Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8141. hozzászólás - 2009.10.15. 09:41:25 (Válasz Tarabas #8140 hozzászólására.)
Először: Nem kell ám lepontozni azért mert nincs igazad.
Másodszor: Ahol én laktam senki nem használta. Arrébb 60 kilométerrel már hallottam emlegetni.
Harmadszor: Te nyilatkoztál nagy mellénnyel az egész magyar társadalom nevében, azért mert neked egyértelmű valami, másnak nem az.
Negyedszer: Sok olyan szavunk van amit máshol másnak mondanak. (Tócsni, öhöm, uszu, köszméte...) és sorolhatnánk, de ezek NEM tesztkérdések.
Ötödször. Ha az a kvíz lényege, hogy olyat kérdezzünk amit nem mindenki tud akkor minden kérdést "spec"cel dobnának vissza. Én is tudok olyat amire nagy eséllyel nem fog tudni válaszolni senki, meg más is biztos. És nem merném kijelenteni azt sem, hogy mindenki használ keresőt, mert én például nem. Te mondod, hogy a kvíz szellemi megmérettetés? Hol szellemi kihívás az, hogy öt faluval odébb hogy hívnak egy kártyalapot?
Hatodszor: Nem kötözködni járok ide másokkal ellentétben.
Hetedszerés utolsósorban: Baromira nem érdemelsz ilyen hosszú választ, hiszen csak egy lepontozós, vádaskodós, kötözködős, általánosító kihaénnem felhasználóként mutatkoztál be, de ha már így alakult gondoltam kifejtem részletesen.

Légyszi pontozd le ezt is egyesre. Igazold amit írtam.

Igen nagy tisztelettel: -Yaffa-
A hozzászólást Yaffa módosította 2009.10.15. 10:30:21-kor
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 6.51
kedvelt tagHoudiniFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8142. hozzászólás - 2009.10.15. 14:10:26
? Ebben mi a rosz?
Köszi Hudi

Melyik országnak van csak egy hivatalos nyelve?
Moldova
Írország
Kanada
Finnország
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Pontszám: 5
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8143. hozzászólás - 2009.10.15. 14:33:44 (Válasz Houdini #8142 hozzászólására.)
Egyszerű: Mindnek 2 vagy több hivatalos nyelve van.
WIKIPEDIA szerint.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.08
kedvelt tagDelainNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8144. hozzászólás - 2009.10.15. 15:35:49 (Válasz Yaffa #8139 hozzászólására.)
Szerintem több mai "gyerek" látta , mint a Futrinka utcát amiből kaptam már szintén jópár kérdést.
De ha már szerepelt akkor ne legyen spec.,mert ugye nem lesz lehetőséged újjat írni.
Egyébként a kérdéseimet abból probálom meriteni amik már bementek.De igazából nem sok értelmét látom, mert csak felhúzom magam azon,hogy valaki hasonló kérdése bemegy -- az én kérdésem meg spec lesz.
Pontszám: 8.07
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8145. hozzászólás - 2009.10.15. 18:03:45
Valakinek hasonló kérdése nem bemegy, hanem benn van.
Amit próbálnak szűrni a Mi hozzászólásaink alapján. Kvíz 4 fórum.
Vannak benn rossz kérdések amiket próbálnak kivenni, de időről időre felbukkan pár. És a hasonló kérdések már nem jutnak be. Ez van, másban kell gondolkodni.
Megesik, hogy csak a harmadik, negyedik megy át. Nem baj az, mással is előfordul.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 6.39
kedvelt tagDelainNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8146. hozzászólás - 2009.10.15. 18:19:45 (Válasz Yaffa #8145 hozzászólására.)
Bocsi, de nem értetted a lényeget.Biztos zavaros voltam.
Ha csak a 3.-4. megy be, mert spec szürést kap akkor miért gondolkozzam új kérdésen, ha kevesebb LE-t kapok, mintha hagynám a francba a kérdés feltevést.Így szerintem nagyobb diferenciát kellene alkalmazni,hogy megérje.
A hozzászólást Delain módosította 2009.10.15. 18:20:35-kor
Pontszám: 8.07
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8147. hozzászólás - 2009.10.15. 18:23:01 (Válasz Delain #8146 hozzászólására.)
Csináld úgy hogy bemenjen! Akkor megéri.

Én hanyagoltam a kérdésfeltevés dolgot majd 3 hónapig. Most újra előjött és elsőre bejuott a kérdésem. Mondjuk nem is 20 sec alatt dobtam össze. Igen jó recept ha foglalkozol a kérdéssel és a válaszokkal, nem csak a hasadra ütsz és ami jön az lesz.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.94
népszerűPatrik11Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8148. hozzászólás - 2009.10.15. 19:39:35
szevasztok
találtam egy érdekes kérdést. szeretném megosztani veletek.

Milyen színű az "abszint" (alkoholos ital)?
piros
sárga
kék
zöld

a válsz azért nem jó/ zöld/ mert több szinben létezik mivel az alkoholfoka miatt válltozik a szin. velem szemben a szekrény tetején van egy piros szinű ami 80 fokos. megjelőltem a piros szint de nem fogadta el. hanem a zöldet. igaz az eredeti zöld. de. a jelenlegi piacon létezik még fekete és kék szinben is. a kék pl a cseh absinthe aminek már csak 70 fok az alkoholtartalma.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8149. hozzászólás - 2009.10.15. 19:59:13 (Válasz Patrik11 #8148 hozzászólására.)
Írd be a kvíz 4 című topicba. Akkor az adminok kiveszik majd és nem lesz belőle több gubanc.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.94
fórumozóTarabasFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8150. hozzászólás - 2009.10.15. 20:21:04 (Válasz Yaffa #8141 hozzászólására.)
hi,

Elfogadom a rossz kérdés választ, majd legközelebb jobban odafigyelek arra, hogy milyen kérdést tegyek fel. Nem mindegyik rossz kérdés után írok a fórumra. Örülök, ha gép közelébe kerülök a napi munka után, 'szal nincsen szándékom/energiám vitázgatni, ki ha én nem-ezni és kötekedni. Megértem, hogy az alapján alkotsz véleményt amennyit itt a fórumon olvastál tőlem, de majd egyszer talán ez megváltozik...

Üdv:

Tarabas
Pontszám: 5
népszerűtlenPapóFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8151. hozzászólás - 2009.10.16. 22:44:09
Mi a Ponty halászati vízterületről kifogható legkisebb mérete?

50cm
40cm
30cm
25cm

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Nos ez a kérdés is érdektelen és lexikális tudást igényel valaki szerin. Pedig szerintem ez a mai világban alap tudást igényel. Hisz több ezer embernek ebből vizsgáznia kell, mivel ez egy munka, és hobbi is egyben. Nézem itt a halőrök, és halászok és a sporthorgászokat.
Mivel egyenlőre semmi válasz nem érkezett kérdésem elutasítására, így még egyszer megpróbálkozom kicsikarni némi magyarázatot az elutasítása miatt.
Pontszám: 3.24
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8152. hozzászólás - 2009.10.16. 22:50:32 (Válasz Papó #8151 hozzászólására.)
Ám legyen.

A több ezer ember az egy elenyészően kis százaléka a 10 milliónak, vagyis a kérdés teljes mértékben lexikális, speciális, érdektelen, száraz és unalmas, tökéletesen korrekt indoklást kapott elutasításul. Egyéb kérdés?

(ja, és én is vizsgáztam belőle, nem azért mondom ezt mert én olyan sötét vagyok hogy fogalmam sincs róla)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.93
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8153. hozzászólás - 2009.10.16. 23:43:48 (Válasz Papó #8151 hozzászólására.)
Csatlakozom. Egyértelműen és tipikusan lexikális tudást igénylő kérdés.

Én vizsgáztam belőle 2006-ban. Át is mentem csont nélkül. Mégis, ezt most én sem tudnám megválaszolni.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 4.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8154. hozzászólás - 2009.10.16. 23:58:31 (Válasz FrankHool #8114 hozzászólására.)
Idézet: FrankHool - 2009.10.10. 19:23:28
Hello légyszíves segítsetek én feltettem egy halál egyszerű kviz kérdést és azt mondták rá hogy nem jók a választási lehetőségek a kérdés így hangzik

Mit sportolt régen Növényi Norbert?

Focizott
Birkozott
Biciklizett
Boxolt


Szerintem ez egy egyszerű kérdés mi benne a "hiba"
Előre is köszönöm!


Birkozott, kickboxolt, illetve MMA-zott, ha jol tudom mindben vilagbajnok lett. MMA-ban lehet, hogy tevedek, de volt meg valami.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.10.17. 00:28:55-kor
Pontszám: 4.80
népszerűtlenParosadFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8155. hozzászólás - 2009.10.17. 01:28:09
Hello!
2 kérdésemre kaptam eddig ezt:
"A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Kiváncsi lennék miért?

Az első ez volt:
Hány korszakra osztlik a Star Wars világa?

Bár megértem erre miért kaptam ezt az értékelést, de megjegyezném hogy magamtól én sem tudtam a választ. Melékesen 20 mp-be telt utánna néznem, mert gondoltam egy fantasy játékos oldalon, fantasy-s és sci-fi -s kérdést is fel lehet tenni. Amúgy nem hiszem hogy olyan szűk kör ismerné a S. W. világát.

A második:
Ki nem sárkánylovas Christopher Paolini "Az örökség" ciklusában (Eragon, Elsőszülött, Brisingr) ? /A film alapján is megválaszolható:ERAGON/ ?

Galbatorix
Eragon
Durza
Brom

Ennél teljesen tanácstalan vagyok mi a hiba. Meglátásom szerint egy könyv ami világszerte elég magas példányszámban kelt el, amit megfilmesítettek és játék is készült belőle, ráadásul a közösen űzött játékunkhoz hasonlóan fantasy témájú.
Miért egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ??

sajnálom, elég hosszú lett.
a választ előre is köszönöm
Pontszám: 4.33
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8156. hozzászólás - 2009.10.17. 03:31:04 (Válasz Parosad #8155 hozzászólására.)
Második kérdéshez: szerintem a gond, hogy részletbe kérdeztél bele. Lehet, hogy híres, de ilyen szintem már nem tartozik az ált. műveltséghez. Érdektelen és spec. Talán ha az íróra kérdeztél volna, elfogadható lenne, pl. 'Kinek a tollából származik az Örökség-ciklus - ami magába foglalja a nagy sikerű Eragont is?' Bár még így sem biztos, hogy jó; én személy szerint nem olvastam (lehet, h lemaradtam egy jó könyvről?), pedig szeretem a fantasy, sci-fi stílust.
Segítség:
Kerülendő speciális témák

* Forma1, futball csapatok, zenei együttesek összetételét, szabályrendszerét, történetét firtató kérdések
* Texas Hold'em Poker bármely kérdése
* Az egyes filmek, könyvek, képregények szereplőit, történetét, elnyert díjait firtató kérdések
* Tévésorozatokról bármilyen információ
* Magas szintű tudományos és sportkérdések (Mi az integrálás ellentétes művelete?, Milyen mozdulatsort jellemez a négyfordulatos salchow-tripla leszúrt rittberger kombináció?)
* Horgászat, vadászat és egyéb hasonló témakörök speciális kifejezései
* Bármilyen Végzetúr kérdés. Már nem lehet olyat kérdezni, amit minden játékos tudhat, és ne szerepelne az adatbázisban.
* Szoftveres, játékkonzolos, mobiltelefonos és egyéb hasonló kérdések, különösen azok szereplői, programozói, és a hozzájuk köthető cégek
* Stb.


Bővebben: http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes

Első kérdéshez: valóban olyan kérdést tettél fel, amire még te sem tudtad a választ? /nc/
Pontszám: 4.73
népszerűtlenParosadFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8157. hozzászólás - 2009.10.17. 09:07:07 (Válasz Cell #8156 hozzászólására.)
Már bocsi hogy vitatkozom, de tele van a kvíz olyan dolgokkal amiket leírtál mint kerülendő téma. Másnak miért vannak elfogadva? Találkoztam olyan kérdéssel aminél még csak azt se tudtam mit akartak kérdezni. Mégis, mivel akartam válaszolni megoldottam. Nem keztem el azon agyalni kinek általános műveltség az abban a kérdésben feltett dolog.
Amúgy meg az általános tudás függ attól is szerintem kit mi érdekel.
A választ nem tudtam biztosan az első kérdésemre ezért inkább utánna néztem.és az volt kb 20mp. Elég roszul fogalmaztam.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8158. hozzászólás - 2009.10.17. 12:02:08
Na még egyszer. Azok a rossz és színvonal alatti kérdések amik benne vannak az adatbázisban még akkor lettek elfogadva, mikor a játékosok fogadták el egymás kérdéseit.
Mostmár adminok (nem)fogadják el a kérdéseket és ők nagyon vigyáznak, hogy ne kerüljön be színvonal alatti, herripotteres, eragonos, végzeturas és pilóták lábméretét érdeklődő kérdések. Amik pedig benn vannak azokat folyamatosan válogatják. Ebben segít(het) nekik a Kvíz 4 topic amibe az ilyen gyöngyszemeket gyűjtjük.
Tehát nem te vagy az első és sajnos az utolsó sem aki felteszi a "nekemmérnem hamásnakigen" kérdést.
További sok sikert.
A hozzászólást Yaffa módosította 2009.10.17. 12:04:27-kor
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 7.65
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8159. hozzászólás - 2009.10.17. 13:13:35 (Válasz Parosad #8157 hozzászólására.)
Yaffa írását továbbvíve:
Amik benn vannak kérdések azok kimerítették már a filmes/végzetura/stb. lehetséges körét. Szóval azokkal nem érdemes próbálkozni.

Tessék új dolgokat kitalálni! Azért jár a 2*LÉ. Nem azért, hoy pötyögjön valami marhaságot az ember kérdés gyanánt.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.85
utáltHetechFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8160. hozzászólás - 2009.10.17. 13:23:15
Nekem sem fogadták el pár kérdésemet és érdekelnének az okok:

Hányadik leszel, ha egy versenyen leelőzöd a másodikat?

1
2
3
4

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Beugratós az igaz de ha nem kapásból válaszol valaki hanem gondolkodik kb. 5 másodpercet akkor nem lehet gond a megválaszolása.
Mit nem lehet ezen érteni?
Hányas az IQ-ja annak aki nem tudja értelmezni ezt a kérdést?
___________________________________________________________

Mikor került forgalomba az első fém 200 Forintos érme?

1992. december 1.
1994. április 29.
1998. május 1.
2009. június 15.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Aki 1985 előtt született annak tudnia illene, hogy 1992-ben volt már fém 200-as, aki meg utána az kb. 10 másodperc alatt találna rá a google segítségével a válaszra.
Ez anno a Vágó féle Legyen ön is milliomosban kb. az első kérdés lehetett volna.
______________________________________________________________________________


És pár régebbi: (ezeknél már nem tudom mi volt az indok)

Egy hagyományos (mutatós) órán, amíg kismutató 1 teljes kört megtesz, az alatt hány időpillanatban állnak pontosan egymás felett a nagymutatóval?

Válasz: 11
Akinek van logikája az fél perc ráfordítással meg tudja mondani.
Akinek nincs, annak meg van 5 perce hogy keressen egy mutatós órát és végigtekergetve megszámolja.
Ez olyan nehéz?
________________________________________________________________________________ _____

Hány karakterből áll ez a kérdés?

Válasz: 33
A játékosok már számolni is lusták?


Mi volt ezekben a nehéz? Illetve miért lettek rossz kérdések?
Az utolsó próbálkozásom a 200 forintos volt.
A kérdésfeltevés jogát a mai napon el is vesztettem.
A hozzászólást Hetech módosította 2009.10.17. 13:43:16-kor
Pontszám: 3.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!