Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2841. hozzászólás - 2009.03.19. 12:44:53 (Válasz Ucco #2837 hozzászólására.)
Van igazság a szavaidban, csak egyetlen dolgot nem veszel figyelembe, amit az értékelőnek úgy kell mérlegelnie, hogy nem ismeri előre sem a helyes választ, sem pedig a kérdés feladójának mentalitását. Ez pedig az, hogy milyen felhangokat lehet a különböző mentalitásoktól függően kiolvasni belőle. Craslorghoz hasonlóan 15-20000 körüli elolvasott kvízen vagyok túl, ebből több ezret értékeltem is, így sajnos van már egy olyan képem a játékosokról, ami alapján nyugodtan kijelenthetem, hogy ez a kérdés származhatott volna egy rasszista lelkületű játékostól is, 89%-os "helyes" válasszal.
Remélem azzal nem vitázol, hogy ha az utóbbi eset állna fenn, jogos lenne az azonnal törölni. Hisz nem valós helyes válasz, rasszista felhang, bőven túllépi a rossz kérdés határait, pedig "statisztika, tény".
Néhány hónapja, még valószínűleg Craslorg sem törlést adott volna rá, optimistán bízva benne, hogy a jó válasz tényleg jó válasz, és nincs szándékodban semmilyen kétes gondolat sugalmazása, de sajnos mostanra rá kellett jönnünk, hogy amennyiben a súlyosabb értékelést választjuk, kevesebb a túl szigorú, igazságtalan ítélet, mint optimista értékelés esetén a bekerülő rossz válasz, amit utólag már hiába lehet kivenni, a jutalmat megkapja érte a feladó. Sajnos ezek is tények.

Már beismerte, hogy túl szigorú volt, a válasz és a háttér ismeretében nem érdemelt volna törlést a kérdés, de remélem, hogy az imént elhangzottak alapján te is belátod, hogy a válasz előzetes ismerete nélkül, 5 perc mérlegelés alapján a játékosok összességét nézve a legkevésbé vitatható döntést hozta, ha ez az egyént nézve drákói volt is.

(Egyébként játékos, nem moderátor)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2842. hozzászólás - 2009.03.19. 12:57:40 (Válasz Ucco #2837 hozzászólására.)
Ezt a HSZ-t nyugodtan megírhattad volna neki privátban is, mert az ebből kialakuló vita (na jó, beszélgetés) már nem témája ennek a topiknak.

Nekem egy kérdésem maradna (válaszolhatsz privátban is): Tudsz megjelölni olyan hivatalos forrást, amiből a statisztikai százalékodat vetted? Van a rendőrségnek, végrehajtási intézeteknek statisztikája arra nézvést, hogy a bűnözök milyen százalékos eloszlásban kerülnek ki a Magyarországon élő népek, népcsoportok közül?

A kvízkérdésed pedig - függetlenül attól, hogy minek szántad - rasszista felhanggal bír. Nemcsak most, 2009 első negyedévében, hanem bármikor.
Pontszám: 7.50
irritálóSmfoxFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2843. hozzászólás - 2009.03.19. 13:19:54
Sziasztok

Melyik NEM a póker egy fajtája?

Texas Hold'em
Stud
Bet'n'Deal
Omaha

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Oké, ez egy játék, amit nem játszik mindenki, de ma már a csapból is ez folyik, nincs olyan nap, hogy ne talalkoznank vele. Internetes hirdetesek, oldalak, TV reklamok, versenyek.
Az, hogy az értékelőt nem érdekelte, az szerintem meg nem jelenti az, hogy rossz kérdés. Mondjuk mostantol szerintem lemondok a kérdés feltevéséről, az legalabb fix LE:)

Fox

Ui.: Ez most olyan, mintha en rosszul ertekelnek egy kerdest, amiben azt kerdezik, hogy Ki írta XY c. könyvet, mert nem szeretek olvasni, vagy ezt a könyvet pont nem ismerem, ezért speciális kérdés.
A hozzászólást Smfox módosította 2009.03.19. 13:24:58-kor
Pontszám: 5
népszerűtlenUccoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2844. hozzászólás - 2009.03.19. 13:23:06
"mert az ebből kialakuló vita (na jó, beszélgetés) már nem témája ennek a topiknak."
Akkor minek a témája? HA privátban írom meg vajon ki áll ki esetlegesen mellettem, amennyiben akad velem egyet értő?

"Tudsz megjelölni olyan hivatalos forrást..."
Tudok. De te is tudsz, csak használd a Google-t.


"A kvízkérdésed pedig - függetlenül attól, hogy minek szántad - rasszista felhanggal bír."
Ezt szépen kinyilatkoztattad. Végülis nem muszáj érvelni: Nem nem rasszista felhangú.
A hozzászólást Ucco módosította 2009.03.19. 13:26:34-kor
Pontszám: 3
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2845. hozzászólás - 2009.03.19. 13:31:10 (Válasz Ucco #2844 hozzászólására.)
Egyetlen kérdést szeretnék feltenni neked, inkább privátban várom a válaszod, hogy ezt a topikot ne offoljuk tovább, a kérdés pedig: Komolyan azt gondolod, hogy a "beszéljünk róla" így kezdődik, hogy a bűnözési arányokról kérdezel egy kvízben? És kérlek gondold át az indokokat amiket leirtunk mert valósak nagyon is. Attól még, hogy hivatalosak az adataid nem változtat a lényegen.


Beirtam ahogy mondtad romák, bünözés, statisztika megnéztem az első találalot ami az index nevü oldal ezt találtam rögtön az elején szinte:

Ki lehet mondani egy bűncselekménynél azt, hogy azt cigány ember követte el?
A jogszabályok szerint a rendőrség ilyet adatot nem közölhet. A rendőrség szempontjából egyébként mindegy, hogy egy rablást egy kopasz magyar férfi, egy vékony testalkatú kínai nő, vagy egy 19 éves roma fiú követett el. Ettől függetlenül tény, hogy romák is követnek el bűncselekményeket.

Ergo most már én is kiváncsi vagyok hol és kik vezetnek ilyen statisztikát?

Bocsánat az offért ezután már csak privátban értekezem.
A hozzászólást Kissolyom módosította 2009.03.19. 13:36:07-kor
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2846. hozzászólás - 2009.03.19. 13:51:12 (Válasz D4vid #2783 hozzászólására.)
a kérdés az hogy ki Budapest polgármestere ! Nem az hogy ki lesz élete végéig !!!
Aki szerint ez értelmezhetetlen az gyökér, rossz indulatu, primtív bunkó !
Pontszám: 1.57
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2847. hozzászólás - 2009.03.19. 13:52:24 (Válasz Obelix #2846 hozzászólására.)
Banyeg, és ha mondjuk jövőre már nem ő lesz, akkor szerinted jó lesz a kérdésed?
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2848. hozzászólás - 2009.03.19. 13:54:37 (Válasz Obelix #2846 hozzászólására.)
És odaírtad az évszámot? A jelzőkkel jól bánsz találd meg a számokat is a billentyűn légyszíves.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 6.50
irritálóSmfoxFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2849. hozzászólás - 2009.03.19. 14:14:44
Én nem kapok választ?:D
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2850. hozzászólás - 2009.03.19. 14:44:58
Azt hiszem elsiklottunk feletted Személy szerint nagy pókeres vagyok imádom nézni, játszani mondjuk csak "konyhaszinten" Viszont a Stud helyett írhattál volna egy népszerűbbet mert azt kevesen ismerik. Ha jól tudom az a 7lapos ugye? Bár ebben nem vagyok biztos, de mindenesetre szerintem ez pl baj lehetett a kérdésben. A másik én már láttam ilyen kérdést más válaszokkal tehát sajna szerepelt már. Amúgy szerintem nem lenne spec hiszen tényleg a csapból is ez folyik.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
irritálóSmfoxFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2851. hozzászólás - 2009.03.19. 15:02:34 (Válasz Kissolyom #2850 hozzászólására.)
Igen, az a 7 lapos:))
De ez a 3 legismertebb fajtaja a pokernek(kivéve a cserélgetős:D)
Holdem
Omaha
Stud
Draw
HOSE
Badugi

Szerintem az első 3 a megismertebb:)
Igazabol en meg nem talalkoztam ezzel a kerdessel, így batorkodtam feltenni:)
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2852. hozzászólás - 2009.03.19. 15:06:19 (Válasz Smfox #2851 hozzászólására.)
Bevallom a Stud-ról csak véletlenül hallottam ettől persze nem vonom kétségbe, hogy tényleg a legismertebb. Egyébként a kérdéssel én is csak ma találkoztam. De még egyszer mondom én nem adtam volna speciálist rá. Majd a többiek szépen megindokolják, hogy miért spec
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2853. hozzászólás - 2009.03.19. 15:06:31
Mikor találták fel a cementet?

1845 -ben (Isaac Johnson)
1678 -ban (Josef Moxon)
Kr. u. 27-ben (Pollio Vitruvius)
Nincs ismert időpontja, már a rómaiak előtt is használtak cementet.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Kéretik az ÖSSZES történelemre vonatkozó kérdést törölni, mint érdektelen lexikális adatot, mert ugye a cement, mint a jelenkori építészet egyik legfontosabb alapanyaga, gyakorlatilag lényegtelen lexikális adat, még érdekesség szintjén sem érdemes tudni, hogy mióta létezik. Szerintem ebből kiindulva az, hogy melyik híres ember mikor született, mikor élt és mit cselekedett 20-ad rangú baromság, és az, hogy melyik ostoba színész melyik halivudi szemétben jáccik, közröhely, és azok bezzeg bemennek kvízkérdésnek...
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2854. hozzászólás - 2009.03.19. 15:14:08 (Válasz Nagypityu #2853 hozzászólására.)
A bezzeg-et kihagyhatnád. Nekem tetszik a kérdésed.
(áhh figyelitek ma milyen lágyszívű vagyok a második kérdés amivel nincs bajom )
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2855. hozzászólás - 2009.03.19. 15:23:09 (Válasz Nagypityu #2853 hozzászólására.)
A kérdés nekem is tetszik, viszont annak tekintetében, hogy most az összes hely, amit találtam közel öt perc alatt, azt írja, hogy cementről és betonról a római korban esik először említés, ezen információk tekintetében a helyes válasz meglehetősen pontatlan, valamint, bár nem szó szerint ugyan de már van a témát érintő kérdés a rendszerben.

Ám abban igazad van, semmiképpen sem érdektelen információ.

A bezzeget valóban kihagyhatnád legközelebb, az nem indoklás, ellenben az ide írók többségét marha jól lehet dühíteni vele.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2856. hozzászólás - 2009.03.19. 16:10:59 (Válasz Lanmandragoran #2855 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.19. 15:23:09
A kérdés nekem is tetszik, viszont annak tekintetében, hogy most az összes hely, amit találtam közel öt perc alatt, azt írja, hogy cementről és betonról a római korban esik először említés, ezen információk tekintetében a helyes válasz meglehetősen pontatlan, valamint, bár nem szó szerint ugyan de már van a témát érintő kérdés a rendszerben.

Ám abban igazad van, semmiképpen sem érdektelen információ.

A bezzeget valóban kihagyhatnád legközelebb, az nem indoklás, ellenben az ide írók többségét marha jól lehet dühíteni vele.


Én itt találtam bőségesen információkat:
www.vbt.bme.hu/oktatas/melyep/Hallgeloadas/Vegyes/Vasbetontortenete.doc

A bezzegért pedig bocs
Pontszám: 8.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2857. hozzászólás - 2009.03.19. 18:38:16 (Válasz Kgabi #2834 hozzászólására.)
Idézet: Kgabi - 2009.03.19. 11:33:27
Ki volt az első filmbeli Drakula?

Szőke András
El Bundy
Anthony Quinn
Lugosi Béla

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Miért??

Mert nem Lugosi Béla játszotta az első Drakulát, csak az első híres Drakulát.
ez 1923-ból való: http://www.imdb.com/title/tt0240464/
ez pedig, amire szerintem te gondoltál, 1931-ből: http://www.imdb.com/title/tt0021814/ (tény, hogy ez az ami pontosan Bram Stoker sztoriján alapszik)

valamiben megint elsők voltunk, kár elfeledkezni róla
bár, hmmhmm, van ez is: http://www.imdb.com/title/tt0013442/
A hozzászólást cirip módosította 2009.03.19. 18:41:39-kor
Pontszám: 5
népszerűtlenUccoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2859. hozzászólás - 2009.03.19. 18:46:01 (Válasz Ucco #2858 hozzászólására.)
Bármilyen jó szándékkal írtad a kérdést, látod, itt is vita lett belőle.
Valahogy úgy általában a politika és hasonló témák nem igazán szerencsések, mert nehéz belőlük kiszűrni az indulatokat.
Pontszám: 5
fórumozóAxelockFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2860. hozzászólás - 2009.03.19. 20:02:17 (Válasz Lanmandragoran #2826 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.19. 00:05:28
Semmiképpen sem érdemelt volna azonnal törölnit, mert hibátlanul van megfogalmazva, és pluszpont, hogy a filmek eredeti címe szerepel zárójelezve, és Kubrick finoman szólva is elég nagy név a szakmában. Kár érte.


Van lehetőség rehabilitációra? Vagy most akkor büntiben vagyok, és örökre a rovásomon marad ez a "döntés"?
És még néhány ilyen után végleg ki leszek tiltva...?
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője