Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
601. hozzászólás - 2009.01.21. 12:17:37 (Válasz Lanmandragoran #599 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.21. 11:44:01
Nekem a legfőbb problémám a szponzoros kérdéssel, hogy bár a Philip Morris a főszponzor, az EU szabályok szerint ugyebár 2006 óta nem lehetnek dohányáru reklámok az F1-ben sem, tehát a versenynaptár felében nem lehet sehol Marlboro kiírást látni a csapaton, vagyis aki nem követi rendszeresen a futamokat, az nem fogja tudni, hogy ő a főszponzor, ráadásul a Martini is csak az év végén szállt ki a szponzorálásából. Ergo aki összesen látott mondjuk pár európai futamot, az azt látta, hogy Marlboro felirat sehol, Martini viszont van.


Pontositok: sehol nem szerepelt mar a Marlboro felirat 2008-ban, csak a vonalkoddal utaltak ra. A tobbi reszevel egyetertek. A Martini tamogatta a Ferrarit? Ezt nem is tudtam.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
602. hozzászólás - 2009.01.21. 12:33:28 (Válasz Kocos #601 hozzászólására.)
Mivel összesen annyi infót találtam hirtelen, hogy a 2006-os EU dohánytörvény ellenére 2011-ig szerződést hosszabbítottak, és bár a Jégember miatt jelenleg a Ferrarinak drukkolok, nincs előttem az összes autó, ami 2008-ban indult, nem voltam benne biztos, hogy valahol Ázsiában pl nem volt rajtuk a felirat, ezért csak azt írtam, ami tuti. Köszi a pontosítást. Martiniről én is csak most találtam cikket hogy kiszáll, én sem tudtam eddig.

Zoltaszon, nem nézünk hülyének, hisz a Voda évekig volt a Ferrari egyik főszponzora, rengeteg Ferrari Limited Edition telefon forgalmaztak, McLarennel ilyet még nem láttam.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
603. hozzászólás - 2009.01.21. 12:37:11
Sziasztok!
A kérdésem a következő volt:
Melyik nem Molnár Éva regénye?
Halkirálynő és a kommandó
Fattyúdal
Ébredj velem
Halálsoron
Helyes válasz:Halálsoron Rossz,hibás kérdés értékelést kapott. Kérdésemre csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ
Na most megy fel az agyvizem!Mi ebben a speciális?Hogy Molnár Évának Vavyan Fable az írói álneve?Vagy hogy a Halálsoron Stephen King egyik legismertebb műve?Szerintem ez ált műveltség!A Gyűrűk ura,a Harry Potter stb nem speciális?És akkor még nem említettem az évszámokat,pedig az ugye lexikális tudást igényel!Nem azért vagyok mérges,mert rossz értékelést kaptam,hanem azért,mert igazságtalanul kaptam rossz értékelést!Szerintem nem ártana felülvizsgálni a kérdés elbírálásokat!Egyébként a játék szuper,nagyon megszerettem,csak ez a kiszolgáltatottság nem tetszik!
Pontszám: 5.33
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
604. hozzászólás - 2009.01.21. 13:09:51 (Válasz Lanmandragoran #602 hozzászólására.)
Akkor innentől: Az a fő szponzor, aki a legtöbbet adja az istallónak nem? Minthogy nem tudjuk a pontos adatokat, mert nem hozzák nyilvánosságra, én nem tudnám megmondani, hogy az elsődleges szponzor...

Szerk: Csak helyesírás
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.01.21. 13:28:15-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűMisi12Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
605. hozzászólás - 2009.01.21. 14:50:21
Ki nyerte meg 2007–2008-as német labdarúgó-bajnokságot úgy, hogy összesen kétszer kaptak ki?

Werder Bremen
Borussia Dortmund
Chelsea FC
Bayern München(ez a jó válasz)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Ez miért speciális kérdés? Eddigi hasonló jellegű kérdéseket elfogadták. Ezt miért nem?
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
606. hozzászólás - 2009.01.21. 15:33:01 (Válasz Misi12 #605 hozzászólására.)
Elsősorban örülök, hogy akad még ember, aki nem kezd el hőzöngeni, hanem értelmesen és kultúráltan kérdez még akkor is, ha úgy érzi, igazságtalanok voltak vele (az eddigi tapasztalatok alapján), továbbá mégcsak meg sem lettünk fenyegetve, hogy "Akkor jöjjenek az "1+1" szintű kérdések!". Ráadásul mindjárt kettő is. Le a kalappal, de tényleg.

De, hogy válaszoljak is.
Misi12: Azok a kérdések is lassan kikerülnek a rendszerből, főleg a Melyik évben ki nyerte az XY bajnokságot fociban.
Teszem hozzá, hogy bár a Te kérdésedben legalább valami érdekesség van (gondolok itt az "úgy, hogy összesen kétszer kaptak ki?" részre), ennek ellenére én is speciálisnak ítéltem volna. Ez az a bizonyos határeset (nálam) ami épp átkerül a rossz kérdés kategóriába. Nincs valami ilyened VB-vel kapcsolatban? Azt hiszem 2002-ben történt, hogy a Német válogatott a döntőben kétszer annyi gólt kapott, mint addig összesen. Ha erre kérdezel, akkor az részemről átmegy.

Komura64: Nem értem én sem, bár kőkemény ponyva mindkét író munkássága (ennek ellenére, vagy épp ezért szeretem Őket), azért, ha más nem is, a Halálsoron ismerősen kellett volna hogy csengjen az illetőnek. Bár ma már borult a bili azon, hogy (idézem):
Szerintem pl az összes irodalom kérdés lexikális tudást igényel...
Lehet, hogy valaki alapból a kérdés végigolvasása nélkül értékelt. Sajna ez is előfordul...
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűViktorkaFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
607. hozzászólás - 2009.01.21. 18:52:34 (Válasz Liadas #313 hozzászólására.)
Az, hogy egy kérdés nem könnyű, még nem jelenti azt, hogy rossz. Szerintem ezeknek a kérdéseknek, az lenne a feladata, hogy egy kicsit művelődjünk játék közben, és nem árt senkinek egy kis új információ. Én is tanultam ezekből a kérdésekből, már amelyikből lehetett. Sokat segítene ha a kérdéseket a játék folyamán is lehetne értékelni.
Visszatérve a kérdéses kérdésre. A hatnapos háborúra még a napi hírekben is volt szó. Egy előző kérdésem, aminek a megoldása Kispipin volt, pedig átcsúszott, pedig szerintem sokkal nehezebb volt.
Úgy érzem, több embernek kellene értékelni egy kérdést, mert így túl szubjektív az eredmény.
Pontszám: 5
népszerűSzedahFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
608. hozzászólás - 2009.01.22. 00:33:07
Azért a sportrajongók figyelmét felhívnám, hogy gondolják át, mert semmi bajom a sportkérdésekkel, csak azért az tényleg a sporttörténelem, vagyis az általános műveltség része legyen.

Tetszett pl. a Tiger Woods-os kérdés, mert tőlem nagyon távol áll a golf, de az ő neve akkor is nagyon meghatározó.
Vagy Puskás Öcsi beceneve - utána kellett néznem, és szégyeltem is magam, hogy nem tudom, annak ellenére, hogy nem vagyok foci rajongó.

Ez a szponzoros kérdés meg kicsit sem része a sportörténelemnek. Ha én azt kérdezném:

Mi volt a neve az első teljesen tranzisztorizált számítógépnek?
UNIVAC I
IBM 702
TX0 *
IBM System/360

akkor nem csodálkoznék, ha túl specnek minősítenék a kérdést, pedig nagy esemény volt, és jelenleg az informatika eléggé meghatározza az életünket, jobban, mint a foci, vagy a Forma 1.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
609. hozzászólás - 2009.01.22. 08:10:00 (Válasz Kocos #598 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.01.21. 11:41:48
A Voda pedig NEM szponzoralja a Ferrarit.

Nem kell azert atesni a lo tuloldalara sem a rossz ertekelesekkel. Nem annyira a konkret kerdesre irom, de az, hogy kapasbol minden melyik filmben szerepekt/nem szerepelt kerdest rossznak jelolsz az tulzas. Ezek kozepes szinvonalu kerdesek, illetve a szinesztol es a filmektol fuggoen lehet jobb/rosszabb. Egysegesen elvetni oket nem kene.
Ezért csak 98 %. De úgy gondolom annyi ilyen típusú kérdés van már, hogy tényleg csak a kiemelt művek/írók esetén van értelme.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
610. hozzászólás - 2009.01.22. 09:16:29
Legutoljára feltett kérdésed

Mennyi az üveg olvadáspontja?

476 Celsius fok
749.15 Kelvin
888.8 Fahrenheit
nincs is neki

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott! Miért?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
611. hozzászólás - 2009.01.22. 09:22:03 (Válasz Zoltanszon #606 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.21. 15:33:01

Teszem hozzá, hogy bár a Te kérdésedben legalább valami érdekesség van (gondolok itt az "úgy, hogy összesen kétszer kaptak ki?" részre), ennek ellenére én is speciálisnak ítéltem volna. Ez az a bizonyos határeset (nálam) ami épp átkerül a rossz kérdés kategóriába. Nincs valami ilyened VB-vel kapcsolatban? Azt hiszem 2002-ben történt, hogy a Német válogatott a döntőben kétszer annyi gólt kapott, mint addig összesen. Ha erre kérdezel, akkor az részemről átmegy.

vagyis neked az a rossz kérdés, amit nem tudsz?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
612. hozzászólás - 2009.01.22. 09:33:09 (Válasz Zoltanszon #604 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.21. 13:09:51
Akkor innentől: Az a fő szponzor, aki a legtöbbet adja az istallónak nem? Minthogy nem tudjuk a pontos adatokat, mert nem hozzák nyilvánosságra, én nem tudnám megmondani, hogy az elsődleges szponzor...

Szerk: Csak helyesírás


Azt nem hozzak nyilvanossagra, hogy ki mennyit ad, de meg szoktak nevezni egy foszponzort.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
613. hozzászólás - 2009.01.22. 09:33:53 (Válasz Komura64 #603 hozzászólására.)
Hat ez sajnos hibas ertekelesnek tunik.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
614. hozzászólás - 2009.01.22. 09:34:46 (Válasz Misi12 #605 hozzászólására.)
Idézet: Misi12 - 2009.01.21. 14:50:21
Ki nyerte meg 2007–2008-as német labdarúgó-bajnokságot úgy, hogy összesen kétszer kaptak ki?

Werder Bremen
Borussia Dortmund
Chelsea FC
Bayern München(ez a jó válasz)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Ez miért speciális kérdés? Eddigi hasonló jellegű kérdéseket elfogadták. Ezt miért nem?


Ez valoban tul spec. Aki nem koveti a focit az nem tudja. Ha eddig ilyet elfogadtak az volt a hiba.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
615. hozzászólás - 2009.01.22. 09:40:12 (Válasz Craslorg #609 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.01.22. 08:10:00
Idézet: Kocos - 2009.01.21. 11:41:48
A Voda pedig NEM szponzoralja a Ferrarit.

Nem kell azert atesni a lo tuloldalara sem a rossz ertekelesekkel. Nem annyira a konkret kerdesre irom, de az, hogy kapasbol minden melyik filmben szerepekt/nem szerepelt kerdest rossznak jelolsz az tulzas. Ezek kozepes szinvonalu kerdesek, illetve a szinesztol es a filmektol fuggoen lehet jobb/rosszabb. Egysegesen elvetni oket nem kene.
Ezért csak 98 %. De úgy gondolom annyi ilyen típusú kérdés van már, hogy tényleg csak a kiemelt művek/írók esetén van értelme.


Azt az ervet en nem igazan tudom elfogadni, hogy sok ilyen van mar. Egy kerdest objektiven kene vizsgalni, sot ha elfogadjuk, hogy az eddigi ilyen kerdesek jok, akkor a kerdesfeltevo joggal var jo ertekelest a hasonlo sablonu uj kerdesere.
Irom ezt az eredeti kerdestol oly mertekben fuggetlenul, hogy azt sem tudom mi volt az.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
616. hozzászólás - 2009.01.22. 09:41:08 (Válasz Sir Ny #611 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2009.01.22. 09:22:03
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.21. 15:33:01

Teszem hozzá, hogy bár a Te kérdésedben legalább valami érdekesség van (gondolok itt az "úgy, hogy összesen kétszer kaptak ki?" részre), ennek ellenére én is speciálisnak ítéltem volna. Ez az a bizonyos határeset (nálam) ami épp átkerül a rossz kérdés kategóriába. Nincs valami ilyened VB-vel kapcsolatban? Azt hiszem 2002-ben történt, hogy a Német válogatott a döntőben kétszer annyi gólt kapott, mint addig összesen. Ha erre kérdezel, akkor az részemről átmegy.

vagyis neked az a rossz kérdés, amit nem tudsz?


Ezt megvalaszolnam helyette: a leirtak alapjan NAGYON NEM.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
617. hozzászólás - 2009.01.22. 10:05:06 (Válasz Sir Ny #611 hozzászólására.)
Nem. Arra próbáltam rámutatni, hogy az egyik a Világbajnokságot, a másik a Bundesligát érinti. Továbbá az, hogy ki nyerte a 2002-s VB-t, nem érdekel, és nem is foglalkoztatna viszont egy ilyen kérdést is lehet érdekessé tenni...

És hogy mennyire nem igaz, hogy "vagyis neked az a rossz kérdés, amit nem tudsz?" jelzi, hogy a Tiédre sem tudom a választ, de alapból jónak ítélném. Utőlagos korrekciót is csak akkor kérnék rá, ha nem jó a válasz. De gondolom utánanéztél kellőképpen, szóval az esetedben ez nem áll fenn.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
618. hozzászólás - 2009.01.22. 10:45:12 (Válasz Kocos #615 hozzászólására.)
Ezért van, hogy "már szerepelt" az értékelés, így nem veszít semmit a kiíró.
Pontszám: 5
irritálóSpiritmongerFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
619. hozzászólás - 2009.01.22. 10:58:05
azért érdeklődnék, hogy melyik féreg ítéli meg túl speciálisnak az alábbi kérdéseimet:


1, Mit NEM jelenthet a FILA szó/betűszó/rövidítés?

Nemzetközi birkózó szövetség
Brazil kutyafajta
Sportszergyártó cég
Mexikói fűszepaprika-féle

nem hinném, hogy annyira nehéz lenne vagy speciális, egy sportszergyártót, a birkózószövetséget vagy egy kutyafajtát biztonsággal felismerni...

2, Irapuatoban a foci vb-n a magyar csapat hány gólt kapott a szovjetektől?

ezt mindenki tudja, az a 6-0 örökre megmarad, csak néhány barom tinimajom kiszedette

3, Melyik a legcsípősebb paprikafajta?

ez is tudható/guglizható, de törölték, mint minden olyan kérdésemet, amire egy kicsit többet kellett gondolkodni, mint a mónika show-n

Hatsepsut, ha vagy, léccives tolj nekem egy mélt, mert lenne pár javaslatom a kvíz megreformálásrára

spiritmonger75@yahoo.com

az első javaslat az, hogy 30 éves kor alatt ne lehessen értékelni, és kihullanak a mindenféle mangás/pcdroid/divatmajomzene kérdések, másodsorban pedig, az a kérdés maradjon meg, aminek a helyes válasza nem éri el a 25%-ot, hogy pusztán tippeléssel ne kapjon +LE-t a kis bugyuta, aki nem tudja

harmadszor, a kvíz megoldásának idejét le kellene vinni az olimpiai szintidőre, így nagyobb értéke lenne

negyedszer, újra átnézni önkéntesekkel a különböző jó és rossz kérdéseket, és a kvíznek nagyobb rangot adni
Pontszám: 3
népszerűtlenLordEggFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
620. hozzászólás - 2009.01.22. 12:26:21
ez volt a kérdésem és rossznak értékelték:
Van 5 égő gyertyád elfujsz 3-mat mennyi gyertyád marad?
2
6
1
3*
miért?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!