Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagDejah ThorisNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3721. hozzászólás - 2009.04.15. 08:54:18 (Válasz Kocos #3720 hozzászólására.)
Nem a Bezzeg Bela emlekerem tulajdonosa szeretnék lenni, csak példaként említettem, hogy miket engednek át, illetve tudnak az emberek, és miket nem. És csak ez az egy zavar.
Egyébként meg a kvízekről, és azok nehézségi fokáról, illetve minőségéről van némi fogalmam, tíz egynéhány kvízkönyv írása és kiadása után!
Természetesen, olyan vagyok én is mint a marha a villanypásztornál, ha megcsípi az orrát, akkor nem megy oda többé!
Én sem próbálkozom többé minőségi kérdésekkel, maradjunk a milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt típusúaknál...
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3722. hozzászólás - 2009.04.15. 10:26:31 (Válasz Dejah Thoris #3721 hozzászólására.)
Megpróbálhatod, de ha elfogadsz egy javaslatot, akkor olvasd inkább el a Baromi jó kérdések altopikját, és szerintem Te is találsz tippet ás utána írsz jó kérdést. Mármint olyan kérdést, ami át is csúszik.
Én személy szerint rengetegszer utasítottam el olyan kérdést, ami miatt vérzett a szívem, de nem tehettem mást.
Idézet: Dejah Thoris - 2009.04.15. 08:54:18
Nem a Bezzeg Bela emlekerem tulajdonosa szeretnék lenni, csak példaként említettem, hogy miket engednek át, illetve tudnak az emberek, és miket nem. És csak ez az egy zavar.

Erre Lanmandragoran válaszolt érdemben:
Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.15. 00:10:33

Ez sajnos annak köszönhető, hogy egyrészt régen sokkal kevésbé volt szigorú az értékelés amíg nem lehetett lemondani a kérdésről, másrészt az utolsó hülyegyerek is értékelhetett, aki általában két dolgot csinált. A primitív szarokat átengedte, mert tudta rájuk a választ, ami már egy kicsit színvonalasabb volt, arra nyomott egy törlést, mert hogy mértne.
Ez egy darabig két dolgot eredményezett:
a bekerülő szarokat látva akik visszakapták a JÓ! kérdésüket, elkezdtek szintén szarokat írni, mondván hogy azok átmennek, de mellette dacból elkezdték a jó kérdéseket ők is kukázni, dögöljön meg a szomszéd tehene is alapon; így a szemét gyűrűzött szét mint a víz ha kavicsot dobsz bele.
Viszont mivel a kvíz adatbázis már jócskán 100k kérdés felett van, ezeket az imént említett szemeteket csak akkor lehet kikukázni, ha valaki jelzi a problémát a Kvíz x. topicban. Bezzegelni pedig természetesen nem azok szoktak, akik ezt rendszeresen meg is teszik, sőt nem egy Bezzeg Béla már ki is fejtette, hogy ő bizony nem utasít el kérdést, mert az kiszúrás a feltevővel szemben. Ezek után itt ne bezzegeljen, hogy miért vannak vacak kérdések! Pont azért mert van aki úgy gondolkodik mint ő, hogy nem szúrok ki vele, átengedem, bár a muszájt ly-vel írta...
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.04.15. 10:32:41-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3723. hozzászólás - 2009.04.15. 11:44:45 (Válasz Dejah Thoris #3721 hozzászólására.)
Idézet: Dejah Thoris - 2009.04.15. 08:54:18
Én sem próbálkozom többé minőségi kérdésekkel, maradjunk a milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt típusúaknál...


Ahogy gondolod, de azert ne csodalkozz, ha erre kapod majd a 3 napos eltiltast.
Ami pedig a minosegit illeti, illetve a kvizkonyvet, itt azert az ennel lenyegesen minosegibb kerdesek hegyekben allnak. Komolyan. Nezz be az otletes kvizkerdesek topikjaba.
A ki szerezte, ki irta, mikor volt stb. kerdesek a tipikusan otlettelen alapkerdesek.
Pontszám: 5
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3724. hozzászólás - 2009.04.15. 12:13:45
Ezt a kérdést írtam:

Ki írta a Távoli csillagok istenei című könyvet?

Erich von Däniken.
Szepes Mária.
J.R.R. Tolkein.
Robert E. Howard.

Elárulná valaki, mivel érdemelte ki az azonnal törölni értékelést?
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3725. hozzászólás - 2009.04.15. 12:27:08 (Válasz Arrakys #3724 hozzászólására.)
Én csak helyesírási hibáztam
Tolkien, J. R. R.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3726. hozzászólás - 2009.04.15. 13:49:28 (Válasz Arrakys #3724 hozzászólására.)
Idézet: Arrakys - 2009.04.15. 12:13:45
Ezt a kérdést írtam:

Ki írta a Távoli csillagok istenei című könyvet?

Erich von Däniken.
Szepes Mária.
J.R.R. Tolkein.
Robert E. Howard.

Elárulná valaki, mivel érdemelte ki az azonnal törölni értékelést?


Nem lehet, hogy tobb peldanyban tetted fel?
Mostanaban gyakori, hogy 2-3 azonos kerdest kapok egymas utan. Mivel a vilagok kvizadatbazisa egy ugyanaz, ezert ezeknek azonnali torles a jutalma Miklos iranymutatasa szerint. marmint az elsot kiveve.
Pontszám: 5
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3727. hozzászólás - 2009.04.15. 14:21:56
Üdv!

Igen, először valóban helyesírási hibával jött vissza. Aztán javítottam. S miután a javítás megvolt, valaki visszadobta, azzal, hogy azonnal törölni. Végül is ez több példány, de a szabályokon belül.
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3728. hozzászólás - 2009.04.15. 14:42:56 (Válasz Arrakys #3727 hozzászólására.)
Nagyon félek tőle, hogy most olyan gonddal állnuk szembe, hogy túl sok olyan ember értékelte a kérdésedet, aki azonnal törölnit ad a kérdéstől függetlenül, mert Ő is azt kapot, és még a választ sem tudja erre. Remélem, tévedek, és nem tartunk itt...

Egyébként Däniken?
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
fórumozóKianFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3729. hozzászólás - 2009.04.15. 16:31:31
Az SI-rendszer szerint a kilogramm minek az alapegysége?

súly
tömeg
térfogat
gyorsulás

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

A Nemzetközi Mértékegység-rendszer alapegysége! Általános iskola, fizika óra. Míg a súly, (gondolom ezzel volt a problémája az értékelőnek) származtatott : Tömeg*gravitációs gyorsulás
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3730. hozzászólás - 2009.04.15. 19:13:50
Húha. Végigolvastam végre az előző 9 oldalt! Királyság, hogy nem változott semmi

Egy kis kiegészítés, amit egyszer (többször?) leírtak, leírtam, azaz:
Amennyiben egy - érzésed szerint - rossz kérdést kapsz és nem tudod értékelni, két dolgot jelenthet:
1. A kérdés még abból a korból származik, amikor jóval lazább volt az értékelés. Ifjú iskolás beírta a C. Ronaldos kérdését, az osztálytársai gyorsan elfogadták, vagy mások elfogadták.
Megoldás: Jelezni kvíz 3 (később a szám növekszik) topicban és Hatsepsut, a főfő kvízadmin törli.
2. A kérdés frissen került az adatbázisba, de - mint azt valahol admin jelezte - először a kvízadminok értékelhetik, a többiek csak megkaphatják, de nem értékelhetik. Amennyiben ilyen van, akkor is jelezd a kvíz 3 topicban, Hatsepsutnak, hogy ha mégis az első pont lenne igaz, javíthassa, törölhesse.

Másrészt arra kérnék mindenkit, aki nem olvasta el a már többször említett Miklós féle első hozzászólást az értékelésekről szóló topicban, hogy NE TEGYE! Ugyanis akkor nem lehetne itt magyarázni neki, miért rossz a kérdése, nem lehetne itt olvasni 3-4 nap után, jó kis vitákat. És én ezt élvezem

Kiegészítés: Akinek nem inge... Vannak, akik gyorsan megértik, mi a gond és ennek megfelelően módosítanak a kérdéseiken és nagyon jó kérdéseket tesznek fel. Hogy ezt honnan tudom? Mert udvariasan jelzik, elfogadták a problémás kérdés indoklását és többet nem írnak ide, hogy jajj, de bezzeg béla emlékérem kell nekem...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3731. hozzászólás - 2009.04.15. 19:17:35
És akkor egy Mea Culpa. Sajna jobbra-balra ugrálok az ablakok, Skype és egyebek között a gépen és az alábbi kérdést én rosszra értékeltem, holott a kérdés jó. A kiírójától elnézést kérek, ha emiatt valóban rossz lesz a kérdése. Ha egyes világon és engem üthető távolságban van, essen nekem ledumálás után és megkapja a kimaradt LE-t. Ha másik világon, akkor sajna nem tudok segíteni, tényleg sajnálom. Természetesen a helyes válasz volt a jó válasz. Bár, megjegyzem a 3. válaszlehetőségben benne van az, hogy lusta volt egy 4. jó rossz választ kitalálni... Elsőre emiatt is böktem a rossz válaszoktra, csak a javításig már nem jutottam el.
Igaz-e, hogy a Lánchíd kőoroszlánjainak nincs nyelve?
A Lánchídon főnixek ülnek
Nem, ez csak legenda
A Lánchídon nincsenek is oroszlánok
Igaz, és emiatt lett öngyilkos a faragójuk
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3732. hozzászólás - 2009.04.15. 19:20:47 (Válasz Craslorg #3731 hozzászólására.)
Nem kell meaculpazni, ez a kérdés már szerepel.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűAprodFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3733. hozzászólás - 2009.04.15. 20:42:36
kár érte

Hányadik lett Talmácsi Gábor az első 250ccm-es versenyén (2009.04.11)?

10
5
3
1


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3734. hozzászólás - 2009.04.15. 21:12:28 (Válasz Aprod #3733 hozzászólására.)
Én elhiszem, hogy Talma, meg magyar, meg büszkék vagyunk rá, de kérdezd meg ugyanezt 4 év múlva, mikor esetleg már a MotoGP-ben versenyzik.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3735. hozzászólás - 2009.04.15. 21:17:39 (Válasz Lanmandragoran #3711 hozzászólására.)
Most értem haza és olvasom a hsz-t. Először is, köszönöm a kimerítős és részletes magyarászatot. Kocosnak is a későbbi válaszát.

A válaszból bár lehet rosszul értem, de azt szüröm le Ti sem vagytok elégedettek az értékelési rendszerrel. "Szabályrendszer/szokásjog: Mi értékelési elveknek nevezzük" Következetesség. A bajt én abban látom, hogy Te következetes vagy önmagadhoz, Kocos is következetes önmagához, de egymáshoz képest nem vagytok azok. Míg egyikötök átengedi a kérdést, addig a másik visszaküldi rosszabb esetben törli. (mindenki)
Nincs egy olyan szabályozási rendszer, amit mindenki úgyanúgy alkalmazhatna. A jelenlegi a sok-sok finomítgatásban már olyan szinten el van korcssulva, hogy az már megőli a játékot és elveszi a kedvét az embereknek a kérdésfeltevéstől. A legjobb az lenne, ha lenne 3 vagy 5 admint, aki megadott séma szerint egymással megbeszélve tudnának értékelni.

Abban valóban igazad van hogy szigorú értékelés kell, de a szigorú az nem egyenlő a szőrszálhasogatással. Ha egy kérdés alapjában véve jó, de mondjuk az egy irodalmi mű, vagy film részletére kérdez rá az még nem jelent speciális tudást, főleg nem lexikális tudást. Miért ne lehetne rákérdezni egy mű részletére? Ha a feltett kérdésre a válaszadok 75% nem tudja a választ, akkor az amúgyis törlésre kerűl. Ahogy korábban leírtam, speciális tudás az az amit tanulás nélkül nem tudsz elsajátitani. Kémia, Fizika, Matematika, Számítástechnika, stb. Az olyan ismeretek amikell a hétköznapokban nem találkozhatsz, csak akkor ha arra kölön odafigyelsz. Az évszámok meg szerintem, pont, hogy lexikális tudást igényelnek. Egy évszámot vagy tusz vagy nem. Ha tudod az évszámot akkor mindegy hogy egymást követő évszámokat írsz be vagy éppen 50-60 év külömbséggel írod be őket. Ez csak max. a kérdés nehézségén változtat. Ettől függetlenűl szerintem teljesen jók az évszámos kérdések, még akkor is ha egy konrét dátumra kérdeznek rá.
De egyszónak is száz a vége szerintem az a baj, hogy az értékelők többsége visszaél az adott jogával, valamit az hogy nincs egy olyan normálisan kidolgozott séma, amit mindenki önmagához mérten is és a többiekhez mérten is következetesen követni tudjon.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3736. hozzászólás - 2009.04.16. 06:31:56 (Válasz Kian #3729 hozzászólására.)
Idézet: Kian - 2009.04.15. 16:31:31
Az SI-rendszer szerint a kilogramm minek az alapegysége?

súly
tömeg
térfogat
gyorsulás

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

A Nemzetközi Mértékegység-rendszer alapegysége! Általános iskola, fizika óra. Míg a súly, (gondolom ezzel volt a problémája az értékelőnek) származtatott : Tömeg*gravitációs gyorsulás


Az ertekelonek azzal volt poblemaja, hogy a kilogramm semminek nem alapegysege SI rendszerben, csak a gramm. Lehet, hogy a rosszul feltett kerdes lett volna a helyesebb ertekeles.
Pontszám: 5
fórumozóKianFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3737. hozzászólás - 2009.04.16. 07:30:11 (Válasz Kocos #3736 hozzászólására.)
Pontosan a kilogramm az alapegység és nem a gramm! Ez az egyetlen kivétel!

"A kilogramm az egyetlen SI alapegység, amelyik előtagot tartalmaz; a megfelelő előtag nélküli egység a gramm. Ennek történelmi okai vannak. 1790-ben a francia nemzetgyűlés megbízta az ország legnevesebb tudósait egy új mértékegységrendszer kidolgozásával. Ez volt a decimális mértékegységrendszer, az SI előfutára. Ebben a tömeg alapmértékegysége a grave volt, ami 1 dm³ fagyponton lévő víz tömegével egyezett meg (azaz nagyjából azonos volt a későbbi kilogrammal). További mértékegységek pedig a tonne (1000 grave) és a gramme (1/1000 grave)."

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kilogramm
A hozzászólást Kian módosította 2009.04.16. 07:33:09-kor
Pontszám: 5
fórumozóFaymecicaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3738. hozzászólás - 2009.04.16. 08:29:41
Sziasztok!
Két krédést tettem fel eddig, az egyiket elfogadták, a másik rossz kérdést kapott, mert állítólag lexikai tudást igényel.

Melyik nem szabványos filmszalag?

4 mm(ez a válasz)
8 mm
35 mm
16mm

Szerintem semmivel sem lexikaibb, mint az évszámok (ráadásul mintha azt olvastam volna, hogy évszámokra ne nagyon kérdezzünk, én mégis elég sokkal találkoztam már...), a sok focikérdés, történelmi kérdések, mindre fél perc alatt rá lehet keresni új ablakban a google-ben.
mellesleg az előző kérdésem hastánccal volt kapcsolatos, és annak aki nem hastáncol biztos lexikai tudást igényel...
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3739. hozzászólás - 2009.04.16. 08:54:27 (Válasz Kian #3737 hozzászólására.)
Idézet: Kian - 2009.04.16. 07:30:11
Pontosan a kilogramm az alapegység és nem a gramm! Ez az egyetlen kivétel!

"A kilogramm az egyetlen SI alapegység, amelyik előtagot tartalmaz; a megfelelő előtag nélküli egység a gramm. Ennek történelmi okai vannak. 1790-ben a francia nemzetgyűlés megbízta az ország legnevesebb tudósait egy új mértékegységrendszer kidolgozásával. Ez volt a decimális mértékegységrendszer, az SI előfutára. Ebben a tömeg alapmértékegysége a grave volt, ami 1 dm³ fagyponton lévő víz tömegével egyezett meg (azaz nagyjából azonos volt a későbbi kilogrammal). További mértékegységek pedig a tonne (1000 grave) és a gramme (1/1000 grave)."

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kilogramm


Mea culpa. En tevedtem.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3740. hozzászólás - 2009.04.16. 08:55:42 (Válasz Faymecica #3738 hozzászólására.)
Idézet: Faymecica - 2009.04.16. 08:29:41
Sziasztok!
Két krédést tettem fel eddig, az egyiket elfogadták, a másik rossz kérdést kapott, mert állítólag lexikai tudást igényel.

Melyik nem szabványos filmszalag?

4 mm(ez a válasz)
8 mm
35 mm
16mm

Szerintem semmivel sem lexikaibb, mint az évszámok (ráadásul mintha azt olvastam volna, hogy évszámokra ne nagyon kérdezzünk, én mégis elég sokkal találkoztam már...), a sok focikérdés, történelmi kérdések, mindre fél perc alatt rá lehet keresni új ablakban a google-ben.
mellesleg az előző kérdésem hastánccal volt kapcsolatos, és annak aki nem hastáncol biztos lexikai tudást igényel...


Jogos a Bezzeg Bela emlekerem.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője