Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
irritálóShokkFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3161. hozzászólás - 2009.03.29. 11:05:35
Nah neharagudjatok de baromira elegem van. Van 1 raklap olyan kérdés hogy sírvafakadok rajta annyira szar. Feltettem egy egész tűrhető kérdést amire a google első találata megadja a helyes választ erre lebasszák a kérdésemet:

Legutoljára feltett kérdésed
Hol született az USA jelenlegi elnöke, Barack Obama?

Kalifornia
Texas
Honolulu
Washington, DC

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.



Az olyanok után h. asimov könyv meg ki mikor meg hol született és mind-mind jó kérdés ezek után ez mivel roszabb?
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3162. hozzászólás - 2009.03.29. 11:09:51
Grassalkovich-kastély több városban is van. Kérném az illetőt egészítse ki a kérdést, hogy az alábbiak közül.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3163. hozzászólás - 2009.03.29. 11:13:35 (Válasz Shokk #3161 hozzászólására.)
Idézet: Shokk - 2009.03.29. 11:05:35
Nah neharagudjatok de baromira elegem van. Van 1 raklap olyan kérdés hogy sírvafakadok rajta annyira szar.

Mennyit jeleztél belőle a kvíz 3 topicban, vagy valamilyen módon az adminoknak?
Hol született az USA jelenlegi elnöke, Barack Obama?

Kalifornia
Texas
Honolulu
Washington, DC

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Miért érdekes és plusz tudás, hogy tudjuk egy idegen ország elnökének a születési helyét? Nem attól jó egy kérdés, hogy a google megadja rá a választ. Minden kérdésre megadja, még a 2+2-re is, mégsem jó kérdés.
Az olyanok után h. asimov könyv meg ki mikor meg hol született és mind-mind jó kérdés ezek után ez mivel roszabb?

Asimov elég híres író ahhoz, hogy 1-2 olyan kérdést fel lehet vele kapcsolatban tenni, ami a munkásságára vonatkozik. Majd, ha Obama tesz valami olyat, ami meghatározó a világpolitikában, akkor azt róla is meg lehet kérdezni.
A ki, mikor vagy hol született, halt meg kérdések nem jó kérdések, 1-2 kivételtől eltekintve, amelyek már szerepelnek a kérdések között.
Mennyi ilyen kérdést jeleztél a fent említett módon, hogy nem kvíznek való?
Pontszám: 6
irritálóShokkFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3164. hozzászólás - 2009.03.29. 11:22:33 (Válasz Craslorg #3163 hozzászólására.)
Figyelj, annyi jellegtelen kérdés van hogy hihetetlen. Én speciel 1 asimov könyvet sem olvastam mert kívül esik az érdeklődési körömön. Vagy például kvízolimpián ki nem volt a Metallica tagja. Nekem ez is érdektelen mert ne várják már el mindenkitől hogy a rock zenében jártas legyen. Én ha elektronikus zenét merészelnék kérdezni kivágnák azt is.
Obamáról meg annyit h. ha úgy vesszük akkor a rasszizmus melegágyában az első szines bőrű elnök. ez önmagában is elég indok ahhoz hogy léegyen róla 1 kérdés.
A hozzászólást Shokk módosította 2009.03.29. 11:24:42-kor
Pontszám: 5.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3165. hozzászólás - 2009.03.29. 11:24:39 (Válasz Shokk #3164 hozzászólására.)
legyen róla kérdés...
de valami olyan információ ami érdekes

Asimov meg tett le annyit az asztalra a világirodalomban hogy ismerjük a nevét. de a születési helye neki is érdektelen.
Pontszám: 3
irritálóShokkFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3166. hozzászólás - 2009.03.29. 11:28:06
Ez megintcsak relatív. Mondtam már Asimov nekem érdektelen mint ahogy valószinűleg neked J.F Cooper (Nagy indiánkönyv).
Engem meg jobban érdekel Obama. És elég érdekes szerintem hogy Hawaii -i illetőségű eredetileg. Éljen az Aloha State.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3167. hozzászólás - 2009.03.29. 11:33:12 (Válasz Shokk #3166 hozzászólására.)
Imádom a Nagy indiánkönyvet, de ez mindegy, nem nekem fontos Asimov, hanem mint ahogy említettem, helyet kapott a világirodalomban, ahogy mondjuk Gibson is. Ugyanakkor van egy rakat sci-fi szerző akinek akár imádhatom is a könyvét, még sem ért el annyit általánosságban, hogy kvízkérdés-jogosultnak tartsam.

Mi abban az érdekes hogy Hawaiin született? Ha van ilyen, akkor arra kérdezz rá.
Hogy az USA elnöke melyik tagállamból jött az nekünk itt annyira mindegy.
Pontszám: 5
irritálóShokkFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3168. hozzászólás - 2009.03.29. 11:36:08
Még mindig azt kellene megérteni hogy annak mindegy akit nem érdekel.
Engem nem érdekel Asimov attól jobban h. ismerjem a nevét. Titeket meg Obama nem. Ettől függetlenül lehet másoknak fontos ami neked nem. A kérdések megitélése sajnos szubjektív és ezért BAROMSÁG az egész értékelés. Annyiora szánalmas kérdéseket fogadnak el h. mennyi 1x1... nevetséges
Pontszám: 2
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3169. hozzászólás - 2009.03.29. 11:46:48 (Válasz Shokk #3168 hozzászólására.)
Nos, ezzel még a te szemszögedből is megindokoltad miért volt rossz kérdés a tiéd.
Többek közt ebben a topicban is le lett írva hatszázhússzor, hogy miért vannak az adatbázisban még mindig rossz kérdések, és hogy lehet hogy újabbak is kerülnek bele.
Ennek kivédéséhez a játékosok segítségére lenne szükség.
Hogy ne fogadjanak el jónak minden vackot is, hogy ami hibás, azt jelezzék.
Az semmit nem segít, ha felteszel még egy rossz kérdést, majd reklamálsz hogy de hát a többi is milyen vacak, akkor a tiéd miért nem lett elfogadva.
Pontszám: 8.33
irritálóShokkFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3170. hozzászólás - 2009.03.29. 12:18:28 (Válasz cirip #3169 hozzászólására.)
Még mindig nem érted. Engem speciel érdekel Obama karrierje és élete nekem ez egy teljhesen jó kérdés mint neked akkor Asimov. sőt messzemenőleg jobb mint az 1x1 -es baromságok.
Pontszám: 2.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3171. hozzászólás - 2009.03.29. 12:27:36 (Válasz Shokk #3170 hozzászólására.)
De értem mit mondasz, de attól tartok te nem értesz engem, illetve nem sikerül elmagyarázni amit akarok.
Olyan kérdések kellenének, ami többeket érdekel, információt nyújt.
Asimov születési dátuma, és helye ugyanannyira érdektelen mint Obamáé.
Az hogy az első néger elnök USAban az már nem lenne az , viszont azt meg már feltette valaki más.
A hozzászólást cirip módosította 2009.03.29. 12:27:49-kor
Pontszám: 5
irritálóShokkFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3172. hozzászólás - 2009.03.29. 12:33:39 (Válasz cirip #3171 hozzászólására.)
Én értelek, csak valahol felháborít hogy hogy 1x1 kérdért megkapja valaki a lélekenergiát nekem meg most nagyon szükségem lenne rá és sokkal értelmesebb kérdésért meg nem. bosszant az egész.
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3173. hozzászólás - 2009.03.29. 12:35:53 (Válasz Shokk #3172 hozzászólására.)
Ezt elhiszem
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3174. hozzászólás - 2009.03.29. 13:51:23 (Válasz Shokk #3172 hozzászólására.)
Ha bármi 1x1 típusú kérdést találsz, másold be a kvíz 3 topicba, törlik. Mint említettem, Obamáról lehet jó kérdéseket feltenni, ami nem lexikális. Ha van valami különlegesége, hogy miért Hawaii-on született, az is jó kérdés, csak akkor ne annyi legyen a kérdés, hogy Hol született, hanem abba a 150 karakterbe valami hozzá fűződő dolgot is írj. Én például utálom Adyt és nem vagyok hajlandó a verseit olvasni. Ennek ellenére tisztában vagyok vele, hogy ha Adys kérdést látok, akkor azok jó része megfelel a kvízben, sőt nála még ismertebb info a születési helye (fel is tették már), jobban belefér egy kvízbe. Asimovot imádom, mégis nem fogom megkérdezni a dátumait, helyeit, mert tisztában vagyok vele, hogy ez még sok Asimov rajongónak is érdektelen. Ugyanígy Obamáról, aki kedveli vagy érdeklődik utána nem az lesz a lkegfontosabb, hogy hol, mikor született, hanem hogy az első afroamerikai, illetve, hogy mit tett (még nem sokat) vagy majdan tenni fog.
Remélem sikerült leírnom, amit mondani akartam.
Pontszám: 5
népszerűViktorkaFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3175. hozzászólás - 2009.03.29. 14:37:51
"Melyik országban indult a 2009 -es Forma 1-es szezon?

USA
Ausztrália
Magyarország
Németország

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."

Szerintem minden kérdés lexikális tudást igényel. Amugy a szezon ezen a hétvégénn kezdődött, igen magas nézettségi mutatóval vitte a prímet az RTL. Nem hiszem hogy olyan "részletkérdésre" lennék kiváncsi amit csak hosszas böngészés után lehetne megtalálni. Pontosan az ilyen értékelésem miatt lett tőlem az értékelés lehetősége.
Másrészt:
Ha már értékeljük a kérdést akkor legyen folyamatos értékelésre lehetőség a kvíz kitöltése alatt és után, lásd Honfoglaló, mivel nagyon sok olyan kérdés van a játékba amely pontatlan, vagy rosszúl megfogalmazott, vagy túl könnyű.

Előre is köszönöm válaszukat
üdv
Viktorka
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3176. hozzászólás - 2009.03.29. 14:43:01 (Válasz Viktorka #3175 hozzászólására.)
Aki nem néz F1-et, abszolúte nem érdekli. Emellett 2 év múlva már főleg nem feltétlenül fognak emlékezni rá a nem rajongók, de még a rajongók sem biztos, hiszen a nyitófutam helye nem egyszer változott az elmúlt években. Valóban nem azt kérdezted, hogy ki, hanyadik lett (lévén még nincs is hivatalos eredmény), ettől függetlenül a kérdés nem időtálló, pár év múlva a helyes válaszok száma jelentősen csökkenhet majd. A hasonló típusú sportkérdések valószínűleg a jövőben is hasonló értékelést fognak kapni.
Pontszám: 5
népszerűViktorkaFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3177. hozzászólás - 2009.03.29. 14:54:57 (Válasz Craslorg #3176 hozzászólására.)
Nem értek egyet!
"Aki nem néz F1-et..."
Oké aki nem néz az nemm néz. Én példáúl nem olvasok évek óta fantazit, akkor én nem kaphatok ilyen kérdést?
Hogy fognak - e rá emlékezni? Ezt majd a jövő eldönti, de ha elfelejtik akkor úgyis lemegy a helyes válasok száma, és akkor lehet szanálni a kérdést.
Az időtállóság kérdése akkor merűlt volna fel, ha az kérdeztem volna ki a lefiatalabb versenyző.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3178. hozzászólás - 2009.03.29. 16:18:07 (Válasz Shokk #3161 hozzászólására.)
Idézet: Shokk - 2009.03.29. 11:05:35
Nah neharagudjatok de baromira elegem van. Van 1 raklap olyan kérdés hogy sírvafakadok rajta annyira szar. Feltettem egy egész tűrhető kérdést amire a google első találata megadja a helyes választ erre lebasszák a kérdésemet:

Legutoljára feltett kérdésed
Hol született az USA jelenlegi elnöke, Barack Obama?

Kalifornia
Texas
Honolulu
Washington, DC

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.



Az olyanok után h. asimov könyv meg ki mikor meg hol született és mind-mind jó kérdés ezek után ez mivel roszabb?


A pultnal atveheted a jol megerdemelt Bezzeg Bela emlekermet.
Mellesleg szted milyen jelentosseggel bir, hogy Hawaii-n szuletett? Mar azon tul, hogy folenyesen nyerte a Hawaii kokuszt? Miert kene ezt tudni?
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3179. hozzászólás - 2009.03.29. 16:20:35 (Válasz Shokk #3164 hozzászólására.)
Idézet: Shokk - 2009.03.29. 11:22:33
Figyelj, annyi jellegtelen kérdés van hogy hihetetlen. Én speciel 1 asimov könyvet sem olvastam mert kívül esik az érdeklődési körömön. Vagy például kvízolimpián ki nem volt a Metallica tagja. Nekem ez is érdektelen mert ne várják már el mindenkitől hogy a rock zenében jártas legyen. Én ha elektronikus zenét merészelnék kérdezni kivágnák azt is.
Obamáról meg annyit h. ha úgy vesszük akkor a rasszizmus melegágyában az első szines bőrű elnök. ez önmagában is elég indok ahhoz hogy léegyen róla 1 kérdés.


Valoban eleg, de az legyen erdekes is. Pl. Melyik korabbi First Lady volt Barack Obama legnagyobb rivalisa az elovalasztasok soran?
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3180. hozzászólás - 2009.03.29. 16:26:32 (Válasz Shokk #3172 hozzászólására.)
Idézet: Shokk - 2009.03.29. 12:33:39
Én értelek, csak valahol felháborít hogy hogy 1x1 kérdért megkapja valaki a lélekenergiát nekem meg most nagyon szükségem lenne rá és sokkal értelmesebb kérdésért meg nem. bosszant az egész.


Ha a LE a szempont, akkor lemondasz a kerdesroles mar omlik is!
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője