Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóCruxFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5561. hozzászólás - 2009.06.15. 23:51:15 (Válasz Lanmandragoran #5559 hozzászólására.)
hopp, duplán írtam.
A hozzászólást Crux módosította 2009.06.15. 23:52:19-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5562. hozzászólás - 2009.06.16. 00:10:47 (Válasz Crux #5561 hozzászólására.)
Előfordul.

Ami a "kisregényt" illeti, pár szavas, "sablon" kérdésekből van több mint 100k, nehéz olyat feltenni, amire ne szerepeltet kapnál legjobb esetben is, egy szépen kidolgozott, terjengősebb kérdést viszont nagyobb eséllyel fogadnak el, még ha a témában van is már kérdés.
És emellett pontosabb fogalmazást is lehetővé tesz így a kérdés.

Azt se felejtsd el, hogy a gagyik vagy régen elfogadott, szelektálásra váró kérdések, vagy olyan kérdések, amik még nem lettek értékelve, nem a mostani értékelési elvek szerint kerültek be. Egy jó ideje már szinte csak a kvízadminok értékelnek, akiknek igenis az számít, hogy minél szebb, hosszabb, kidolgozottabb legyen a kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóCruxFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5563. hozzászólás - 2009.06.16. 00:25:16 (Válasz Lanmandragoran #5562 hozzászólására.)
Nos, így már árnyaltabb a helyzet!
Legközelebb bővebben fogom megfogalmazni a kérdést.
Ismét tanultam valamit.

Igazságérzetemen viszont nem változtatott.
Pontszám: 7.50
közellenségFerrnandoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5564. hozzászólás - 2009.06.16. 11:05:57 (Válasz Lanmandragoran #5556 hozzászólására.)
Azért a gagyi kérdést hoztam fel példának,mert ha egy mûveltebb témában nem tudnak rá válaszolni,azt megértem,elôfordul,de ha már egy ilyen eccerû kérdésre se tudnak válaszolni:S
Toldi?Shakespeare?
Szerintem a Gyûrûk ura és a Harry Potter is alap mû a mai világban.Fôleg a azt meg lehet kérdezni,h XY melyik bolyygóról származik a Star Warsban?
Azoknak akik már 80-100 sikeresen feltett kérédse van,gratulálok hozzá,biztos már régi motorosok és ôk tették fel az eddigi gagyikirály kérdéseket ami miatt sok más kérdést nem fogadnak el.
Nah de nem fikázni akarok másokat,a kvíz a gagyi és az hogy elfogadják ezeket a kérdéseket.
Ismételni tudom csak,hogy színvonalasabbnak kellene lennie!!!
Pontszám: 2.33
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5565. hozzászólás - 2009.06.16. 11:34:32 (Válasz Ferrnando #5564 hozzászólására.)
Hmmmm.
Azt hiszem ezzel most nagyon sok embernek lettél szálka a szemében. Tudod, ha én nem tudok kitalálni kérdést (vagycsak nem tudom emésztehető formába hozni), akkor egyáltalán nem írok. Jelenleg 33 kérdést írhatnék, de nem teszem, mert nincs mit. A kvízkérdés írása nem kötelező. Erre van a lemondok rola gomb.
Ha piszkos az utca, ne szemetelj.
Magyarul, amíg Te (& co.) így gondolkodsz (gondolkodtok) hogy mások már úgyis teleírták gagyi kérdésekkel akkor még az enyém is belefér, addig hiába gebed meg az a 10±2 kvízadmin és vagy további 50 játékos, hogy jobb legyen az általad legagyizott rész, teljesen feleslegesen dolgoznak.
Szerk: Kikerestem csak Neked (érezd magad megtisztelve) az egyik hozzászólásom, ahol erre reagaltam
Idézet: Bappi - 2009.06.15. 13:57:10
...lovag mindig győz! Melyik a helyes?

Cincin
Tankred
Fekete
Magyar

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Grat az értékelőnek szánalmas..
így
Idézet: Zoltanszon - 2009.06.15. 14:08:44
Melyik is a válasz? Monthy Python alapján a Fekete, ugye. Te láttad. Én is. És én azt is tudom, hogy mennyi egy töketlen fecske repülési sebessége, illetve hogy hogyan lehet bebizonyítani valakiről azt, hogy boszorkány.

De pl. Tudod, hogy miért börtönözték be Morgan Freemant a Remény rabjaiban? Hol és hogyan halt meg Sonny Corleone? Melyik helikopter zuhan le a Sólyom végveszélyben című filmben? Ki volt Tony Montana? Vagy hogy egy tenyleg klasszikus-t idézzünk: "Játszd újra ..." Hogyan folytatódik? Milyen színű Edward Cullen bőre a napfényben?

Ezek után a kérdések után azt hiszem megérted, miért nem fogadhatő el a Te kérdésed sem.
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.06.16. 11:53:11-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
irritálóBogyo111Férfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5566. hozzászólás - 2009.06.16. 13:01:12
Sziasztok!

Komolyan elárulná valaki, hogy lehet jó kérdést feltenni? Először felteszek egy olyat, amit elvileg minden általános iskolát végzett embernek olvasnia kellett, azt kapom, hogy rossz (mellékesen ezt a kérdést már egy hivatalos kvízversenyen is láttam). Aztán felteszek egy olyan kérdést, ami talán a világ legnézettebb filmjeinek egyike, és azt a választ kapom, hogy réteg kérdés. Ha jól tudom itt a végzetúrban nem is egy Star Warssal kapcsolatos kérdést kaptam ( Ami meg azért érdekes, mert ha van, akkor nem réteg kérdésenk kellene annak is lenni? Tehát van, amit engedtek ugyanabból a témából, van amit nem az nem túl következesetes. Pontosan azért mertem feltenni ezt a kérdést, mert hasonlóval találkoztam...), és egyszerűen ennél primitívebb kérdést már nem tudtam feltenni. És a legjobb, hogy javítani sem engeditek, csak egyszerűen rossz és kész. Komolyan minden irónia nélkül kérdezem: lehet olyan kérdést tenni, amit elfogadtok? Vagy éppen azon múlik ki milyen lábbal kel fel amikor értékeli? Tényleg nem kötözködésből írom, egyszerűen nem vagyok képes megérteni, miért? És ha rossz pl. miért nem javítható?
Itt van a két kérdésem:

1. kérdés Hogyan esett el Temesvár 1552-ben?

Árulás következtében.
A törökök berobbantották a falat.
A védők feladták.
Nem is esett el.

A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

2. kérdés :Az alábbiak közül ki NEM szerepel a Star Wars filmekben?

Darth Vader
Darth Maul
Darth Sidious
Darth Yomarro

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.

No további minden jót, én szerintem egyelőre felhagyok a kvíz gyártásával, mert egyszerűen nem szeretem a lehetetlen questeket.
Pontszám: 3
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5567. hozzászólás - 2009.06.16. 13:06:40 (Válasz Bogyo111 #5566 hozzászólására.)
http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes

1) Nem is esett el miatt, jogosan.
2) Kerülendő téma. Már. Pont amiatt, mert Dunát lehetne rekeszteni az SW-kérdésekkel.

Ötletek:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,89.0.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.06.16. 13:14:49-kor
Pontszám: 5
irritálóBogyo111Férfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5568. hozzászólás - 2009.06.16. 13:16:42
1. Ebben az esetben vissza is lehetett volna a kérdést küldeni, hogy javítsam ki, mert szerintem nem egegetverő hiba. De gondolom itt is az értékelő jófejsége lehet a kulcsszó.
2. Ok, ez mind helyes, de akkor írjátok már le valahová, hogy "Te hülye, ne tegyél fel sw-s kérdést, mert nem fogadják el". Mondom nem kötözködés, de a következetességet hiányolom belőle.
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5569. hozzászólás - 2009.06.16. 13:18:41
Milyen gyümölcs a mirabella?

körte
barack
szilva*
alma


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Nagyon kíváncsi lennék,hogy itt mi a hiba!
A hozzászólást Komura64 módosította 2009.06.16. 13:19:46-kor
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5570. hozzászólás - 2009.06.16. 13:23:13 (Válasz Komura64 #5569 hozzászólására.)
Milyen indokkal kaptad vissza?
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5571. hozzászólás - 2009.06.16. 13:31:20 (Válasz Bogyo111 #5568 hozzászólására.)
Nos, először is tisztázzunk valamit.
Rossz a mondatod megszólítottja, ugyanis nem én értékeltem, nem én írom ki a szabályokat, nem is tudok érdemben megváltoztatni dolgokat; csak segíteni tudok, mi is lehetett a hiba.

Az első esetnél amúgy teljesen egyetértek az elfogadási elvvel: a kérdést tagadó válasz akkor is hatalmas blődség, ha javítható volna; ezt könnyű elismerni.
Hogy miért nincs kint sehol, hogy milyen témában ne?
Hát mintha épp most küldtem volna egy linket.

No, de valami pozitív a végére!
Egy elutasítás után föltetted itt a kérdést, miért is rossz. Ez előrelépés.
Most már azt is tudod, mely témák kerülendők, hogyan kell elfogadható kérdést írni.
Ha még nem vagy biztos a dolgodban, használd az alábbi segítséget:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0.

Sok sikert kívánok!
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.06.16. 13:34:26-kor
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5572. hozzászólás - 2009.06.16. 13:35:02 (Válasz Bogyo111 #5566 hozzászólására.)
2. kérdés :Az alábbiak közül ki NEM szerepel a Star Wars filmekben?

Darth Vader
Darth Maul
Darth Sidious
Darth Yomarro
Kitaláltam. De esetleg olvasd el az eggyel előtted leírt hozzászólást, szintén tólem.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5573. hozzászólás - 2009.06.16. 13:52:42 (Válasz Krob #5551 hozzászólására.)
Melyik a legnagyobb japán sziget?

Hokkaidó
Honsú
Kjúsú
Sikoku

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Szerintetek is nagyon nehéz megválaszolni?


Szerintem tökéletes kérdés... lenne, ha már nem szerepelt volna. Ugyanis általános iskolai földrajz. Semmi baj vele egyébként.
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5574. hozzászólás - 2009.06.16. 13:52:59 (Válasz Komura64 #5569 hozzászólására.)
Szia Jucus!
Mint ahogy bemásoltam,az értékelés "rossz ,hibás kérdés"
Komolyan mondom,ezelőtt dühöngtem,azután megbróbáltam elfogadni az értékelés rendjét,
aszerint bróbáltam kvízt gyártani.Hidd el nekem,nem ez az egyetlen kvízjáték ahol játszok,de lehet,itt végleg abbahagyom.Hogy miért?Nem elég,hogy sorozatban kapom a rossz értékeléseket,értékelni én már nem tudom mikor értékeltem utoljára,és akkor még figyelmeztetést is kapok!Szerintem ez már kimeríti a megalázás fogalmát!
Hogy mire alapozom ezt a kijelentésemet?Bemásolok valamit:


Mirabella
--------------------------------------------------------------------------------

(növ.), kertészeti könyvekben különbözőképen értelmezett szilvafajta. Leunis szerint a. m. damaszkusi szilva (Pruna damascena Plin., Prunus domestica var. Damascena L.), nagy, fordított tojásforma, poris, fehérrel deres fajta, gyakran a tyúktojásnál is nagyobb, azért tojásszilvának vagy császárszilvának is nevezik. A M. myrobalanosból származik. A Prunus domestica L. var. myrobalana L. gömbölyü, feketepiros, édes fajta. Mások a Prunus domestica var. pernigona L. a fekete és keményhúsu fajtát nevezik M.-nak, majd ismét a Pr. insiticia L. sárga gyümölcsü fajtáját (var. Syriaca Borkh., viaszszilva). Ez a sárga M. apró gömbölyded szotyogós, falusi kertben nálunk is gyakori. Húsa kemény, illatos, bőlevü, cukros, magvaváló. Bőven terem. A piros M., Hinkert szerint, apróbb szilvafajta, tojásdad, a bőre cseresznyeszin, a húsa sárga, meglehetős puha, kellemes cukorízü. Aug. elején érik.


--------------------------------------------------------------------------------
Kérdem én,miért is értelmezhetetlen a kérdésem?
Azért mert néhány idiótának/nem tudom másképp kifejezni/nincs kedve utána nézni egy "ismeretlen"
kifejezésnek?Vagy netalán nem tudja hogyan kell?
Szeretném leszögezni,én nem dühöngök,csak majdnem sírok a megalázottságtól,és az igazságtalanságtól!
És tudjátok mit?Bevállalom a Bezzeg Béla érmet is!
Pontszám: 3
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5575. hozzászólás - 2009.06.16. 14:00:43 (Válasz Bogyo111 #5568 hozzászólására.)
1. Ebben az esetben vissza is lehetett volna a kérdést küldeni, hogy javítsam ki, mert szerintem nem egegetverő hiba. De gondolom itt is az értékelő jófejsége lehet a kulcsszó.
2. Ok, ez mind helyes, de akkor írjátok már le valahová, hogy "Te hülye, ne tegyél fel sw-s kérdést, mert nem fogadják el". Mondom nem kötözködés, de a következetességet hiányolom belőle.


Te Bogyo!
Olvasd el ezt itt ni:

http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes

Le van írva.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5576. hozzászólás - 2009.06.16. 14:08:13 (Válasz Komura64 #5574 hozzászólására.)
Mirabella témája:

Szerintem jó kérdés, se túl nehéz, se túl könnyű, ötletes, semmi baja. Egy baja lehet, ha már szerepelt.
Az a javaslatom, hogy ne add fel a kvízkérdés írást, mert van esélyed.
Neked is ezt a linket ajánlom:
http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes

Olvasd el, szerintem neked menni fog. Ha néha visszadobják, az ne keserítsen el. Ez csak egy játék, van benne némi rizikó.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.06.16. 14:09:22-kor
Pontszám: 5
népszerűBenyus68Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5577. hozzászólás - 2009.06.16. 15:31:16
Hol zajlik a 2009-rs Konföderácoós kupa ( ország) ?

Kína
Brazilia
Dél Afrikai Köztársaság Ez a helyes
Anglia
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5578. hozzászólás - 2009.06.16. 15:32:25 (Válasz Benyus68 #5577 hozzászólására.)
Idézet: Benyus68 - 2009.06.16. 15:31:16
Hol zajlik a 2009-rs Konföderácoós kupa ( ország) ?

Kína
Brazilia
Dél Afrikai Köztársaság Ez a helyes
Anglia


Igen, és?
Pontszám: 5
népszerűBenyus68Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5579. hozzászólás - 2009.06.16. 15:33:17
Rossz hibás az értékelés
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5580. hozzászólás - 2009.06.16. 15:35:54 (Válasz Benyus68 #5579 hozzászólására.)
Úgy érted, hogy te feltetted ezt a kérdést és nem fogadták el? Ránézésre rosszul feltett kérdés, emelett speciális, de még helyesírási hibás is.
Milyen indokkal dobták vissza, ha visszadobták? Kicsit bővebben is írhatnál, mert ennyiből nem jövök (jövünk) rá, hogy alapvetően miért is írtad be ezt a kérdést?
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője