Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8241. hozzászólás - 2009.10.21. 21:01:08 (Válasz Trimble2 #8239 hozzászólására.)
Reklám, az ilyeneket mindet visszadobják. Nagyon-nagyon ritka, mikor cégnév, márkanév szerepelhet kérdésben.
Pontszám: 7.66
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8242. hozzászólás - 2009.10.21. 21:02:51 (Válasz Hasman #8240 hozzászólására.)
Talán mert egy lexikális adat. Jövőre, 2 év múlva senki nem fog emlékezni rá, hol rendezték, maximum azok, akik ott voltak. Most se hiszem, hogy rajtuk kívül túl sokan ismernék a helyét. Teljesen helyénvaló az értékelés.

Másrészt ne kiabálj! Harmadrészt vegyél szappant és töröld ki a szád, mert valami nagyon csúnya csöpögött belőle.
Pontszám: 7.66
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8243. hozzászólás - 2009.10.21. 21:04:24 (Válasz Craslorg #8241 hozzászólására.)
2 órával előtte feltettem az alábbi kérdést, az még simán átment a rostán...

Melyik férfinév egyben egy híres hangszergyártó cég neve is?

Roland *
János
Imre
Ábel
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 3.99
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8244. hozzászólás - 2009.10.21. 21:16:07 (Válasz Trimble2 #8243 hozzászólására.)
Azért a két kérdés között te is érzed a különbséget, ugye? Ettől függetlenül véleményem szerint a férfineves is necces, viszont ez ötletes, ami sokat dob a kérdés elfogadásának irányába.
Pontszám: 7.66
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8245. hozzászólás - 2009.10.21. 21:34:57 (Válasz Craslorg #8244 hozzászólására.)
Érzem a különbséget, csak az a gond, hogy ilyen agybajos kérdések jutnak eszembe mert nem tudom kihez kerül értékelésre. Mindegy. A jó öreg "Milyen állat a ..." típusú kérdéseimet mostanában rendre elutasították, rossznak könyvelték el.

Nekem nagyon tetszik a játék ezen része, ezentúl jól meggondolom a kvízt. Nem akarok elkedvetlenedni, örülök amikor elfogadják a kérdésem. Hát még ha fel is bukkan előttem vadászat idején!

Köszi a választ!
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 3.99
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8246. hozzászólás - 2009.10.21. 21:59:45 (Válasz Trimble2 #8245 hozzászólására.)
Ha valóban így állsz hozzá, két tippet tudok adni:
http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?

ha ezeket használod kérdésfeltétel előtt, 95% hogy átmegy a kérdésed az értékelésen
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.90
kedvelt tagAfronFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8247. hozzászólás - 2009.10.22. 11:13:41
Öhm. Marha jó. A legtöbb ember imádja a gépet. Mármint, a számítógépet. Azért ül itt órákon át minden nap. És ezért regisztrál be egy onlány játékra.

De miért regisztrálja ki magát? No, nem azért, mert megtalálja a kiregisztrálós gombot. Másért. Azért, mert elmegy a kedve oda, ahova másokat kíván.

Midőn itt mindenki szereti a gépeket - definíció fenn -, ezért alapvető tudás, hogy valaki tisztában legyen néhány a böngészőkben alkalmazott jelzéssel. De nem, a kvíz-adminok szerint nem, mert mi az már, hogy mindenki tudja! Na ne, kérem, ez vicc. Komolyan az...

Semmi baj, a múltkor már kaptam egy negítív jelzőt a beszólásom végett, ezért most eldöntöttem, kultúrált maradok. Csak leírom csendben, hogy frankó a játék, csak bug-os. Tényleg, ezt a szót ismeri valaki? Bug. Első lejegyzése akkor volt, amikor a fickó talált egy kisülést valamely hardverén , ami egy bogárra hasonlított. Legalább is ő arra asszociált, amikor meglátta. Különben én is arra asszociáltam, amikor láttam a képet róla.

Feltette már valaki ezt a kérdést a kvízben? Lehet, elutasítják, ezért mellőzzétek.

Nem baj, hogy elutasítanak. De kérem szépen, az miért van, hogy elmegyek vadászni és jönnek a kérdések:

Ki festette ezt, ki énekelt itt, ki látta meg a napot előbb...

Vannak triviális kérdések. Bár nekem az ilyet elutasították.
Vannak nehéz kérdések. Az ilyet szeretem, mert elgondolkodtatók.
Vannak beugratós kérdések. Ha jól emlékszem, tegnap be is dőltem egynek.
Vannak helytelen kérdések. Annyi a magyar nyelvtől elugaszkodott kérdés, hogy az egésznek kellene dugába dőlnie.

Tudjátok, mit jelent a dugába dőlni? Vagy feltette már ezt a kérdést valaki a kvízben?
A duga szerb-horvát nyelvterületről származik. A hordók egyes faelemeit hívják így. A dugába dőlni pedig annyit tesz, hogy bedőlni, mint a duga, amely ki van száradva. Remélem, hozzátettem valamit az általános műveltséghez. Valamit...

Már tegnap akartam írni ide. Lemontam róla, mert : nem érckopás ez nekem, nincs is a vaskohókban érdekeltségem, minek idegesítsem magam, nem igaz?

Azt mondja a kérdés:
Ha helyesen válaszolsz az alábbi kérdésre, a mostantól számított 2. vadászatodra 10%-kal több lélekenergiát kapsz.
(Egy kérdésre annyi időd van maximum, amennyibe egy vadászat kerül. Ha értékelés van, azt is ki kell tölteni!)
A válaszra még 04:50 időd van.
Melyik magazin heti megjelenésű Magyaroeszágon?
Alanori Krónika
Élet és tudomány
Galaktika
Pókember

Ránézésre is két hiba van benne. Minek kell erőltetni az én kérdésemet? Nem is tudom. Már kétszer megfogadtam, hogy nem küldök be kérdést, mert úgy is elutasítják. De aztán, jött egy röpke, mostanra szárnya szegett ötletem és feltettem a kérdést. Hiba. Mondhtatnám : FATAL ERROR.

Mi a "favicon"?

Internetes irodalom azonosítására szolgáló jelzés.
Honlapok ikonja, mely a böngésző füleiben megjelenik.
Hardvergyártók által használt ikon, mellyel a hardverek szintjeit különböztetik meg.
Az egér görgőjét nevezzük így.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nekem ne mondja senki, hogy ha itt ül naphosszat, akkor nem tudja erre a kérdésre a választ. Mi az, hogy speciális érdeklődő? Hm? Megmondaná valaki? Hát persze, az afrikában élők nem tudják, de nekik fel sem teszünk kérdéseket. Vagy igen?

Fel fogom tenni a következő kérdést, hátha jól kireggelnek, lejegelnek:

Érdemes-e feltenni a Kvíz részre kérdéseket?
1: Nem
2: Igen, mert több Lélekenergiához juthatunk ezáltal.
3: Nem, mert a Kvíz-adminok kiiktatják a kérdésedet.
4: Igen, mert ezzel elősegítheted a saját hajhullásodat.

Nem tudom, hogy melyik legyen a jó válasz. Bár...

Na mindegy, nem erőltetem, mert az admin sem tudná megmondani a helyes választ.

Üdv: Afron
Pontszám: 6.40
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8248. hozzászólás - 2009.10.22. 11:31:36
Kvízkérdés feltevése előtt tedd fel magadnak ezt a kérdést
Vajon Vágó István mit szólna egy ilyen kérdéssel mennél oda hozzá?

A dugába dőlnek biztos örülne, de a favikon..hát azt mondaná értelmesebb kérdést tegyél fel fiam...

(amúgy a bug-szó még Neumannhoz kapcsolódik, mikor a számítógépébe (a szoba méretűbe), befészkelték megukat a molyok shibát okoztak..legalábbis én így ismerem a sztorit..tehát ezt se ajánlom kvízkérdésnek)

Béke
Smaragd 4 life
Pontszám: 3.15
kedvelt tagAfronFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8249. hozzászólás - 2009.10.22. 11:40:35
Persze, felteszek értelmesebb kérdést. Rengeteget. Sőt!! Még többet.

Egyébként, ha már Vágó Istvánnál tartunk. Ott a kérdések csoportokra vannak osztva. Ezt itt is meg lehetne tenni. Valamint, lehetne olyat tenni, hogy lehessen nem megválaszolni egy kérdést, hanem kapni helyette újat. Mondjuk 5 percenként egy ilyen lehetőség.

Meg sorolhatnám.

Egyébként, az elmúlt időkben rengeteget javult a kvíz. De tényleg. Sokkal kevesebb kérdés van benne, ami helytelen, satöbbi. Tehát, biztosan dolgoznak rajta a srácok. Csak így tovább!!
Pontszám: 5.50
irritálóRopeszFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8250. hozzászólás - 2009.10.22. 12:00:22
Tudni szeretném ebben mi a helyesírási hiba?

Melyik tó, nem tó?

Velencei-tó
Balaton
Fertő-tó
Sástó (helyes válasz)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
A hozzászólást Ropesz módosította 2009.10.22. 12:03:10-kor
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8251. hozzászólás - 2009.10.22. 12:06:31 (Válasz Afron #8247 hozzászólására.)
Megjegyzés:
A bug nem azért bug mert rovarnak nézte a kisülést valaki, hanem mert az első ilyen hibát valóban egy rovar (egy molylepke) okozta. Egyébként ez a kérdés a "Legyen Ön is milliomos" amerikai verziójának utolsó, 15. kérdése volt, ezzel nyerték meg először a maximális összeget. Szóval ennek azért nézz utána!

Másrészt a favikon egy programozók által ismert kifejezés. Kérdezz meg a környezetedben 30-40-50 éves urakat, hölgyeket (akár családon belül), akik nem programozók, hogy mit jelent a favikon? Kíváncsi vagyok a %-os eredményre. Valószínűleg nagy részük még csak nem is hallotta ezt a kifejezést.

A hibásnak vélt kérdéseket, melyekkel találkozol, másold be a kvíz 4 topicba és az admin törölni fogja, ha valóban hibás.

Igazad van, valóban javult a kvíz színvonala. Nem oly régi infó szerint 200ezret közelíti a kérdések száma, ennek több, mint a fele, azaz bő 100ezer kérdés az adminok bevezetése előtt került be és azok között még valóban sok a rossz, de mint említetted is, egyre többet javítottak az adminok, ami nekem is feltűnt és sokkal kevesebb a rossz kérdés. Reméljük előbb-utóbb meg is fognak szűnni, de ez még hosszú idő. Emellett fontos, hogy már ne kerüljenek be nem odavaló kérdések.

A hozzászólásod végén említett kérdés feltevése valószínűleg azonnal törölnit fog érni.

Végül. Kár panaszkodni az elutasított kérdések miatt. Szintén nem régi infó, hogy többen 100 fölötti elfogadott kérdésnél járnak, mellette 5-10 rossznál, azaz lehet jól kérdezni. Valaki említette nemrég, hogy a rekorder tán 160 jó kérdést tett fel, vagy efölött.
Pontszám: 7.66
népszerűRagnosFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8252. hozzászólás - 2009.10.22. 12:11:40
Most akkor hol van a hiba?

Melyik állat nem köthető az Indián világhoz?

Kígyó
Oroszlán*
Farkas
Sas

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8253. hozzászólás - 2009.10.22. 12:18:26
indiánból sok van, Észak -Amerikai indiánokra gondolsz, gondolom:)
meg az állatokat is kisbetűvel illik
Smaragd 4 life
Pontszám: 5.29
népszerűRagnosFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8254. hozzászólás - 2009.10.22. 12:36:41 (Válasz Viharfelho #8253 hozzászólására.)
Idézet: Viharfelho - 2009.10.22. 12:18:26
indiánból sok van, Észak -Amerikai indiánokra gondolsz, gondolom:)
meg az állatokat is kisbetűvel illik


Értem. Csak hát a kérdés akkor is kérdés, amit persze lehúztatok pedig jó a kérdés is, és a meghatározások is, attól függetlenül hogy kis vagy nagybetűkkel írtam az állatok nevét. Az állatok nevét pedig nagybetűkkel írjuk. /lásd helyesírási szótár./
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8255. hozzászólás - 2009.10.22. 12:41:11 (Válasz Ragnos #8254 hozzászólására.)
Az allatok nevet valoban nagybetuvel irjuk, de a kutyanak nem az a neve, h kutya, hanem hogy Bodri. Az allatok fajat viszont kisbetuvel irjuk.

Azonkivul az indian is kisbetu.
A hozzászólást Endyr módosította 2009.10.22. 12:41:48-kor
Pontszám: 7.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8256. hozzászólás - 2009.10.22. 14:15:31 (Válasz Ragnos #8254 hozzászólására.)
Vaze, mit reklamálsz? Írd mindet kisbetűvel és elfogadják, nem buktál semmit a helyesírásos indoklással, csak 5 percet, hogy javíthasd és hogy tanulhass helyesen írni.
Pontszám: 7.66
fórumozóAiramulNő
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8257. hozzászólás - 2009.10.22. 14:21:41
A fekete - fehér filmeken, milyen anyag hozza létre az árnyalatokat?

Ezüst
Króm
Magnézium
Vasoxid
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nagyon furcsállom, hogy csak kevesen tudják a választ. Az internetről mindent elolvashatsz, ha valamit tudni akarsz, vagy tudni szeretnél.
Pl. Én a kérdéseknek a többségét csak a net segítségével tudom megoldani, pedig nem érzem magam butának, sok sok a tapasztalatom, már csak a koromnál fogva is.
Szeretem a kvíz kérdéseket, de sokkal nem értek egyet, még is szerepelhetnek, pl film szereplői, és sok egyéb. Amit kérdeztem általános dolog, már az általános iskolában is tanulják, még én is annó.
Pontszám: 8.67
fórumozóAiramulNő
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8258. hozzászólás - 2009.10.22. 14:32:01 (Válasz Viharfelho #8248 hozzászólására.)
Látod, amit nekem nem fogadtatok el kérdést, azt Vágó István is feltette tegnap, és érdekes,tudták a választ. Tehát, nem csak egy bizonyos kör tudja.
Pontszám: 8
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8259. hozzászólás - 2009.10.22. 14:43:13 (Válasz Airamul #8257 hozzászólására.)
Nem a neten való kereshetőség határozza meg egy kérdésről, hogy jó kvízkérdés-e vagy sem. Hány km hosszú a Visztula? Meg lehet találni, de senkit sem érdekel, mert száraz adat.
Ettől függetlenül a te fekete - fehér filmes kérdésed szerintem jó, az admin máshogy gondolta, biztos megvolt rá az oka, én benn hagytam volna. Azonban az adminok 99.9 %-ban helyesen szoktak dönteni, de az az egy dolog nem kiküszöbölhető, hogy ők is emberek.
Pontszám: 7.66
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8260. hozzászólás - 2009.10.22. 14:45:04 (Válasz Airamul #8258 hozzászólására.)
Nem tudom, milyen kérdésre gondolsz, mert azt nem írtad. Ha az előzőre, akkor a véleményem ott van. Másrészt viszont nem értem a "nem fogadtatok el" részt. Ha ez az adminoknak szól, ők ezt a topicot nem hiszem, hogy nagyon olvasnák. Mi játékosok meg már nem értékelhetünk régóta (sajna, pedig olyan jó volt brutálisan adogatni a törölniket ).
Pontszám: 7.66
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!