Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1481. hozzászólás - 2009.02.20. 10:43:42 (Válasz Gunther #1477 hozzászólására.)
Az előzőt sem kellett volna.
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.20. 10:43:52-kor
Pontszám: 5
közellenségHooliganFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1482. hozzászólás - 2009.02.20. 11:12:14 (Válasz Lanmandragoran #1446 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.19. 16:05:50
Úgy kapott, hogy legközelebb erőltesd meg a fantáziád, és találj ki olyan választ, amiről nem ordít hogy baromság.


Hmmm, ha megerőltetem magam, akkor meg az van, hogy túl speciális a kérdés, erre is van példa....
De attól függetlenül,. hogy könnyű, attól még jó, ezért nem értem, hogy lehet rossz???
Pontszám: 5
közellenségCodaganNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1483. hozzászólás - 2009.02.20. 13:03:24
Hello! Én is kíváncsi lennék, hogy az utolsó két kérdésem miért kapott rossz értékelést. Az egyik az volt, "Minden szám 0. hatánya..." és ezt kellett befejezni. Helyes választ jelöltem meg, és úgy gondolom, ez sem nem lexikális, sem nem speciális, és nem volt benne helyesírási hiba sem. Találkoztam már több olyan kérdéssel, ami benn volt annak ellenére, hogy nem lehetett az alap és általános műveltségi körbe tartozónak nevezni. A második kérdésem az volt, hogy "Mi NEM segíthet a kvízkérdések megválaszolásában?" Véleményem szerint ez a kérdés nagyjából a "Mennyi 1+1?" kategória, amire mindenki tud válaszolni. Ezt is lehúzták... Mi volt bennük a hiba?
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1484. hozzászólás - 2009.02.20. 13:10:13 (Válasz Codagan #1483 hozzászólására.)
"Minden szám 0. hatánya..."

Nem volt benne helyesírási hiba?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
közellenségCodaganNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1485. hozzászólás - 2009.02.20. 13:11:40
Bocsi, itt kimaradt a v, viszont a feltett kérdésben nincs helyesírási hiba. Nem másoltam a kérdést...
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1486. hozzászólás - 2009.02.20. 13:12:44 (Válasz Codagan #1485 hozzászólására.)
1. mi a kérdés?
2. matematikai feladvány, nem kvíz kérdés
3. szerepelt már 62478 példányban

Ergo a helyesírási hiba egy kedves lépés volt az értékelőtől, írhatsz mást, mindenféle hátrány nélkül.
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.20. 13:13:55-kor
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1487. hozzászólás - 2009.02.20. 13:13:16 (Válasz Codagan #1483 hozzászólására.)
Idézet: Codagan - 2009.02.20. 13:03:24
Hello! Én is kíváncsi lennék, hogy az utolsó két kérdésem miért kapott rossz értékelést. Az egyik az volt, "Minden szám 0. hatánya..." és ezt kellett befejezni. Helyes választ jelöltem meg, és úgy gondolom, ez sem nem lexikális, sem nem speciális, és nem volt benne helyesírási hiba sem.

Ha a kérdések közül másoltad, amit írtál, akkor van benne helyesírási hiba, vagyis inkább elgépelés: hatványa. Másrészt némelyek nem fogadják el a 0^0=1-et, mert szerintük nem definiált.

Idézet: Codagan - 2009.02.20. 13:03:24
Véleményem szerint ez a kérdés nagyjából a "Mennyi 1+1?" kategória, amire mindenki tud válaszolni. Ezt is lehúzták... Mi volt bennük a hiba?
Pont ez, nem kell 1+1 jellegű kérdés, sőt az 563+478 is törlésre kerül. Másrészt a "Mi nem segíthet", szerintem különben is rossz kérdés, mert ha nem használom nem segít. Ha meg egy keksztől jön meg éppen az ötlet, akkor az segít. Jah, a "nem"-et ne írd már csupa nagy betűvel, tudom, hogy egy csomóan ezt csinálják, de olyan ronda...
Pontszám: 5
közellenségCodaganNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1488. hozzászólás - 2009.02.20. 13:18:34
Bocsánat, de nem értelek. Nem egy olyan kérdés van az adatbázisban, ami az "egészítsd ki!", "hogyan folytatódik?" kategória. Mivel számos ilyennel találkoztam, vettem a bátorságot, hogy én is feltegyek egy hasonló "kérdést". A Pitagorasz tétel is matematikai téma, a faktoriálisról nem is beszélve, ami még ráadásul nem is tehető az általános műveltségbe, mivel ezzel általában emelt szinten foglalkoznak (akadhatnak ez alól kivételek természetesen). Ha az általam feltett "kérdés" már szerepel az adatbázisban, akkor azt miért nem jelezte nekem a rendszer? Most tulajdonképpen csak az fogadható el elvileg, ami nyelvtanilag kérdés?
Pontszám: 5
közellenségCodaganNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1489. hozzászólás - 2009.02.20. 13:23:21
Ronda, tudom, nekem se tetszik. De többet nem írom úgy, nekem alapvetően nem okoz gondot, ha simán van írva, tudom értelmezni a kérdést úgy is. Gondoltam, másoknak segíthet, ha így feltűnőbb. Viszont akkor máskor nem akarok majd ilyen módon figyelmes lenni.

Bocs, akartam törölni, hogy ne legyen duplapost, de nem látok törlő gombot...
A hozzászólást Codagan módosította 2009.02.20. 13:29:00-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1490. hozzászólás - 2009.02.20. 13:28:55 (Válasz Codagan #1488 hozzászólására.)
De az általad idézettben sem "egészítsd ki" felszólítás, sem egyéb nincs, csak egy félbe vágott mondat.

Hogy már szerepelt, csak akkor jelzi ki, ha azt jelöli az értékelő, de mivel jelölte a helyesírási hibát és az előbb van, ezért hozzád már csak az érkezett meg (lehet be volt pipálva a már szerepelt is).

És, de nyugodtan írd a nemet csupa nagy betűvel, mert sokan amiatt rontják el a válaszadást mert elsiklanak felette, kb ez az egyetlen kivétel a kiabálástiltás alól

Igaz hogy a Pitagorasz tétel matematikai téma, de nem matematikai feladvány, bár, hmm, végülis a tiéd ebben határeset.
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.20. 13:43:37-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1491. hozzászólás - 2009.02.20. 13:31:13
Sajnos a jelenleg a rendszerben szereplő kérdések nem mindegyike etalon, érdemes józan paraszti ésszel felülbírálni az ott szerzett tapasztalatokat
ezt kicsit durvább megfogalmazásban Craslorg aláírásában olvashatod
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.20. 13:32:20-kor
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1492. hozzászólás - 2009.02.20. 13:32:05 (Válasz Codagan #1489 hozzászólására.)
Én kicsit úgy vagyok vele, hogy aki figyelmetlenségből rontja el, az megérdemli. Nem valószínű, hogy emiatt kerül 25% alá. Az első kérdésedet amúgy szükségtelen volt "egészítsd ki" formára írni, azt pedig az előbb elfelejtettem írni, hogy a matematika is olyan témakör, mint a foci, forma1 és még pár hasonló, megvannak a maga ellenségei. Igaz talán kevesebben, mint a többinél. A fő baj vele az, hogy nem nagyon lehet olyan kérdést feltenni, ami sem nem "túl primitív", sem nem "speciális". Sőt, olyan is könnyen előfordulhat, hogy valaki szerint primitív, míg a másik azt mondja rá, hogy speciális.
Törlés gomb sajnos (vagy nem sajnos) nincs, de megszokható
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1493. hozzászólás - 2009.02.20. 13:33:12 (Válasz Mormord #1492 hozzászólására.)
Asszem azzal nem segítünk ha egymásnak tökéletesen ellentmondó tanácsokat adunk, úgyhogy én kivonulok a témából
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1494. hozzászólás - 2009.02.20. 13:35:14 (Válasz cirip #1493 hozzászólására.)
Legalább megismer több véleményt Aztán dönt. Ahogy mi is Ne vonulj ki a témából.
Pontszám: 5
közellenségCodaganNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1495. hozzászólás - 2009.02.20. 13:38:09
Megnéztem azt a bizonyos aláírást. Nem az volt a célom... A kérdés megfogalmazásában csak az motivált, hogy segítsek másoknak. Hülye dolog, tudom, de mit csináljak? Tudom, hogy vannak sokan, akiknek nem jut eszébe, hogy ha már ott van az az 5 perc, akkor van időm utánakeresni, ha szükséges. Van pár kérdésem már a rendszerben, és le vagyok döbbenve, hogy melyiknek a legmagasabb a jó válasz-aránya. Ugyanakkor látok olyanokat, amik orbitális helyesírási hibával keringenek. Tényleg, ha már itt vagyok, megkérdezném, hogy ezek ellen tehetek valamit? Van erre kijelölt hely, ahol lehet jelezni, ha valami hasonlóra bukkantam? Bocs, ha rossz helyen teszem fel a kérdést, de ha már úgyis benne vagyunk... Amúgy mindkét kérdésem indoklás nélkül jött vissza, fogalmam nincs, jelöltek-e valamit hibaként, amikor rányomták, hogy rossz.

Nem baj az ellentmondó vélemény Majd eldöntöm magamnak, hogy figyelmes leszek-e vagy sem, ha legközelebb valami hasonlót akarok alkotni.
A hozzászólást Codagan módosította 2009.02.20. 13:39:53-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1496. hozzászólás - 2009.02.20. 13:41:42 (Válasz Codagan #1495 hozzászólására.)
Igen, tehetsz a rossz kérdések ellen.
A kvíz 2. topicot Hatsepsut rendszeresen olvassa, és az oda be került hibajelentéseket törli/javítja.
Vagyis ha látsz helyesírási hibás, vagy elavult, vagy egyéb szempontból rossz kérdéseket, oda érdemes beírni.

Félreértettem, azt hittem helyesírási hibával jött vissza a kérdésed, így sajnos nem tudsz helyette írni
Pontszám: 5
közellenségCodaganNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1497. hozzászólás - 2009.02.20. 13:44:16
Rendben. Köszönöm, hogy foglalkoztatok velem. További szép napot!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1498. hozzászólás - 2009.02.20. 14:01:46
Codagan = értelmes reklamáló, aki figyel. Elismerésem! Csak így tovább.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1499. hozzászólás - 2009.02.20. 14:03:41 (Válasz Mormord #1487 hozzászólására.)
Légyszíves ne vezesd félre az érdeklődőt. Több helyen többen kiemelték már, köztük Miklós és Hatsepsut is, hogy a tagadó kérdésben a NEM-et célszerű csupa nagy betűvel írni, mert különben az ember hajlamos átsiklani felette, főleg egy olimpián, ahol 20 másodperc van egy kérdésre.

Ami a hatványos kérdést illeti, nem találkoztam vele, de ha nem az volt bejelölve helyes válasznak, hogy Minden szám 0. hatványa... "1, kivétel a nulla, mert azon nem értelmezhető." akkor nincs helyes válasz a kérdésedre, így rossz kérdés.

És Mormord! Nem némelyek nem fogadják el, mondván nincs definiálva, hanem pontosan az van definiálva, hogy nem értelmezhető.
Nulladik hatvány
Def: Bármely 0-tól különböző valós szám 0. hatványa 1.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.20. 14:04:26-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségAsgoloth di MorgothFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1500. hozzászólás - 2009.02.20. 14:27:40
Mi pontosan a youtube?

bevásárló-központ
médiamegosztó web oldal
italmárka
elektronikai cég

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ha valaki egy kicsit is foglalkozik a nettel vagy netközelben szokott lenni annak egyértelmű. Szerintem.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!