Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2881. hozzászólás - 2009.03.20. 10:52:59 (Válasz Kagemusha #2875 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2009.03.20. 08:35:07
A kérdés a következő volt:
Ki építtette a mítosz szerint a krétai labirintust?

Minósz
Daidalosz
Thészeusz
Ariadné

Az értékelés pedig ez:
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

TANULJATOK MEG OLVASNI!
Nem véletlenül lett 2*2 t betű írva abba a szóba, ugyanis az építtetőre kérdeztem rá, nem az építőre!

Tudtok indoklást adni az értékelésre?


Kepzeld tudok olvasni. Most gyakoroltam a hozzaszolasodon.
Igen, mivel az epitteto es az epito is szerepelt a valaszok kozott, illetve az epittette es az epitette szavak kozott egyetlen betu a kulonbseg, ezert en ezt tulsagosan beugratosnak iteltem meg, ezert a dontes. A kerdes picit modositva sztem nagyon jo lenne.

Nem is azzal van baj, hogy beugratos, hanem azzal, hogy a beugratas azon alapszik, hogy hatha valaki elnezi, hogy 3 vagy 4 t betu van ott.

Kerlek ha lehet tedd fel modositve, mert egyebirant nagyon jo kerdes lenne.
Pontszám: 4.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2882. hozzászólás - 2009.03.20. 11:34:17 (Válasz Kocos #2881 hozzászólására.)
Vitatkoznom kell. A kérdés is, a válasz is egyértelmű, a kérdés jó, csak értelmezni kell tudni a leírtakat (ez nem neked szól, veled nem hiszem hogy gond lenne ilyen téren). Az már az ő saját problémája, ha pár nap múlva kiesik a kérdés 25%-on, de a kérdés megérdemli a jutalmát.

Nem kell messzire mennem, múlt héten volt a Széfben (Balázska egy barom, de vannak sokszor jó kérdések), hogy ki tervezte a Lánchidat, és bedobták előre Adam Clark nevét. Aki csak annyit tud, hogy budai hídfő, 0. kilométerkő, alagútbejárat, sikló és Clark Ádám tér, az simán benyalja. Azt sokkal kevesebben tudják, hogy Adam az építésvezető volt, a terveket William Tierney Clark készítette, de még akik hallottak is róla, sokan azt hiszik, testvérek voltak, holott egyikük skót, másik angol. A csajok ezen a kérdésen több mint 18 milliót buktak. Ehhez képest az a 10% LE nevetséges, és a kérdés csak beugratós, nem szándékos félrevezetésen alapszik.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségNekdolanFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2883. hozzászólás - 2009.03.20. 11:37:16
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem . Mivel a kvízirásnál azt irja egyszerű kérdést tegyünk fel ami semmiféle specializációt igényel akkor nem tehetem fel ezt a kérdést?
Mi a két pont közötti legrövidebb távolság?

Görbe
Egyenes
Cikk-cakk
Hullámos

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Úgy érzem hogy ezzel egyenértékű feladatok is voltak pl mennyi 5x5 ?
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2884. hozzászólás - 2009.03.20. 11:43:01 (Válasz Nekdolan #2883 hozzászólására.)
És ki mondta, hogy azok jók? Afölött valamiért mindenki elsiklik, hogy "művelt, intelligens" játékos számára megválaszolható kérdés.Ez nem azt jelenti, hogy azok a jó kérdések, amelyre a 4 éves óvodás is tud válaszolni, ha felolvassák neki.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2885. hozzászólás - 2009.03.20. 11:48:53 (Válasz Outraged #2876 hozzászólására.)
Idézet: Outraged - 2009.03.20. 10:15:07
Hali!

Lenne egy javaslatom: Ne lehessen azzal az indokkal "rossz kérdés" értékelést adni, hogy "érdektelen lexikális tudás", ugyanis szomorú tapasztalatom, hogy nagyon sokan nem értik ez mit jelent. Alapjában véve teljesen jó elgondolás lett volna, de nem a TV-n szocializálódó 12-16 évesek körében (persze tisztelet a kivételnek).

Semmiképpen sem azt jelenti ugyanis, hogy az amit ő a kis csökevényes agyával nem tud az máris érdektelen lexikális tudás, ilyen például a magyar történelem, vagy a Magyarország földrajza (legutóbbi két ezirányú kérdésem lett visszadobva ezzel az indokkal). Persze, ha TV sorozatról, vagy filmről kérdezek az enm egyszer pár perc elteltével máris "jó kérdés" értékelést kapott.

Baráti Üdv,
Outraged


Kedves Outraged!

Mindenekelott tisztazzuk, hogy ha egy kerdesed rossz ertekelest kap, akkor komoly esellyel a hiba a te keszulekedben leledzik. Nzilvan a hiba sem kizart. Vajon a foldrajzi kerdeseid nem olyanok voltak, mint szatmarcseke melyik megyeben talalhato? Mert ha igen akkor, az bizony helyen van az ELT ertekelessel.

Altalanossagban veve erdektelennek tekintheto az a tortenelemhez, foldrajzhoz vagy az elet egyeb teruleteihez kotheto jellemzoen szamadatm, aminek az ismerete igazabol nem visz semerre elore. Nagyjabol erdemes tudni, hogy mikor szulettek es hunytak el a tortenelem nagy alakjai, de a konkret ev ismerete felesleges. Mindegy pl. hogy akkor most Petofi 22-ben vagy 23-ban szuletett. A lenyeg, hogy hogyan elt, mit alkotott. Erdekes lehet ugyanakkor halala, nam ennyire idopontja, hanem korulmenyei miatt.
Erdektelen kategoriaba tartozik meg a szuletesi es halalozasi hely is, ha az nem nevezetes valaminel fogva.

udv,
Koc
ui.: ha bemasolod a kerdeseidet elmondjuk, hogy jogosnak tartjuk-e az ertekelest, vagy esetleg hibasnak gondoljuk es akkor ismetlesre buzditunk
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2886. hozzászólás - 2009.03.20. 11:49:16 (Válasz Nekdolan #2883 hozzászólására.)
Idézet: Nekdolan - 2009.03.20. 11:37:16
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem . Mivel a kvízirásnál azt irja egyszerű kérdést tegyünk fel ami semmiféle specializációt igényel akkor nem tehetem fel ezt a kérdést?
Mi a két pont közötti legrövidebb távolság?

Görbe
Egyenes
Cikk-cakk
Hullámos

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Úgy érzem hogy ezzel egyenértékű feladatok is voltak pl mennyi 5x5 ?

A távolság az hossz, szám: a két pontot összekötő szakasz hossza.
A legrövidebb út az egyenes, illetve az egyenes egy szakasza.
Pontszám: 5
kedvelt tagGabrielHunterFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2887. hozzászólás - 2009.03.20. 11:54:26 (Válasz Kocos #2880 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.03.20. 10:47:43
Idézet: GabrielHunter - 2009.03.19. 23:15:36
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott! Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

A kérdésem a következő volt:

Goethe Faustjának mi volt a keresztneve?
Johannes
Georg
Nikolaus
Heinrich *

És itt az újabb kérdés: Mi nem volt ezen egyértelmű és/vagy miért volt rossz?
Köszi


Ez en voltam, es elore is elnezest ha nincs igazam, kikerestem a MEK-bol a Faustot, az nem ad egyik nevre sem talalatot. Aztan rakerestem arra, hogy ki ihlette Faust figurajat, ot meg Johann Georg-nak nevezik. Honnan lehet tudni ezt a Heinrichet?


Hi,
semmi gond nincs azzal, ha visszadobnak egy kérdést, nincs harag vagy neheztelés, csak kiváncsi voltam. Megmondom őszintén, hogy arra számítottam, hogy túl nehéz lesz (erre vmi spec lexikai tudásos indok van).

De lássuk ezt:
Szerző ill. mű: Ugye Goethe írt több Faustot is, de konkrétan Faust címmel csak egy kötet jött ki. (Kb mint Aranynál a Toldi, és a Toldi estéje, Toldi szerelme). Tehát merem állítani, hogy a kérdéses regény egyértelmű.
Lássuk a nevet: Valóban egy élő személy ihlette, de nem ő szerepel a műben. Tehát ő nem "Goethe Faustja". A műben szereplő alaknak említik többször is a nevét, több szereplő ezen szólítja. Gondoltam, ha kötelező olvasmány (az én időmben még az volt), hátha elmékszik vki.
Aláírom, h nehéz kérdés, feszegetem a tűréshatárokat, nem szeretem a nagyon trivi - már-már blőd - kérdéseket, amikből nagyon sok van. Csak nem láttam benne a nem-egyértelmű vagy hibás részt.

Ja, jut eszembe. Abban esetleg hibás lehetek, hogy Heinrichet (ill. eredeti német neveket adtam meg), Jékely Zoltán pedig lefordította a nevet is, tehát magyar forrásban Henrikként olvasható. De szerintem ez annyira nem zavaró, ha már valaki emlékszik a Henrikre, be tudja lőni a jó választ.
http://mek.oszk.hu/00300/00389/00389.htm

amúgy köszi a választ, bocs a hosszúért.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2888. hozzászólás - 2009.03.20. 12:07:55 (Válasz GabrielHunter #2887 hozzászólására.)
Ha valaki emlékszik a Henrikre, be tudja lőni. Aki viszont nem, az Heinrich néven hiába keresi valamelyik digitális példány szabadszavas keresőjével.
Egyébként tényleg szép kérdés, csak egy kicsit meredek.
Bár én is erősen filózom rajta, hogy Old Shatterhand keresztneve iránt érdeklődjek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségNekdolanFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2889. hozzászólás - 2009.03.20. 12:11:54 (Válasz Semelyik #2886 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2009.03.20. 11:49:16
Idézet: Nekdolan - 2009.03.20. 11:37:16
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem . Mivel a kvízirásnál azt irja egyszerű kérdést tegyünk fel ami semmiféle specializációt igényel akkor nem tehetem fel ezt a kérdést?
Mi a két pont közötti legrövidebb távolság?

Görbe
Egyenes
Cikk-cakk
Hullámos

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Úgy érzem hogy ezzel egyenértékű feladatok is voltak pl mennyi 5x5 ?

A távolság az hossz, szám: a két pontot összekötő szakasz hossza.
A legrövidebb út az egyenes, illetve az egyenes egy szakasza.


Így van, de hogy megtudd ezt a hosszt vagy ezt a számot ahhoz húznod kell egy egyenest ha egy térben gondolozunk.
És ez egy módja annak hogy megtudd ezt az adatot és ha a többit is leméred azt kapod hogy:
Létezik olyan távolság ami a legrövidebb és[ létezik olyan egyenes ami ráilleszkedik erre a két pontra és létező szakaszra]<=>Minden távolság ami a legrövidebb két pont között ,az az egyenes. Ha teljesül hogy ABhossz>=AB egyenes hossz.

Nincs harag csak igy gondoltam :]
A hozzászólást Nekdolan módosította 2009.03.20. 12:16:14-kor
Pontszám: 5
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2890. hozzászólás - 2009.03.20. 12:14:09 (Válasz Lanmandragoran #2888 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 12:07:55
Ha valaki emlékszik a Henrikre, be tudja lőni. Aki viszont nem, az Heinrich néven hiába keresi valamelyik digitális példány szabadszavas keresőjével.
Egyébként tényleg szép kérdés, csak egy kicsit meredek.
Bár én is erősen filózom rajta, hogy Old Shatterhand keresztneve iránt érdeklődjek.


És lehet az enyém Old Firehand?
Pontszám: 5
kedvelt tagGabrielHunterFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2891. hozzászólás - 2009.03.20. 12:22:44 (Válasz Lanmandragoran #2888 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 12:07:55
Ha valaki emlékszik a Henrikre, be tudja lőni. Aki viszont nem, az Heinrich néven hiába keresi valamelyik digitális példány szabadszavas keresőjével.
Egyébként tényleg szép kérdés, csak egy kicsit meredek.
Bár én is erősen filózom rajta, hogy Old Shatterhand keresztneve iránt érdeklődjek.


oké, de ez max a nehézségét fokozza. ám továbbra sem hibás vagy nem egyértelmű. én csak erre bátorkodtam érdeklődni.

Old Shatterhandet meg Charlesnak hívták, és simán benne voltam az 5 perc guglizási szintidőben.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2892. hozzászólás - 2009.03.20. 12:23:35 (Válasz Lanmandragoran #2877 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 10:15:22
Szóval ez volt az az egy betű lényeges kérdés! Szerintem nem tudnak, mert hogy mennyire emlékszem a tervező-építő Daidalosz is ott van felsorolva!
(a valós építő nyilván néhány ezer rabszolga volt, de akkor is a tervezőt, építésvezetőt tartják az építőnek általában)

Menjünk még egy kőőrt!
(Másodikra csak átmegy!)

Igen, ez volt az "az egy betű is lényeges" kérdés... és amint számítottam is rá, nem ment át, pedig "csak" magyarul kell tudni olvasni és értelmezni.

Idézet: Kocos - 2009.03.20. 10:52:59
Kepzeld tudok olvasni. Most gyakoroltam a hozzaszolasodon.
Igen, mivel az epitteto es az epito is szerepelt a valaszok kozott, illetve az epittette es az epitette szavak kozott egyetlen betu a kulonbseg, ezert en ezt tulsagosan beugratosnak iteltem meg, ezert a dontes. A kerdes picit modositva sztem nagyon jo lenne.

Nem is azzal van baj, hogy beugratos, hanem azzal, hogy a beugratas azon alapszik, hogy hatha valaki elnezi, hogy 3 vagy 4 t betu van ott.

Kerlek ha lehet tedd fel modositve, mert egyebirant nagyon jo kerdes lenne.

Túlságosan beugratós? Na ne röhögtess! Éppen ez volt a cél, s lám, nem csalódtam: analfabéta és diszlexiás egy csomó játékos! Remélem, nem gondolod, hogy a válaszolók szájába kell rágnom a helyes megoldást, csak mert egy betűt nem látnak meg?
Szerintem egyáltalán nem kell módosítani rajta semmit -saját kérdés, persze hogy tökéletes! -, csak meg kellene tanulni helyesen olvasni és helyesen értelmezni az olvasottakat!

Az nem kifogás, hogy "elnéztem". Vegyünk egy akármilyen tesztet (általános vagy középiskola, urambocsá felsőfokú képzés!), mikor hangsúlyozzák ki, hogy OLVASD EL FIGYELMESEN!, aztán javítás után meg közlöd, hogy JAJ, DE HÁT CSAK ELNÉZTEM EGY BETŰT!
Már megbocsáss, de ki a fenét érdekel, hogy elnézted? Pont ezzel bizonyítod, hogy nem tudsz olvasni és értelmezni! Akármilyen vizsgát teszel le, azzal senki nem fog foglalkozni, hogy elnézel egyetlenegy betűt... úgy kapod rá a 0 pontot, csak úgy zörög!

Magyarázod a rendőrnek, hogy elnézted a táblát és másik számot olvastál le?
Magyarázod a páciens hozzátartozóinak, hogy elnézted a beteg gyógyszeradagját és az belehalt?
Sarkított példák, de ugyanaz a kategória. Úgyhogy olcsó kifogás az "elnézés"...

Mellesleg tudod mi az elnézés?
Amikor a szamárnak a két füle között elnézel, az az elnézés!

Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 11:34:17
Vitatkoznom kell. A kérdés is, a válasz is egyértelmű, a kérdés jó, csak értelmezni kell tudni a leírtakat (ez nem neked szól, veled nem hiszem hogy gond lenne ilyen téren). Az már az ő saját problémája, ha pár nap múlva kiesik a kérdés 25%-on, de a kérdés megérdemli a jutalmát.

Nem kell messzire mennem, múlt héten volt a Széfben (Balázska egy barom, de vannak sokszor jó kérdések), hogy ki tervezte a Lánchidat, és bedobták előre Adam Clark nevét. Aki csak annyit tud, hogy budai hídfő, 0. kilométerkő, alagútbejárat, sikló és Clark Ádám tér, az simán benyalja. Azt sokkal kevesebben tudják, hogy Adam az építésvezető volt, a terveket William Tierney Clark készítette, de még akik hallottak is róla, sokan azt hiszik, testvérek voltak, holott egyikük skót, másik angol. A csajok ezen a kérdésen több mint 18 milliót buktak. Ehhez képest az a 10% LE nevetséges, és a kérdés csak beugratós, nem szándékos félrevezetésen alapszik.

Kösz Lan! A 25% már kevéssé érdekelne, de az, hogy ilyen indokkal dobják ki, az finoman szólva is RÖHEJES!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2893. hozzászólás - 2009.03.20. 12:23:57 (Válasz Nekdolan #2889 hozzászólására.)
A mondatodban még mindig az szerepel, hogy az egyenes távolság.
Nem.
A távolság egy, az adott tértől függő metrika, azaz a két ponthoz rendelt számértékű függvény (számértéke).
Az egyenes pedig síkidom. Nem szám.

Mi a két pont közötti legrövidebb út?

És kész is.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.20. 12:26:23-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2894. hozzászólás - 2009.03.20. 12:28:02 (Válasz GabrielHunter #2891 hozzászólására.)
Na jó, de őt nem is fordították le Karcsira!
Egyébként kilogikázható, mert ő volt tulajdonképpen a főhőse Karl May regényeinek, és bár ő sosem járhatott a Vadnyugaton, mégis egyes szám első személyben írta a történeteket, mint élettörténetet, utazási beszámolót.

Firehand ha jól emlékszem Harry, mint a fia.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2895. hozzászólás - 2009.03.20. 12:30:18 (Válasz Kagemusha #2892 hozzászólására.)
Ez a kérdés meg úgy remek, ahogy van.
Korrekt? Igen.
Beugratós? Nem kicsit.
Kiesik majd nyilván, de tényleg ne tegyünk már ki egy kérdést, mert túl beugratós.

Amúgy pl a helyesírási kérdésekre adott válaszlehetőségek is nyilván csak egy-egy betűben térnek el.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.20. 12:31:11-kor
Pontszám: 5
népszerűOutragedFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2896. hozzászólás - 2009.03.20. 13:47:34
Hali!

Rossz értékelést kapott kérdéseim:

1. Melyik megyénkben van Rétság?

Nógrád
Pest
Veszprém
Csongrád

Rétság egy Nógrád megyei régió központ több mint 3000 lakossal. Százával vannak olyan kérdések, hogy melyik filmben játszot XY, nos nem gondolnám, hogy az kevésbé lexikális tudás...

2.Ki volt Magyarország miniszterelnöke 1887. február 11. és 1890. március 13. között?

Tisza Kálmán
Deák Ferenc
Kossuth Lajos
Batthyány Lajos

Tisza Kálmán az egyik legelismertebb magyar miniszterelnök volt a 19. században. Rengeteg dátumot firtató kérdés van, pl. Mikor született Beethoven, meg hasonlók. Én itt szándékosan megfordítottam a kérdést könnytve ezzel a válaszadást (tehát nem kellett tudni a pontos dátumot).

3.Mi számít "érdektelen lexikális tudásnak"?

Magyarország földrajza
Magyarország történelme
Magyarország irodalma
Hollywoodi filmekkel, TV sorozatokkal, stb. kapcsolatos kérdések

Bevallom ez poén kérdés volt, de tulajdonképpen ez is teljesen korrekt.

Üdv, O.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2897. hozzászólás - 2009.03.20. 14:11:31
1. és százával vannak már olyan kérdések, hogy melyik falu, község, térség stb hol van. Ennek gondolom ez volt az elutasítási oka.

2. nem tudom miért lehetett rossz

3. Ez pedig nincs ilyenformán meghatározva, ez a te általad kitalált, meghatározott dolog, hogy mi az érdektelen fogalma. Mellesleg szerintem Magyarország földrajzában pl egy 1000-2000fős kis falucskára való rákérdezés is lehet érdektelen, lexikális.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2898. hozzászólás - 2009.03.20. 14:33:29 (Válasz Outraged #2896 hozzászólására.)
Az első kérdésed felsőbb utasításra rossz kérdés, játékvezetői döntés alapján, a környéken élők kivételével szinte senkit nem hoz lázba, hogy egy 2-3000 fős települést el tudjon helyezni a térképen rengeteg reklamáció volt, hogy honnan kéne ilyeneket tudni.

2. Szerintem nagyon remek kérdés, mernélek bíztatni, hogy tedd fel még egyszer, ugyanis ha az ember a dátummal nincs is pontosan tisztában, a másik három válasz könnyedén kizárható.

3. Mint te is mondtad, poén kérdés; ezekre szokott menni legsűrűbben a törölni értékelés. Ráadásul nem is helyes a válasz, mert míg az első háromból könnyedén lehet lexikális kérdést feltenni, a negyedik inkább speciális kategória, ha az ember jobban belenyúl.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2899. hozzászólás - 2009.03.20. 14:42:22 (Válasz Lanmandragoran #2882 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 11:34:17
Vitatkoznom kell. A kérdés is, a válasz is egyértelmű, a kérdés jó, csak értelmezni kell tudni a leírtakat (ez nem neked szól, veled nem hiszem hogy gond lenne ilyen téren). Az már az ő saját problémája, ha pár nap múlva kiesik a kérdés 25%-on, de a kérdés megérdemli a jutalmát.

Nem kell messzire mennem, múlt héten volt a Széfben (Balázska egy barom, de vannak sokszor jó kérdések), hogy ki tervezte a Lánchidat, és bedobták előre Adam Clark nevét. Aki csak annyit tud, hogy budai hídfő, 0. kilométerkő, alagútbejárat, sikló és Clark Ádám tér, az simán benyalja. Azt sokkal kevesebben tudják, hogy Adam az építésvezető volt, a terveket William Tierney Clark készítette, de még akik hallottak is róla, sokan azt hiszik, testvérek voltak, holott egyikük skót, másik angol. A csajok ezen a kérdésen több mint 18 milliót buktak. Ehhez képest az a 10% LE nevetséges, és a kérdés csak beugratós, nem szándékos félrevezetésen alapszik.


En ezt ertem, de egyeterteni vele nem tudok. A beugratas legyen olyan, hogy a kezenfekvo nem a jo valasz. Itt nem errol volt szo, itt a sima optikai beugratas volt a cel. Nem okito szandek, nem egy erdekes reszinformacio kiemelese, hanem a szimpla atveres. Kitartok a dontesem mellett, hogy ez nem valo, bar elismerem, hogy vitatkozni lehet rajta.

Emlekeim szerint a kviz 1 topikban volt meg ilyen optikai beugratos kerdes megreklamalva, es azt ki is szedte Hatsepsut. Ha tevednek, elnezest.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2900. hozzászólás - 2009.03.20. 14:43:05 (Válasz Nekdolan #2883 hozzászólására.)
Idézet: Nekdolan - 2009.03.20. 11:37:16
Úgy érzem hogy ezzel egyenértékű feladatok is voltak pl mennyi 5x5 ?


Orommel nyujtok at egy Bezzeg Bela emlekermet.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!