Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6881. hozzászólás - 2009.08.09. 13:40:46
Szervusztok!

Fauztin: A lexikális kérdés egy száraz adat, amit a fene fog megjegyezni, elég, ha a lexikon tudja, ha kell, majd megnézem. Tipikus kérdése a Melyik megyében fekszik Piripócsördögfa? Direkt nem létezőnek gyanított helységnevet írtam, ne köss bele. :-D

Az viszont már esetleg beférhet, bár a tömeg miatt nehézkes, hogy Melyik megyében fekszik Piripócsördögfa, ahol a híres hat törzsű tölgyfa áll? Megint direkt mondtam félig falsot. :-D A lényeg a stílus. Ha van valami érdekesség, vagy ismert nevezetesség, akkor megkérdezhető, tehát sosem lehet száraz adat.

Ha tudsz érdekes, és nem számolós fizikai kérdést feltenni, én személy szerint örülnék neki. Akinek viszont lexikálissal utasítja vissza a kvízadmin a kérdését, az legtöbbször inkább érdektelen, és csak másodsorban lexikális. Egy zenészbanda létszáma tipikusan érdektelen, hacsak nincs a létszáma kapcsolatban valami nagyon híres dologgal.

Jó, hogy írhatnak a játékosok kérdést, de a küldetéshez kellene egy alternatíva, hogy a lemondással is elfogadja a játék a küldetést, mindjárt megszűnnének az abszolút idióta nyafogások, mert aki nem akarna kérdést írni, az lemondhatna róla, s akkor a kérdésírási jogot sem kellene elvenni a baromságok okán. Sokan ugyanis csak azért írogatnának kérdést, hogy meglegyen a küldetésük.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűtlenFauztinFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6882. hozzászólás - 2009.08.09. 13:55:25
Awenhai

Igazából engem az zavar, hogy teli van idióta kérdésekkel a kvíz. Ezt a kvízkérdést direkt beleírtam, mert mondom úgyis elfogadják, kevésbé kell hozzá lexikális tudás mint mondjuk előző vadászatomnál feltett kérdésre: "Melyik magyar film betétdala a "Nagy utazás" ?"
Hát igen, én az a típus vagyok kinek otthon van tv, de vagy fél éve nincs bekapcsolva és moziba se járok. Se a zenét nem ismerem, se a filmet, úgyhogy mehettem a google barátomhoz, hátha ő tudja... De OK, legyen, magyar film, egye-fene. Az már viszont jobban zavar mikor a következő kérdést tették fel: "Hogy hívják a Francia Idegenlégió hivatalos lapját és egyben a híres sapkájukat is?" Nah hogy ez mi a sz*r azt nem tudom. Külföldi, most hallom először, úgyhogy itt is a google vált segítségemre. Őszintén szólva én nem nyafogok, csak a tényeket közlöm, hogy szerintem sokan vannak kik ezektől a kérdésektől borsódzik a háta és utálja, nem tartja fontosnak, csak lexikális tudásnak. Jobban oda kéne figyelni a válogató brigádnak ezekre, mert akkor én se írtam volna F1-gyel kapcsolatosat. Jah, és persze jobban meg kellene fogalmazni a szabályokat hogy akkor milyen témakörből, hogy akkor csak ált. szak iskolai vagy lehet középiskola, vagy bármit, stb.
Pontszám: 3
népszerűtlenFauztinFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6883. hozzászólás - 2009.08.09. 13:59:28
Amúgy következőben teszek fel jó kis fizikai meg matek kérdést, persze ha nem utasítják el, csak hogy meglegyen az a vacak küldetés mert őszintén szólva nem fogok fáradságot venni és időt szánni az ilyenre mikor a kvízkérdések színvonala ilyen. Ha javulna, akkor én is értelmesebb kérdést tennék fel, kinyitom a füzetem, könyvem, és keresek benne jó kis kérdéseket. De addig nem leszek hajlandó míg ez a színvonal marad. Az összes kérdést át kellene nézni, és tisztázni akkor mit szabad. Részemről ennyi.
Pontszám: 3
utáltPicigyerekFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6884. hozzászólás - 2009.08.09. 15:47:11
Hogy hívják Garfield gazdáját?

Liz
Jon
Odie
nincs is gzadája

jon a helye a válasz
Pontszám: 5
fórumozóTickeNő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6885. hozzászólás - 2009.08.09. 16:06:57
Hány ütést szabad vinnie az ultiban annak, aki "betlit" vállal?

csak az elsőt
csak az utolsót
egyet sem
mindet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez a kártyajáték pedig eléggé ismert!
Ha valaki rászánja magát és vesz egy pakli magyar kártyát valamelyik boltban, már annak a dobozába belekukkantva is találhatunk egy leírást, hogy hogyan is kell ezt a játékot játszani.
Itt most nem arra célzok, hogy mindenki, aki meglátja ezt a kérdést, ugorjon le a sarki boltba és vegyen egyet, de az interneten is könnyedén válaszra lelhetünk (egyszerűen beírjuk a keresőbe, hogy "betli" és hopp, az első találatot megnyitva már meg is lenne a válasz).
Bezzeg ha pókeres kérdésről van szó (ami ráadásul nem is magyar játék), az egyből bekerül az adatbázisba (pl. mit jelent a drill?)
Pontszám: 5
kedvelt tagVlkyFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6886. hozzászólás - 2009.08.09. 16:19:38 (Válasz Picigyerek #6884 hozzászólására.)
Idézet: Picigyerek - 2009.08.09. 15:47:11
Hogy hívják Garfield gazdáját?

Liz
Jon
Odie
nincs is gzadája

jon a helye a válasz


azér nem jó mert gzadája az helytelenül van leírva meg az ilyen tagadó válaszokat nem szeretik itt a végzetúrban, ami logikus is. miért kérdezed meg hogy hogy hívják a gazdáját ha nincs is gazdája?
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6887. hozzászólás - 2009.08.09. 19:47:55 (Válasz Vlky #6886 hozzászólására.)
Az indokas okat jol megadtad, de Jon nevet igy kell irni.

Modositok: teljesen diszlexias vagyok.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.08.10. 08:25:22-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6888. hozzászólás - 2009.08.09. 19:53:38 (Válasz Kocos #6887 hozzászólására.)
de a gzadája szót nem, szal igaza van
Pontszám: 5
utáltWolioNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6889. hozzászólás - 2009.08.09. 22:34:59 (Válasz Kocos #6879 hozzászólására.)
nekem az a bajom hogy sok hasonló értékű kérdést láttok mint amit én felrakok...és azok el vannak fogadva enyém meg nem...és szerintem ez nem ér...
Sötétségből sötétségbe a fényútján haladok.
Pontszám: 5
népszerűCsajokNő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6890. hozzászólás - 2009.08.09. 23:06:12 (Válasz Fauztin #6880 hozzászólására.)
Idézet: Fauztin - 2009.08.09. 13:20:50
Igazából szólva nem értem miért nem lehet beletenni lexikális tudást. Egy ilyen játéknál épp annak kellene a lényegnek lenni, hogy ki mennyi téren ismert. Lehet valaki jó sportból, de valaki meg Filmből. Nem tartom Iq tesztnek azt hogy: "Mikor adták ki az aranybullát?" Olyan primitív kérdés, hisz mindenki tudja aki járt iskolába..... (A magyarral nincs bajom, hisz én is magyar vagyok és illik tudni, OK)


Ha legközelebb kérdést teszel fel,figyelj a helyesírásra,mielőtt visszadobják.Az Aranybulla nagy "A" betű.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6891. hozzászólás - 2009.08.09. 23:20:06 (Válasz Ticke #6885 hozzászólására.)
Idézet: Ticke - 2009.08.09. 16:06:57
Hány ütést szabad vinnie az ultiban annak, aki "betlit" vállal?

csak az elsőt
csak az utolsót
egyet sem
mindet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez a kártyajáték pedig eléggé ismert!
Ha valaki rászánja magát és vesz egy pakli magyar kártyát valamelyik boltban, már annak a dobozába belekukkantva is találhatunk egy leírást, hogy hogyan is kell ezt a játékot játszani.
Itt most nem arra célzok, hogy mindenki, aki meglátja ezt a kérdést, ugorjon le a sarki boltba és vegyen egyet, de az interneten is könnyedén válaszra lelhetünk (egyszerűen beírjuk a keresőbe, hogy "betli" és hopp, az első találatot megnyitva már meg is lenne a válasz).
Bezzeg ha pókeres kérdésről van szó (ami ráadásul nem is magyar játék), az egyből bekerül az adatbázisba (pl. mit jelent a drill?)


Veled egyet kell értenem. Nem szeretem a kártyás kérdéseket, de ha bekerül valami, inkább olyan amit magyar kártyával játszanak. Semmivel sem kevésbé ismert kártyajáték hazánkban mint a poker...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6892. hozzászólás - 2009.08.10. 08:26:41 (Válasz Wolio #6889 hozzászólására.)
Sajnos soka nem ertik meg, hogy a kerdesek merceje nem ott van, ahol a bekerult kerdesek beka segge alatti szinvonala mutatja. Csak kifogastalan kerdesek kerulnek mar be. Vagy legalabis ez lenne a cel.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6893. hozzászólás - 2009.08.10. 08:44:31 (Válasz Kocos #6892 hozzászólására.)
Szervusztok!

Kócos, ha jól érzékelem, közelebb vagy a "kvíztűzhöz", mint én. Rágd légyszi a társaság fülét, hogy módosítsa a kérdésírós küldit úgy, hogy a lemondással is elfogadja. Sok nyafogástól mentesülnétek. :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6894. hozzászólás - 2009.08.10. 11:48:10 (Válasz Tomreptile #6877 hozzászólására.)
nem, eddig Magyarországon volt
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6895. hozzászólás - 2009.08.10. 11:55:54 (Válasz Awenhai #6893 hozzászólására.)
szerintem jól van ez így. miért gond, hogy egy nyavalyás kérdést össze kell szedni? miért baj, hogy kicsit az agyukat is megmozgatják?
az tény, hogy a sok szemét kérdés adhat nyafogásra okot. inkább azt kell rendbetenni.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.08.10. 12:14:33-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6896. hozzászólás - 2009.08.10. 14:28:01
Melyik magyar rendező magyar filmje kapott Oscar-díjat legjobb film kategóriában (nem animációs)?

Mesphisto
Ridl ezredes
Kontroll
Iszka utazása


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ezt miért?
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6897. hozzászólás - 2009.08.10. 14:29:09 (Válasz Dzsordzso #6896 hozzászólására.)
Idézet: Dzsordzso - 2009.08.10. 14:28:01
Melyik magyar rendező magyar filmje kapott Oscar-díjat legjobb film kategóriában (nem animációs)?

Mesphisto
Ridl ezredes
Kontroll
Iszka utazása


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ezt miért?
Nem látok egyetlen rendezői nevet sem, holott arra kérdezel rá.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6898. hozzászólás - 2009.08.10. 14:53:33 (Válasz Zoltanszon #6897 hozzászólására.)
én sem. talán Redl (semmiképp sem Ridl) ezredes rendezett is szabadidejében
Pontszám: 5
fórumozóTickeNő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6899. hozzászólás - 2009.08.10. 15:52:54 (Válasz Zoltanszon #6897 hozzászólására.)
Idézet: Dzsordzso - 2009.08.10. 14:28:01
Melyik magyar rendező magyar filmje kapott Oscar-díjat legjobb film kategóriában (nem animációs)?

Filmre kérdezett rá, nem rendezőre!
Itt a magyar rendező csak birtokos jelzőként van a mondatban, az alany a "filmje" (nyelvtanilag)
Bár egy kicsit keszekuszán van feltéve a kérdés, az biztos
A hozzászólást Ticke módosította 2009.08.10. 15:54:31-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6900. hozzászólás - 2009.08.10. 17:47:30 (Válasz Ticke #6899 hozzászólására.)
Valóban kicsit kusza a mondat. Mivel a film kapott Oscart, így valóban az az alany. A kérdés viszont az, hogy melyik rendező, nem az hogy melyik film.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője