Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4441. hozzászólás - 2009.05.10. 14:35:27 (Válasz Shutruk Nahhunte #4440 hozzászólására.)
Nem, ez érdektelen, primitív reklámkérdés. A lexikalitáshoz épp annyira semmi köze, mint az általános műveltséghez.

A dúr hármashangzat valóban nehéz, de sokkal inkább műveltségi kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenMasudaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4442. hozzászólás - 2009.05.10. 14:35:32 (Válasz Shutruk Nahhunte #4440 hozzászólására.)
Idézet: Shutruk Nahhunte - 2009.05.10. 14:26:05
Milyen állat a Generali jelképe?

szárnyas oroszlán
fej nélküli ló
róka
szárnyas hangya

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ez lexikális tudás a javából...

DE az ilyen kérdések átmennek?

Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?

Nagyterc; Tiszta kvint
Kisterc; Bővitett kvint
Nagyterc; Szűkített kvárt
Kisterc; Tiszta kvárt

BOTRÁNJY



Pedig szerintem a kérdés nehézsége arányban állt néhány kiértékelési lehetőséget kapott játékostárs szellemi szinvonalával. De biztos ez is sok volt neki. Egyszerűbbet kérdezz tőlük.
Pl.: a Duna álló vagy folyó víz? 1. Állóvíz. 2. Folyóvíz. 3 Nem víz. 4. Nem tudom.
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4443. hozzászólás - 2009.05.10. 14:38:04 (Válasz Masuda #4442 hozzászólására.)
Nagy pofáraeséseket tud eredményezni, ha szándékosan atomprimitív, gagyi kérdéseket tesztek fel, ugyanis a 4-5. azonnal törölni után végleg lemondhattok a kérdésfeltevésről, de még az 50%-os LE-ről is.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűPiperemackoNő
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4444. hozzászólás - 2009.05.10. 14:43:56 (Válasz Masuda #4439 hozzászólására.)
Idézet: Masuda - 2009.05.10. 14:21:22
Idézet: Piperemacko - 2009.05.10. 13:38:51
Szerintetek mi ezzel a gond?

A puli nemcsak magyar kutyafajta, hanem egy ország váltópénze is. Melyiké?

Németország
Bolívia
Japán
Afganisztán - jó válasz

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

És ezt már másodszorra dobja vissza, mert először a 'nemcsak'-ot véletlenül különírtam.
Viszont most csupa kérdőjel van a fejemben. Hátha ti tudtok segíteni. Köszönöm.



Ezt találtam a kérdésről:
Az afgán váltópénz a pul, jelenleg nincs forgalomban.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Afg%C3%A1n_afg%C3%A1ni

Üdv!


Köszönöm. Tehát a kérdés maga nem jó. Lemaradtam egy kissé
Viszont akkor miért a helyesírási hibával nyúznak?
Ezen agyaltam egy csomót

Mégegyszer kösz mindkettőtöknek!
Zulima
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4445. hozzászólás - 2009.05.10. 14:47:31 (Válasz Piperemacko #4444 hozzászólására.)
Helyesírási hibával szokták akkor is visszadobni, ha a kérdés ugyan nem jó, de van annyira jó hogy a feltevője megpróbálkozhasson egy másikkal.
Pontszám: 5
népszerűtlenMasudaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4446. hozzászólás - 2009.05.10. 14:57:17 (Válasz Lanmandragoran #4443 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.10. 14:38:04
Nagy pofáraeséseket tud eredményezni, ha szándékosan atomprimitív, gagyi kérdéseket tesztek fel, ugyanis a 4-5. azonnal törölni után végleg lemondhattok a kérdésfeltevésről, de még az 50%-os LE-ről is.



Te mint gondolsz, nem túl szubjektív a kvízkérés elfogadási rendszer?
Néha túl primitív, néha meg túl sok tudást igénylő egy kérdés? Hol van a mérce?


Üdv!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4447. hozzászólás - 2009.05.10. 15:21:34 (Válasz Masuda #4446 hozzászólására.)
Mivel emberek értékelnek, és nem gépek, természetesen szubjektív valamennyire az értékelés. Bár a csillagok kapcsán ha jól látom te éppen ennek a szubjektivitásnak köszönhetted, hogy csak helyesírást kapott, ugyanis szigorúan, betű szerint betartva minden értékelési szabályt, a te kérdésed rosszul feltett kérdést kapott volna, mert olyan időpontot adtál meg, ami elavulhat, ha nincs is rá nagy esély. De mivel egy összeszedett, értelmes kérdés volt, megkaptad a lehetőséget a javításra. Az imént beidézett pulis kérdés szintén ez a kategória.

A mérce kb ott van, amit egy 18-20 éves, átlagosan művelt ember tudhat, hangsúly a műveltségen. Lehet egyszerű, könnyű kérdéseket is feltenni a fiatalabb játékosoknak szánva, de nem mindegy, hogy van megfogalmazva. Nem mindegy, hogy az sugárzik belőle, hogy a feltevő lusta egy értelmes, szellemi munkát igénylő kérdést és válaszokat megfogalmazni, vagy süt belőle, hogy egyszerű, de aranyos, gyerekeknek szánt, vagy fiatalok által írt kérdésről van szó. Javaslom egyébként a Baromi ötletes kérdések topicját, ott lehet ötleteket találni szinte minden korosztálynak való kérdéstípusra.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenMasudaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4448. hozzászólás - 2009.05.10. 15:35:51 (Válasz Lanmandragoran #4447 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.10. 15:21:34
Mivel emberek értékelnek, és nem gépek, természetesen szubjektív valamennyire az értékelés. Bár a csillagok kapcsán ha jól látom te éppen ennek a szubjektivitásnak köszönhetted, hogy csak helyesírást kapott, ugyanis szigorúan, betű szerint betartva minden értékelési szabályt, a te kérdésed rosszul feltett kérdést kapott volna, mert olyan időpontot adtál meg, ami elavulhat, ha nincs is rá nagy esély. De mivel egy összeszedett, értelmes kérdés volt, megkaptad a lehetőséget a javításra. Az imént beidézett pulis kérdés szintén ez a kategória.

A mérce kb ott van, amit egy 18-20 éves, átlagosan művelt ember tudhat, hangsúly a műveltségen. Lehet egyszerű, könnyű kérdéseket is feltenni a fiatalabb játékosoknak szánva, de nem mindegy, hogy van megfogalmazva. Nem mindegy, hogy az sugárzik belőle, hogy a feltevő lusta egy értelmes, szellemi munkát igénylő kérdést és válaszokat megfogalmazni, vagy süt belőle, hogy egyszerű, de aranyos, gyerekeknek szánt, vagy fiatalok által írt kérdésről van szó. Javaslom egyébként a Baromi ötletes kérdések topicját, ott lehet ötleteket találni szinte minden korosztálynak való kérdéstípusra.



Nem értem, hogy ezen mit értessz: " Bár a csillagok kapcsán ha jól látom te éppen ennek a szubjektivitásnak köszönhetted, hogy csak helyesírást kapott".

Milyen csillagokról van szó?
És milyen kérdésről?

Amúgy általános kérdést tettem fel a játékkal kapcsolatban, és nem reklamáltam amúgy semmit se.

A szellemi restség szerintem itt ugyanannyira jellemző a kérdés írókra, mint a kiértékelőkre.
Ezért vetik fel többen, hogy bár klassz dolog kvízkérdésekre válaszolni a játékban, de a kvízkérdések kiértékelése körüli állandó feszültség a rendszer hibájára mutat.

Vagy nem így kellene ennek működni, vagy jobban el kellene magyarázni a játékosoknak, hogy mi is az elvárás az írói és az elfogadói oldalon.

Üdv!
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4449. hozzászólás - 2009.05.10. 15:47:54 (Válasz Masuda #4448 hozzászólására.)
Sorry, a csillagok kapcsán összekevertelek Gagabollal, úgy rémlett, te írtad be, de te csak reagáltál rá.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4450. hozzászólás - 2009.05.10. 16:34:36 (Válasz Masuda #4427 hozzászólására.)
Igazad van, ezt kérdezted, melyik nem az, erre a részre mea culpa.

A véleményem második felét (reklám, termék, cég) továbbra is tartom. Aki meg akarja ismerni mindkettőt, meg fogja. Az emberek nagy részét baromira nem érdekli, hogy az a Outlook nevezetű programocska mivel áll kapcsolatban a cégénél. Sőt, ha rákérdezel, nagy részének fingja nem lesz róla, még ha megmondod a nevét is, hogy mi az.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4451. hozzászólás - 2009.05.10. 16:40:44 (Válasz Bergkamp #4424 hozzászólására.)
Idézet: Bergkamp - 2009.05.10. 09:04:06
Ki a főszereplője a Taken c. filmnek?

Liam Neeson (helyes)
Brad Pitt
Hugh Jackman
Christian Bale

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Most komolyan emberek. Nap mint nap kapok több olyan kérdést, hogy ki játszik ebben meg abban a filmben, hány Oscar-díjt nyert valaki stb... nekem ez az egész rendszer nem tetszik.
ha azt nézzük, hogy a szabályzat szerint milyen kérdést kellene kapni akkor a kérdések 90%-a törölhető lenne, mert nem felel meg neki. Javaslatom az lenne, biztos feldobták már mások is, hogy kellene pár ember akik és csak ők osztályozhatják a kérdéseket. Bár tudom, hogy ez kicsit nehézkes megoldani, de akkor lenne egy szabvány a kérdésekre, mert ez így nagyon nem jó!:S


Jó film? Nyert valami jelentősebb díjat (Cannes, Oscar, Golden Globe)? IMDB szerint semmilyet, nézők osztályzata 8, azaz még a TOP 250-től is messze van. Akkor miért is kellene tudni? (Hozzáteszem a felsoroltakból Liam Neesont és Hugh Jackmant is nagyon jó színésznek tartom, de nem ez a filmjük az, ami miatt emlékezni kell rájuk.)

A másik felvetésedre. Itt többen írták már, talán Hatsepsut, a fő kvízadmin is írta, hogy már az van, amire te gondolsz, azaz egy kiválasztott néhány ember értékeli első sorban a kérdéseket és ha túl sok összegyűlik, akkor lépnek csak be a játékosok. A sima játékosból pedig minimum 20 értékelés kell és abból 15-nek egyértelműen a rosszra kell mutatni, ahhoz hogy kiessen. Ha pedig valamilyen admin értékelte, akkor nagy valószínűség szerint e lefektetett elveknek megfelelően értékelt.
Pontszám: 5
kedvencGabusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4452. hozzászólás - 2009.05.10. 19:37:06
Hogyan hívjuk másképpen az egyszarvút?

Uniformis
Unicum
Unicornis
Unicode

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

nem értem!?
Barracuda [LV]Lélekvadászok
Pontszám: 5
népszerűtlenMasudaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4453. hozzászólás - 2009.05.10. 21:09:57 (Válasz Craslorg #4450 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.05.10. 16:34:36
Igazad van, ezt kérdezted, melyik nem az, erre a részre mea culpa.

A véleményem második felét (reklám, termék, cég) továbbra is tartom. Aki meg akarja ismerni mindkettőt, meg fogja. Az emberek nagy részét baromira nem érdekli, hogy az a Outlook nevezetű programocska mivel áll kapcsolatban a cégénél. Sőt, ha rákérdezel, nagy részének fingja nem lesz róla, még ha megmondod a nevét is, hogy mi az.


Nézd, engem az nem érdekel baromira, hogy:
"Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?"
Meg hogy melyik tévé sorozatnak ki a fene a főszereplője. Nem is nézek tévét szinte.
Aztán mégis kvízkérdés lett.

Persze sokat lehet írni, hogy mi lenne jó, meg mi nem kvízkérdésnek.
Sajnos azokat a kérdéseket, amiket én baromi egyszerűnek tartok elutasítják, hogy speciális, és itt is - a fórumban - jórészt ezt mondjátok.
Erre írtam egy még egyszerűbbet, de arra azt kaptam, hogy az olyan primitív, hogy büntetés jár érte.

Szóval nem tűnik könnyű feladatnak olyat írni, amit a mai átlag műveltségű játékos meg tud válaszolni és nem nagyon primitív.

Majd agyalok rajta...


Üdv!
Pontszám: 7.50
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4454. hozzászólás - 2009.05.10. 21:32:42 (Válasz Gabus #4452 hozzászólására.)
Idézet: Gabus - 2009.05.10. 19:37:06
Hogyan hívjuk másképpen az egyszarvút?

Uniformis
Unicum
Unicornis
Unicode

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

nem értem!?


unikornis miatt, szerintem.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
kedvencGabusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4455. hozzászólás - 2009.05.10. 22:18:01 (Válasz Almacsut #4454 hozzászólására.)
Lehet, netről szedtem kompletten a kérdést ott elfogadták a www.tyukvagytojas.hu-n de lehet nem jó így.

Az unicornis ugyanaz latinul, mint a monoceros ógörögül: egyszarvút jelent.

K -val is találtam de az magyarosított gondolom

ez van

tisztelettel
A hozzászólást Gabus módosította 2009.05.10. 22:19:40-kor
Barracuda [LV]Lélekvadászok
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4456. hozzászólás - 2009.05.10. 22:19:38
Ebben mi a rossz?? Kéretik visszaadni a több mint 1000 LE-mat!

Megközelítőleg mennyi embert öltek meg koncentrációs táborokban a második világháború folyamán?

*Legalább 1,1 millió embert.
Közel 800000 ember lelte itt halálát.
Fél millió z s i d ó t, 75 000 lengyelt és mintegy 19 000 romát öltek meg.
Nem halt meg itt senki, ezek csak munkatáborok voltak.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4457. hozzászólás - 2009.05.10. 22:33:55 (Válasz Szurilo #4456 hozzászólására.)
Vissza? Ne nevettess!

Csak a német koncentrációs táborokban kb 5 000 000 ember halt meg, és akkor még nem beszéltünk az amerikai, orosz, olasz, stb táborokról. Én sehol nem látok megközelítőleg ekkora értéket a válaszokban, ahogy a kérdés szól. Az a legalább 1,1 millió, az tudod mire lenne jó válasz? Hogy Auschwitzban hány embert öltek meg megközelítőleg.

De ha ezt esetleg el is fogadjuk, a nem halt meg senki még szigorúbb értékelést is érdemelne, mint amit kaptál. 5 millió ember az senki???
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4458. hozzászólás - 2009.05.10. 22:39:18 (Válasz Lanmandragoran #4457 hozzászólására.)
Higgadj le Lan! Szurilo hibás adattal dolgozott, jogosan kapott rossz értékelést, ez rendben van.
De egy rossz (helytelen) válaszért ne akarj már azonnal törölnit adni!

Szurilo! Lannak igaza van! A megadott adatok közel sem fedik a valóságot és ebben a formában fel se tedd, mert más nem a z s i d ó-ért visszaadják helyesírással is. Tudom, tiltott szó (igen, azt is tudom, hogy baromság, hogy tiltott szó), de kérlek ne így.
A hozzászólást Byzon módosította 2009.05.10. 22:39:42-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4459. hozzászólás - 2009.05.10. 22:47:27 (Válasz Lanmandragoran #4457 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.10. 22:33:55
Vissza? Ne nevettess!

Csak a német koncentrációs táborokban kb 5 000 000 ember halt meg, és akkor még nem beszéltünk az amerikai, orosz, olasz, stb táborokról. Én sehol nem látok megközelítőleg ekkora értéket a válaszokban, ahogy a kérdés szól. Az a legalább 1,1 millió, az tudod mire lenne jó válasz? Hogy Auschwitzban hány embert öltek meg megközelítőleg.

De ha ezt esetleg el is fogadjuk, a nem halt meg senki még szigorúbb értékelést is érdemelne, mint amit kaptál. 5 millió ember az senki???


Gyorsan beírom ide, amíg nem büntetik Magyarországon a holokauszt-tagadást, hogy ez az adat nem helytálló. A táborokban meggyilkolt zsidók száma évről-évre változik, ugyanúgy, ahogy folyamatosan derülnek ki újabb félrevezetések, egyszerű hazugságok a történtekkel kapcsolatban, vagy ahogy egyre több emlékiratról és könyvről derül ki, hogy az igaz történet jelző csak megtévesztés. Nem kell mindent elhinni, amit az iskolában mondanak. Viszont ez a fórum nem arra van, hogy a holokausztról vitatkozzunk, ezért lezártam a témát. Privátban szívesen folytatom. A kérdés ettől függetlenül helytelen, hiszen nem tudni, hány ember halt meg közvetve a náci diktatúra következtében.

És hogy ontopic legyek. A legutolsó kérdésemet nem fogadták el:

Mely filmben nyújtott alakításáért kapott Oscar-díjat élete során Heath Ledger?

A Sötét Lovag
Túl a barátságon
Lovagregény
Élete során nem kapott Oscar-díjat

Hol van ebben az indoklásként felhozott helyesírási hiba? Nem azt mondom, hogy nincs, a helyesírásom csapnivaló, csak mutassátok meg. Illetve, ha ez egyfajta kedvesség, hogy ne veszítsek kérdezési jogot és legyen alkalmam újat írni, akkor szeretném megtudni, hogy miért nem jó ez a kérdés?
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 2.33
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4460. hozzászólás - 2009.05.10. 22:54:02 (Válasz DeluksZ #4459 hozzászólására.)
Szerintem a 4. válasz a hibás. Ugyanis az a kérdés tagadása, ami (ha jól értelmeztem a kérdést) a helyes válasz. Mivel igaz a sötét lovag legjobb mellékszereplőként kapta meg az Oscar-díjat, de posztumuszként.
A hozzászólást Almacsut módosította 2009.05.10. 22:55:42-kor
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője