meg azért mert rühellem a manuszt.
Viszont nagy összegben mernék fogadni, hogy szerepel már...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4177. hozzászólás - 2009.05.01. 15:20:10 (Válasz Byzon #4176 hozzászólására.)
Ha szerepel, ha nem, értékelési irányelv, hogy autóversenyes, focis kérdésből köszönjük szépen, van elég, nem kérünk többet. Hogy Miklóst idézzem.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4178. hozzászólás - 2009.05.01. 15:28:15 (Válasz K1k1k1 #4149 hozzászólására.)
Idézet: K1k1k1 - 2009.05.01. 08:47:28
Szia Kocos!
Szerintem abba nem kellene belemenni, hogy az Aprilia kereskedelmi márka avagy sem, mert akkor kapásból ki lehetne a kérdések felét dobni, a kedvenc kérdésem ebben a témában a Nokia gyár Connecting People szlogenje volt, ezt a kérdést már többször is megkaptam, tehát nagy valószínűséggel még most is benne van a kérdések között.


Ertem. Es milyen kovetkeztetest vonsz le ebbol? Azt, hogy jogosult vagy egy Bezzeg Bela emlekeremre? Mert akkor igazad van.
Ha abbol indulsz ki, hogy minden kerdes ami bekerul jo, nos akkor viszont a legkevesbe sincs.


A kérdésemet pedig fel lehet úgy is fogni, mint a japán motorkerékpárok mellé ismerjen meg a jónép akárcsak egy európai motorkerékpár márkát is. Az általános műveltség szerintem meg eléggé tág fogalom kinek mi fér ebbe bele, szerintem a sport is beletartozik és akkor már a motorsportnál is tartunk, abban pedig az Aprilia megkerülhetetlen.


Ezert is ul a mar szerepelt, mivel motorsporttal kapcsolatos kerdeseket mar nem fogadhatunk el Miklos iranymutatasa alapjan.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4179. hozzászólás - 2009.05.01. 15:31:47 (Válasz Viktorka #4152 hozzászólására.)
Idézet: Viktorka - 2009.05.01. 09:13:28
Tisztelt értékelők!
Szerintetek miért ez a leghosszabb fórúm??


Nem tudom hogyan definialod azt, hogy leghosszabb, de eleg erdekes lehet a definicio, ha ez a topik felel meg neki.

Biztos azért mert minden jólműködik a kérdések körül.


Jajj dehogy. Az emberek gagyi kerdeseket tesznek fel, aztan idejonnek hoborogni. Keves kiveteltol eltekintve nem erdekli oket a magyarazat, es szinte mindannyian fel tudnak mutatni az ovekehez hasonloan hibas kerdest ami bekerult.

A kritikát el kell viselni akkor is ha valaki önkéntes munkát végez. "Csak az hibázik, aki dolgozik!


Igazad van.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4180. hozzászólás - 2009.05.01. 15:44:34 (Válasz Uluru #4169 hozzászólására.)
Idézet: Uluru - 2009.05.01. 13:19:13
Gratulálok az értékelőknek!

Melyik NEM megyei jogú város az alábbi magyar városok közül?

Szentes
Szekszárd
Szolnok
Szombathely


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Az ember törheti magát, hogy elkészítsen egy jó hangzású (csupa Sz betűs válaszú) kérdést, és így kiszórják, így tesznek a munkájára. Igaza van a barátomnak meg a szüleinek, hogy ide nem érdemes semmi érdekes kérdést feltenni, mert úgy is kitúrják innen.

Mellesleg a téma Hazánkról szól, az ötödik általános iskolás tankönyvből van, tehát valóban érdektelen...

Idézet a tankönyvből:
...2006. július 11. óta Magyarországon 23 megyei jogú város van: valamennyi megyeszékhely, és öt további város...
(Hogy melyik öt az, azt már nem írom ide, mert az már érdektelen lexikális tudást érintene!)


Köszönöm, a munkám leértékelését, és hazánk értéktelenné nyilvánítását!

Ja, és, hogy meghallgattatok!

A tankönyvedet javaslom átírni. 19 megyének nem lehet 23 megyeszékhelye...
Emellett a kérdésed nem rossz, csak kb 100 kering már belőle a rendszerben, ha nem 1000. Persze jobb lett volna már szerepelttel visszadobni, de erről már nem tehetek.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.05.01. 15:50:35-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője