Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5021. hozzászólás - 2009.06.02. 15:38:19 (Válasz Gabordo #5019 hozzászólására.)
Örülök, hogy te is beláttad, hogy Vörös Erődből több van. Valóban nincs értelme megkérdezni, hogy hol van a Delhi-i Vörös Erőd. Konzekvencia: ne kérdezd meg! Főleg, ha te magad is tudod, hogy nem egyértelmű a válasz.

Hol halt meg Orseolo Péter? Tipikusan olyan kérdés, hogy épp most olvasott róla valaki, erre gyorsan megkérdezi. Gondolom, mikor feltetted a kérdést, te magad is sejtetted, hogy a jó válaszok aránya jóval 50% alatt lesz. Ezt azért nem árt mérlegelni kérdés feltevéskor.

Mindenképp nézd meg a wiki-s linket. Remélhetőleg segít jó kérdést írni.
Az pedig, hogy vannak rossz kérdések a rendszerben, senkinek sem adnak feloldozást másik rossz kérdésre, még akkor sem, ha az aljánál jóval színvonalasabb a kérdés. Ezt kellene már megérteni: minden kérdés kiesik, ami nem felel meg a színvonalnak, vagy ami nem felel meg a szabályoknak.

A már szerepelt kérdések problémája többé-kevésbé érthető, de ezért van az, hogy olyankor nem veszíted el a kérdésfeltevés jogát. Engem jobban aggaszt a kérdések túlságosan lassú elbírálása. Ha öt percen belül elbírálnák a kérdésem, akkor könnyebb lenne lenyelni a rossz kérdés tényét, gyorsan írnék újat és halleluja. Így viszont három napot is várni kell esetenként a bírálásra. Úgy már macerásabb, hogy a javításra újabb 3 napot várni kell. Durván egy hét, mire átmegy a kérdés, még ha nem is veszítem el a jogot. Annyi idő alatt viszont már újat is írhatok, tekintve, hogy összejön a 100 helyes válasz.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.06.02. 15:39:43-kor
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5022. hozzászólás - 2009.06.02. 15:40:03 (Válasz Gabordo #5019 hozzászólására.)
Idézet: Gabordo - 2009.06.02. 12:22:58
Sziasztok!

Tulajdonképpen nem szeretnék panaszkodni, de valamilyen szinten mégis az lesz.
Kicsit igazságtalannak érzem pár elutasított kvízkérdésemet, az olyan jellegű átengedettek mellett, mint "Hány kutyája van Harry Potter anyjának?".


Szokjál hozzá.

Az egyik kérdés, melyet feltettem:
Melyik városban található a Vörös Erőd?

Moszkva
Delhi
Peking
Havanna

Nem lett elfogadva, mivel: "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."

Nem tudom eldönteni, hogy az egyértelműség vagy az állítolagos hibás válasz volt a valódi ok, de Delhiben valóban van Vörös Erőd. Igen, a legelső találat Agrát írja google-ben, viszont Agra nincs a válaszok között.
Ez még talán belefér, nem érzem teljesen igazságtalannak, mindenestre nem tehetem fel úgy a kérdést, hogy "Hol található a Delhi-i Vörös Erőd?".


Az Agrai Erőd nem keverendő a sokkal kisebb Delhi Erőddel. A mogulok sosem nevezték erődnek a Vörös Erődöt, inkább a 'Lal Haveli', azaz Piros Bungalló elnevezést használták. India miniszterelnöke a Delhiben álló vörös erődből szokott beszédet intézni népéhez minden évben augusztus 15-én, az Indiai Függetlenség napján.
Amit pedig ma utasítottak el:
Hol halt meg Orseolo Péter?

Zámoly
Székesfehérvár
Moson
Visegrád

Ok: "Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."

Ezt azért tettem fel, mert úgy gondoltam sokan tudják az ellentmondásokat halálával kapcsolatban. Az ellentmondás pedig az időre és nem a helyre vonatkozik.

Ha megmagyarázza valaki akkor elfogadom, hogy ezek nem voltak jó kérdések, de én valamiért mégis nem érzem teljesen jogosnak a "Rossz kérdés" kategóriát.

Üdv


Orseolo Péterről annyit, hogy te Orseolo Péter magyar királyra vagy kíváncsi, aki Szfváron halt meg egyes krónikák szerint, viszont volt I. illetve II. Orseolo Péter (velencei dózsék), akik nem ezen városokban haltak meg.

Ajánlom figyelmedbe a Vajon elfogadják e topicot. Ha kérdést akarsz feltenni oda írd be.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
fórumozóGabordoFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5023. hozzászólás - 2009.06.02. 16:41:33 (Válasz Jucus #5022 hozzászólására.)
Köszönöm a válaszokat, csak röviden reagálnék, nem szeretnék vitatkozni:
Az általad idézett wikipediás bejegyzésben is ez van: "...Delhiben álló vörös erődből..."
Orseoloról sem most olvastam, ez bennem megmaradt még jó régről.
Na nincs ebből probléma, van a primitív kérdéseknek is haszna; 10%-kal több LE.
A favoritom eddig ez volt:
"Hányas világban játszol?
2.
1.
3.
4."
Természetesen bejelöltem az "1."-t, mivel abban. "természetesen" hibás lett, mert a jó válasz a "2." lett volna. Sajnos ezt elrontottam, pedig furfangos kérdés
De ma kaptam egy sokkal jobbat:
"mennyi 1 + 1 ?

11
2
1
nem tom"
Na azért erre sikerült jól válaszolni még mielőtt vki megkérdezné
üdv!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5024. hozzászólás - 2009.06.02. 16:51:05 (Válasz Gabordo #5023 hozzászólására.)
beírnád ezeket a kvíz 3. topicba, hogy javításra, illetve ez esetekben törlésre kerüljenek?
Pontszám: 5
népszerűtlenGyuritesoFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5025. hozzászólás - 2009.06.02. 18:01:25
feltettem egy ilyen kérdést:

Ernest Hemingway "Az öreg halász és a tenger" című művének a főszereplőjét hogy szólították?

bátor Santiago
Santiago el Campeon*
Santiago a rettenthetetlen
kedves Santiago

értékelés:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


nem tudtam, hogy itt mindenki bamba... az van irva, hogy olyan kérdést kell irni, amit egy normális, inteligens ember tudna... és ez egy olyan mű, amit az iskolában tanítanak... és már láttam kérdést ugyanerre a témára...

UI
minden olyan kérdést ki kéne kitörölnötök, ami könyvekkel, vagy bármilyen mesével kapcsolatos... szóval kb 10-15 kérdés kéne h maradjon
Pontszám: 5
fórumozóPpistiFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5026. hozzászólás - 2009.06.02. 18:16:25
Üdv
Szeretném tudni hogy e kérdés miért rossz.

Melyik cég a világ vezető mobiltelefon gyártója ?

Siemens
Nokia
Sony Ericsson
LG

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Wikipédia:A Nokia Corporation jelenleg a világ legnagyobb mobiltelefon-előállítója, a világpiaci részesedése kb. 36% volt 2006-ban.
Ppisti :o)
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5027. hozzászólás - 2009.06.02. 18:21:38 (Válasz Ppisti #5026 hozzászólására.)
Idézet: Ppisti - 2009.06.02. 18:16:25
Üdv
Szeretném tudni hogy e kérdés miért rossz.

Melyik cég a világ vezető mobiltelefon gyártója ?

Siemens
Nokia
Sony Ericsson
LG

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Wikipédia:A Nokia Corporation jelenleg a világ legnagyobb mobiltelefon-előállítója, a világpiaci részesedése kb. 36% volt 2006-ban.

Elavulhat, dátummal jobb lenne.
Pontszám: 5
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5028. hozzászólás - 2009.06.02. 18:29:27 (Válasz Gyuriteso #5025 hozzászólására.)
Nézd én régen olvastam, mivel kötelező volt. Viszont már nem emlékszem rá, hogy hívták a főhőst. Igaza volt annak, aki speciálist adott értékelésnek.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5029. hozzászólás - 2009.06.02. 20:56:45
Szervusztok!

Ppisti: A kérdésed reklámnak minősülne, és érdektelen lexikális adatnak. Amellett még változhat is.

***

Gyuritesó: A kérdésed nem lenne tán rossz, de nekem például nem volt kötelező olvasmány, amikor a gimnázium padját koptattam. Ennek ellenére azt, hogy az öreget Santiagonak hívták, azt gyanítottam, valahol hallhattam. A vezetéknevéről lövésem sem volt. Az utóbbit figyelembe véve az talán még átment volna, ha a keresztnévre kérdezel egyedül, de a teljes név egyértelműen lexikális, legalább annyira, mint ha a Középföldét járó mágusok neveit kérdeztem volna meg.

Szólítani pedig szólíthatták bárhogy, a "Hé, öreg!"-től a Santiago bácsiig. Te arra kérdeztél, hogy mi volt a neve, és ez csúf félreértést generálhat.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5030. hozzászólás - 2009.06.02. 20:59:05
Én nagyon szeretem a Beatles-t, és van egy csomó kalóz felvételem is tőlük. Mit nevezünk "hivatalos" Beatles lemeznek?

A Beatles 1963-70-ig (hét év alatt) tizenhárom albumot jelentetett meg. Minden egyéb kalózkiadás.
Eltérőek a nemzeti kiadások,voltak válogatásalbumok;az hivatalos,amit az együttes engedélyezett.
Csak azokat, amin mind a négy Beatles szerepel.
Csak az Apple Records kiadó lemezeit, mert ez a Beatles saját lemezcége.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Segítsetek, mi lehet a hiba? (a helyes válasz: az hivatalos,amit az együttes engedélyezett )
Pontszám: 5
közellenségBappiFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5031. hozzászólás - 2009.06.02. 23:04:59
Hogy hívták Agatha Christie regényében Poirot titkárnőjét?

Miss Marple
Miss Lemon
Miss Smith
Miss Daisy

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Üdv

Direkt megnéztem a Google a "Poirot titkárnő" re egyből kidobja azoknak akik nem olvasták..látták a TV- ben.. vagy anno moziban a nagyfilmeket.
Ez ennyire nehéz? Ha igen akkor bocs majd válogatok az alltanálos iskolai tananyagból..
Pontszám: 5
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5032. hozzászólás - 2009.06.03. 00:23:34
A középkori hadviselésben mi volt az előnye a számszeríjnak a hagyományos íjakkal szemben?

Nagy átütő erő, pontosság, a kezelő gyorsan kiképezhető. *
Gyorsan ismételhető lövések.
Könnyű és gyors újratöltés.
Mivel volt rajt ravasz, a középkori kiskatona egy pillanatra G. I. Joe-nak érezhette magát.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ebben a kérdésben mi volt a hiba?
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5033. hozzászólás - 2009.06.03. 00:30:47 (Válasz Zééé #5032 hozzászólására.)
Tipp:
az utolsó választ se vicceld el.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.06.03. 00:31:37-kor
Pontszám: 5
közellenségBappiFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5034. hozzászólás - 2009.06.03. 01:31:12
Bocsi vissza az egész ... visszaolvastam es látom Hemingway is bukott az Az öreg halász és a tenger-el, igy nézve az én kérdésem tényleg nagyon nehéz:DDD

A legjobb Malacka milyen szinben leledzik:D Várom a kerdést ami törppapa sapkájának színét boncolgatja..
Pontszám: 5
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5035. hozzászólás - 2009.06.03. 01:42:24 (Válasz Bappi #5034 hozzászólására.)
Speciális, mert Agatha Christie regényei nem tartoznak az ált műveltséghez (ilyen szinten) Poirot titkárnője meg pláne, de azért szerintem illik tudni, hogy kinek a tollából származnak Poirot történetei..
Pontszám: 7.50
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5036. hozzászólás - 2009.06.03. 07:18:41
Visszadobták a kérdésemet a következő indokkal: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek, illetve rosszak voltak.
A kérdésem:
Melyik drágakő nem szerves eredetű?
igazgyöngy
smaragd
borostyán
gagát (=bitumennel átitatódott barnakőszén, gyászékszerként nagyon keresett)

Na mármost az igazgyöngyöt kagylókban lehet megtalálni, ha a kagyló belsejébe valamilyen szennyeződés kerül, a kagyló váladékot választ ki, amivel bevonja, ebből lesz az igazgyöngy. Az pedig tényleg általános műveltségi dolog, hogy igazgyöngy kagylókban található - még ha a pontos részleteket nem is ismeri az ember - , tehát állati eredetű.
A borostyán megkövesedett fagyanta, iskolában is tanítják. Bele szoktak ragadni mindenféle rovarok, majd megkövesedik. Tehát növényi eredetű.
A gagátot direkt leírtam, hogy mi, amiből látszik, hogy a barnakőszén egy módosulata, azt pedig szintén tanítják az iskolában, hogy a barnakőszén ősi elpusztult erdőkből keletkezik a földrétegek mélyén a nagy nyomás miatt. Tehát ez is növényi eredetű.

Szóval akkor mi nem egyértelmű itt?
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2009.06.04. 00:00:05-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5037. hozzászólás - 2009.06.03. 07:36:57 (Válasz Zééé #5032 hozzászólására.)
"A középkori hadviselésben mi volt az előnye a számszeríjnak a hagyományos íjakkal szemben?

Nagy átütő erő, pontosság, a kezelő gyorsan kiképezhető. * igaz
Gyorsan ismételhető lövések. igaz
Könnyű és gyors újratöltés. igaz
Mivel volt rajt ravasz, a középkori kiskatona egy pillanatra G. I. Joe-nak érezhette magát."

Szia
Az első 3 válasz mind jó szerintem,ezért nem egyértelmű
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5038. hozzászólás - 2009.06.03. 08:13:29 (Válasz Ezüstszél #5036 hozzászólására.)
Szia! Ebben az én kezem is benne van asszem. A kérdéssel semmi bajom, és többnyire a válaszok is jók. Viszont az a kilométeres magyarázat az egyik rossz válasz mellett nem az igazi. Annak, aki nem néz utána, mert mondjuk elvből nem guglizik (vagy olimpián nem akar időt húzni vele), túlságosan félrevezető az egyetlen válaszhoz fűzött magyarázat. Ha siet, el sem fogja olvasni rendesen, csak kattint. Vagy mindnél legyen, vagy egyiknél sem.

(egyébként ha egész véletlenül az lett volna helyes, akkor rossz válaszok helyett egyből törlést kapsz a válasz megjelöléséért.)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5039. hozzászólás - 2009.06.03. 08:14:50 (Válasz Sügér #5018 hozzászólására.)
Idézet: Sügér - 2009.06.02. 12:20:06
És az olyan kérdések hogy hány farka van inujasának?


Az is sepc.

Nem teszek fel olyan kérdést amire ne lehetne 5 perc utánajárással válaszolni


Ugy erted ezt kiveve? Egyebkent alapvetoen nem ez a donto szempont.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5040. hozzászólás - 2009.06.03. 08:18:43 (Válasz Viharsarok #5037 hozzászólására.)
Idézet: Viharsarok - 2009.06.03. 07:36:57
"A középkori hadviselésben mi volt az előnye a számszeríjnak a hagyományos íjakkal szemben?

Nagy átütő erő, pontosság, a kezelő gyorsan kiképezhető. * igaz
Gyorsan ismételhető lövések. igaz
Könnyű és gyors újratöltés. igaz
Mivel volt rajt ravasz, a középkori kiskatona egy pillanatra G. I. Joe-nak érezhette magát."

Szia
Az első 3 válasz mind jó szerintem,ezért nem egyértelmű


Szerény ismereteim szerint a számszeríj jóval nehezebb, és jóval lassabb tüzelési sebességű volt a hagyományos íjaknál, ennek köszönheti pl azt is, hogy a nyilat sokkal nagyobb erővel lőtte ki. Ráadásul ha szőrszálat akarunk hasogatni, a 2-3 válaszok értelme ugyanaz, de ezt jelen helyzetben nem tartom problémásnak. A negyedik válasz viszont ökörség, amit nem szívlel az értékelők nagy többsége.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője