Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4401. hozzászólás - 2009.05.08. 18:53:43 (Válasz Mistic #4400 hozzászólására.)
Ha tippelnem kéne, amondó vagyok, hogy sem Marco Polo, sem Amundsen nem hajóskapitány; Cook pedig nem élt Hawaii-n, csak néhány hetet töltött ott utolsó útján. Az értékelők szőrösszívűbbek voltak a kelleténél, de a kérdés valóban biceg a bal lábára egy picit.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóBálint gazdaFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4402. hozzászólás - 2009.05.09. 01:24:45 (Válasz Craslorg #4107 hozzászólására.)
Te pedig légyszives olvasd el újra az én írásomat,sehol nem írtam,hogy kötözködött volna.Az pedig,hogy "sokeszű",egyáltalán nem csúnya,és csak azért írtam,mert teljesen lényegtelen dologért "problémázik".Ha véletlenül egy téma tartalma úgy alakul,hogy másik topikhoz is köze lesz,nem fogom abban a másik topicban újra felhozni a dolgot csak azért,hogy úgymond rend legyen.Sokkal fontosabb dolgokkal kellene foglalkoznia inkább,mint pl. ennek a kvíz-szűrés dolognak a korrektebbé tételével,mert ahogy látom sokan reklamálnak,és sokan joggal.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4403. hozzászólás - 2009.05.09. 08:00:00 (Válasz Bálint gazda #4402 hozzászólására.)
Idézet: Bálint gazda - 2009.05.09. 01:24:45
Te pedig légyszives olvasd el újra az én írásomat,sehol nem írtam,hogy kötözködött volna.Az pedig,hogy "sokeszű",egyáltalán nem csúnya,és csak azért írtam,mert teljesen lényegtelen dologért "problémázik".Ha véletlenül egy téma tartalma úgy alakul,hogy másik topikhoz is köze lesz,nem fogom abban a másik topicban újra felhozni a dolgot csak azért,hogy úgymond rend legyen.Sokkal fontosabb dolgokkal kellene foglalkoznia inkább,mint pl. ennek a kvíz-szűrés dolognak a korrektebbé tételével,mert ahogy látom sokan reklamálnak,és sokan joggal.

Mivel nem volt semmilyen szmájli, így joggal gondolhattam, hogy bántó, lekicsinylő szándékkal írtad a megjegyzésedet. Amennyiben nem, akkor elnézésedet kérem.
Azt viszont nem értem, mivel kéne foglalkoznia jobban? Mint játékos a kvíz rendbetételén kívül a fejlesztési ötletek, javaslatok részeknél is leírja a véleményét. Arról, hogy ebből mi valósul meg és mi nem, már se ő, se a többi játékos nem tehet.
A kvíz egy olyan különleges állatfaj a játékban aminek látható eredménye lehet. Sajna nem 2 perc alatt, de lehet.
Pontszám: 5
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4404. hozzászólás - 2009.05.09. 11:20:34
Melyik szám NEM prímszám?
1 (helyes válasz)
2
3
5

Nem értem mért kapott rossz hibás kérdést, hisz az 1 nem prímszám.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4405. hozzászólás - 2009.05.09. 11:31:45 (Válasz Krazus #4404 hozzászólására.)
Mi volt az indoklás? Ugyanis számtan példa már nem kell, van belőle elég. Olyanból, ami 4 számból az egyetlen prímszámra vagy az egyetlen nem prímre kérdez rá, szintén van elég, mondhatni rengeteg, mert tipikus példája a könnyen, gondolkozás nélkül feltehető kérdéseknek, aminek semmi köze nincs a kvízekhez igazánm, annál kevesebb az általános műveltséghez.
Javaslom nézz körül a baromi ötletes kérdések topicban, itt láthatod, mik az igazán jó kérdések. Emellett a kvíz 1-2-3 topicokba, ahol láthatod, mik a nagyon nem jó kérdések, illetve ebben a topicban is, hogy az elutasított kérdések miért lettek elutasítva. Néhány esetben nem kellett volna elutasítani, ezt jelezzük is és sajnálkozunk az adott játékosnál, de ez a kevesebb.
Pontszám: 5
közellenségFerrnandoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4406. hozzászólás - 2009.05.09. 15:49:31
Az alábbi megyéink közül melyik határos Jugoszláviával?

Vas
Csongrád (ez lenne a jó)
Békés
Zala


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Könyörgöm,ezen mit nem lehet értelmezni?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4407. hozzászólás - 2009.05.09. 15:50:55 (Válasz Ferrnando #4406 hozzászólására.)
Mondjuk 2003 óta nem létezik Jugoszlávia, így egy megyénk sem lehet határos vele.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenMisticNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4408. hozzászólás - 2009.05.09. 17:20:33 (Válasz Lanmandragoran #4401 hozzászólására.)
Idézet a Wikipédiából:
20 000 fontos jutalom ellenében az utazás célja Szibéria vagy Alaszka, Kanada arktikus partjainál jégmentes átjáró – a régóta keresett "észak-nyugati átjáró" – felfedezése. Cook ismét a Resolutiont választja hajójául, helyettese J. Gore. Kísérőhajója a Discovery (Felfedezés) Ch. Clarke parancsnokkal. 1778. január 18-án pillantják meg Oahu-nál a Hawaii-szigetek központi csoportját, melyet Cook Sandwich-szigeteknek nevez el az Admiralitás első lordjáról. 1778 augusztusának végén az alaszkai Icy (Jeges)-foknál az összefüggő jégtakaró a hajókat visszafordulásra kényszeríti. 1779. január 17-én érnek a fősziget Hawaii Kealakekula-öblébe, a mahakiki ünnepekre, melynek során Cookot Lono isten reinkarnációjaként tisztelik. Néhány hét múlva Oahu felé hajóznak, de a vihar visszaveti törött vitorlákkal a Resolutiont a már ismert Hawaii-öbölbe. Itt Cook egy ellopott dereglye miatt véres összetűzésbe keveredik a bennszülöttekkel, akik – mivel elmúlt Lono isten tiszteletének idénye, és helyette a harc istenének periódusa volt éppen, össze voltak zavarodva és emiatt – több társával együtt megölik, fejét levágják, testét feldarabolják. Midőn Clarke visszaszerzi a maradványokat, katonai dísztemetéssel búcsúznak Cooktól.

Az a néhány hét, pontosan egy esztendő volt...ami meghatározó lett Hawaii további fejlődésére.
Valóban nem élt ott sok időt, és közben is hajózott, de mégis akkora kultusza van Hawaii-n, hogy az ott töltött (Big Island-en) 2 napos túránk, szinte végig az ő emléke körül forgott.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4409. hozzászólás - 2009.05.09. 17:35:06 (Válasz Mistic #4408 hozzászólására.)
Tekintettel arra, hogy most mindketten csak a megkérdőjelezhető valóságtartalmú wikire hivatkozunk, nem vitatkozom, elhiszem a valós tapasztalataidat, de azért az, hogy egy bázist alakított ki Hawaiin, és az évet hajózással töltötte, az nem egyenértékű azzal hogy ott élt egy évig.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.05.09. 17:43:58-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4410. hozzászólás - 2009.05.09. 19:31:32
Sziasztok!
Azt mondtam,hogy nem most fogok megszólalni,eddig bírtam.
Ezzel a kérdéssel mi volt a baj???

Tudod-e,mi a barátka?

kis barát
növény
gyógyszer
énekesmadár


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak. /a helyes válasz az énekesmadár/ Komlós Sándor:Kvízözön
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4411. hozzászólás - 2009.05.09. 19:40:32 (Válasz Komura64 #4410 hozzászólására.)
szóköz
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4412. hozzászólás - 2009.05.09. 20:18:44 (Válasz Komura64 #4410 hozzászólására.)
Ha javítod a szóközhibát, leadhatod újra ugyanezt, nem veszítetted el a kérdésfeltevés jogát.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4413. hozzászólás - 2009.05.09. 20:24:10 (Válasz Komura64 #4410 hozzászólására.)
Azért én ebbe még belekötnék.
A "Tudod-e, mi a barátka?" eldöntendő kérdés, amire az adható válaszok: "Igen, tudom", "Nem, nem tudom".
Szóval szerintem jobb, ha ezt a "Tudod-e" részt teljesen eltünteted.
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4414. hozzászólás - 2009.05.09. 20:46:09 (Válasz Mormord #4413 hozzászólására.)
Igazságod is vagyon, meg szőr is van a szíven

Az ilyen típusú kérdésfeltevés eleve kicsit felcsigázza a válaszadót arra hogy utánanézzen, szerintem jó ötlet megszólítani a kvíz alanyát. Így lesz a nyelvtanilag eldöntendő kérdésből ösztönzés.
Nekem tetszik, és megvétózom a vétódat ;k)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4415. hozzászólás - 2009.05.09. 22:57:15
Megszólítom:

Hé' te kis suttyó! Mi a barátka, he'?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4416. hozzászólás - 2009.05.09. 23:00:20 (Válasz Craslorg #4415 hozzászólására.)
Ne adj ötleteket héló! Holnap meg jön valaki, hogy miért töröltük, itt olvasta...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4417. hozzászólás - 2009.05.09. 23:01:59 (Válasz Craslorg #4415 hozzászólására.)
Persze, sőt: "Mit ülsz már megint a gép előtt? Odakinn süt a nap! (Én is már rég a strandon iszom a bambit.) Na jó... te tudod. Akkor mondd meg nekem: mi a barátka?"


Enyhítve akkor is befér.
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4418. hozzászólás - 2009.05.09. 23:08:28 (Válasz Lanmandragoran #4416 hozzászólására.)
Hogy egyértelmű legyek, az én megoldásom minderre ilyen volt:
A száraz "Ki volt XY?" helyett a "Miről ismert a furcsa nevű XY?' verzióban tettem fel a kérdést.
Furcsa a neve? Ismerik mások? Mi a szösz.
Eggyel több adag ösztönzés van benne arra hogy ha nem is tudja, tudja meg.
Pontszám: 5
népszerűtlenMasudaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4419. hozzászólás - 2009.05.10. 00:13:19
Gyerekek!
Kezdem sokalni az elutasításokat.

"Mi NEM a Microsoft Exchange?

A Microsoft Outlook kliens program szerver oldali párja.
USA-beli pénzváltó hálózat.
Levelező szerver.
Csoportmunkát támogató szoftver.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

B+, akinek ez speciális érdeklődésű réteg, arra most tudnék mondani pár keresetlen szót.
Azt hiszem vagy a "hány törpével barátkozik Hófehérke" szintű 40 IQ-s kérdések jönnek tőlem, vagy hagyom a francba ezt a játékot, mivel az IQ átlag a szobahőmérséklet felé tendál, és ezt egyre rosszabbul tűröm. Sorry.

Na további jó játékot!
Pontszám: 2.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4420. hozzászólás - 2009.05.10. 06:19:26 (Válasz Masuda #4419 hozzászólására.)
Idézet: Masuda - 2009.05.10. 00:13:19
Gyerekek!
Kezdem sokalni az elutasításokat.

"Mi NEM a Microsoft Exchange?

A Microsoft Outlook kliens program szerver oldali párja.
USA-beli pénzváltó hálózat.
Levelező szerver.
Csoportmunkát támogató szoftver.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

B+, akinek ez speciális érdeklődésű réteg, arra most tudnék mondani pár keresetlen szót.
Azt hiszem vagy a "hány törpével barátkozik Hófehérke" szintű 40 IQ-s kérdések jönnek tőlem, vagy hagyom a francba ezt a játékot, mivel az IQ átlag a szobahőmérséklet felé tendál, és ezt egyre rosszabbul tűröm. Sorry.

Na további jó játékot!

És szerinted melyik a helyes válasz? Csak mert az Exchange elég összetett. Egy laikus lazán ráhúzhatja a
- A Microsoft Outlook kliens program szerver oldali párja.
- Levelező szerver.
válaszokra egyaránt?
Másrészt sajnos nincs reklám menüpont, gondolom ezt választotta volna az értékelő, ha teheti. Aki laikus, márpedig sokan vannak, lazán veri ilyenkor a virtuálisan a kérdésfeltevő fejét a falba.
Tedd fel a 40 IQ-s kérdést nyugodtan, akár többet is. Ha jól tusom 4-5 azonnali törölni után abszolút lemondhatsz a kérdésfeltevési jogodról.
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője