Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűtlenSolo IcewindFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
401. hozzászólás - 2009.01.13. 19:00:57
Nem látok karakter törlés opciót. Annyi segítséget megadnátok, hogy kitörlitek?

Ennek így semmi értelme.

Köszönöm!
Pontszám: 5.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
402. hozzászólás - 2009.01.13. 19:03:30 (Válasz Solo Icewind #401 hozzászólására.)
beállítások menüpontban van
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
403. hozzászólás - 2009.01.13. 19:06:52 (Válasz Sir Ny #400 hozzászólására.)
Híres fantasy író
az ő karaktere Melnibonéi Elric például, akire ezekben a körökben sokan hivatkoznak, és én különösen utálom
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
404. hozzászólás - 2009.01.13. 19:11:39 (Válasz cirip #403 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.01.13. 19:06:52
Híres fantasy író
az ő karaktere Melnibonéi Elric például, akire ezekben a körökben sokan hivatkoznak, és én különösen utálom

melnibonéi elric? sose hallottam felőle. és megjegyezhetetlen neve van. mért nem lehet ezeket a karaktereket magyarra fordítani? mondjuk Sajt Béla...
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
405. hozzászólás - 2009.01.13. 19:18:40
Sir Ny, soha nem hittem volna, hogy valaha ezen a fórumon három egymást követő hozzászólásoddal is egyet fogok érteni!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
népszerűtlenSolo IcewindFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
406. hozzászólás - 2009.01.13. 19:27:31
Köszönöm a segítséget, kari törölve.

Ha egy fantasy szerepjáték site-on nem tudnak Anne Rice-ra vagy Michael Moorcockra vonatkozó egészen egyszerű kérdésekre válaszolni, mert "csak egy speciális réteg ismerheti rá a választ", akkor ez nem szerepjáték fantasy site, de talán soha nem is akart az lenni, mert ezek szerint pont nem ennek a rétegnek szánták.

Bár miért is csodálkozom? Tele vannak például a könyvesboltok polcai szeméttel, ami fantasynek látszik, olyan betűnagysággal van szedve, és olyan vastag papírra nyomtatva, hogy mennyiséget se kelljen produkálni, nemhogy minőséget, az igényesebb kéziratokat meg ugyanaz a kiadó el sem olvassa, holott még ismerjük is egymást személyesen. (Más kiadó szerencsére igen. ) Miről beszélünk?:-(((((

Na sziasztok!
Pontszám: 2.33
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
407. hozzászólás - 2009.01.13. 19:33:15 (Válasz Lanmandragoran #405 hozzászólására.)
Lan megelőzött, ugyanezt akartam mondani!
Pontszám: 5.33
népszerűtlenSolo IcewindFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
408. hozzászólás - 2009.01.13. 19:53:43
Aki nem hallott Elricről, az nem szerepjátékos. Nagyon híres karakter ugyanis.

Lehet szeretni vagy utálni, de Michael Moorcock kicsit jobban ír itt bárki hozzászólónál, és az egész világon ismert a neve, kivéve egyes félreeső helyeket, amit nem földrajzi értelemben értek. És nagyon jól megrajzolt jellemű szereplő.

De mindegy, kár a szócséplésért, minden világos. Egyébként nem az első játék, ami nagyon jól lett megtervezve, és a játékvezetők tették tönkre, mert "nem szeretjük Elricet". Tehát ezért volt rossz a kérdésem, sejthettem volna. Nem szeressük...

Na jó, ennyire nem érek rá, kérem szépen engem innen kitiltani, különben még írhatok nagyon szépeket, ha éppen van egy-egy percem rá.
Pontszám: 2
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
409. hozzászólás - 2009.01.13. 19:59:25 (Válasz Solo Icewind #408 hozzászólására.)
hmm, a nem szeretjük Elricet, az úgy szólt hogy én nem szeretem, az értékeléshez, és a játékhoz ennek az égegyadtavilágon semmi köze sincsen.
De nem is értem ezt hogy sikerült kikövetkeztetned.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
410. hozzászólás - 2009.01.13. 20:34:08 (Válasz Solo Icewind #408 hozzászólására.)
Bocsi, ki mondta neked, hogy szerepjátékosok vagyunk? Ez egy sokszor kőkemény matematikát igénylő stratégiai játék. Lehet a karakternek szerepjátékos háttértörténetet kreálni, a háttérvilág a Beho előző szerepjátékaiból való, de a játék akkor is stratégia, ami nem igényel szerepjátékosi ismereteket.

Én sem kérdezem meg, hogy ki volt Egwene al'Vere, vagy hol volt Malkier, pedig nagysikerű könyvsorozat a Beholder kiadásában.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenYoghDemerFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
411. hozzászólás - 2009.01.13. 20:36:34
Érdekes megfigyelni, hogy az állandó észosztók még egymásra is licitálnak. Sajnos a kvíz a játék egyik gyenge része lett és utólag bekeményíteni és visszadobni a kérdéseket már gáz. Azért, mert mint a topicokban látszik sok lett a panaszkodok száma. Ez valóban egy szerepjáték site, de minimum fantasy. Egy cégtől aminek fő profilja levelezős szerepjáték üzemeltetés és szerepjáték könyvek kiadása, régebben magazin megjelentetése. Ez külön sajnálom, mert én a mai napig venném a Holdtöltét ha még megjelenne csak a magyar piac nem tart el egy ilyen magazint. Sajnos. De visszatérve a játékosok sajnos zöme bármily meglepő nem szerepjátékos. Én már klántalin is voltam és meglepő, hogy a klánunk zöme 30 feletti szerepjátékkal egyáltalán nem foglalkozó ember. Elricet én névről ismerem, de se a könyvet se az asztali RPG nem olvastam. A pontos storyt nem ismerem. De a magyar szerepjátékok 90% ismerem és a angol nyelvűek közül is sokat. ADnD, Vampire, Cyberpunk, Shadowrun, Mage, Cthulhu, EarthDawn csak pár amit ismerek és játszottam is. A kezdeteknél az általam tanult Wing Tsun kunfus kérdést is elfogadták. Pedig az tényleg nehéz volt. Neten nem tudtál utána nézni, és szerintem sokan azt sem tudják miről beszélek. 19% tudta a választ csak. Jó kérdés van-e értelme kérdést írni és mi a jó a készítőknek (Miklósnak) ha 90% tudja a jó választ, vagy ha csak 30%. Én nem tom mi a site szerinti helyes kérdésfeltevés. A Kvíz menüpontban leírtak meg röhejesek, mert szinte senki nem tartja be az ott leírtakat.

Lehet lepontozni népnevelők!
A hozzászólást YoghDemer módosította 2009.01.13. 20:50:12-kor
Pontszám: 5.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
412. hozzászólás - 2009.01.13. 20:45:33 (Válasz Lanmandragoran #410 hozzászólására.)
ajjé, Egwene meghalt? Mire fel a múltidő?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
413. hozzászólás - 2009.01.13. 20:51:54 (Válasz YoghDemer #411 hozzászólására.)
aham, játszottam valamennyi általad felsorolt játékkal, olvastam Moorcock könyveit, ismerem a wing chun-t, bár nem gyakorlom.
És mégsem tartom jó kérdésnek amikor egy kérdésre csak az tud válaszolni, aki épp tegnap olvasta az adott könyvet, szerepjáték szabályrendszert, volt edzésen, nézte meg a filmet, vagy a döntőt valamelyik sportágból.

Nem a téma határozza meg hogy rossz-e egy kérdés, hanem mennyire mész bele a részletekbe, mennyire zárod ki a játékosok zömét.

Ja, és nem pontozok negatív irányban... de ez mindegy is
A hozzászólást cirip módosította 2009.01.13. 21:01:13-kor
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
414. hozzászólás - 2009.01.13. 20:58:03 (Válasz cirip #412 hozzászólására.)
Volt róla valami szóbeszéd, hogy Elaida ki akarja végeztetni, mint lázadót és bitorlót, azóta nem találkoztam vele. Mindjárt megkérdezem az asszonyt, végülis falujabéli, és álmukban régebben cseverésztek egymással.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
415. hozzászólás - 2009.01.13. 21:00:16 (Válasz Lanmandragoran #414 hozzászólására.)
Na de jelenleg ott tekereg a Fehér toronyban és neveli a népeket És mindezt Elaida beleegyezésével, legalábbis a tekergés, a példamutatás már nem volt az eredeti tervben
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
416. hozzászólás - 2009.01.13. 21:18:12 (Válasz cirip #413 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.01.13. 20:51:54

Ja, és nem pontozok negatív irányban... de ez mindegy is


Én szoktam. De ha felszólítanak rá, akkor nem fogom adni alá a lovat azzal, hogy pontozok. Ráadásul sok tekintetben akarata ellenére pont az én állításomat támasztotta alá. Ezek szerint ő is észosztó.


Ja, a story végét meg ne lődd le, Merrilin mester még nem ért ide az utolsó tekercsekkel.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenSolo IcewindFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
417. hozzászólás - 2009.01.13. 22:22:33
Akkor jól látom. Az a cég, aki talán a legelső levelezős szerepjátékot kezdte el Magyarországon, lezüllött matematikai optimalizációs modellek alkalmazására. Ennek mi köze bármi játékhoz?

Egy apró kérdés: a Túlélők Földjével kapcsolatos mesterművek mennyire ismertek a világban? Gondolom ugyanúgy, mint Lovecraft, Stephen King, Michael Moorcock, esetleg Edgar Allan Poe vagy Ambrose Bierce? Ian Watson, William Gibson, Terry Pratchett? P.H.Dick talán? Alexandr Lukjanyenko?

Kezded érezni a díszproporciót? Akkor mi ez a mesterkélt összehasonlítás?

Rendben van: mennyire korrekt kérdés az, hogy Alexander Wolf regényeiben mi Veewyle foglalkozása? Pedig a neten megtalálod a választ, nem is kell sokáig keresni, belefér az öt percbe. Próbáld ki, menni fog? Még ez is jobb a felhozott példánál, pedig eddig még nem jelent meg nyomtatott formában.

Na, ki is Veewyle?
Pontszám: 2.86
népszerűtlenSolo IcewindFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
418. hozzászólás - 2009.01.13. 22:26:12
És még valami:
"Csak az tud válaszolni, aki épp tegnap olvasta az adott könyvet."

Ez komoly? Így szoktatok olvasni? Akkor felesleges erőlködni, tessék filmeket nézni, az egyszerűbb. Bár a jobb filmekből is meg szokott maradni valami. Egy napnál tovább is. Ezek szerint nem mindenkinél.
A hozzászólást Solo Icewind módosította 2009.01.13. 22:26:32-kor
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
419. hozzászólás - 2009.01.13. 22:40:17 (Válasz Marchalenator #391 hozzászólására.)
Idézet: Marchalenator - 2009.01.13. 16:04:14
Konkrétan nem írtad, hogy populáris zene, de ilyen kérdés van az adatbázisban és hááát innen gondolom, hogy te azt a kérdést populárisnak tartod...


Erdekes logika.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
420. hozzászólás - 2009.01.13. 22:56:52 (Válasz Solo Icewind #418 hozzászólására.)
Ha ennyire szeretsz olvasgatni, olvasgasd ezt egy kicsit, és értelmezd.

Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

Rossz kérdések:
Először is, fontos tudnotok, hogy lehet, hogy a játékosok egy kérdést elfogadnak, de mi, adminok, utólag átminősítjük rossz kérdésre. Ennek a következő okai lehetnek:
- A helyesírási hibáktól nyüzsgő feladványokat alapban elutasítjuk. Kezdetben lelkesen javítgattuk, de túl sok van, lehetetlen minden egyenként kijavítani. És sajnos egyenlőre szerverről futó helyesírás ellenőrzőt sem tudunk telepíteni. Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! Ja, és egy kérdés végére illik a kérdőjelet odabiggyeszteni!
- Speciális szakterülethez kapcsolódó kérdések, amire a választ egy átlagember nem tudhatja. Sokan elkövetik a hibát, hogy ilyen kérdést írnak. Imádjuk a HKK-t és a TF-et, de nem minden végzeturas játszott ezekkel a játékokkal! Nagyon-nagyon általános kérdés ezekkel kapcsolatban is belefér, de csak olyan, amire olyan is tudhatja a választ, aki ezekkel nem játszott! Hasonlóképpen persze más játékokkal, képregényekkel, hobbikkal, szakmákkal kapcsolatos, csak az adott dologban több éves tapasztalattal rendelkező emberek által ismert dolgokat sem szabad kérdezni.
- Lexikális tudás. Bizonyos évszámos kérdések elfogadhatóak, de csakis olyanok, amelyek az első kategóriában felsoroltak. Azt, hogy mikor voltak a világháborúk, mindenkinek illik tudnia, de azt viszont nem feltétlenül, hogy egy alig ismert celeb mikor vásárolta az első biciklijét. Ráadásul, ha évszámos kérdést írtok, akkor sokkal kultúráltabb, ha az évszámok között jelentősebb eltérés van, mintha 1-1 nap eltérés van a 4 dátum között. Személyes véleményem szerint az ilyesminek az a legcivilizáltabb módja, ha nem is konkrét évszámot kérdezel, hanem felsorolsz 4 ismert eseményt, és megkérdezed, melyik volt legelőször, vagy legkésőbb.
- A túlzott, extrém mértékben nehéz kérdések nem jók. Ha egy olyan kérdést adsz fel, amelyre egy átlag ember lehet, hogy tudja a választ, de ha 4 szinte teljesen egyforma lehetőség közül kell választania, akkor szinte biztosan elrontja. Nem árt az sem tudnotok, hogyha egy kérdésre adott válaszok 75 vagy nagyobb százaléka rossz, akkor a rendszer automatikusan átminősíti "rossz kérdésnek". Ez már csak azért is van, hogy kiszűrjük az olyan esetet, ha valaki esetleg ír egy jó kérdést, 4 jó válasszal, de azok közül nem megfelelőt jelöl meg.


Ha ennyire übermájszter szerepjátékos vagy, Tihor Miklóst nem kell bemutatni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!